Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul CNR Motosiklet Fuarı 2023

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tüm standları gezin ama Harley, Indian standlarında bol bol zaman geçirin. Moto Guzzi, Ktm, Mv Agusta standları da başarılıydı. Kawasaki'yi fuarda görmek ne yalan söyleyeyim çok hoşuma gitti, güzel pek çok modelle fuara katılmışlar. Ninja 400'e ve de Cf Moto standında 450 Sr'a bayıldım. Bir de Moto Guzzi Mandello'nın kırmızısı çok yakışıklıydı.
    freasy, espresso ve Metela bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Bugün fuardaydım arkadaşlar
    Yamaha yok diye çok üzülmemek lazım.
    Bütün Yamaha çakması modelleri ve Allah sevdiklerine bağışlasın güzel mankenleri ile Arora ordaydı
    Kawasaki, KTM ve Indian stantları çok iyiydi.
    Bugün bile hatırı sayılır derece kalabalık vardı.
    Muhtemelen Cumartesi ve Pazar günleri rahat gezilmez.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Fuara kendi motosikletiyle katılacak olan arkadaşlara bir nasihatim de dünyanın kendimizden ibaret olmadığıdır. Yani motosikletimizi park ettiğimizde bir bakalım yanımızdaki park etmiş olan motosiklet çıkabilir mi? Adam motoruna binebilir mi? Bugün bir maxiscooter sürücüsü kardeşimiz dana gibi yer olmasına rağmen motorunu benim motorun soluna sıfırlamış. Sağdan motora binmek ve de adamın motoruna sürtmemek için epey emek harcadım.
    espresso, Mr.wind, Khaira ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuara kendi motosikletiyle katılacak olan arkadaşlara bir nasihatim de dünyanın kendimizden ibaret olmadığıdır. Yani motosikletimizi park ettiğimizde bir bakalım yanımızdaki park etmiş olan motosiklet çıkabilir mi? Adam motoruna binebilir mi? Bugün bir maxiscooter sürücüsü kardeşimiz dana gibi yer olmasına rağmen motorunu benim motorun soluna sıfırlamış. Sağdan motora binmek ve de adamın motoruna sürtmemek için epey emek harcadım.
    Her kesimde olduğu gibi motorcular arasında da vitaminsiz / iyotsuz dolayısıyla akıl fakiri bolca insan mevcut...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her kesimde olduğu gibi motorcular arasında da vitaminsiz / iyotsuz dolayısıyla akıl fakiri bolca insan mevcut...
    Empati yoksunu bir ulusuz. Sanıyoruz ki herkesinki düdük, bir bizimki kaval.
    espresso ve killingroad bunu beğendiler.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün fuardaydım arkadaşlar
    Yamaha yok diye çok üzülmemek lazım.
    Bütün Yamaha çakması modelleri ve Allah sevdiklerine bağışlasın güzel mankenleri ile Arora ordaydı
    Kawasaki, KTM ve Indian stantları çok iyiydi.
    Bugün bile hatırı sayılır derece kalabalık vardı.
    Muhtemelen Cumartesi ve Pazar günleri rahat gezilmez.
    Yamaha ve Arora aynı cümlede. Kalpten gideceğiz. Vallahi yıldım şu durumdan.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar Yamaha'dan ne bekliyoruz? Mt serilerinin hepsini yollarda görüyoruz zaten. Yollarda görmediklerimizi de sarı site ve Fb.de kol gibi fiyattan "ilan" olarak görüyoruz. Yamaha'nın ne motoru var da fuarda görmek için kıç baş yırtıyoruz? Mt25 mi? R25 mi? Tenere mi? Yoksa Mt07 mi?

Kendileri alenen galericilik yapan Yamaha ve Honda bayilerinin protesto edilmesi gerekiyor. Honda'ya toz konduramayanlar Moto Lost'un Esengül videosunu izlesin.

Açık konuşmak gerekirse şu para kazanma kunekliğinden kurtulup az biraz karakterli olmalıyız.

Adı üzerinde "fuar". Bu fuarda neden Ducati, Triuph görmüyoruz, neden Bmw yok diye sorgulamalıyız. Kim şey eder Yamaha ve Honda'yı? Dct nc görmek için mi fuara gidiyorsunuz?
    Motoseverrr, Cyan, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Fuara gitmek için sabah evden 5.30-6.00 gibi evden çıktım 7.00 feribotuna binip sabah 8.50 de Eminönünde indim, fuar zamanına kadar feribotlarla gezdim fuar zamanıda gelince tekrardan Eminönü'ne geldim ordan metro ile fuara gittim. Fuarda Çin malı motosikletler ile pek ilgilenmedim ilgilendiğim markalar genelde Avrupa ve Japon motosikletleriydi, Aprilia standını bol bol inceledim özellik Rs ve Tuono serileri çokca güzeldi üstlerine bindim ve beni etkilediler en çok etkilendiğim konusu ise frenleriydi frenlerini olduğu yerde azıcık basmama rağmen zank diye tutması hemen hemen bana her şeyi çokca iyi anlatmıştı. Mv Agusta standındaki motosikletlerin bir kaçı garip sorunları vardı hangi modeli hatırlamıyorum ama ön ve arka frenleri ilk basışınızda yumuşak ikinci basışınızda sertleşen bir yapıları vardı yine hangisi hatırlamadığım bir modelinin gaz kütüğünü çevirdim sanki pas tutmuş gibiydi takıla takıla açılıyor gibiydi, artık ne kadar süredir o gaz kolu çevrilmedi veya yağlanmadıysa kendini salmış ve hayata küsmüş olabilir ama ne olursa olsun Mv Agusta benim gözümde artık tipi çok güzel ama güzel olduğu kadar aklı olmayan kız gibi, daha teşhirdeki motosikletler böyleyse kullanılmışını düşünmek bile istemiyorum, Aprilia bu konuda çok daha başarılı benim gözümde. Ktm, Harley-Davidson, Mv Agusta ve İndian standları çokca zengindiler. Bu fuarda insanların motosiklet hakkında bilgilerinin hemen hemen hiç olmadığını öğrenmiş oldum, güzelim Aprilia RSV4 orda ilgisiz alakasız bir köşede bekliyordu halbuki o fuarda stok haliyle pistte daha üstüne olmayan bir motosikletti, Fuara 1 tane R25 getirseydiler çoğu kişi onun başında toplanacağına eminim, ama benim işime yaradı öyle bir motosikleti kimsenin ilgisini çekmediği için çok rahat incelemiş olmam gibi güzel dönüş sağladı.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Türkiye'de kıtibiyoz bir sürücü profili oluştu. Ya tekerci Mt07 kullanıcıları, ya "başkan,reis,bro" diye hitap etmeden konuşamayan hörgüçlü mont delisi R25 tayfası gençler ya da sarı yelekli pek sakin dct Hondacılar.

Arkadaşlar elin adamı ne motorlar getirmiş, teknik özelliklerini geçtim motora yakından bakınca bile "la ben ne sürüyorum, motor mu benimki?" diyorsun.

Çinlilere de Hintlilere de helal olsun, adamlar yatırım yapıyorlar bu ülkeye.
    espresso bunu beğendi.

Uygun fiyatlı cruiser var mıydı hiç? Nelerdi, hatırlıyorsanız?

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Yamaha'dan ne bekliyoruz? Mt serilerinin hepsini yollarda görüyoruz zaten. Yollarda görmediklerimizi de sarı site ve Fb.de kol gibi fiyattan "ilan" olarak görüyoruz. Yamaha'nın ne motoru var da fuarda görmek için kıç baş yırtıyoruz? Mt25 mi? R25 mi? Tenere mi? Yoksa Mt07 mi?

Kendileri alenen galericilik yapan Yamaha ve Honda bayilerinin protesto edilmesi gerekiyor. Honda'ya toz konduramayanlar Moto Lost'un Esengül videosunu izlesin.

Açık konuşmak gerekirse şu para kazanma kunekliğinden kurtulup az biraz karakterli olmalıyız.

Adı üzerinde "fuar". Bu fuarda neden Ducati, Triuph görmüyoruz, neden Bmw yok diye sorgulamalıyız. Kim şey eder Yamaha ve Honda'yı? Dct nc görmek için mi fuara gidiyorsunuz?
    Ben fuarda en çok Ducati'yi aradım, yeni kasa Panigale V4-S-R-SP2, Monster 937SP, Multistrada V4, Desert X ve Diavel V4 kısaca her modelini teker teker görmek isterdim ve en ufak ayrıntısına varana kadar incelemek isterdim, sonrasın Triumph ve Bmw ninde modellerini incelemek isterdim. Yamaha ve Honda olsa ne olmasa ne zaten çoğu modellerinin hepsini gündelik yaşamda görüyoruz ve istemedende bilgi sahibi oluyoruz benim için deneyimlemesi zor motosikletleri görmek daha tatmin edici ve yine bahsettiğim gibi Mv Agusta'da hayal kırıklığına uğradım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Türkiye motor piyasası tarihi boyu hiç değişmedi basit örnek kaç tane 60 yaş üstü motorcu görüyorsunuz çok çok çok azdır ..
    Genel de motorcu yaş kitlesi 20-35 arası .. onun üstüne çıkıldıkça motoru bırakıyor insanlar iş hayatı evlilik çoluk çocuk ekonomik nedenler yeni sorumluluk mesuliyetler derken bırakıyor çoğu insan .. bizde de genelde satılan tutan motorlara bakın hep genç işi yukarda yazdığım yaş kesmine hitap eden motorlardır ..
    ss ler sport naked ler biraz çorbadaki tuz hesabı tat versin diye adv enduro falan .. mesela daha çok üst yaş grubuna hitap eden yüksek hacim yada litrelik touring sport touring cruiser tipi makineler satılmaz çünkü o tarzın hitap ettiği yaş grubu bizde nerdeyse yok denecek kadar azdır ..
    Burdan bile fuarların yapısı kimlere daha çok hangi yaş kesmine hitap ettiğini anlaya bilirsiniz .. bırak japonu Hintli firmalar bile fuara girmemiş sanırım ..
    zaten bu ülkede en çok satan marka modeller belli yamaha honda bajaj tvs hero falan filan onlarda yoksa fuarda gidilirmi gene gidilir ama gerisi keyif gezmesi olur ..

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı başparmak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uygun fiyatlı cruiser var mıydı hiç? Nelerdi, hatırlıyorsanız?
    Dostum Regal Raptor'da ve Rks'de uygun fiyatlı sayılabilecek cruiser vardı ama inan fiyatları aklımda değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

Yine de haftaiçi iş günü fuar kalabalıktı, milletin motosiklete hala ilgisi var.

Motosikleti
    Hayabusa
    Valla degisiklik olsun diye ankaradan o kadar yol teptik gittik. Bosa gitmisiz. Boş. Bol bol çinli marka var. Aksesuar vs onlarda çinli. Bi suzuki, kawasaki harley var elle tutulur. İndian guzzi mv agusta 3 5 model var. Bu sene bosa vakit harcamayin derim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Motorsiklet fuarı diye düşünmemek lazım fuarlara her zaman insanların ilgisi talebi yoğun oluyor mesela yeni karavan kamp fuarına gittim orasıda ana baba günüydü çok kalabalıktı .. yıllar önce araba ses sistemi fuarı olurdu hala varmı bilmem orda bile yaşlı teyzeler amcalar o modifiye edilmiş arabalara bakarlardı içine otururlardı..
    insanlar böyle aktivite lerde gezmeyi seviyor . Fuarlar da aktiviteler eşantiyon ürünler de çok dağıtılıyor insanların hoşuna gidiyor yani hiç para harcamadan elinden bir şeylerle çakabiliyorsun hediyelik anı niyetine ..

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Uzun süredir motora biniyorum, insan bir fuara gitmezmi...Tmm anadoludaydık uzaktayız ama hiç olmazsa 1 kez denk getirebilmeliydim...İçimde uhdedir...Çok şanslısınız...

Dinçdarı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 750🐝
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun süredir motora biniyorum, insan bir fuara gitmezmi...Tmm anadoludaydık uzaktayız ama hiç olmazsa 1 kez denk getirebilmeliydim...İçimde uhdedir...Çok şanslısınız...
    Abi bendede durum aynı, kaç senedir gidemedim.Bu sene tam giderim diyordum.Bu seferde deprem bölgesine yardıma geldim.Canımız sağolsun.
    tommygun, Guven ve -Black- bunu beğendiler.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    İlk günü gittim, fuar tırt ama moto guzzi, mv agusta, harley, indian stantları güzeldi, Ktm de fena değildi, tabi motorların bir kısmı ya test motoru ya da satılmış motorlardı.

Ben en çok aksesuar satışlarındaki berbat duruma takıldım, mesela motomax gelmiş sadece alpinestars koymuş, eldiven alacağım nerede fiveglove, revit, knox gibi sattıkları, drd sadece dienese koymuş, kasklar bile az model, bazıları buradan alamazsınız bakın internetten alın deniyor. İndirimler tırt, yüzde 10-15, ayrıca zaten internette indirimli olunca ne anlamı var oralara kadar gitmenin, yani arkadaşlarınızla benim gibi gezecekseniz idare eder ama birşey alayım tek başıma buralara kadar geleyim diyorsanız tam bir fiyasko..

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk günü gittim, fuar tırt ama moto guzzi, mv agusta, harley, indian stantları güzeldi, Ktm de fena değildi, tabi motorların bir kısmı ya test motoru ya da satılmış motorlardı.

Ben en çok aksesuar satışlarındaki berbat duruma takıldım, mesela motomax gelmiş sadece alpinestars koymuş, eldiven alacağım nerede fiveglove, revit, knox gibi sattıkları, drd sadece dienese koymuş, kasklar bile az model, bazıları buradan alamazsınız bakın internetten alın deniyor. İndirimler tırt, yüzde 10-15, ayrıca zaten internette indirimli olunca ne anlamı var oralara kadar gitmenin, yani arkadaşlarınızla benim gibi gezecekseniz idare eder ama birşey alayım tek başıma buralara kadar geleyim diyorsanız tam bir fiyasko..
    Kask, mont, eldiven vs aksesuarların hepsi internette çok daha ucuzdu. Ucuzdu diyorum çünkü çakallar fuara katılacakları için bu hafta fiyatlarını yükseltmişler n11’de favorimde olan ürünlerin hepsi fuar başladığı gün yükseldi. Agv K1 Sky Racing Team kask var n11 fiyatı 5800 lira idi bana fuarda 6850 lira diyorlar bir de fuar özel fiyatıymış ) Sonuç olarak aşırı suni şişirme bir fuardı ne motor alabiliyorsun olmadığı için veya sıra olduğu için satamıyorlar ne de bir aksesuar alabiliyorsun fiyatlar şaka gibi. Shoei, Arai kasklar 50cc scooter parası olmuş 20-25 bin lira civarı.

brixton crossfire 125 diye bir marka model vardı hoşuma gitti

ktm 250 adv. voge 300 ds voge nasıl bir marka bilmiyorum okuyacağım buradan

aslında hero ya bakmak istemiştim videolarını çok görüyorum ona bakamadım

ben de yeni almak istiyorum hepsi bir arada iken bakmak istedim

hoşuma giden ulaşabileceğim yeni başlangıca uygun bişilere bakmaya çalıştım

bir de bir kaç stantta çarşamba perşembe fiyat artışı muhabbeti oldu artık satış piskolojisimi yoksa gerçekten mi doğru bilemiyor insan

3-5 cümleyle kendi açımdan bunu özetleyebildim

he bir de giriş 100 tl fazla geldi bana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler