Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor sürüşümü kameraya kaydetmek ne satın almalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Kullandığım kask bu: https://www.trendyol.com/ls2/rapid-slide-beyaz-siyah-kirmizi-kask-p-371990158?boutiqueId=61&merchantId=382502

Nasıl arama yapmalıyım? Nelere ihtiyacım var, çekim yapıp konuşmak için neler gerekli,

Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    İnternete yükleyeceksen, amacın vlogsa gopro ve aynı fiyatlarda birkaç marka hariç hepsi çöp. En kötü gopro hero5 Black alacaksın.

Güvenlik amaçlı, hatıra olarak kalsın diye çekeyim diyorsan sjcam falan al geç. Gopro, Sony, dji, aksesuarları ile gerçekten çok masraflı. Senin kasktan 5 tane alır iyi sayılacak bir kamera mikrofon seti öyle söyleyeyim.
    Rockstar91 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternete yükleyeceksen, amacın vlogsa gopro ve aynı fiyatlarda birkaç marka hariç hepsi çöp. En kötü gopro hero5 Black alacaksın.

Güvenlik amaçlı, hatıra olarak kalsın diye çekeyim diyorsan sjcam falan al geç. Gopro, Sony, dji, aksesuarları ile gerçekten çok masraflı. Senin kasktan 5 tane alır iyi sayılacak bir kamera mikrofon seti öyle söyleyeyim.
    sjcam da alsam yeterli olmaz internete yüklemeye? amacım hem kayıt olsun hem internete yüklemek
    eğer alacaksam önceliğim şarjının uzun süre gitmesi ve su geçirmemesi de iyi olsun

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    fazla bütçem olmadığı için 2500 liraya "gopro hero 4 black" aldım ben.

kask kamerasında yaşanılan en büyük sorunlardan birisi de titreşim, kafadaki kask ister istemez sarsılıyor her an ve sallanan bir video kaydı oluyor ve bu yüzden çekilen videolara pc de "warp stabilize" efekti uygulamak gerekiyor.

gopro hero 5 ve sonraki modellerde bu özellik kameraya gömülü geliyor, yani direk sarsıntıyı önleyerek kayıt yapıyorlar.

diğer modelleri bilmem ama bende ki "hero 4 black" modelinin çözünürlüklere göre yaklaşık kayıt süresi;

4k 30 fps de 30 dakika civarı
    2.7k 30 fps de 50 dakika civarı
    1080p 30 fps de 80 dakika civarı

2.7k 60 fps ve 1080p 60 fps de kayıt süreleri pek değişmiyor fakat hafıza kartı çabuk dolduğu için kullanmıyorum. bu arada 2. el aldım ve pil de ikinci el, yani sıfır olsa belki kayıt süresi daha uzun olur çünkü pil ömrü %kaç durumda bilmiyorum.

kaskın çene kısmına ve kafa üstüne aparat yapıştırdım, çenede çok sallantıya sebep oluyor ve kafada ise yüksek hızlarda kaskı geri itiyor ve motorun hız göstergesi kadraj dışında kalıyor biraz. yüksek hızlarda kaska kamera montajı hoşuma gitmedi benim, uygun bir zamanda sağ elciğin oralara bir yere sabitleyecem kamera aparatını.

zaten gopro serisi 170 derece çekim yaptığı için hiç sorun olmaz, çok geniş açıda çekim yapıyor, tabi warp stabilize özelliği aktifken açı biraz daralabilir. tabi bu özellik hero 4 ve öncesinde yok.
    Rockstar91 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)