Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rks gösterge ile gerçek hız arasındaki fark.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Symurg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Wildcat
    Merhaba. Rks Wildcat motosiklet aldım yaklaşık bir ay önce. 800 km kullandım şu ana kadar.

Navigasyon ile giderken fark ettim ki gösterge ile navigasyon arasında %10luk bir fark mevcut. Hangi hızda gidersem gideyim bu fark oluşuyor.

Gittiğim yol 15km ancak göstergedeki hız farkından dolayı da varışta 19km yol yapmışım gibi görünüyor. Bu durum rks de genel bir durum mudur? Aklıma motoru daha hızlı göstermek ve yakıt tasarrufunu daha az göstermek için yaptıkları geliyor.

Başına gelen var mı? Ayrıca gidip düzeltilmesini talep etmeli miyim yoksa bu markadan bu kadar devam et mi dersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    ben daha göstergesi düzgün ölçen çinli motor görmedim eski motorumun analog göstergesini sanayide kalibre etmişti ustanın biri kalibre dediğimde nasıl ayarladıysa artık adam doğru gösteriyordu ama gösterge durduğum zaman 10 km gösteriyordu hep hızlanınca 10 kmyi geçince devam ediyordu ama doğruydu

Motosikleti
    Rks Wildcat
    Alıntı salih dalkıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben daha göstergesi düzgün ölçen çinli motor görmedim eski motorumun analog göstergesini sanayide kalibre etmişti ustanın biri kalibre dediğimde nasıl ayarladıysa artık adam doğru gösteriyordu ama gösterge durduğum zaman 10 km gösteriyordu hep hızlanınca 10 kmyi geçince devam ediyordu ama doğruydu
    Adam ön düzeltme vermiş Yalnız benim motor sabit bir km farkı göstermiyor ve %10luk fazla gösteriyor. Yani söylediğinizi yaptırsam 50 ile giderken 55 gösterecek bu kez.
    salih dalkıl bunu beğendi.

salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    yok öyle değil benimkide %15 fazla gösteriyordu adam düzeltti ama ibre en az 10 u gösteriyordu daha fazla kurcalarsak bozulur bu demişti 100 ile giderken 115 gösteriyordu ibre onu nasıl yaptıysa 100 gösterecek şekilde ayarladı 4 ay oldu satalı sattığım kişi hala kullanıyor aynı göstergeyi arızasız

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bütün taşıtlar Çin , Japon , Uganda olsa farketmez kilometre bir miktar fazla gösterir , özellikle Avrupa ülkelerinde uygulanan bu uygulama ile sürücülerin yaptıklarından daha yüksek bir hıza sahip olduğu hissi verilmeye çalışılıyor. Aslında bu otomobil üreticilerinin uyguladığı bir uygulama değil ve devletler tarafından kanun ile çıkarılmış bir zorunluluk da diyebiliriz. Ülkesine göre değişmekle beraber bu kanunlar otomobil üreticilerine genellikle %2 ile %10 arasında çok gösteren bir hata payını zorunlu tutuyorlar.
    Atincozkan ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Ayni durum otomobillerdedw var gayet normal

Normal.olmayan 20 yada daha fazla km fazla goatermesi.
    Geneldw arabalar 10-15 km faZla gosterito

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Spontini de 100-120 gibi bir kadran var .kadrana bakan cok hizli gittigini saniyor gps hizi ise tapa gazda 80-81 km motorun gidonu sola cevirdigimde motor kendi kendine gaz veriyordu usta gaz telinin somununu gevsetti sanirim hiz ayni ama kadranda biraz geri cekilme oldu garip bir motor benzin gostergesinde de ayni durum var en alta geldiginde bitmiyor yaklasik 0.5 cm cizginin qltina dusmesi gerekiyor.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Rks Titanic kullanırken ben de gözlemliyordum. Tapagaz motor son hızını 130 gösterdiğinde Gps ölçümlerinde %10'dan fazla fark görüyordum.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Ya gps uydusu 10 derece kaymışsa yerinden

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Şöyle bir durum var;

Bazen uyduyla aynı yönde gidersin o zaman az gösterir

Bazende denk gelir ters yöne gidersiniz uyduyla daha hızlı gösterir

Mesela hareket halindeki trendesin öne koşuyorsun, trenden hızlısın, arkaya koşuyosun yavaşsın...

(Yersen)
    👍

Motosikleti
    Bu hep ayni oluyor.Gps birden fazla uydudan yararlaniyor.Tekerlerin kucuk olmasından desen anlarim ama gps ile alakali bir durum degil bu.Bu motosikletlerde cok fazla denetim yok.Wildcat denen motora insanlar nasil sigiyor onu da anlamiyorum 41 numara ayagim var aradaki bosluga ayagimi koyup oturamadim.Gostergelerde yazan bilgilere guvenmemek gerek cok ozen gosterildigini dusunmuyorum

Bence satislari bile dustu cunku spontini fiyati wildcat i gecti eskiden cok pahaliydi onlar repsol yapti adamlar satmak icin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:12 ----------

Bu arada rkslerin km telleri genelde cabuk kopuyormus.

Motosikleti
    Rks Wildcat
    Herkese mesaj ve yardımları için teşekkür ederim. Normal olduğunu varsayıyor ve devam ediyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

Benim de ayağım 41 ve rahatsız olmuyorum ama yine de bu kadar dar yapmalarına anlam veremiyorum. 44 olan birisi ayağını hiç koyamaz oraya.

Motosikleti
    Trendyolda calisirken hoca egitim vermeye kalkti adam unlu bir egitmenmis ayagina yer bulamayinca motosikletle birlikte yere yapismisti
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trendyolda calisirken hoca egitim vermeye kalkti adam unlu bir egitmenmis ayagina yer bulamayinca motosikletle birlikte yere yapismisti
    Ben de isim vermeyeyim, benim de aldığım eğitimde hoca AT ile 8 çizerken yapışmıştı yere. Dalga geçmedim ama adama hakikaten çok üzülmüştüm.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de isim vermeyeyim, benim de aldığım eğitimde hoca AT ile 8 çizerken yapışmıştı yere. Dalga geçmedim ama adama hakikaten çok üzülmüştüm.
    Valla ben üzülmemiştim .Kaskınız yere düşerse çöpe atın yenisini alın vs vs diye ukalaca ve ters konuşan bir adamdı .İki kere düştü hemde bir kere de değil Bir kere sığamadı öne o yüzden düştü bir de alışmış ABSli motora kara düzende ön freni sıktı bi de öyle düştü. 15000 liralık kaskıyla kafasını yere vurdu. Çocuklar hocam artık kullanmazsınız o kaskı bize verin dediğinde yok ya kullanırım bunda birşey yok demişti. Bi motorize ekibin kuruluşunda onun da parmağı varmış

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)