Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sonunda yeni motoruma kavuştum, Bir hayırlı olsun varsa alırım / Hero XPulse 200 4v

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Dostlar merhaba,

Bir süredir dağ bayır gidebilecek, o yayla senin bu tepe benim gezebileceğim, hafif, ufak, yerden yüksek, az yakan bir motor arayışım vardı.

Hondaya gittim, sıfır Crf250 ler yok, ne zaman geleceğini bilen de yok. İkinci el crf fiyatlarına baktım, temizlerine baya yüksek paralar istiyorlar, o parayı ona vermem dedim.

Velhasıl radarıma Xpulse 200 4v takıldı. Forumda kullanıcılarının (ufoz hocam gibi) memnuniyetlerini dile getirmeleri ile aklıma baya yattı. 5 yıl garanti olayı gayet iyi. En son kredi kartına vade farksız 9 taksit olayı benim kararı netleştirdi ve bayram öncesi Önder motordan telefonla siparişi verdim.

Evet yanlış duymadınız, telefonla sanki pizza sipariş eder gibi motor sipariş ettim, çok ilginç bir histi

Sonunda motorumu evime kadar getirdiler ve teslim aldım. Varsa bir hayırlı olsun alırım.

https://i.hizliresim.com/so1l1of.jpg

Motor hakkında detaylı bir yorum yapmam için daha çok erken ama gördüğüm bazı artılarını ve eksilerini söylemek isterim.

Öncelikle artılarından başlayayım:

- Motorun amortisörlerini beğendim, kasilerden ve engebelerden geçerken verdiği his çok iyi.

- Motorun ekranı çok iyi, gayet net, okunaklı ve lazım olan her detay bilgi mevcut. (saat/ tarih/ vites göstergesi/ trip 1,2 vs)

- Motorun üzerinde gelen Metzeller lastikler iyi, limiterini pek zorlamadım ama virajlarda ve frenlemede güven veriyor.

- Motorun frenleri henüz daha tam alışmamış olmasına rağmen tutuş iyi, hissiyatı ve dozajlaması güzel.

- Motorun oturuş posizyonu rahat ve yüksek. Trafiğe hakimiyet kolay oluyor. (ancak arazide ayakta kullanım için gidon yükseltme bence şart)

- Henüz rodajda olmasına rağmen titreşim gayet az, rodaj bakımından sonra çok daha azalacağını düşünüyorum.

- Vites geçişleri iyi, sorunsuz geçiyor, geçişlerde kararsızlık veya geçmeme durumu hiç yaşamadım. Birkaç sefer durduğum yerde boşa atmada zorlandım ama ona da alışmaya başladım.

- Henüz rodajda olduğu için ani gaz açmalardan ve 5 bin devir üzerine çıkmaktan kaçınıyorum ancak motorun sakin kullanımda bile gaz hissiyatı ve çekişi iyi.

Gelelim gördüğüm eksilerine:

- Aynaları kötü, hatta çok kötü, hatta kötüden bile kötü Aslında uzunluğu tasarımı falan uzaktan bakınca güzel gibi duruyor ama sıfır motorun aynasında pas var. Evet yanlış duymadınız iki aynanın da metal kısımları paslı (Fotosunu aşağı ekledim)
    Hadi pas var neyse hindistan rutubetli yer, tek kusuru pas olsun derken aynalarda odak sorunu var. İlk başta benim gözümde bir sorun mu vardedim ama yok yahu arkayı net göremiyorsunuz, görüntüyü eğilip bükülüyor. Bu motora bu kalitede aynalar hiç yakışmamış.

- Sağ ve sol tuş takımının olduğu kütükler gereğinden fazla oynuyor. Özellikle sağ (gazın) bağlı olduğu kütük fazla gevşek, çok fazla ileri geri oynuyor, gaz açarken kütük de geri dönüyor. ilk fırsatta söküp oynamayacak şekilde monte edeceğim.

- Öndeki camın görsellik dışında pek bir İşlevi yok, efil efil esen rüzgarı komple alıyorsunuz. Aslında benim için eksi sayılmaz, ben yavaş yavaş fıtı fıtı gezeceğim, rüzgarı da severim. Ama uzun yol yapacaklara bir ön cam masrafı gözüküyor.

https://i.hizliresim.com/hm4562s.jpeg

Şimdilik görebildiklerim bu kadar. Zamanla kullanıp tecrübe ettikçe artılarını ve eksilerini paylaşmaya devam edeceğim.

İnşallah çok daha iyileri sizlere nasip olur.

Tekerimize taş değmesin...
    xterkan, haluk23, espresso ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Hayırlı uğurlu olsun.
    Keyifle kullanmanızı dilerim.
    SuleymanE bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    güle güle bin.

şöyle hesaplı, kıra-bayıra vurmalık ufak bi şey benim de alasım var.

biraz ağır galiba? ABS var mı?
    SuleymanE bunu beğendi.

Cosmic Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna Svartpilen 250
    Hayırlı olsun , çok doğru bir tercih yapmışsınız kazasız belasız kullanın .
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Hayırlı uğurlu olsun!

Plaka işlemleri nasıl halloluyor?
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle bin.

şöyle hesaplı, kıra-bayıra vurmalık ufak bi şey benim de alasım var.

biraz ağır galiba? ABS var mı?
    Hocam 158 kilo. Ne çok ağır ne çok hafif, tam arada. Bana (200 kilo üzeri) yüksek cc motorlardan sonra baya hafif ve kolay geldi kullanımı. Endurocuların sert arazi kullanımı dediği sürüşe bence gelmez, bi tık ağır kalabilir ama hafif araziye gelir altı baya yüksek, amortisörler de iyi. Benim gibi araziye yeni çıkacak amatör endurocuları sevindirir

Abs ön tekerde var, arkada tekerde yok. Ön ve arkada disk fren mevcut.(nissin marka)

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun güle güle binin.
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun!

Plaka işlemleri nasıl halloluyor?
    Hocam tüm süreci anlatayım. Motoru satın aldıktan sonra motor teslime hazır olunca firma size motorun faturasını kesip yolluyor ve trafik sigortasını yaptırmanızı istiyor.

Önce trafik sigortasını o fatura ile yaptırıyorsunuz herhangi bir sigorta acentesinden.

Sonra motoru adresinize kadar getiriyorlar ve motorun yanında 3 tane belge veriyorlar.

1)Motorun faturası (daha önceden pdf olarak yollanmıştı, bununla sigorta yaptırmıştık)
    2)Araç tesciline ilişkin geçici belge
    3)Plaka basım talep belgesi

Bunlardan "Araç tesciline ilişkin geçici belge" ile herhangi bir notere gidip 715 tl civarı bir paraya ruhsatınızı çıkartıyorsunuz.

Ardından şehrinizde bulunan Şöförler odasının bir şubesine gidip "Plaka basım talep belgesi" ile 150 tl verip plakanızı bastırıyorsunuz.

Tüm işlem bu kadar.

Yani noterden ruhsatı, şöförler odasından da plaka basımını hallediyorsunuz.
    mertowski, espresso ve haluk23 bunu beğendiler.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Hayırlı olsun hocam. Ben de bu hafta rodajı bitirdim. Ayna için Honda nc700 aynası takın. çok iyi oluyor
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun hocam. Ben de bu hafta rodajı bitirdim. Ayna için Honda nc700 aynası takın. çok iyi oluyor
    İlk fırsatta takacağım hocam. Üzerindeki aynalar Xpulse 200e kesinlikle yakışmayan kalitede. Bizim buradaki aksesuar satan dükkanlarda bulamazsam netten sipariş vereceğim.

Ahhh ah eski motorlarımdan Nc700 integra, az kahrımı çekmedi,az gezmedik karakaçanla. Aynasını buna takmak bana da güzel bir nostalji olacak
    E.Yzr bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Hayırlı olsun , kazasız belasız keyifle gezmek nasip olsun..
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    2020 yılında 18bin TL ye almıştım 2v modelini eşşek niyetine binmiştim. Şimdi baktım da fiyat 80bin TL üstünde. Hayırlı olsun.
    SuleymanE bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Hayırlı olsun.
    Kazasız belasız keyifle sürün inşallah.
    Kullandıkça yorum yapmayı ihmal etmeyin lütfen.
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    hayirli olsun, kazasiz belasiz surusler
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız binin. bayram öncesı bizde çok aradık xpulse 200 den ,önder motor elindeki siparişleri yetiştirmeye çalışıyordu alamadık.
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    Öncelikle iyi dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim, inşallah herkes dilediği motora en kısa zamanda kavuşur

Alıntı Sadistic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2020 yılında 18bin TL ye almıştım 2v modelini eşşek niyetine binmiştim. Şimdi baktım da fiyat 80bin TL üstünde. Hayırlı olsun.
    Ah hocam ah, hiç hatırlatma o zamanları... Sattığım motorlara bakıyorum, hepsi şimdi en az 4-5 kat değerlenmiş. Paramız pul olmuş 3 senede...

Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    Kazasız belasız keyifle sürün inşallah.
    Kullandıkça yorum yapmayı ihmal etmeyin lütfen.
    Elbette hocam, olumlu veya olumsuz ne yaşarsam mümkün olduğunca objektif şekilde paylaşmaya gayret edeceğim inşallah.

Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız binin. bayram öncesı bizde çok aradık xpulse 200 den ,önder motor elindeki siparişleri yetiştirmeye çalışıyordu alamadık.
    Bende hemen bayram öncesi sipariş verdim hocam, ellerinde stokta yoktu, bayram sonu teslim edebiliriz dediler. Bende fiyat sabitlemek ve olası bir zamdan etkilenmemek için hemen karttan ödemeyi yapıp sıraya yazıldım. Bayram süresi de dahil yaklaşık 12 günde teslim ettiler. Benim beklediğimden daha kısa sürede geldi.
    Bence bir kez daha konuşun, önder motor ana bayii olduğundan teslimatlar diğer bayilerden daha hızlı oluyor sanırım.

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim. XPulse candır ciğerdir, kulübe hoşgeldiniz
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle iyi dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim, inşallah herkes dilediği motora en kısa zamanda kavuşur

Ah hocam ah, hiç hatırlatma o zamanları... Sattığım motorlara bakıyorum, hepsi şimdi en az 4-5 kat değerlenmiş. Paramız pul olmuş 3 senede...

Elbette hocam, olumlu veya olumsuz ne yaşarsam mümkün olduğunca objektif şekilde paylaşmaya gayret edeceğim inşallah.

Bende hemen bayram öncesi sipariş verdim hocam, ellerinde stokta yoktu, bayram sonu teslim edebiliriz dediler. Bende fiyat sabitlemek ve olası bir zamdan etkilenmemek için hemen karttan ödemeyi yapıp sıraya yazıldım. Bayram süresi de dahil yaklaşık 12 günde teslim ettiler. Benim beklediğimden daha kısa sürede geldi.
    Bence bir kez daha konuşun, önder motor ana bayii olduğundan teslimatlar diğer bayilerden daha hızlı oluyor sanırım.
    sizin motorlar geldiği zaman, carşamba günü tekrar arayın dediler. eğer siparişlerden kalan olursa o zaman verebiliriz dediler ama çarşamba aradığım zaman motor kalmamıstı sanırım en son haziran demişler kuzenime...artık geldiği zaman bakıcaz
    halimiz itten beter, keyfimiz paşada yok

Motosikleti
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin motorlar geldiği zaman, carşamba günü tekrar arayın dediler. eğer siparişlerden kalan olursa o zaman verebiliriz dediler ama çarşamba aradığım zaman motor kalmamıstı sanırım en son haziran demişler kuzenime...artık geldiği zaman bakıcaz
    Anladım hocam , bu kredi kartına faizsiz taksit taksit olayından sonra çok talep olduğunu duymuştum demek ki doğruymuş.

Hayırlısı olsun hocam, belki haziranda gelecekler 2023 model olur, size 2023 olanı almak nasip olur. Bizimkiler 2022 model geçiyor ruhsatta .
    potasyum bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız, keyifli sürüşler. Eğer aynalar iyi gösteriyorsa değiştirmenize gerek yok. Bulaşık süngerinin sert kısmına sirke döküp silmeyi deneyin. Ben bisikletimin aynasında denedim pırıl pırıl oldu.
    SuleymanE bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler