Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Fuarda Hiç Büyük Markaların Olmaması

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar,

https://motobike-istanbul.tr.messefr...ilimcilar.html Buradan katılımcı listesine baktım. Resmen rezalet bir durum bu. Şehir dışından gelecek kişilere ayıp edildiğini düşünüyorum. Bir ton para harcayarak gelecek adam. Birde motosiklet deneyememesi ayrı bir rezalet. Ben şok içerisindeyim şu an bu listeyi gördüğümden beri.

Bende uçak biletini iptal etsem mi diye düşünmeye başladım. Diğer markalarda indirim vs. yapar mı yada boş yere mi gideriz onada emin olamıyorum.Diyecek hiçbir şey bulamadım.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ne indirimi hocam? Motor buldunuz da indirim mi kaldı? Kawasaki h2, indian, malagutti, çükügüttü falan almayacaksanız indirimi unutun. En son 1942 yılında yaşandı söylediğiniz olay.

Benim bedava bilet var, yarım saat mesafede. Yine de kalkıp gitmeyeceğim muhtemelen toplu bir gidişe zorunluluktan katılmam gerekmezse. Evimin yanında olsa şöyle bir bakınmaya giderim belki.

Siz seviyorsanız böyle işleri buyurun kalkın gelin, farklılık olur. Ürün görmüş olursunuz en fazla. Beni sarmıyor.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

Selam hocam
    Ben istanbul’dayım bedava bilet olmazsa para verip gitmeyeceğim açıkçası.
    Pek gerek yok gibi düşünüyorum.
    Belki sadece ekipmanda bir şeyler bulunabilir uçak parası verip gelmeye değer mi gerçekten sizin bileceğiniz konu.

Bedava bilet nereden bulunuyor acaba?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Peki, ben de bulursam davetiye ile gideceğim onu baştan söyleyeyim de.

İmkanı olan herkesin davetiye kovaladığı bir fuarda ne olmasını bekliyoruz?
    Ben şimdi davetiye bulabilecekken bilet satın alırsam bana herkes salak der di mi.. Bunda da hemfikiriz.

Peki burada bir gariplik yok mu?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bu fuarlar katılımcı firmalardan tonla ücret alıyorlar mı? Alıyorlar.
    Onlara bu ücret karşılığı ne veriyorlar? Bakın bir sürü insan gelecek, o insanlar sizin standınıza ürünlerinizi, hizmetlerinizi görecek bilgilenecek belki müşteriniz olacak diye satıyorlar katılımcı firmalara. Yani katılımcı firmalara sattıkları mal aslında biz ziyaretçileriz, o zaman bir de bizden biye para almaya kalkıyorlar anlamıyorum. Hadi çok çok aşırı miktarda ziyaretçi olur, ciddi alıcı olmaya niyeti olanlar için sembolik bir ücret olur böylece sırf kalabalık yapanlar engellenebilir ama bu sembolik ücret de 100 liralar mertebesinde olmaz.
    TIGERSHARK bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Gördüğüm kadarı ile listede z moto dışında katılan bilindik firma yok bu sene harley falanda girmiyor bajaj hero tvs bile göremedim listede ..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Hadi çok çok aşırı miktarda ziyaretçi olur, ciddi alıcı olmaya niyeti olanlar için sembolik bir ücret olur böylece sırf kalabalık yapanlar engellenebilir ama bu sembolik ücret de 100 liralar mertebesinde olmaz.
    100₺ artık öğle yemeği yiyemiyorsun, ücretlilere verilebilecek asgari yemek bedeli 118küsür ₺.
    killingroad ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100₺ artık öğle yemeği yiyemiyorsun, ücretlilere verilebilecek asgari yemek bedeli 118küsür ₺.
    O da doğru ama yine de fazla. 10 lira 20 lir afalan olması lazım yoksa fuarlar boş kalır yine büyük markalar gelmiyormuş, zaten piaysada motor yok büyük markalar gelip ne yapacak. Ama büyük markalar da olmayınca can çin çon markaları görmek için de 100 lira çok geliyor. yoksa iyi markalar gelsin güzel fuar olsun 100 lira çok görünmez. Kalite düştü bu yüzden 100 lira çok diyorum. yoksa iyi köfte yemek için 250-300 liralık benzin yakan insanlarız fuara da senede bir 100 lira veririz.

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Katılımcı firmalar listesini dikkate alacak olursak, bu fuara arkadaşlar ile bir araya gelmek ve ekipmanlara gözatmak için gelinir. Onun dışında gelip motosiklet modellerine bakmaya değecek pek fazla çeşitlilik olmayacaktır.
    espresso bunu beğendi.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Adam son kullanıcıya motor satmıyor, Kıytırık Honda Dio için yok çekiyorlar ama kurye paket servis kurumsalın kamyon kamyon indiriyorlar.. ne fuar da ne yüzle çıkacaklar?

Alıntı muam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin soru arada kaynamış. Bende merak ediyorum nereden alınıyor?

Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Bilet motosiklet firmaları ve dükkanlarından alışveriş tamir vs yapılınca veriliyordu diye biliyorum. Bide saçma sapan youtuberlar ve instagram sayfalarında çekiliş adı altında bol bol dağıtılıyor

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    O da doğru ama yine de fazla. 10 lira 20 lir afalan olması lazım yoksa fuarlar boş kalır yine büyük markalar gelmiyormuş, zaten piaysada motor yok büyük markalar gelip ne yapacak. Ama büyük markalar da olmayınca can çin çon markaları görmek için de 100 lira çok geliyor. yoksa iyi markalar gelsin güzel fuar olsun 100 lira çok görünmez. Kalite düştü bu yüzden 100 lira çok diyorum. yoksa iyi köfte yemek için 250-300 liralık benzin yakan insanlarız fuara da senede bir 100 lira veririz.
    Abi hiç para vermeyelim firmalar sübvanse etmeli dersen ayrı, ama 10 liraya 20 liraya bir şeyi ayrıştıramazsın, ayrıştırmaktan da kastım işe gezmeye gelen girmesin konusu. Ki bu konu sanıldığından çok daha önemli, Kalder'in Peryön'ün çok daha spesifik kitleye hitap eden fuarlarında şeker almaya gelen teyzelerden kafayı yemişliğim var.
    Boktan fuara ne vericem dediğin zaman başka tabi, ama bizim fuar beleş olsa da boktan, 100tl olsa da boktan, 250tl olsa da boktan olur. O fiyattan bağımsız =)
    espresso bunu beğendi.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yani sanki büyük markalar katılsa 3'er 5'er motor satın alacağız. Sanki Bmw almamamızın sebebi Bmw'nin fuara katılmaması. Beyler biz burada 3-5 kişiyiz, hepimiz birbirimizi biliriz.

Bu kadar da önyargılı olmayın fuara. Fuar bir gelenektir, motora başlamayı es geçiyorum kiminizin daha doğmadığı zamanda bile fuar yine vardı. O yüzden "ooooo yamaha gelmiyor, honda gelmiyor" diye artistlik yapmak ayıp. Siz gelin, toplu gelin, kulüp olarak gelin.

Honda gelse ne olacak? Yamaha gelse ne olacak? Süremeyen adam gibi Nc mi izleyeceksiniz? Apaçi gibi R25 mi göreceksiniz?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı muam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fare kapanında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

10 veya 20 liranın bir anlam ve önemi kalmadı. 10 veya 20 lira giriş dediğinizde fuarın bir ciddiyeti kalmaz itici olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani sanki büyük markalar katılsa 3'er 5'er motor satın alacağız. Sanki Bmw almamamızın sebebi Bmw'nin fuara katılmaması. Beyler biz burada 3-5 kişiyiz, hepimiz birbirimizi biliriz.

Bu kadar da önyargılı olmayın fuara. Fuar bir gelenektir, motora başlamayı es geçiyorum kiminizin daha doğmadığı zamanda bile fuar yine vardı. O yüzden "ooooo yamaha gelmiyor, honda gelmiyor" diye artistlik yapmak ayıp. Siz gelin, toplu gelin, kulüp olarak gelin.

Honda gelse ne olacak? Yamaha gelse ne olacak? Süremeyen adam gibi Nc mi izleyeceksiniz? Apaçi gibi R25 mi göreceksiniz?
    Fuarların amacı küçük veya yeni firmaların kendini tanıtması, büyük firmalarında bir biri ile sidik yarıştırması ( af edersin ) hava atmasıdır.

Tabi fuar panayır havasında olunca büyük firmalarda gelmez.

Adamlar fuar düzenliyor en ufak bir ilanı, reklamı, afişi yok duyan duyar, duymayan da çok umurumdaydı yaklaşımıyla bu kadar olur.
    espresso bunu beğendi.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    KTM
    KAWASAKI
    VESPA
    PIAGGIO
    APRILIA
    SUZUKİ
    MOTO GUZZİ
    MALAGUTİ
    TVS
    PEUGEOT
    UM MOTORS
    BRIXTON
    LAMBRETTA
    jAWA
    KYMCO
    HUSQVARNA
    GAS GAS
    POLARIS
    INDIAN
    MONDIAL
    YUKİ
    ARORA
    KUBA
    CF MOTO

Üşenmedim yazdım kaçırdıklarım da olabilir fakat Honda, Yamaha, Bmw, Ducati, Triumph gibi markaların gelmemesi büyük ayıp cidden. Fuara ne gerek var zaten yok satıyoruz gereksiz masraf etmeyelim mantığı bu. Geçtiğimiz senelerden Korlas standlarını hatırlayın gelseler bile motosikletleri neredeyse camekan içinde sergileyip dokunmak yasak oturmak yasak diyeceklerdi zaten. Gerek yok gelmesinler.

Üşenmedim yazdım
    Motoseverrr bunu beğendi.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkes katılır Kawa katılmaz , kimsenin katılmadığı fuara Kawa katılmış, gözlerim yaşardı.

Suzuki aprilia aynı marka distribütörü olarak katılması fuar için avantaj,ancak 1-2 stand dışında geri kalanlar çöp. Çin fuarı. Fuar ücretsiz olsa neyse ama artık davetiye bulmak zor ve para verip görülecek pek birşey yok.
    Arkadaşlar ile görüşmek için gidilebilir ama motosiklet adına pek bir beklentiniz olmasın.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes katılır Kawa katılmaz , kimsenin katılmadığı fuara Kawa katılmış, gözlerim yaşardı.

Suzuki aprilia aynı marka distribütörü olarak katılması fuar için avantaj,ancak 1-2 stand dışında geri kalanlar çöp. Çin fuarı. Fuar ücretsiz olsa neyse ama artık davetiye bulmak zor ve para verip görülecek pek birşey yok.
    Arkadaşlar ile görüşmek için gidilebilir ama motosiklet adına pek bir beklentiniz olmasın.
    Merakımdan soruyorum. Marushin markası japonya da kapandı mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

Bu büyük markalar ellerinde motor yok diye mi fuara katılmıyor yoksa fuar masrafları yüksek diye mi ?
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Sırf Ducati modelleri için gitmek istiyordum ama bu sene gelmiyormuşlar, bileti iptal edicektim ama etkinlik biletleri iptal edilmiyormuş yine görülcek gezilecek markaların orda olmasıda cezbedici. En azından fuarda istediğimi bulamasam bile perşembe günü güzel bir İstanbul turu yapmış olurum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)