Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Guinnes Rekor Denemesi (50cc)

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    "Rekorun kırıldığına dair yeterli belge olur ise bu kafiidir."
    -Benim bildiğim o sadece ironbutt için öyle. Şartları iyi araştırmanda fayda var.

Mesela Ironbutt için aynı güzergahtan da git gel yapamıyorsun. (Herkes İstanbul-Ankara otobanında git gel yaparak denerdi) Pistte belki zaten şansın olmadığı için onay vermişlerdir ama normal karayolu için bu şekilde düzenleme de yapılmış olabilir.
    Elin değimişken ona da bi bakıver.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı nagoddogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapan olmadığı ve yapabileceğimi düşündüğüm için.
    Birde 50cc yolculuklarını seviyorum hocam ne yapayım seviyorum yanı )
    Allah guc kuvvet versin insallah basarirsin

Benim gozumde boyle bir yolculuk canlamadi. Ama zaten daha onceden bi 600km yaptigin icin tecrube sahibisin, yapilabilir birsey ise neden yapilmasin?

Motorun ney bu arada? cub mi scooter mi? Yolculuk hizin ne olacak? Mesela 70km/saat desek, kadranin payini duselim gps hizin 60km/saat olsa, minimum 15 saat motor uzerinde olacaksin.

Hizin arada dusecegini, molalari vs eklersek en iyi ihtimalle bi 20 saat surer. Zor is
    nagoddogan bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Başarılar dilerim.
    nagoddogan bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Yolunuz açık olsun, başarılar dilerim .
    nagoddogan bunu beğendi.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Rotan boyunca sana eşlik edecek çok insan çıkacak forumdan bilesin...🙂..Umarım yaparsın. Başaramasanda yine de başarmış olacaksın. (2019 yerel seçimlerindeki gibi oldu biraz 😁)
    nagoddogan bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Başarılar dileyerek kendi düşüncemide ekleyivereyim , bana göre bu tarz amatör denemeler saçmalık (iron butt dedikleri sürüş içinde aynısını düşünüyorum) sırf yıllar sonra duvarda asılı bir belgeye bakıp bakıp mutlu olmak için o eziyet çekilmez be hocam profesyonel bir ekiple dayanıklılık üzerine yapılan bütçeli işler olsa eyvallah derim , akıl vermek yada hevesinizi kaçırmak istemem ama kamp malzemeleri edinin tadını çıkararak koskaca bir coğrafyayı gezin yahu :D
    nagoddogan bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Hareket halinde o yakıt motor üzerine dökülürse anında alev alır."

Ufoz hocam blok cidden benzini kendi kendine tutuşturacak kadar ısınıyor mu? 2T olması sebebiyle mi? 4T daha mı güvenli bu bağlamda?

Güzel bilgi..��
    Bence en güzel cevap video olur. Aşağıdaki yahoodan bir link.

https://www.yahoo.com/entertainment/...-t05wtOuZCSpAV

.
    .
    Buda bir youtube videosu.
    .

.
    .
    Muhtemelen 2 veya 4 zamanlı olması farketmez.
    Hem blok çok sıcak olduğundan.
    Hemde ateşleme kaçağından kaynaklanabilir.

Bu nedenle motora benzin konulurken asla motor üzerinde oturulmaz.
    Kontak kapatılır. Motordan inilir.
    Depo kapağı açılır.
    Hatta motordan bir, bir buçuk adım uzaklaşılır.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence en güzel cevap video olur. Aşağıdaki yahoodan bir link.

https://www.yahoo.com/entertainment/...-t05wtOuZCSpAV

.
    .
    Buda bir youtube videosu.
    .
    http://www.youtube.com/watch?v=94lD_7sFvpg
    .
    .

Bu nedenle motora benzin konulurken asla motor üzerinde oturulmaz.
    Kontak kapatılır. Motordan inilir.
    Depo kapağı açılır.
    Hatta motordan bir, bir buçuk adım uzaklaşılır.
    Korkunç...Peki her motor için aynı tehlike var mı? Ne bileyim 4T su soğutmalı motorda olur mu bu?

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Korkunç...Peki her motor için aynı tehlike var mı? Ne bileyim 4T su soğutmalı motorda olur mu bu?
    Uygun koşullar oluştuğunda her motorda olabilir.
    Aşağıdaki videoda hitli kardeş o koşulları anlatmaya çalışmış.
    .

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Uygun koşullar oluştuğunda her motorda olabilir.
    Aşağıdaki videoda hitli kardeş o koşulları anlatmaya çalışmış.
    .
    http://www.youtube.com/watch?v=HKk798zInJA
    İki yerden atabilir zaten, bir depo içi hava tahliye, birde o bölgeye ne deniyordu hatırlayamadım, ağız etrafındaki fazla dolum haznesi...Ama bu seferde akla iki soru geliyor, bu tahliyeler neden arka salıncağa filan verilmez direk bloğa akabilecek bir yere verilir, ayrıca çok az yaşanan bir durum bu, hiç mi aşırı dolum olmuyor, hep itinayla mı dolduruyor bizim pompacılar...

Demekki Shell bu yüzden indiriyor motorun üstünden..🙂

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Motor sicakligiyla alakasi yok. Statik elektrik ve biriken benzin buhari sebep oluyormus.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başarılar dileyerek kendi düşüncemide ekleyivereyim , bana göre bu tarz amatör denemeler saçmalık (iron butt dedikleri sürüş içinde aynısını düşünüyorum) sırf yıllar sonra duvarda asılı bir belgeye bakıp bakıp mutlu olmak için o eziyet çekilmez be hocam profesyonel bir ekiple dayanıklılık üzerine yapılan bütçeli işler olsa eyvallah derim , akıl vermek yada hevesinizi kaçırmak istemem ama kamp malzemeleri edinin tadını çıkararak koskaca bir coğrafyayı gezin yahu :D
    Katiliyorum. Belli bir noktadan sonra hizli kullanmak bile eziyet.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .....Katılıyorum.....
    Yahu Haşmet birde bizim köfte turlarımıza katıl :D Tr ye hemen her sene geldiğini yazmıştın galiba yanlış hatırlamıyorsam , ee ben motorla gelmiyorum diyeceksin sorun yok seni Hırbo ya artçı veririz şaka bir yana gelirsen ve vaktin uygunsa tanışmak kısada olsa turlamak isterim-isteriz...geçen haftalarda uzun yıllar sonra nihayet Tommy , Cyan ve Gökhan ile tanışma ve beraber sürme fırsatı yakaladık , çok keyif aldık sanki yıllardır yüzyüze görüşüyormuş gibi muhabbete daldık , ilgili başlığı forumda bulabilirsin , gelirsen teşvik olsun diye yazdım ;)
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Şimdiden senin kadar heyecanlandım. Denemesen bile düşünmüş olduğun için bile tebrik ederim.

Bazen 24 saat otomobil kullanan biri olarak naçizane tavsiyeler de bulunmak isterim.

Yola çıkış zamanınız gece 00:01 olsun. Yola çıkmadan önce 19:00 civarı yat uyuyamasan bile yat. 23:00 dan sonra kalk. İnsanın uykusu sabaha karşı 5 / 6 arası geliyor sen akşam yattığın için gelmeyecek büyük ihtimal. Sabah 06:00 da yola çıkarsan büyük bir ihtimal gece 24:00 den sonra uyku bastıracak.

Rotan batıya doğru olsun güneş arkandan gelir öbür türlü seni rahatsız eder.

24 saatlik deneme de 6 saat mola çok fazla, molaya özel zaman ayırma, benzin ikmali ve tuvalet ihtiyacı olduğunda mola zamanı olarak onu kullan.

Durduğunda motosikletten in yürü, koş, çömel kalk, kollarını geri doğru ger kasklarını aç, kasların uyuşması uyku getirir. Hani uykun yoktur ama yatıp hareketsiz durunca uykun gelir ya o misal.

Yanına su al susamasan bile ara sıra ufak yudumlar iç. Sandviç ve meyve suyunu da unutma en azından bir öğünü de bunlarla atlatır yolda yiyecek yer aramakla vakit kaybetmezsin..

Zaman çizelgesi yapma sadece sür, sürmeye odaklan. Sadece bir sonra ki hedefi geçmeye kendini şartlandır.

Yanına yedek benzin al böylece kendini benzinciler ile kısıtlamazsın. Benzin bitti mi? benzinci bulabilir miyim gibi şeyler seni rahatsız etmez..

Not: Bu işleri lüzumsuz, boş, saçma, komik görenler olsa bile unutma seninle birlikte olanlar daha fazla. Onlar senin şevkini kırmasın..
    Guven, nagoddogan, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yahu Haşmet birde bizim köfte turlarımıza katıl :D Tr ye hemen her sene geldiğini yazmıştın galiba yanlış hatırlamıyorsam , ee ben motorla gelmiyorum diyeceksin sorun yok seni Hırbo ya artçı veririz şaka bir yana gelirsen ve vaktin uygunsa tanışmak kısada olsa turlamak isterim-isteriz...geçen haftalarda uzun yıllar sonra nihayet Tommy , Cyan ve Gökhan ile tanışma ve beraber sürme fırsatı yakaladık , çok keyif aldık sanki yıllardır yüzyüze görüşüyormuş gibi muhabbete daldık , ilgili başlığı forumda bulabilirsin , gelirsen teşvik olsun diye yazdım ;)
    Tesekkurler davet icin. Basligi okumustum ve o zaman keske katilabilsem diye de gecirmistim icimden, aklimdan yine "ama motosiklet yok" dusunceleri gecmisti. Gerci motosiklet bahane. Uygun bir mekana gidip yiyip icip muhabbet etmek yeter de artar bile. Yazlari Izmir'e geliyorum. Istanbul'da cok isim olmuyor genelde ama onumuzdeki yillarda yolum duserse ozel mesaj atip, bulusup, gorusmek isterim mutlaka. Bu yaz muhtemelen gelemeyecegiz. Bir ev yaptiriyoruz. Bitecek, tasinacaz, vs. Yine de bir firsatini bulabilirsem gelmek aklimda var. Bakalim nasip. Cok sagol.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

nagoddogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başarılar dilerim.
    Çok teşekkür ederim.

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolunuz açık olsun, başarılar dilerim .
    Çok teşekkürler

Rotan boyunca sana eşlik edecek çok insan çıkacak forumdan bilesin...��..Umarım yaparsın. Başaramasanda yine de başarmış olacaksın. (2019 yerel seçimlerindeki gibi oldu biraz ��)
    İnşallah hocam. Büyük motivasyon olur açıkcası.

Estafurullah fakat buda dayanıklılık üzerine yapılan bir deneme hocam. Eğer bunu eziyet olarak görüyorsanız zaten o ayrı bir tartışma konusu. Kamp malzemelerini alıp yine 50cc ile Türkiye turu yapmıştım, o konuda sıramı savdım açıkcası.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiden senin kadar heyecanlandım. Denemesen bile düşünmüş olduğun için bile tebrik ederim.

Bazen 24 saat otomobil kullanan biri olarak naçizane tavsiyeler de bulunmak isterim.

Yola çıkış zamanınız gece 00:01 olsun. Yola çıkmadan önce 19:00 civarı yat uyuyamasan bile yat. 23:00 dan sonra kalk. İnsanın uykusu sabaha karşı 5 / 6 arası geliyor sen akşam yattığın için gelmeyecek büyük ihtimal. Sabah 06:00 da yola çıkarsan büyük bir ihtimal gece 24:00 den sonra uyku bastıracak.

Rotan batıya doğru olsun güneş arkandan gelir öbür türlü seni rahatsız eder.

24 saatlik deneme de 6 saat mola çok fazla, molaya özel zaman ayırma, benzin ikmali ve tuvalet ihtiyacı olduğunda mola zamanı olarak onu kullan.

Durduğunda motosikletten in yürü, koş, çömel kalk, kollarını geri doğru ger kasklarını aç, kasların uyuşması uyku getirir. Hani uykun yoktur ama yatıp hareketsiz durunca uykun gelir ya o misal.

Yanına su al susamasan bile ara sıra ufak yudumlar iç. Sandviç ve meyve suyunu da unutma en azından bir öğünü de bunlarla atlatır yolda yiyecek yer aramakla vakit kaybetmezsin..

Zaman çizelgesi yapma sadece sür, sürmeye odaklan. Sadece bir sonra ki hedefi geçmeye kendini şartlandır.

Yanına yedek benzin al böylece kendini benzinciler ile kısıtlamazsın. Benzin bitti mi? benzinci bulabilir miyim gibi şeyler seni rahatsız etmez..

Not: Bu işleri lüzumsuz, boş, saçma, komik görenler olsa bile unutma seninle birlikte olanlar daha fazla. Onlar senin şevkini kırmasın..
    Çok teşekkürler hocam. Mükemmel tavsiyeler. Çok sağ olun.
    Guven bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)