Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kafamı çok karıştırdılar.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CB125R
    Arkadaşlar motorumu satmak üzereyim. CB125R kullanıcısıyım. Ktm 250adventure bakıyordum. Arkadaşlarım kafama girdi buna bu para verilir mi tarzında konuştular. (150.000TL). Başka motorlara baktım benelli leoncino gördüm baya hoşuma gitti. Bu seferde benelliye güven olmaz diye kafama girdiler. İstekler 390 Adventure fakat ona o kadar bütçem yok. R25 Mt25leri apaçiler içinden geçiyor.Zaten hemen dominar400cüler damlar konuya. Biraz şekil seven insanım dominar çok tipsiz geliyor.Cb250rda cb125r ın aynısı yeni tatlar arıyorum.Duke 250 tarzı motorlarda altımda çok küçük kalıyor 180 100 kiloyum. Kafam allak bullak yardım edin. En son kafayı kırıp gidip 100bin kilometrede tenere660 alacağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Önce tarzını ve nerede kullanacağını anlayabilsek yardımcı oluruz da bir R25 yazmışsın sonra bambaşka bir şey yani 660 yazmışsın
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    CB125R
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce tarzını ve nerede kullanacağını anlayabilsek yardımcı oluruz da bir R25 yazmışsın ondanvsonra bambaşka bir şey yani 660 yazmışsın
    R25i apaçler kullanıyo diye örnek vermek istedim mt25in yanına.. Genel olarak ya adventure klasmanında yada naked bi makine istiyorum. Adventure de istememin sebebi biraz büyük cüsseli olduğum için çoğu 250cc klasmanındaki makine altımda küçük kalıyor.

Motosikleti
    cb250r
    dominar 400 al. Dominar 400cuyuz biz ama damlamiyoruz niye damlayalim ki. Varmi damlayan dominar 400cu arkadas. Sivimiyiz biz niye damlayalim?

Damlamak derken "istenmedigi yere zorla gelirler, hafiften tadimiz kacar" mecazini kullanmamissindir sanki.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Dominar 400 al...Ya da R25 veya MT25 al...

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Adv 250 al şimdi kurla şimdiki durumlarla harcayacağın en mantıklı 150 k olur bu arada.
    mgokhan57 bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Beratcay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25i apaçler kullanıyo diye örnek vermek istedim mt25in yanına.. Genel olarak ya adventure klasmanında yada naked bi makine istiyorum. Adventure de istememin sebebi biraz büyük cüsseli olduğum için çoğu 250cc klasmanındaki makine altımda küçük kalıyor.
    Cusseli adama maksi enduro harici hepsi cücük gibi kalır , 660 , Vstrom yada Nc ye bakmalısın bütçeyi çok aşıyorlarsa Crf250 yada Hero Xpulse da olabilir Versys in cift silindir 300 lugu vardı hala geliyormu bilmiyorum baya yüksek bir makinaydı..
    espresso bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Başkalarının lafıyla iş olmaz. Ona kalırsa benim çevremde de gül gibi araban var nabacan motosikleti, bırak artık şunu diyenler var. Onların lafını dinleyecek olsam komple motoru bırakmam lazım

Bak geçenlerde çin malı 150lik lifan motorumu sattım 30 bin tl civarına. Alan arkadaşa açıkça söyledim: "bak kardeşim, benim gözümde bu motorun olması gereken fiyat normalde 15 bin tl, hadi bilemedin taş çatlasın 20bin tl. Ama girdim diğer emsal ilanlara baktım, sıfırına baktım, vallahi bu fiyatı istemek zorunda kaldım, herşeyin fiyatı uçmuş" dedim. Arkadaşda "abi valla haklısın, sen zaten emsallerine göre uygun yazmışsın" dedi ve motoru aldı gitti.

Velhasıl işin özeti şu: Sen aklına yatan, temiz, düşük km veya sıfır hangi motoru beğendiysen al geç.

Bu sene cebinde paran varken pahalı deyip almadığın şey seneye alamayacağın kadar pahalı olduğunda kimse sana 1 kuruşluk yardım etmez. Almadığının pişmanlığıyla kalırsın.
    Thracian ve mertowski bunu beğendiler.

Motosikleti
    CB125R
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dominar 400 al. Dominar 400cuyuz biz ama damlamiyoruz niye damlayalim ki. Varmi damlayan dominar 400cu arkadas. Sivimiyiz biz niye damlayalim?

Damlamak derken "istenmedigi yere zorla gelirler, hafiften tadimiz kacar" mecazini kullanmamissindir sanki.
    Hayır tabikide sizi niye istemiyim. Forumdaki çoğu yazıda görüyorum dom400ü bunada hemen gelirler dedim zaten hemen 2 mesaj gelmiş bile. Forumda güzel bi dom400 kitlesi var. Tam fiyat performans motoru ama çok tipsiz geliyor bana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:07 ----------

Cusseli adama maksi enduro harici hepsi cücük gibi kalır , 660 , Vstrom yada Nc ye bakmalısın bütçeyi çok aşıyorlarsa Crf250 yada Hero Xpulse da olabilir Versys in cift silindir 300 lugu vardı hala geliyormu bilmiyorum baya yüksek bir makinaydı..
    versys diyince aklıma z300 geldi tek sorunu parça fiyatları herhalde. 250adv ile z300ü arasında tartıp birisi alacağım artık

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    aman abi, kimse almasın artık r25 yok bilmem mt25. ulan şurda 3-4 sene evvel ekonomik motordu bunlar, kendilerini Ducati sanmaya başladılar. satıcısı bi dünya, kullanıcısı apayrı bi dünya. bu motorlara binen usturuplu bi insan evladı görmedim daha.

Cosmic Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna Svartpilen 250
    Svartpilen düşünebilirsin
    mgokhan57 bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Yedek parça fiyatı ve bulunabilirliği çok önemli şekil şukul diyorsun o şekli yapan şey grenajlar plastik kaplamalar en ufak bir yatırmada o grenaj plastik kaplama kırılırsa bulabilicekmisin hadi var dedi bir satıcı sana öyle bir rakam söylediki ben o paranın üstüne biraz daha ekler kendime ikinci el 50cc lik scooter alırım dedin misal diyorum ..

Buradaki örnek bir şeyi almadan önce başkalarını boş ver kendin teknik bir araştırma yap bu motorun yada modelin parçası varmı olaki yan yatırdık olaki motor yatak sardı kitledi krank kırdı bunların bulunabilirliliği ne .. fiyatları ne kadar ..

Sonrası aldım bu motoru ikinci eli nasıl ikinci el yukarda yazdıklarımla da bağlantılıdır zaten .. param var ben zarar ederim diyorsan gönlünden ne geçiyorsa onu al başkalarını dinleme ..
    Param değerli paramı zarar ettirme lüksüm yok diyorsan ona göre marka modellere yönel ..
    Ve bir modeli apaçilerin sürmesi senide öyle yapmaz senide bağlayan bir şey değil sen alırsın efendi efendi yoluna bakarsın ..
    mertowski bunu beğendi.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Alıntı Beratcay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250adv ile z300ü arasında tartıp birisi alacağım artık
    dostum geçen sene işe başladığım şirkette bi tane cb250 kullanan arkadaş vardı, benden sonra satıp 390 adv aldı. iki arkadaşın da kanına girip 250 adv aldırdım şimdi turuncu turuncu geziyorlar hepsi de memnun motorundan. bence hiç kawasaki'ye girme derim adv'nin pek alternatifi olmadığı ve piyasanın hakimi olduğundan parça tedariği ve servisi can yakmayacaktır. bende de iki tane ktm var bence al üzülmezsin derim

ktm servisinde çalışan arkadaşlarım var yardıma ihtiyacın olursa özel mesajdan ulaşabilirsin

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Etrafın lafına bakacaksak inip şimdi motoru yakıyorum :D
    Onu alma bunu alma derken ne al diyorlar peki? 1000RR'a gider bunun sonu =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Ben geçenlerde serviste Versys 300'ü baya 650 diye inceledim, aa ne ucuz parçalar falan dedim bir süre, sonra uyandırdılar lan o 300 diye.
    Baya kalıplı gerçekten.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Motor alma olayı artık tamamen benim param değerli zarar edemem ile ben zarar ederim sorun değil her tür masrafını da karşılarım sattım mı gerekirse üstüne bir motor parası daha eklerim ama istediğimi alırım kafasında olan insanlar arasında geçiyor ..

Ve biz hangisi hangisi olduğunu anlamadığımız için yorumlar da çakışıyor aslında motor alıcaklar en başta bunu açıklasa bizde ona göre yazarız

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor alma olayı artık tamamen benim param değerli zarar edemem ile ben zarar ederim sorun değil her tür masrafını da karşılarım sattım mı gerekirse üstüne bir motor parası daha eklerim ama istediğimi alırım kafasında olan insanlar arasında geçiyor ..

Ve biz hangisi hangisi olduğunu anlamadığımız için yorumlar da çakışıyor aslında motor alıcaklar en başta bunu açıklasa bizde ona göre yazarız
    Benim param değerli zarar edemem den çok motoru ne için aldığı önemli hobi amaçlı zevk için mi kullanacak yoksa şehir içi ucuz ve pratik ulaşım amacı için mi kullanacak. Zevki için alıyorsa zevk aldığı motoru almalı insan yok yürütme maliyeti yok yedek parça filan sizin abarttığınız kadar zor birşey değil. Altı üstü motosiklet yani. Çok fantastik bir şey almıyorsan bunları bu derece ön plana çıkartmaya gerek yok. Dünya kadar araba ve model var insanlar hepsini de alıyor biniyor. Sizin mantıkla kimse araba da almamalı işletim maliyeti motordan dan daha yüksek. Velhasıl ı hobi ve zevk için alınıyorsa bu kadar kasmaya düşünmeye gerek yok. Ayrıca bu enflasyon ortamında aldığınız araçtan zarar etme durumu yok gibi birşey.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim param değerli zarar edemem den çok motoru ne için aldığı önemli hobi amaçlı zevk için mi kullanacak yoksa şehir içi ucuz ve pratik ulaşım amacı için mi kullanacak. Zevki için alıyorsa zevk aldığı motoru almalı insan yok yürütme maliyeti yok yedek parça filan sizin abarttığınız kadar zor birşey değil. Altı üstü motosiklet yani. Çok fantastik bir şey almıyorsan bunları bu derece ön plana çıkartmaya gerek yok. Dünya kadar araba ve model var insanlar hepsini de alıyor biniyor. Sizin mantıkla kimse araba da almamalı işletim maliyeti motordan dan daha yüksek. Velhasıl ı hobi ve zevk için alınıyorsa bu kadar kasmaya düşünmeye gerek yok. Ayrıca bu enflasyon ortamında aldığınız araçtan zarar etme durumu yok gibi birşey.
    Abarttığım bir şey yok parça ciddi ve büyük bir sıkıntı haline gelebilir araştırmadan alınmamalı diyorum açın YouTube da servis ve ustaların kanallarını bazı motorların parçalarının fiyatlarını söylüyorlar 40 bin liralık motorun 12 bin tl kontak seti olduğunu söylüyorlar misal daha böyle bir sürü örnek verilebilinir .. ve bazı modellerde parçaların bulunamadığını olmadığını söylüyorlar .. YouTube da sevis sahipleri ustalar diyor ben bazı modellerde motor sahibinden parçaları isterim getirir o zaman başlarım diyor parça olmadan motoru sökmem diyor çünkü bazen parça olmuyor bulunmuyor motor sökük vaziyette bir köşede haftalarca aylarca yatıyor diyor ..Ben abartmıyorum olanı söylüyorum ..
    birde şu araba ile motor kıyaslamayı bırakın aynı şey değil ..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abarttığım bir şey yok parça ciddi ve büyük bir sıkıntı haline gelebilir araştırmadan alınmamalı diyorum açın YouTube da servis ve ustaların kanallarını bazı motorların parçalarının fiyatlarını söylüyorlar 40 bin liralık motorun 12 bin tl kontak seti olduğunu söylüyorlar misal daha böyle bir sürü örnek verilebilinir...
    İşini bilene böyle durumlar yok logaritma. Buyur sana motosikletten örnek: Benim biraderin Vespa GTS Super 300'ün immobilizer okuyucu bozuldu. Buradaki yamyamlar 7500₺ fiyat çektiler (taze konu değil, temiz 5 ay olmuştur, o zamanki kurlardan düşünmek lazım...), Yunanistan'dan €50'ye getirdik. Sorun çıkarma potansiyeli en az olan motosikleti alacaksın keyfine bakacaksın, sorunu sorun çıkınca düşüneceksin.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşini bilene böyle durumlar yok logaritma. Buyur sana motosikletten örnek: Benim biraderin Vespa GTS Super 300'ün immobilizer okuyucu bozuldu. Buradaki yamyamlar 7500₺ fiyat çektiler (taze konu değil, temiz 5 ay olmuştur, o zamanki kurlardan düşünmek lazım...), Yunanistan'dan €50'ye getirdik. Sorun çıkarma potansiyeli en az olan motosikleti alacaksın keyfine bakacaksın, sorunu sorun çıkınca düşüneceksin.
    Evet biraz da araştırma yapmak gerekiyor. Neyi, nereden alacağını bilmek gerekiyor. Hollanda'da Boonstraparts diye bir site vardı, benim motora özel 2. el derya deniz herşeyi satıyorlardı. Hollanda gibi bir ülkeyle bile siyasi kriz çıkartan mal siyasetçilerimiz yüzünden Türkiye'ye satış yapmayı, ürün göndermeyi kestiler.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Biz standart olandan bahsediypruz herkesin internet kullanma yurtdışından parça getire bilme olayı imkanı yok herkesi kendi çevrenizle bir tutmayın ..
    Bunu geçende yazdım hysoung kapanmış gitmiş bir marka ama internet kullanabiliyorsan yurtdışında bağlantın varsa iğneden ipliğe her parçası var çok rahat cbf bajaj gibi kullanırsın .. ama ekstrem örnekler bunlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)