Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Pantolon yerine dizlik alsam olur mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Çok şükür mont, eldiven ve kask aldım. Pantolon alınca hep sabit şey giymek zorunda kalındığından,

pantolon yerine koruma için dizlik alsam olur mu? Bunun haricinde sanırım her şeyi tamamladık gibi bot dışında.

Scooter kullandığımdan bot almayı düşünmüyorum açıkçası, en azından şimdilik.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Fiyat farkından mı kaçıyorsun rahatına mı düşkünsün sen bilirsin ama skuter diye masum sanma, düştüğünde bir yerin kırılmasın maksat değil mi?
    Buna göre kararını verebilirsin, hayırlısı olsun
    espresso ve Rockstar91 bunu beğendiler.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı Rockstar91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok şükür mont, eldiven ve kask aldım. Pantolon alınca hep sabit şey giymek zorunda kalındığından,

pantolon yerine koruma için dizlik alsam olur mu? Bunun haricinde sanırım her şeyi tamamladık gibi bot dışında.

Scooter kullandığımdan bot almayı düşünmüyorum açıkçası, en azından şimdilik.
    Aslında bunlar en çok şimdi lazım sana, özellikle korumalı bot...Ayak bileğin ve alt bacağın düşme sırasında en zayıf yerlerinden. Öyleki kaldırımla motor arasında laldığını düşün mesela, böyle kıran çok olur. Dizlik olur şimdilik ama korumalı botu al derim.

Dersenki sen bunların hepsini kuşanıyor musun sürekli, hayır. 100 km yola kadar yarım kask devam. Ama imamın dediğini yap, yaptığını yapma...🙂

Bende Scoyco mafsallı dizlik var, baya iyi korumalar, sen botu al ben sana bunları hediye edeyim, ciddiyim. Yeni gibiler...
    Rockstar91 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı Wuamell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat farkından mı kaçıyorsun rahatına mı düşkünsün sen bilirsin ama skuter diye masum sanma, düştüğünde bir yerin kırılmasın maksat değil mi?
    Buna göre kararını verebilirsin, hayırlısı olsun
    fiyat farkından kaçma değil, her dışarı çıktığımda aynı şeyi giymek istememe durumu. Pantolonun amacı dizleri korumak ve pantolonun sürtünmeden korunup yırtılmaması olayı değil mi ki? Dizlik alınırsa yine korur o zaman.

Uzun yolculuklarda pantolon çok mantıklı ama şehir içi günlük gezilerde koruma yeterli olur diye düşünüyorum ve buradaki siz tecrübeli kişilerin fikirlerini merak ettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:36 ----------

Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bunlar en çok şimdi lazım sana, özellikle korumalı bot...Ayak bileğin ve alt bacağın düşme sırasında en zayıf yerlerinden. Öyleki kaldırımla motor arasında laldığını düşün mesela, böyle kıran çok olur. Dizlik olur şimdilik ama korumalı botu al derim.

Dersenki sen bunların hepsini kuşanıyor musun sürekli, hayır. 100 km yola kadar yarım kask devam. Ama imamın dediğini yap, yaptığını yapma...��
    :D teşekkürler hocam. Uzun yol vs yaparsam pantolon alıyım ama günlük gezilerde dizlik alsam yeter diye düşünüyorum şimdilik. Botu da ya daha büyük scooter sürersem yada vitesli motor sürersem alırım diye düşünüyordum açıkçası.

fiyat farkından kaçma değil, her dışarı çıktığımda aynı şeyi giymek istememe durumu. Pantolonun amacı dizleri korumak ve pantolonun sürtünmeden korunup yırtılmaması olayı değil mi ki? Dizlik alınırsa yine korur o zaman.

Uzun yolculuklarda pantolon çok mantıklı ama şehir içi günlük gezilerde koruma yeterli olur diye düşünüyorum ve buradaki siz tecrübeli kişilerin fikirlerini merak ettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:36 ----------

:D teşekkürler hocam. Uzun yol vs yaparsam pantolon alıyım ama günlük gezilerde dizlik alsam yeter diye düşünüyorum şimdilik. Botu da ya daha büyük scooter sürersem yada vitesli motor sürersem alırım diye düşünüyordum açıkçası.
    70km hızla düştüğünde ortam şartlarına göre değişiklik göstermeyle birlikte açığa çıkan ısı 700 dereceye kadar çıkıyor. Orta seviye pantolonlar sürtünme bölgelerinde 400 dereceye kadar dayanabiliyor.
    Kot pantolonun erimesi 1 saniye bile sürmez, bununla ilgili videolar var izleyerek daha net anlayabilirsin anlattıklarımı, tamamen tercih meselesi. Her zaman moda canının sağlığı olsun

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    fazla hız yapmayacaksan ve kısa menzil çıkıyorsan pantolon şart değil dizlik de iş görür ama wuamell'in de bahsettiği gibi pantolon kevlar yapısından dolayı yüksek hızlarda yanmaya ve parçalanmaya daha dayanıklı olacaktır. bence iyisi mi imkan varsa ikisinden de al birer tane, duruma göre değişirsin. ben de o şekilde kullanıyorum, iki pantolon bi de dizliğim var.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Pantolonda sadece diz koruma yok, kalça koruma da var. Allah korusun kıçı kırdık mı iyileşmesi zaman alıyor. Bot konusunda da bütçe ayırabiliyorsak çok şık botlar var, normal boğazlı spor ayakkabı gibi duruyor. Tavsiye ederim.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dersenki sen bunların hepsini kuşanıyor musun sürekli, hayır. 100 km yola kadar yarım kask devam. Ama imamın dediğini yap, yaptığını yapma...��

Bende Scoyco mafsallı dizlik var, baya iyi korumalar, sen botu al ben sana bunları hediye edeyim, ciddiyim. Yeni gibiler...
    teşekkürler hocam, siz kullanırsınız kıyınızda dursun lazım olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Alıntı Wuamell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    70km hızla düştüğünde ortam şartlarına göre değişiklik göstermeyle birlikte açığa çıkan ısı 700 dereceye kadar çıkıyor. Orta seviye pantolonlar sürtünme bölgelerinde 400 dereceye kadar dayanabiliyor.
    Kot pantolonun erimesi 1 saniye bile sürmez, bununla ilgili videolar var izleyerek daha net anlayabilirsin anlattıklarımı, tamamen tercih meselesi. Her zaman moda canının sağlığı olsun
    güzel cevaptı hocam, teşekkür ederim. Ama her dışarı çıkmamda motor pantolonuyla mı çıkacağım,

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Alıntı _recoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazla hız yapmayacaksan ve kısa menzil çıkıyorsan pantolon şart değil dizlik de iş görür ama wuamell'in de bahsettiği gibi pantolon kevlar yapısından dolayı yüksek hızlarda yanmaya ve parçalanmaya daha dayanıklı olacaktır. bence iyisi mi imkan varsa ikisinden de al birer tane, duruma göre değişirsin. ben de o şekilde kullanıyorum, iki pantolon bi de dizliğim var.
    dizliği, pantolon kullanmadığınızda mı kullanıyorsunuz hocam?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pantolonda sadece diz koruma yok, kalça koruma da var. Allah korusun kıçı kırdık mı iyileşmesi zaman alıyor. Bot konusunda da bütçe ayırabiliyorsak çok şık botlar var, normal boğazlı spor ayakkabı gibi duruyor. Tavsiye ederim.
    tamam hocam, baştan aşağı takım olacak gibi duruyor, ikna oldum :D
    en önemlisi sağlık tabi,

Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    dizliği, pantolon kullanmadığınızda mı kullanıyorsunuz hocam?
    evet, iş yerimle evim arası 3 km zaten, bütün günü motosiklet pantolonuyla geçirmek yerine günlük pantolonla takılma fırsatı sağlıyor. aynı şekilde şehir içi dışarıda takılacaksam da aynı rahatlık.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    tamam hocam, baştan aşağı takım olacak gibi duruyor, ikna oldum :D
    en önemlisi sağlık tabi,
    Bu işlerde Murphy kanunları çok işliyor. 20 sene full korumalı gezersin de başına iş gelmez, kısa mesafe diye markete ekipmansız giderken kaza yapar, yaralanırsın. Bir de bir kaza esnasında vücudun en korunmasız yeri o an neresiyse oradan darbe alıp yaralanıyoruz.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    evet, iş yerimle evim arası 3 km zaten, bütün günü motosiklet pantolonuyla geçirmek yerine günlük pantolonla takılma fırsatı sağlıyor. aynı şekilde şehir içi dışarıda takılacaksam da aynı rahatlık.
    ama cevaplardan anladığım kadarıyla motor sürüyorsan her zaman pantolon kullan diyorlar.

Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    ama cevaplardan anladığım kadarıyla motor sürüyorsan her zaman pantolon kullan diyorlar.
    ben de diyorum ki imkanın varsa tabi ki pantolon, ama diyorsan bütün gün aynı pantolonla gezmek istemiyorum rahatsız kirlenir vs çözüm bu şekil. iki pantolon ben kendim kullanıyorum zaten kullanma demedim ki.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işlerde Murphy kanunları çok işliyor. 20 sene full korumalı gezersin de başına iş gelmez, kısa mesafe diye markete ekipmansız giderken kaza yapar, yaralanırsın. Bir de bir kaza esnasında vücudun en korunmasız yeri o an neresiyse oradan darbe alıp yaralanıyoruz.
    valla bi dizlikle geçiştirip normal günlük pantolonumu ayakkabımı giyerim demiştim ama dediğinizde haklısınız, Allah korusun kısa mesafe diyip giyinmezsek sıkıntı olabilir. Bu şekilde kaza da olsa en azından ekipmanlı olunacağından koruyacağı kadar korur.

Diğer ekipmanları aldığım yeri aradım şimdi, pantolon ve bot varmış, akşamüstü uygun olduğumda gitmeyi düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

ben de diyorum ki imkanın varsa tabi ki pantolon, ama diyorsan bütün gün aynı pantolonla gezmek istemiyorum rahatsız kirlenir vs çözüm bu şekil. iki pantolon ben kendim kullanıyorum zaten kullanma demedim ki.
    hocam bir üstte @tomygun abimizin mesajı okur musun, markete bile gitsek pantolon vs giymek şart gibi geldi bana. :D ben de normal pantolon spor ayakkabı vs giymek istiyorum ama bilemedim, koruma amaçlı her zaman aynı kıyafeti giymek zorundayız sanırım
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    hocam bir üstte @tomygun abimizin mesajı okur musun, markete bile gitsek pantolon vs giymek şart gibi geldi bana. :D ben de normal pantolon spor ayakkabı vs giymek istiyorum ama bilemedim, koruma amaçlı her zaman aynı kıyafeti giymek zorundayız sanırım
    o da haklı tabi ki, şimdiye kadar iki motor pert ettim ölümle burun buruna geldim. ikisi de evle iş arasında 3 km'lik mesafede oldu. işin ilginci ikisinde de motosiklet pantolonum olmasına rağmen son seferde diz kapağımı 3 ayrı parçaya ayrılacak şekilde kırmayı başardım. bu noktada pantolondaki ince diz koruma yerine impactec dizlik takmış olsaydım muhtemelen kırılmazdı kalkıp yürürdüm.
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    o da haklı tabi ki, şimdiye kadar iki motor pert ettim ölümle burun buruna geldim. ikisi de evle iş arasında 3 km'lik mesafede oldu. işin ilginci ikisinde de motosiklet pantolonum olmasına rağmen son seferde diz kapağımı 3 ayrı parçaya ayrılacak şekilde kırmayı başardım. bu noktada pantolondaki ince diz koruma yerine impactec dizlik takmış olsaydım muhtemelen kırılmazdı kalkıp yürürdüm.
    çok geçmiş olsun hocam. Bundan sonra hep güvende olursunuz inşallah. Yani pantolondaki diz koruma yeterli değil, ekstradan dizlik mi takmak gerek?

Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    çok geçmiş olsun hocam. Bundan sonra hep güvende olursunuz inşallah. Yani pantolondaki diz koruma yeterli değil, ekstradan dizlik mi takmak gerek?
    sert çarpışmalar için çok korunaklı değil, bir de bendeki pantolonun diz koruması delikli yapıya sahip sanırım o yüzden sivri bir yere denk gelip de dizi kırdı. bu konunun doğrusu herkese göre değişiklik gösterecektir, kendinize göre makul çözüm üretmeniz gerek. korumalı pantolon giyip üstüne de dizlik takmak pek efektif olmayacaktır ama daha güvenli olacağı kesin.

kullanacağınız motosiklete göre de değişken bir konu, dizimi kırdığım kazada altımdaki motor 100 hp 100 Nm tork üreten bi motordu. ufak cc'lerde pantolon da yeterli güvenliği sağlayabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

iyi dilekleriniz için ayrıca teşekkürler.
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    sert çarpışmalar için çok korunaklı değil, bir de bendeki pantolonun diz koruması delikli yapıya sahip sanırım o yüzden sivri bir yere denk gelip de dizi kırdı. bu konunun doğrusu herkese göre değişiklik gösterecektir, kendinize göre makul çözüm üretmeniz gerek. korumalı pantolon giyip üstüne de dizlik takmak pek efektif olmayacaktır ama daha güvenli olacağı kesin.

kullanacağınız motosiklete göre de değişken bir konu, dizimi kırdığım kazada altımdaki motor 100 hp 100 Nm tork üreten bi motordu. ufak cc'lerde pantolon da yeterli güvenliği sağlayabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

iyi dilekleriniz için ayrıca teşekkürler.
    rica ederim hocam, anladım teşekkürler cevap için. Bendeki 124.6cc 10.4 Nm 6.7kw(9 bhp) lik skuter.
    bakalım.. bir koruma almam gerek de, pantolon veya dizlik şimdilik..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Riderdenim, tech-90 gibi markaların korumalı pantalonları dışarıdan bakınca normal günlük kot pantalon gibi duruyor. içinde sürtünme ile parçalanmayan kevlar kat oluyor. kalçaların yanlarında ve dizlerde koruma için impatec (ya da sastec denen benzer malzeme) malzemelerden korumaları var, bunlar yumuşak plastik gibi şeyler ama darbe alınca sertleşip koruyor. iki defa kaza yapıp test ettim, 50km hızla dizlerimi yere çarpınca dizlerimde hiç ağrı, sıyrık bile olmadı, son kazada dizlerimin izi çarptığım arabanın kaportasında çıktı ama hissetmedim bile. Yani normal dizlik takmaktan daha korumalı ve dışarıdan görünmüyorlar bile. Bütün gün işyerinde bu pantalonla oturabiliyorum.

Korumalı bot da önemli, ayak bileğindeki kemikler hassas. Hele acemiyken soldan bir araba sıkıştırdı ayak kaldırımla motor arasında kaldı düşünmesi bile fena.

Her motor sürdüğümde pantalon ve botlarımı da giyiyorum. Son kazam evden 1km bile uzaklaşmamışken 40-50km hızla giderken oldu, kazanın ne zamna olacağı belli olmuyor. Pantalonu aşırı dar paça modelden almadım, paçası botların üzerinde olunca botlar çok aşırı dikkat çekmiyor, kot pantalon zaten rahat, yani normal kot panlatondan farklı hissetmiyorum. Her gün motor sürseydim ikinci pantalonu da alırdım değişe değişe giyerdim.

Kaskın içine kafaya geçirmeye buff da alın, önümüz yaz, yazın sıcaklarda kafa terleyince kaskın içi çabuk kirleniyor, buff rahatlatıyor. Buff çok süper bir icat zaten, boyuna da bir tane takınca montun yakasından içeri arı falan girmesini önlüyor hem de rüzgarı kesiyor.
    tommygun, Cyan ve Rockstar91 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Kaskın içine kafaya geçirmeye buff da alın, önümüz yaz, yazın sıcaklarda kafa terleyince kaskın içi çabuk kirleniyor, buff rahatlatıyor. Buff çok süper bir icat zaten, boyuna da bir tane takınca montun yakasından içeri arı falan girmesini önlüyor hem de rüzgarı kesiyor.
    Buff'ı başörtülü teyze modunda takarsan tek buff ile hem kaskı hem de boynunu koruyabilirsin aslında. :D
    espresso ve Rockstar91 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buff'ı başörtülü teyze modunda takarsan tek buff ile hem kaskı hem de boynunu koruyabilirsin aslında. :D
    öyle olunca boynumda ince kalıyor, yazın iyi de kışın soğuk geliyor o zaman.

Hem ben bir sürü buff seviyorum, renk renk değişik değişik bir sürü olsa da denk geldikçe dayanamayıp yenisini alıyorum. Evde 10 tane falan buff vardır, bir ksımını çocuklar kaptı. kışın normal mont ile boyunda atkı yerine de kullanmıyorum, her türlü montumun cebinde bir tane var.
    Cyan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)