Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zincir Dişli Fren Disklerinden sonra Motordaki güç düşüşü

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbr 125R
    Merhaba gsxr250 kullanıyorum. geçen hafta fren disklerini ve balataları ayrıca zincir ve dişli değişimi yaptım. motorun çekişi inanılmaz düştü.

zincir dişliyi motoavm den did marka aldım sağolsun sahibi çok ilgilendi kargoladı, fren diskleri sfs den aldım. balatalarıda kaan elektronikten.

ustayı daha aramadım önce sizlere danışmak istedim. tecrübeli arkadaşların yorumlarına ihtiyacım var.
    BatuhanK. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Balatalar diski ısırıyor olabilir mi? Her 2 lastiği de yerden temasını kesip elle çevirdiğinizde (vites boştayken) lastik rahat dönüyor mu? Dişlileri orijinal ebatta mı kullandınız?
    BatuhanK. ve bassturbin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Cbr 125R
    benimde ilk aklıma geldi ileri geri yaptım pek ses gelmiyor gibi. dişlileri orijinali neyse onu aldım.

lastikleri yerden kesebilsem hemen deneyeceğim ama.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Çevrenizde biri yardım etsin, yan ayaklıktayken hafif havaya kaldırın.
    bassturbin bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Gsx-R 250
    bu yaz aynı motora aynı değişimleri benim de yapmam gerekecek cevabı ustanızda bulursanız bilgilendirir misiniz?

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun orta ayağı yoksa başka şekilde de deneyebilirsin. Trafik olmayan bir yerde bir kaç dakika kullan. (Fren kullanmadan) sonra fren disklerini kontrol et ısınma varsa sorun vardır. Yeni takılan dişlileri kontrol et. Farklı bir ebatta olmasın.

Motosikleti
    Cbr 125R
    cevaplar için hepinize teşekkür ederim arka balata sürtüyor.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    arkaya takılan dişlinin diş sayısı sökülen dişlidekinden düşükse torku düşer max hız artar. tam tersi de ön dişli için geçerli. bence bu daha muhtemel.

Alıntı s0rUnLu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba gsxr250 kullanıyorum. geçen hafta fren disklerini ve balataları ayrıca zincir ve dişli değişimi yaptım. motorun çekişi inanılmaz düştü.

zincir dişliyi motoavm den did marka aldım sağolsun sahibi çok ilgilendi kargoladı, fren diskleri sfs den aldım. balatalarıda kaan elektronikten.

ustayı daha aramadım önce sizlere danışmak istedim. tecrübeli arkadaşların yorumlarına ihtiyacım var.
    Yeni fren balataları 250 hatta 500 km ye kadar alışana kadar diske sürtme yapar.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Takılan dişliler ön arka aynı dişli sayısına sahiptir umarım.

Motosikleti
    Cbr 125R
    zincirde ve dişlide allaha şükür sıkıntı yaşamadım ama arka balatam sürtüyor ve motorumun çekişini çok etkiliyor. nc 750 balatası takılmış ve tam kavramıyor.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Biksici41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni fren balataları 250 hatta 500 km ye kadar alışana kadar diske sürtme yapar.
    nasıl yani
    BatuhanK. bunu beğendi.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Alıntı s0rUnLu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincirde ve dişlide allaha şükür sıkıntı yaşamadım ama arka balatam sürtüyor ve motorumun çekişini çok etkiliyor. nc 750 balatası takılmış ve tam kavramıyor.
    dişli sayısı farkı sıkıntı yaratmaz zaten, kullanıma göre tork/max hız dengesini değiştirmek için dişliyle oynanabilir. takılan dişlinin diş sayısına bakın, bir de orjinal dişlilerin diş sayısıyla karşılaştırın. bu detaylar daha net cevap verecektir diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)