Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Dominar 400 Yağ Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben önceki motorlarımda (NC750X ve CB500F) Motul 7100 (tam sentetik) kullanıyordum. Servisleri 6.000'de yapılıyordu. Yağa gerçekten yazık oluyordu, benim kullanım şeklimle 10.000 rahat görecek yağdı. Şimdiki motorumda (DL650) Liqui Moly Street (yarı-sentetik) kullanıyorum. Daha 3.000km'ye ancak geliyorum ancak hissiyatı ve gözlem penceresinden görüntüsü falan gayet güzel. Suzuki'nin vites kutusu da denildiği kadar varmış hakikaten, şıkır şıkır tertemiz çalışıyor.
    Ben de tommy nin tavsiyesi ile liqui moly street kullanıyorum. 2 bin km yi devirdi yağ ama yağ çubuğundan kontrol ettiğimde hala kararma yok yağda. Hissiyat olarak da ilk günkü gibi maşallah. Kendiliğinden hunili hem de yağ değişimini de bayağı kolaylaştırıyor. Benim hayvanın yağ giriş yeri çok cins yerde olduğu için zordu sağa sola dökmeden yağ koymak motora. Daha da başka yağ kullanmam artık.
    tommygun ve Cyan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Motosikletinizde yağ basıncını sürekli ölçen bir gösterge olsaydı , Castrol , Shell , Mobil gibi devasa arge bütçesine sahip markalar harici başka üreticiden yağ alıp çok sevdiğiniz , üzerine titrediğiniz motosikletinize kesinlikle koymazdınız motor zorlandıkça ısınır , ısınan yağın basıncı düşmeye başlar , koyduğunuz yağın kalitesini öyle pencereden baktım bal gibiydi , vitesler şıkır şıkırdı gibi argümanlarla anlayamazsınız , bunlar psikolojik söylemlerdir , adam bilmemne marka yağa iki katı para vermiştir onun için artık en iyi yağ o markadır gerçeklerle ilgileniyorsanız 80 dereceye ulaşmış bir yağın basıncını koruyup koruyamadığına bakacaksınız , farkını bu şekilde ölçümleyip gören biri olarak ben Castrol den başka yağ kullanmam..
    espresso bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dominar v1 3 değişimde motül koydum. Sonra uzun süre liqui molly kullandım. Satmadan önceki 2 bakımında da Castrol kullandım. Castrol ve liqui molly çok beğendim. Özellikle castrol hiisyatı çok güzeldi.

Dominar v2 ise servis ilk bakımda putoline yağ koydu. Castrol koysaydın keşke dedim. Putoline çok kaliteli bir yağdır dedi. Fabrikanın tavsiyesi ve fabrikada motora koydukları yağ putolinedır dedi.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Selamlar, merak ettiğim bir şey var. Servisin önerdiği yağı kullanmamanızın sebebi nedir? Bajaj servislerinde Putoline öneriliyor, bazı servislerde önceden Castrol de vardı hala var mı bilmiyorum.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Benim gittiğim serviste putoline fakir işi yağ motul varken kullanılmaz demişti 7100 koymuştu kısaca saplayacak insan arıyorlar işte işin özü bu keşke sadece putolıne koyun veya tercih hakkını kullanıcıya bırakın gibi bir olay olsa.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim ustam Castrol koydu. İtiraz etmedim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sizler yine iyisiniz. Castrol, Motul, Putoline, Ipone bunlar artık her yerde bulunuyor.

Benim motorun üreticisi "Hele tommygun her hafta Anadolu'nun bir köşesinde köfte yemeye gidiyorsun, bak alırsın bloğu eline hee bırak o yağları, Elf Vent Vert kullan. Uçacaksın" diyor.

Elf Vent Vent'i ara ki bulasın.

espresso bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletinizde yağ basıncını sürekli ölçen bir gösterge olsaydı , Castrol , Shell , Mobil gibi devasa arge bütçesine sahip markalar harici başka üreticiden yağ alıp çok sevdiğiniz , üzerine titrediğiniz motosikletinize kesinlikle koymazdınız motor zorlandıkça ısınır , ısınan yağın basıncı düşmeye başlar , koyduğunuz yağın kalitesini öyle pencereden baktım bal gibiydi , vitesler şıkır şıkırdı gibi argümanlarla anlayamazsınız , bunlar psikolojik söylemlerdir , adam bilmemne marka yağa iki katı para vermiştir onun için artık en iyi yağ o markadır gerçeklerle ilgileniyorsanız 80 dereceye ulaşmış bir yağın basıncını koruyup koruyamadığına bakacaksınız , farkını bu şekilde ölçümleyip gören biri olarak ben Castrol den başka yağ kullanmam..
    Liqui moly de ayçiçek yağı değil belli standartları karşılıyor. Her yağ değişiminde motoru laboratuar ortamında teste mi tabi tutucaz hangisi daha etkili yağlama yapıyor diye? Sırf yorum yapmış olmak için boş boş yazmışsın. Tamam en kralı senin yazdıkların diğerleri çöp.

Motosikleti
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Liqui moly de ayçiçek yağı değil belli standartları karşılıyor. Her yağ değişiminde motoru laboratuar ortamında teste mi tabi tutucaz hangisi daha etkili yağlama yapıyor diye? Sırf yorum yapmış olmak için boş boş yazmışsın. Tamam en kralı senin yazdıkların diğerleri çöp.
    Ayçiçek yağı gibi bir ifade kullanmadım biraderim , gayet anlaşılabilir şekilde yazdığımıda düşünüyorum ki laboratuvar testi gibi teferruatlı bir sürecede gerek yok , basit bir basınç saati ile yağların farkları anlaşılabilir , çalıştığım şirkette 44 adet gemi var , her birinde 5-6 adet motor var , birçok yağ firması bize numune gönderiyor deniyoruz , büyük motorlarda yağ basıncı çok ama çok daha önemlidir sürekli takip edilir , en iyi neticeyi Castrol de görüyoruz ki Castrol den daha pahalı yağları da denedik ve yılların verdiği tecrübeyle Castrol dedim , bayisi değilim ticaretini yapmıyorum , aynı forumda yıllardır yazıştığım iki teker sevdalı motordaşlara tecrübemi paylaştım o kadar..
    denizz1, AzÇok, Cyan ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Yorumlari okuyunca çok güldüm. Castrol mu ben makine tasarımcısıyim. Motor tasarımcısı arkadaşım fevde liquimoly Shell gibi yağ kullan arabada mobil kullanabilirsin diyor Castrol Berbat sakın alma dedi. 2. Olarak yıllarca hava soğutmalı Ducati kullandım yağın kalitesini sıcak motorda anlaşılır çoğu yağı denedim en iyisi liquimoly moly sonra shell geliyor. Arkadaşım ducati de Castrol kullandı motor hararet yapmaya başladı vites geçişleri kötüleşti. Lütfen milleti yanıltmayin bence Castrol un reklam bütçesi ARGE bütçesinden fazla. Dominar da mecbur putoline kullanacagiz garanti yüzünden

Motosikleti
    Alıntı ramazane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlari okuyunca çok güldüm. Castrol mu ben makine tasarımcısıyim. Motor tasarımcısı arkadaşım fevde liquimoly Shell gibi yağ kullan arabada mobil kullanabilirsin diyor Castrol Berbat sakın alma dedi. 2. Olarak yıllarca hava soğutmalı Ducati kullandım yağın kalitesini sıcak motorda anlaşılır çoğu yağı denedim en iyisi liquimoly moly sonra shell geliyor. Arkadaşım ducati de Castrol kullandı motor hararet yapmaya başladı vites geçişleri kötüleşti. Lütfen milleti yanıltmayin bence Castrol un reklam bütçesi ARGE bütçesinden fazla. Dominar da mecbur putoline kullanacagiz garanti yüzünden
    Tüh yaa gemilerde vites yok ondan anlayamadık Castrol ün ne poktan bi yağ olduğunu , vites olsa şıkır şıkır mı lıkır lıkır mı diye dinler anlardık , kusura kalma kardeş senide yanlış yönlendirdik ;)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)