Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sürüş eğitimi için tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco AK550
    5000kmlik scooter tecrübem var. Sürücü kursunun verdiği temel eğitim dışında eğitim almadım. 600km'dir NC750X DCT kullanıyorum. Kendi motorumla eğitim almak istiyorum. Hangi eğitimi seçmeliyim emin olamadım. Çünkü vitesli bir eğitim almak istemiyorum, kendi motorumda debriyaj yok. Kendi motorumu etkili ve güvenli bir şekilde kullanabilmek istiyorum. Tavsiye edebileceğiniz bir yer/kişi var mı? Gördüğüm tüm eğitimler vitesli/debriyaj odaklı.
    rider_oz ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rider_oz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    21' Honda NC750X DCT
    aynı durumdayım, ben de x-max'den DCT NC750X'e geçtim, düşük hız hakimiyet eğitimi alma niyetim var benim de. debriyaj kontrolü olmayan noktada bizim seçeneğimiz çok ufak gaz hareketleri ve arka frenle bunu engellemek olacak.
    freasy bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı rider_oz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı durumdayım, ben de x-max'den DCT NC750X'e geçtim, düşük hız hakimiyet eğitimi alma niyetim var benim de. debriyaj kontrolü olmayan noktada bizim seçeneğimiz çok ufak gaz hareketleri ve arka frenle bunu engellemek olacak.
    hocam inşallah güzel bir tavsiye bulabiliriz buradan hayırlı olsun sizin de.
    rider_oz bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İstanbul'da ikamet ediyorsanız ya da gelme durumunuz varsa Honda Gs1, Yamaha Yra1 ve Murat Denizhan'ı tavsiye ederim. Burada kapalı alan hakimiyet eğitimi alabilirsiniz. Birkaç bin km sonra da yol eğitimi harika olur. Ekip Akademi diye MEB onaylı ve Honda gibi kendi çalışma parkuru olan bir yer daha var. O kurumu da tavsiye ederim. Eğitim alındığında iş bitmiyor, ara ara antrenman yapmak ve 1-2 senede bir de tekrarlamak faydalı olur.

Murat Denizhan da Honda'nın eski eğitmenlerindendir. Kendi çalışma alanı yok ama Tuzla ya da Pendik'te sabit bir boş alanda çalışma yaptırıyor. Honda'nın yeni yeri Maltepe'de, Yamaha Tuzla Autodrom'u kullanıyor, Ekip akademi de Şerifali'de.
    espresso ve Guven bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da ikamet ediyorsanız ya da gelme durumunuz varsa Honda Gs1, Yamaha Yra1 ve Murat Denizhan'ı tavsiye ederim. Burada kapalı alan hakimiyet eğitimi alabilirsiniz. Birkaç bin km sonra da yol eğitimi harika olur. Ekip Akademi diye MEB onaylı ve Honda gibi kendi çalışma parkuru olan bir yer daha var. O kurumu da tavsiye ederim. Eğitim alındığında iş bitmiyor, ara ara antrenman yapmak ve 1-2 senede bir de tekrarlamak faydalı olur.

Murat Denizhan da Honda'nın eski eğitmenlerindendir. Kendi çalışma alanı yok ama Tuzla ya da Pendik'te sabit bir boş alanda çalışma yaptırıyor. Honda'nın yeni yeri Maltepe'de, Yamaha Tuzla Autodrom'u kullanıyor, Ekip akademi de Şerifali'de.
    hocam çok teşekkürler. gs1 dediğiniz motosiklet başlangıç eğitimi mi oluyor yoksa "Gelişim Seviye 2-Hazırlık" eğitimi mi. gs1 yok çünkü honda'nın sitesinde

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam çok teşekkürler. gs1 dediğiniz motosiklet başlangıç eğitimi mi oluyor yoksa "Gelişim Seviye 2-Hazırlık" eğitimi mi. gs1 yok çünkü honda'nın sitesinde
    Eğitim ismi değişmiş, evet dediğiniz gibi "Motosiklet başlangıç eğitimi"

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitim ismi değişmiş, evet dediğiniz gibi "Motosiklet başlangıç eğitimi"
    eyvallah hocam çok teşekkürler
    tommygun bunu beğendi.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Zafer Akçay Akademi’yle görüşmüştüm yakın zamanda. Temel seviye hakimiyet eğitimi için ekiplerinden bir hoca nerede bulunuyorsanız o ilçeye gelip boş bir alan tahsis ediyor. Sabah 9-9.30’da başlayan yarım gün kapalı alan eğitimi alıyorsunuz, daha sonra hocayla beraber öğleden sonra trafiğe çıkıp akşam 4.30-5’e kadar trafikte önlü arkalı intercom kullanarak motor sürüyorsunuz. Fiyatı Honda Safety Türkiye eğitimleriyle aşağı yukarı aynı. Aynı gün içerisinde hem kapalı alan hem de trafik eğitimi vermeleri beni cezbetmişti. Düşünülebilir belki
    freasy ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Geçen yaz başı kaskomu yeniletirken eğitim de sormuşlardı, sertifikalı eğitim alanlara cuzi de olsa bi indirim de oluyormuş kaskoda. Bunu da eklemiş olayım.
    freasy bunu beğendi.

rider_oz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    21' Honda NC750X DCT
    Adarat akademi'yi de çok duydum, hem bir arkadaşımdan, hem de sosyal medya fenomenlerinden katılan çoktu. o kurumu bilen var mıdır?
    freasy bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)