Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Senetle Bajaj Dominar 400UG Satın Almak

Motovento
    REKLAM ALANI
    BayMaellard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400UG (2023)
    İyi günler herkese;
    Aklımda Z250SL den sonra StreetTripleRs olmasına rağmen elimdeki nakit parayı işimde erittiğim için Dominara yönelmek durumunda kaldım. Senet ile alım için detaylı gönderi olmadığı için bu konuyu açıyorum.

Aşamalar;
    1) 06/03/2023 tarihinde Kuralkanın sitesinde 33.000TL peşinat kalanı 24 ay vadeli aylık 6.035TL olmak üzere adıma Findeks sorgulaması yapıldı ve olumlu oldu.

2)Siparişi kendi tarafımdan onayladıktan sonra Kuralkan işleme başlamak için peşinatı istedi. Peşinatı yolladıktan sonra müşteri hizmetleri ile bağlantı kurdum.

3) Mailden bana iletilen ‘Senetler, Sözleşme ve Rehin’ belgelerinin çıktılarını alarak ıslak imzaladım.

4) Noterden Kuralkan yetkili kişileri adına 3 aylık vekaletname çıkarttım. Tüm bu belgelere ek kimlik fotokopimi ve Peşinat dekontunuzda ekliyerek Kuralkanın İstanbul adresine karşı ödemeli kargoladım.

5) Uzun bekleyişten sonra 05/04/2023 tarihinde motosikletin motor ve şase numarası belli oldu. Bu aşamada peşin alanlar sigorta yaptırıyor. Ben senetli işlem yaptığım için sigortayı Kuralkan yaptı(2800TL).

6)12/04/2023 tarihinde motosikletim İzmir’e geldi.

7)13/04/2023 tarihinde bayide gerekli evraklar kaşelendikten sonra, ruhsatı çıkarmak için notere(715TL) ve plakayı bastırmak için şöförler odasına(150TL) giderek işlemleri tamamladım.

8)Bayide plakamda takıldıktan sonra yanımda götürdüğüm 4 litre benzini depoya koyarak yola çıkmaya hazır oldum. Tamamen boş depo toplamda 13.53 Litre benzin aldı.

Bazı arkadaşlar senetle satın almayı saçma bulabilir ama bankaların kredi vermediği bir dönemde kuralkan 38 günde motosikleti bayiye indirdi. Merak eden varsa erken ödeme ile vade indirimi yapılmıyormuş. Senetler ne ise onu ödemek gerekli.

Umarım 24 ay sonunda Dominardan StreetTripleRs’ e geçebilirim.

virs, mertowski, Mr.wind ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Hayırlı olsun...
    BayMaellard bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

Kuralkan'dan sıfır motoru senetle almak mantıksız olmayabilir ama arkadaşların tepki gösterdiği muhtemelen ne idüğü belirsiz 2. elcilerde yer alan pert motorlara sıfır fiyatı üzerinden senetle satın almak olabilir.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Hayırlı olsun
    Keyifle sürün inşallah

Motosikleti
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun...
    Çok teşekkür ederim.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

Kuralkan'dan sıfır motoru senetle almak mantıksız olmayabilir ama arkadaşların tepki gösterdiği muhtemelen ne idüğü belirsiz 2. elcilerde yer alan pert motorlara sıfır fiyatı üzerinden senetle satın almak olabilir.
    Olabilir abi, bazı yakınlarımda geri ödeme seçeneklerinden ve rehin durumunu belirterek şikayet etmişlerdi bana. Fakat işlem yaptığım gün fiyatı sabitlediler ve ben daha marşa basmadan 2 kere zam geldi motora. Japonların hiç birinin bu şekilde sabit fiyatla ticaret yapmayacağını göz önünde bulundurarak işlem yaptım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Çok teşekkür ederim.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı BayMaellard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim.

Olabilir abi, bazı yakınlarımda geri ödeme seçeneklerinden ve rehin durumunu belirterek şikayet etmişlerdi bana. Fakat işlem yaptığım gün fiyatı sabitlediler ve ben daha marşa basmadan 2 kere zam geldi motora. Japonların hiç birinin bu şekilde sabit fiyatla ticaret yapmayacağını göz önünde bulundurarak işlem yaptım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Çok teşekkür ederim.
    Sizin alışveriş bence de mantıklı ve karlı olmuş. Kazasız belasız sürün.
    BayMaellard bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hayırlı olsun güzel seçim ödeme seçenekleri de sana uygunsa daha ne olsun

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun

maşallah zımba gibi motor, hayırlı olsun.

salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Hayırlı olsun acaba 80 90 peşin verip kalanını senetle alsak nasıl olur acaba yada hiç bulaşmayıp 250 liğini almakmı daha mantıklı acaba cb250 işi yalan oldu gibi duruyor 150 160 dan aşağı sıfırı yok nalet motorun o parayada mt alırım muhtemelen zaten
    Çiftçi- Ekonomist

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun güzel seçim ödeme seçenekleri de sana uygunsa daha ne olsun
    Çok teşekkür ederim.

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun
    Çok teşekkür ederim.

Alıntı Ruling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maşallah zımba gibi motor, hayırlı olsun.
    Çok teşekkür ederim.

Alıntı salih dalkıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun acaba 80 90 peşin verip kalanını senetle alsak nasıl olur acaba yada hiç bulaşmayıp 250 liğini almakmı daha mantıklı acaba cb250 işi yalan oldu gibi duruyor 150 160 dan aşağı sıfırı yok nalet motorun o parayada mt alırım muhtemelen zaten
    Çok teşekkür ederim. Kuralkanın sitesine girerek, istediğiniz peşinat ve vade süresine göre taksit ödemelerini görebilirsiniz. Bankadan kredi alabiliyorsanız kredi ile senet ödemelerini kıyaslarsanız çok daha iyi olur. Ben zaten 26 beygirlik bir motosikletten indiğim için D400 seçtim. Siz de istediğiniz güce göre seçim yapabilirsiniz.

salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı BayMaellard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim.

Çok teşekkür ederim.

Çok teşekkür ederim.

Çok teşekkür ederim. Kuralkanın sitesine girerek, istediğiniz peşinat ve vade süresine göre taksit ödemelerini görebilirsiniz. Bankadan kredi alabiliyorsanız kredi ile senet ödemelerini kıyaslarsanız çok daha iyi olur. Ben zaten 26 beygirlik bir motosikletten indiğim için D400 seçtim. Siz de istediğiniz güce göre seçim yapabilirsiniz.
    Kredi çıkar muhtemelen diye düşünüyorum kredi puanım yok 3 yıldır kredi kartı kullanmıyorum düzenli maaşımda yok ama çks belgem ve adıma bahçe tapuları var bunlarla çekebilirim yüksek ihtimal traktör kredisi veriyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:03 ----------

Alıntı salih dalkıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kredi çıkar muhtemelen diye düşünüyorum kredi puanım yok 3 yıldır kredi kartı kullanmıyorum düzenli maaşımda yok ama çks belgem ve adıma bahçe tapuları var bunlarla çekebilirim yüksek ihtimal traktör kredisi veriyorlar
    Ben 11 bg den geçeceğim için bana 15 beygir bile çok fark ettirir ama almışken 400 almak daha mantıkı sanki düzgün bir faiz çıkarsa kredide
    Çiftçi- Ekonomist

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Rx3 evo sattım 60 bine. 70 bin de yüzde 2.00 faizli 20 ay kredi çektim TEB den. Aylık 4490 lira ödemeli. Geri ödemesi 90 bin tl. 60+90=150 bin tl ye geldi bana. Yeşil renk aldım ben. 128.600 tl den. Ayın 24 ünde teslim diyorlar. 60 bin peşinat verip 20 ay vade ile senetle almış olsam hem aylık taksidi 5800 lira civarında oluyordu hem de geri ödemesi 175 bin civarı oluyordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:22 ----------

Hem de olur da yıl sonuna kadar dolar 30 lira falan olursa yeni yılda ona göre yapılacak maaş zamları ile birlikte kredi de iyice kuşa döner hemen kapatırım beklemem 2025 e kadar. Hem de erken kapattığım için daha da ucuza gelmiş olur. Çünkü erken kapatmada kalan sürenin faizini almıyor, yine kalan sürenin sigortasını da iade ediyor.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim. Eğer ki ödemekte sıkıntı yaşamazsanız senette sonuçta kredi gibi bir işlem, en azından direk marka ile bağlantı yaptığınız için sıkıntı çıkmaz.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Motosikleti
    Alıntı Yunus Özbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rx3 evo sattım 60 bine. 70 bin de yüzde 2.00 faizli 20 ay kredi çektim TEB den. Aylık 4490 lira ödemeli. Geri ödemesi 90 bin tl. 60+90=150 bin tl ye geldi bana. Yeşil renk aldım ben. 128.600 tl den. Ayın 24 ünde teslim diyorlar. 60 bin peşinat verip 20 ay vade ile senetle almış olsam hem aylık taksidi 5800 lira civarında oluyordu hem de geri ödemesi 175 bin civarı oluyordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:22 ----------

Hem de olur da yıl sonuna kadar dolar 30 lira falan olursa yeni yılda ona göre yapılacak maaş zamları ile birlikte kredi de iyice kuşa döner hemen kapatırım beklemem 2025 e kadar. Hem de erken kapattığım için daha da ucuza gelmiş olur. Çünkü erken kapatmada kalan sürenin faizini almıyor, yine kalan sürenin sigortasını da iade ediyor.
    Kuralkan tabiki de senet ile banka kredisinden daha pahalıya geliyor. Fakat elinde nakiti veya kredi çekmeye imkanı olmayan kişiler için güzel bence. Sadece iyi hesaplama yapmak lazım.

Alıntı Nasate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim. Eğer ki ödemekte sıkıntı yaşamazsanız senette sonuçta kredi gibi bir işlem, en azından direk marka ile bağlantı yaptığınız için sıkıntı çıkmaz.
    Teşekkür ederim. Ödemeler şuan için boyumuzu aşmamakta.

Bankaların kredi vermekten imtina ettiği bir dönemde, kredi kart dışında alternatif ödeme şekillerini kullanmak gayet mantıklı. (Güvenilir firmalar için)

Güzel günlerde kullanın.

Motosikleti
    cb250r
    Ne zaman konusu acilsa, deginmeden gecemeyecegim. Su ortamda kuralkan gercekten guzel ticaret yapiyor.

Online siparis, senetle satis, liste fiyatindan satis, bol yedek parca, iyi kotu yaygin servis.

Motosikletler de saglam. Tek problem ufak tefek kronik problemler. Onlari da zaten garantiden hallediyorlar. Takdir ediyorum.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Hayırlı uğurlu olsun.
    Alınmış, alınmıştır...

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Öncelikle hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız sürmek nasip olsun

Geçen günlerde kredi kartına taksitte vade farkı alıyor mu diye kayıt olarak sipariş açtım
    Ns200 için, vade farkı çıkınca vazgeçtim. Bir kaç sefer mail attılar tınlamadım elbet iptal ederler diye
    Bugün aradılar diyorlar ki sizin siparişiniz halen açık devam etmek ister iseniz sizi yönlendirebilirim.
    Belki takip etmişsinizdir siparişiniz olan ürün zamlandı ancak siz işlemi zam öncesi yaptığınız için fiyatı sizin için sabitledik
    Eski fiyattan ilerleyebiliriz dediler ancak kabul etmedim

Kuralkan bu bayilerin el altından satma işlerine dur diyip, online de satış yapması bide üstüne fiyatı sabitlemesi çok harika bir olay.
    Keşke vade farklarını biraz daha minimumda tutabilseler yada belki en azından bankalar ile anlaşma yapıp belirli bankalara özel vade farkı sunsalar
    Çok daha rahat ve yüksek satış elde ederler kanımca

Motosikleti
    Tekrardan hepinize teşekkür ederim. Kuralkan'ın ticaretini ben beğendim. İlk 100 kilometreyi de bitirdim. Şuan için gayet güzel bir motosiklet. Nasip olursa pazartesi ATP otomatik zincir yağlayıcı ile daha güzel olacak.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler