Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikleti başkasına vermemek için bahaneler tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym jet x 125,altai pro max 50
    Kullanmayı bilmeyen bazı arkadaşlar istiyor tur atıp gelmek istiyorlar ama dönmeyi bilmiyorum diyor 0 motoru neden senin eline vereyim ki. geçistirip duruyorum ama isteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü kara misali.
    Yalan söyleme konusunda da çok iyi değilim oyle bir şey söylemeliyim ki kendi rızası ile sürmesem daha iyi olur diyebilsin.
    Motor 50 lik scooter .
    Ya da çok mu cimrice düsünüyorum acaba bilemedim ki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco AK550
    motorda gts sistemi var, sadece ben oturunca çalışıyor diyebilirsin
    berk_cglr ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    "abi bende o iş yok"
    Herkesin motorunu isteyip herkese motorunu verecek olmak da bir tercih, saygı duyarım, ama benim tercihim değil.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayır demeyi öğrenmek lazım. bazen hayır diyemeyeceğimiz anlar oluyor kabul ediyorum fakat güçlü bir şekilde hayır deyince insanlar da geri adım atabiliyorlar.
    Sagopa K, otopsici ve Mr.wind bunu beğendiler.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    ben laps diye söylüyorum git sürmeyi öğren bakarız diyorum çok inat ederse düşersen motoru sana satarım aldığım fiyata ciddiyim diyorum uzatmıyorlar
    ozanturk ve Mr.wind bunu beğendiler.

Lunatique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    Bence "Ne emanet ederim, ne de emanet isterim" diye açıkça söyleyin.

İnsanlar bazı konularda kesin çizgilerinizin olduğunu bilsinler.
    Bundan dolayı tavır yapar, laf söylerse saygısızlık yapmış olur ve karşı tarafın zihniyetinde sorun vardır.

Cimri değilsiniz.
    Vermek istemiyorsunuz, vermek zorunda da değilsiniz.
    birbilent, ozanturk ve Cenk Ayvaz bunu beğendiler.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Başım ağrıyor."
    DickName ve berk_cglr bunu beğendiler.

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Motoru vermemek için bir bahaneye ihtiyacınız yok aslında. sadece bir “olmaz” yetmeli.
    Cenk Ayvaz, ozanturk ve birbilent bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yok.
    Kesin ve net bir sekilde hayir demelisiniz. Arabayi bile aslinda vermemek lazim ama motorsikletten dusmesi durumunda birakin maddi hasari kullanan kisinin kendisi zarar görme ihtimali yüksek. Bosuna o risk altina girmeyin.
    ozanturk bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    benim taktiğim iyi sürmeyi bilmiyorsa iban atıyorum telefonuna motosikletin fiyatını yazıyorum.
    tanıdığım bildiğim motosiklet sürmeyi bilen biriyse genelde ön lastik basıncını veya bilemeyeceği bir şey soruyorum motosiklet hakkında.
    "bunu bilmeyen adama motorumu vermem" diyip güzelde aşağıladıktan sonra bir daha istemiyorlar.
    benim için istediklerini düşünebilirler istediklerini diyebilirler onlara kötü olmayacağım diye sonu kötü ve geridönüşü olmayacak bir durumda kalmak istemiyorum.
    Gidip kaza yapsa "GEBERSE" kimse kendi kaşındı demez "sen niye bu salağa motosikletini verdin" deyip seni suçlar
    ozanturk bunu beğendi.

Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar yazmış zaten "hayır" demek millet olarak öğrenmemiz gereken bir tavır. Ve hayır denildiğinde trip atmamak da olması gereken. Ama baktınız kurtaramıyorsunuz, "kardeş kredisini ödüyorum. Bitmeden Kenan Sofuoğlu'na bile vermem, kusura bakma" demek komple bir engel koyar mesafenizi de göstermiş olur. Zaten karşınızdaki bunda bile uzatıyorsa bu konudan bağımsız genel bir mesafe koymanız gerek o insana. Bu cimrilik değil, birey olmanızdan ötürü en doğal hakkınızdır.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben avantajlıyım, benim motor talep edilen, tutulan bir motor değil. Sürmek isteyene "Kardeşim al, sür, bas gaza acıma, inşallah kaza yaparsın da 200.000'den kilitlerim sana motoru" diyorum. Haliyle sürmek isteyen pek olmuyor.
    espresso, ufoz, DickName ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendinizi bahane aramak durumunda görüyorsanız sonunda motoru verirsiniz.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yıllardır bu sorunu yaşıyorum küçük küçük scooter/cub larım oldu hep arkadaşlarım ister bende veririm ehliyeti varsa tabiki
    ehliyeti olmayanlara ise vermem kesinlikle ha bir arkadaş hariç adamın kişisel serveti 3 5 milyon tl kaza yapsa polise yakalansa da sıkıntı yok ceza makbuzunu görmeden öder geçer zaten sanayi içinde kullanıyor oda benden milyon tl lik CİP'ini kıskanmaz anahtarlar hep masanın üzerinde olur
    misal yeni aldığım dio yu iş yaptığım arkadaş istedi vermedim oda milyon luk ama adamın motorun m sinden haberi yok hatta hatta çok trip attı vermedim diye 2 3 güne unuttu geçti
    vermeyin arkadaşlar motosikletini kimseye vermeyin
    bütün arkadaşlarımın 2 3 motoru var 1 tanesi ege turu yaparken afrika twin verdi 10 bende kaldı bazen çarşı da motosiklet lazım oluyor en yakın arkadaşa uğrayıp dükkandan alıyorum işimi görüyorum benzin bile almam bazen de bende motor oluyor işim oluyor birini alıyorum beni bırakıyor motor onda kalıyor fakat bunlar 1. derece arkadaşlar

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben avantajlıyım, benim motor talep edilen, tutulan bir motor değil. Sürmek isteyene "Kardeşim al, sür, bas gaza acıma, inşallah kaza yaparsın da 200.000'den kilitlerim sana motoru" diyorum. Haliyle sürmek isteyen pek olmuyor.
    Çok iyi taktikmiş
    tommygun bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Motordan anlamayan acemi biriyse, şimdi alıp 10metre sonra düşüp kafanı kırmasan bile kolun bacağın kırılsa yine ben sorumlu olurum deyip verme. Yasal olarak siz sorumlusunuz o ayrı konu ama işin vicdani yönü var. 50cc scooter bile olsa ani gazlayıp 20-30km hıza çıkıp düşerse en azından kolu bacağı kırılabilir, hatta kafayı vurursa ölebilir de. insanlar bisikletten düşüp ölebiliyor.
    ozanturk bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Eskiden motor camiasında bir söz vardı "motosiklet düşürene aittir" denirdi , yani bir motosiklete biri binipte düşerse o motoru satın alır , satın alacak paran yoksa binmeyeceksin , ısrar edene bu sözü hatırlatın ;)
    BayMaellard ve espresso bunu beğendiler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Çevremdeki çoğu kişi motosiklete çok soğuk baktığı ve korktukları için şanslıyım, bir gün hedefim olan Shadow 600 e ulaşırsam yapacağım ilk şey artçı selesini kaldırmak olacak, kanka beni şuraya atsana muhabbetine girmeden usulca takılabilirim.

salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    bahaneye gerek yok tek cümle yeterli oda hayır. ne arabamı ne motorumu kolay kolay birkaç kişi dışında vermem verdiğim kişilerde öyle zengin falan değil hepsi asgari ücretle çalışan insanlar ama bu insanlar bende ne motor ne araba yokken birkere bile bana hayır demeyen insanlar isterlerse parçalasınlar çünki aramızdaki bağ maddiyatla ölçülmez

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    İki olay var konuyla biraz alakalı...

İlkinde ev taşıyoruz, taşıma şirketinin sahibi motorumu gördü dışarda. Beğendi ve kendi motorculuğundan bahsetmeye başladı. Bu arada baktım üstüne oturmuş. Muhabbete devam ediyoruz ama. Durmuyor adam. Sonra sesi nasıl bi bakim dedi, anahtar üstünde. Bastı çalıştırdı, ben kabus ne zaman bitecek diye bekliyorum, kapatıp insin bir an önce diye içimden çığlık atıyorum. Derken adam tak, vites gaz debriyaj, aldı gitti motoru. Ben resmen b.k gibi kaldım. Ne izin ne başka bişey. Oh baya bi gezdi geldi, koydu yerine...Bir de "güzel motor" vs diye yorumunu da yaptı. Ulan dedim içimden dua et şu eşyaya bir zeval gelmesin...🙂

İkincisi benim motor istemem;

O zamanlar çalıştığım fabrikada bir arkadaşın Kawa VN1500 ü var, bilen bilir, eskilerden 350 kg filan ve full aksesuar. Dedimki ver şunu bir bineyim...Dediki bir şartla, neymiş?

Eğer yana yatırırsan motorun altına atacaksın kendini, yastık gibi...😁
    ozanturk, freasy ve salih dalkıl bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)