Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Pantolon yerine dizlik alsam olur mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    domicik 400 ug
    yorumları okuyamadım ama dainese dizliğim var en pahalı olanlarından gidip de almıştım hem de seksi diye. Dainese Knee V E1 Black Dizlik
    aldığım dönem 300e almıştım galiba şimdi ki fiyatının maşallahı var.
    ancak gel gelelim maksimum 3 kez takmışımdır.

keşke diyorum pantolon alsaydım. dizlik takması çıkarması uğraştırıcı bir şey ister istemez üşeniyor insan. eminim birçok dizlik sahibi de bir süre sonra dizliği kullanmayı bırakıyordur ama mont, kask, eldiven, bot öyle değil. bunları alışkanlık haline getirmek kolay.

şahsen zamanı gelince pantolondan da 3-4 tane alabilirsem tekte alıcam düzenli pantolon giyicem.
    dizlik zor iş ben diyeyim. üşenirsin bırakırsın
    espresso ve Rockstar91 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Motosiklet pantolonu giymeyeceğim zamanlarda bu ürünü kullanıyorum.

https://www.trendyol.com/impactec/co...tId=124639&v=s

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bunlar en çok şimdi lazım sana, özellikle korumalı bot...Ayak bileğin ve alt bacağın düşme sırasında en zayıf yerlerinden. Öyleki kaldırımla motor arasında laldığını düşün mesela, böyle kıran çok olur. Dizlik olur şimdilik ama korumalı botu al derim.

Dersenki sen bunların hepsini kuşanıyor musun sürekli, hayır. 100 km yola kadar yarım kask devam. Ama imamın dediğini yap, yaptığını yapma...🙂

Bende Scoyco mafsallı dizlik var, baya iyi korumalar, sen botu al ben sana bunları hediye edeyim, ciddiyim. Yeni gibiler...
    Ayak bileği ve tarak kemiklerine bişey olması durumunda en az bir yıl çekiyosun (denendi) . Pantalonu giydiğinde korumaları hissetmiyorsun maddi durumun el veriyorsa pantalon al ama eğer yoksa dizlik mutlaka al .Pantalon ek olarak kalça koruması ile uyluk kemiğinin başlangıcı olan yerlerde de koruması oluyor.
    tommygun, espresso ve Rockstar91 bunu beğendiler.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayak bileği ve tarak kemiklerine bişey olması durumunda en az bir yıl çekiyosun (denendi) . Pantalonu giydiğinde korumaları hissetmiyorsun maddi durumun el veriyorsa pantalon al ama eğer yoksa dizlik mutlaka al .Pantalon ek olarak kalça koruması ile uyluk kemiğinin başlangıcı olan yerlerde de koruması oluyor.
    Param var hocam..🤔..Dediğinin hepsini bi koşu gidip yapayım da geleyim...🙂
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Param var hocam..��..Dediğinin hepsini bi koşu gidip yapayım da geleyim...��
    Sen de al zam gelecek seçimden sonra hepsine
    Arkadaşın diğer açtığı başlığa mesa yazarken durumlar karıştı detaylar diğer topicte :D Nerenin markası bile olduğunu bilmediğim shima bota 3000 lira çektiler motomaxta alıp kenara koymak lazım

Cosmic Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna Svartpilen 250
    Shima italyan mali hocam gayet kalitelidir , Blake botlarını kullaniyorum memnunum gayet
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen de al zam gelecek seçimden sonra hepsine
    Arkadaşın diğer açtığı başlığa mesa yazarken durumlar karıştı detaylar diğer topicte :D Nerenin markası bile olduğunu bilmediğim shima bota 3000 lira çektiler motomaxta alıp kenara koymak lazım
    Aslında tahmin ettimde maksat gıcıklık işte..😂🤣...Bot candır, benimki çok kalite değil. Hoş oda olmustur 2000..Bir Revit Safari montum var, zamanında almışım iyiki. Artık kullanmıyorum, çerçeveletip salonun başköşesine astım...Giyilir mi, 7-8 bin olmuştur...🙂..Arada gizli gizli seviyorum..😆
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Aslında tahmin ettimde maksat gıcıklık işte..����...Bot candır, benimki çok kalite değil. Hoş oda olmustur 2000..Bir Revit Safari montum var, zamanında almışım iyiki. Artık kullanmıyorum, çerçeveletip salonun başköşesine astım...Giyilir mi, 7-8 bin olmuştur...��..Arada gizli gizli seviyorum..��
    Şaka bi yana ayak önemli gerçekten hala çekiyorum bota verilen paraya acımam artık shima edge modelinden sipariş verdim . Revit in level 1 eldivenleri 1500 lira olmuş :(
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı _recoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o da haklı tabi ki, şimdiye kadar iki motor pert ettim ölümle burun buruna geldim. ikisi de evle iş arasında 3 km'lik mesafede oldu. işin ilginci ikisinde de motosiklet pantolonum olmasına rağmen son seferde diz kapağımı 3 ayrı parçaya ayrılacak şekilde kırmayı başardım. bu noktada pantolondaki ince diz koruma yerine impactec dizlik takmış olsaydım muhtemelen kırılmazdı kalkıp yürürdüm.
    Çok net bir hikaye, işte bu yüzden herdaim korunmalıyız...

Geçmiş olsun tekrarı olmasın...🧿

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

Bir arkadaş yazmış, kısa mesafede olmaz dizlik diye, çok doğru. Ancak bu külfete 2-3 ay katlanılabilir. Aslında doğal olarak direk pantolon en mantıklısı zira hepimiz biliyoruzki dizlik ilk darbede yerinde dursada ikinciye dönüyor, kayıyor işlevsiz oluyor. Pantolon sabit, böyle bir riski yok ve sonuçta başka bir arkadaşın dediği gibi sürtünmeye ısınmaya dayanıklı ve korumaları dizle sınırlı değil..Ama hani bir karşı teoride var, fazla yüklenmenin getireceği hantallık. Yani sakın yanlış anlayıp üzerime varmayın ama (lütfen), tiril tiril ve hatta yarım kaskla kullanmanın güvenliğe bir katkısı olamaz mı? (Deer ve kaçarım..🤣)
    _recoo ve Rockstar91 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumları okuyamadım ama dainese dizliğim var en pahalı olanlarından gidip de almıştım hem de seksi diye. Dainese Knee V E1 Black Dizlik
    aldığım dönem 300e almıştım galiba şimdi ki fiyatının maşallahı var.
    ancak gel gelelim maksimum 3 kez takmışımdır.

keşke diyorum pantolon alsaydım. dizlik takması çıkarması uğraştırıcı bir şey ister istemez üşeniyor insan. eminim birçok dizlik sahibi de bir süre sonra dizliği kullanmayı bırakıyordur ama mont, kask, eldiven, bot öyle değil. bunları alışkanlık haline getirmek kolay.

şahsen zamanı gelince pantolondan da 3-4 tane alabilirsem tekte alıcam düzenli pantolon giyicem.
    dizlik zor iş ben diyeyim. üşenirsin bırakırsın
    akşamüstü kask mont eldiven aldığım yere gittim, pantolon ve bot sormaya, pantolon alma giymezsin, kurye dışında giyen 1 kişiye denk gelmedim dedi.. bot da 1300 tl dedi, şimdilik bıraktım. araştırırım vs diye.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Rockstar91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akşamüstü kask mont eldiven aldığım yere gittim, pantolon ve bot sormaya, pantolon alma giymezsin, kurye dışında giyen 1 kişiye denk gelmedim dedi.. bot da 1300 tl dedi, şimdilik bıraktım. araştırırım vs diye.
    işin para boyutunu bilemem. imkanın el verdiği ölçüde ne alsan kârdır. dizlik alabilecek gücün varsa dizlik alman kârdır. ha yok pantolon alabilecek gücün varsa bence ciddi sallamış diyen kişi. pantolon alsan kârdır. her gün düzenli dizlik takan kişi sayısı çok azdır. pantolon dediğin şey ceket gibi, bot gibi bir şey. düzeni bunlarda sağlayan kişi çok rahat pantolonda da sağlar. giyiyorsun bitiyor ama dizlik öyle mi.

bu sağ bacak mı sol bacak mı diye bakmak ardından bacağa tutuşturup diğer elinle arkadan kopçaları geçirmek o sırada terlemeye başlamak. vs vs uzar gider. işten çıkarken bir daha aynı şeylerle uğraşmak. ölme eşeğim su getir ineğim. ben uğraşamıyorum şahsen. ekipmansız çıkmayı sevmeyen biri olarak hala şu dizliği kullanamadım.

ama dediğim gibi önemli olan senin kafa yapın ve maddi durumun. elbet düzenlı dizlik giyen insanlar da var. sadece uğraştırıcı.
    şahsen ben bot alsaydım yeni gider kavalı da koruyan uzun alırdım. gittim kısa aldım zamanında ondan da pişmanım.
    tercih senin tabii ki. ne alırsan al. bir şey olması, hiç olmamasından iyidir. her türlü kazanç. sağ salim sürelim de.
    Rockstar91 bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    fiyat farkından kaçma değil, her dışarı çıktığımda aynı şeyi giymek istememe durumu. Pantolonun amacı dizleri korumak ve pantolonun sürtünmeden korunup yırtılmaması olayı değil mi ki? Dizlik alınırsa yine korur o zaman.

Uzun yolculuklarda pantolon çok mantıklı ama şehir içi günlük gezilerde koruma yeterli olur diye düşünüyorum ve buradaki siz tecrübeli kişilerin fikirlerini merak ettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:36 ----------

:D teşekkürler hocam. Uzun yol vs yaparsam pantolon alıyım ama günlük gezilerde dizlik alsam yeter diye düşünüyorum şimdilik. Botu da ya daha büyük scooter sürersem yada vitesli motor sürersem alırım diye düşünüyordum açıkçası.
    kanka ben 2017 den beri aynı montu giyiyorum :D

ve inan bana iyiki o montu hep giyiyorum. eğer sen diğer ekipmanlarını da alabiliyorsan al ve giy çünkü ben defalarca motordan uçmuş biri olarak pantolonun diz korumasının yararını da gördüm eldivenin eli koruduğunu da.

bot için bir şey diyemem, iş ayakkabısı vardı bende ve kalın tabanlı ve kumaşlı olduğu için koruma sağlamış olabilir, kazalarımda ayağım incinmedi bile.

edit: hiç kimse "hadi ben bugün kaza yapayım" diyerek yola çıkmıyordur emin ol, güvenliği mümkün olduğu kadar yüksek tut. motosiklet montu şekildir ve her ortamda giyebilirsin, dışarıdan samuray gibi göründüğü için kimileri sever ve kimileri de dalga geçer. din iman kıtapçı bir dayı ve motoru şeytan icadı olarak gören bir dayı dalga geçmişti benle mesela, yazın kavurucu sıcağında ben o montu giyiyordum ve dayı bana "üşümüyor musun? biraz daha kalın giyin" diye dalga geçmişti. zaten 1 metre boyu var azına vurasım geldi ama bunaklığına verdim devam ettim.

oysaki montu bir çok kişi beğeniyordu ve ben bazen kışın üşüdüğüm için montu hiç çıkarmayıp onunla çalıştığım olmuştu ve bazıları bana "güzelim montu niye işte kullanıyorsun?" diye kızıyorlardı.

bak mesela şimdi ben işe gideceğim ve bacaklarım rüzgardan üşüyor ve dizlerim bu gibi oluyor, bu yüzden şalvar gibi olan pantolonumu giyeceğim, aynı zamanda bunun diz korumaları da var ve oldukça dandik ama son büyük kazamda dizlerimi kırılmaktan korudular. pek güzel görünmüyor fakat şu anda benim üşümemem daha önemli, gittiğim yerde zaten çıkarıp sırt çantama koyuyorum ve akşam gelirkende pantolonu giymiyorum yani bel altı korumasız geliyorum. hata yapıyorum işte.

bak pantolonum bu bunu da 2017 de almıştım, 275 liraya almıştım

giyip çıkarması oldukça kolay ve normal pantolonun üzerine giyilen bir pantolon.
    Rockstar91 bunu beğendi.

Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi bir mafsallı dizliğin, dizleri pantolondaki korumalara göre daha iyi koruduğunu düşünüyorum. Özellikle uzun kaval kemiği korumalı olanlar. Ancak düşme sırasında ciddi bölgelerden biri olan kalça koruma ihtiyacı oluyor. Yani düşmenin sonsuz ihtimalleri var. Çarpışma değil de sürüklenmeli bir kazaya karışırsan dizlikler değil kalça koruma ve pantolon kumaşı seni koruyor. O yüzden bence iyi bir pantolon almalısın. Şahsen işe giderken tek bir pantolonum var mümkün olduğunca onunla gidiyorum. Bir kaç günlük kullanımdan sonra çekiniyorum tabi malum yağmur çamur Bir kaç gün sonra mafsallı dizlikleri takıyorum öyle gidiyorum işe. Bu arada konuyla biraz alakasız ama milletin seni nasıl gördüğünü çok umursama bence (eğer öyle bir düşünceye kapılıyorsan). Aldığım kasktan tut giydiğim monta kadar aşırı rüküş duruyorum bence. Kask hi-vis, mont kışlık uzun gore-tex, çizmeler desen toprak ağası gibi tam bir "tipini sevdiğim" kombini Pantolon kurtarıyor biraz. İş yerine gelince çizmeler çıkıyor, kask çantada bırakılıyor şirkete giriliyor. Yani demeye çalıştığım aldıkların seni koruduktan sonra bir şekilde çözüm buluyorsun diğer unsurlara.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Diz korumalar pantolon içinde oynayabildiğinden harici dizliği tavsiye etmekte. Ama bu demek değil ki diz dışındaki yerleri ihmal edebilirsiniz. Bahsettiğim şekilde önerenler dizlikli korumalı pantolon yerine harici dizlikli korumalı pantolon öneriyor. Harici dizlik + sıradan pantolon değil yani, yanlış anlaşılmasın.
    Rockstar91 bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    "Olur mu?" Olur ancak tavsiye edilmez çünkü motosiklet pantolonları sürtünmeye karşı da dayanıklı oluyor, kumaşı daha kalın olup rüzgarı daha az hissettiriyor vs.

Pantolon alacaksan da "kalça koruması" olmasına dikkat et çünkü bazı pantolonlarda sadece diz koruma oluyor, bu da seni düşündüğün paradoksa sürükleyebilir.

Bütçen el vermiyorsa da bir süre dizlik ile takılabilirsin tabii ki hiç takmamaktan iyidir ancak bir şey dikkatimi çekti;

"Scooter kullandığımdan bot almayı düşünmüyorum açıkçası" demişsin ancak bot pantolondan daha önemli. Yine de karar senin tabii ki.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı Macabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi bir mafsallı dizliğin, dizleri pantolondaki korumalara göre daha iyi koruduğunu düşünüyorum. Özellikle uzun kaval kemiği korumalı olanlar. Ancak düşme sırasında ciddi bölgelerden biri olan kalça koruma ihtiyacı oluyor. Yani düşmenin sonsuz ihtimalleri var. Çarpışma değil de sürüklenmeli bir kazaya karışırsan dizlikler değil kalça koruma ve pantolon kumaşı seni koruyor. O yüzden bence iyi bir pantolon almalısın. Şahsen işe giderken tek bir pantolonum var mümkün olduğunca onunla gidiyorum. Bir kaç günlük kullanımdan sonra çekiniyorum tabi malum yağmur çamur Bir kaç gün sonra mafsallı dizlikleri takıyorum öyle gidiyorum işe. Bu arada konuyla biraz alakasız ama milletin seni nasıl gördüğünü çok umursama bence (eğer öyle bir düşünceye kapılıyorsan). Aldığım kasktan tut giydiğim monta kadar aşırı rüküş duruyorum bence. Kask hi-vis, mont kışlık uzun gore-tex, çizmeler desen toprak ağası gibi tam bir "tipini sevdiğim" kombini Pantolon kurtarıyor biraz. İş yerine gelince çizmeler çıkıyor, kask çantada bırakılıyor şirkete giriliyor. Yani demeye çalıştığım aldıkların seni koruduktan sonra bir şekilde çözüm buluyorsun diğer unsurlara.
    eyvallah hocam, haklısın önemli olan bizim sağlığımız güvenliğimiz, milleti s etmek lazım.

Ne bileyim bekarız ya, hep aynı pantolonla dışarı çıkmak falan çok şey gelmiyor nasıl desem.. :D anladınız siz. İnşallah imkan dahilinde belki 3-4 pantolon alınabilir zamanla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:40 ----------

Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Olur mu?" Olur ancak tavsiye edilmez çünkü motosiklet pantolonları sürtünmeye karşı da dayanıklı oluyor, kumaşı daha kalın olup rüzgarı daha az hissettiriyor vs.

Pantolon alacaksan da "kalça koruması" olmasına dikkat et çünkü bazı pantolonlarda sadece diz koruma oluyor, bu da seni düşündüğün paradoksa sürükleyebilir.

Bütçen el vermiyorsa da bir süre dizlik ile takılabilirsin tabii ki hiç takmamaktan iyidir ancak bir şey dikkatimi çekti;

"Scooter kullandığımdan bot almayı düşünmüyorum açıkçası" demişsin ancak bot pantolondan daha önemli. Yine de karar senin tabii ki.
    tamamdır hocam çok teşekkürler, ben düşük cc li scooterla düşme ihtimalinin daha az olduğunu düşündüğümden o cümleyi kullanmıştım,
    aslında kendim cevaplıyorum soruyu, düşme ihtimali az dedim ama imkansız demedim, o yüzden dediğiniz gibi kimseyi düşünmeden yakışsa da yakışmasa da sağlık açısından gerekli her şeyi almak gerekiyor
    Macabre ve Gökhan_Aygün bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    eyvallah hocam, haklısın önemli olan bizim sağlığımız güvenliğimiz, milleti s etmek lazım.

Ne bileyim bekarız ya, hep aynı pantolonla dışarı çıkmak falan çok şey gelmiyor nasıl desem.. :D anladınız siz. İnşallah imkan dahilinde belki 3-4 pantolon alınabilir zamanla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:40 ----------

tamamdır hocam çok teşekkürler, ben düşük cc li scooterla düşme ihtimalinin daha az olduğunu düşündüğümden o cümleyi kullanmıştım,
    aslında kendim cevaplıyorum soruyu, düşme ihtimali az dedim ama imkansız demedim, o yüzden dediğiniz gibi kimseyi düşünmeden yakışsa da yakışmasa da sağlık açısından gerekli her şeyi almak gerekiyor
    dış görünüş de önemli ama şimdi keyif adamı isen öyle olmuyor işte, mesela geçenlerde benim pc de oyunlar kasıyordu ve bir anda tepem attı ve hemen sarı siteden bir tane GTX 1080 ekran kartı buldum ve hemen gittim satın aldım. sonrasında oyunlar ssd ye sığmıyordu gittik 500 gb m2 aldık. ne bileyim işlemcimde yetersizdi bazı online oyunlarda ve ryzen 3600x fiyatı uygundu ve aldım hiç düşünmeden. yani şimdi ben bu paraları cix görünmek için de harcayabilirdim ve kaliteli ekipmanlar alabilirdim ama şu an giydiklerimin kalitesi yeterli ve mevzu şu ki kime ve neden cix görüneyim?

evde bilgisayarımda oyunları daha keyifli oynamak benim için daha önemli. şahsen dış görünümünde önemli olduğunu düşünen biriyim fakat ben Türk toplumuna öyle bir ayar olmuş durumdayım ki artık toplumu umursamıyorum.

aga ne bok kafalı ve kasıntı bir milletimiz varmış böyle ya, elin gavurları senin manevi değerlerine ve insanlığına bakarken bizim toplum senin ne kadar klas durduğuna bakıyor.

ingilizce konuşursun ve hemen gülmeye başlarlar, karşı görüşte bir fikir belirtirsin ve hemen alay etme eğilimine girerler ve aşağılarlar, sonrasında bir fikir danışmak istedikleri zaman boyu 2 metre ve sesi kalın ve gözleri keskin bakan birinden akıl almayı tercih ederler.

bu kadar salak bir toplumumuz varken onların göz zevkinin tersini yapmak benim için ayrı bir mutluluk. bu arada toplum düşmanı gsr 600 motorumun egzoz sesine bayılıyor herkes, formula 1 gibi sesi var mübarek.
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dış görünüş de önemli ama şimdi keyif adamı isen öyle olmuyor işte, mesela geçenlerde benim pc de oyunlar kasıyordu ve bir anda tepem attı ve hemen sarı siteden bir tane GTX 1080 ekran kartı buldum ve hemen gittim satın aldım. sonrasında oyunlar ssd ye sığmıyordu gittik 500 gb m2 aldık. ne bileyim işlemcimde yetersizdi bazı online oyunlarda ve ryzen 3600x fiyatı uygundu ve aldım hiç düşünmeden. yani şimdi ben bu paraları cix görünmek için de harcayabilirdim ve kaliteli ekipmanlar alabilirdim ama şu an giydiklerimin kalitesi yeterli ve mevzu şu ki kime ve neden cix görüneyim?

evde bilgisayarımda oyunları daha keyifli oynamak benim için daha önemli. şahsen dış görünümünde önemli olduğunu düşünen biriyim fakat ben Türk toplumuna öyle bir ayar olmuş durumdayım ki artık toplumu umursamıyorum.

aga ne bok kafalı ve kasıntı bir milletimiz varmış böyle ya, elin gavurları senin manevi değerlerine ve insanlığına bakarken bizim toplum senin ne kadar klas durduğuna bakıyor.

ingilizce konuşursun ve hemen gülmeye başlarlar, karşı görüşte bir fikir belirtirsin ve hemen alay etme eğilimine girerler ve aşağılarlar, sonrasında bir fikir danışmak istedikleri zaman boyu 2 metre ve sesi kalın ve gözleri keskin bakan birinden akıl almayı tercih ederler.

bu kadar salak bir toplumumuz varken onların göz zevkinin tersini yapmak benim için ayrı bir mutluluk. bu arada toplum düşmanı gsr 600 motorumun egzoz sesine bayılıyor herkes, formula 1 gibi sesi var mübarek.
    güle güle kullanın hocam, haklısınız dediklerinizde
    fatih.met bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Şimdiki yeni nesli anlamıyorum. İnsanın iki tane kot pantalonu olur değişe değişe giyer, hadi yaz geldi iki de şort ekle, motosiklet pantalonu da iki tane yeter fazla bile, birini yıkayıp kururken diğeri giyilir. Boşver dış görünüşü.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)