Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Noterdeki fiyat saçmalığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Bir arkadaşım geçenlerde motor almak için bana danıştı "kanka ne gibi masraflar falan var" diye sordu sigorta ve devir işlemlerinden bahsettim "noter ne kadar tutar?" diye sordu benim aklımda geçen senenin 550tl gibi fiyatı vardı (o zaman da çok diyordum) yanlış olmasın diye bi bakayım dedim inanamadım.
    2023 NOTER İŞLEM ÜCRETLERİ LİSTESİ
    -Noter araç devir, 2. el araç satış ücreti: 932,65 TL

-Araç plaka değişim ücreti: 547 TL

-Sıfır araç tescil ücreti: 714,68 TL

-Noter kağıdı ve beyanname bedeli: 55 TL

Bana ne derseniz deyin ama 5 dakikalık işlem için bu fiyatlar aşırı saçma altı üstü aracın satışını a kişisinden b kişisine aktarıyorsunuz ve üstüne 1 saat sıra bekliyorsunuz sanki taş taşınıyor bu saçmalık nedir böyle ya 932tl nedir...
    espresso ve ozanturk bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Çoğunu devlet alıyor malum...Gelir kapılarından biri daha...
    birbilent ve espresso bunu beğendiler.

istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğunu devlet alıyor malum...Gelir kapılarından biri daha...
    O zaman Allah bereket versin.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Rezillik resmen. Herşey zaten online yapılıyor, işler bilgisayar ile kolaylaştıkça tam tersi olması gerekirken fiyatları bindiriyorlar.Aynı şey muayene ücretleri için de geçerli. Bu işe dur demek lazım ama nasıl bilmiyorum.
    Rockstar91 ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Haklisiniz. Noterin amaci belli. Bunun icin hukuk okumaya falan gerek yok. Amerika'da herkes noter olabiliyor. $50 gibi bir basvuru ucreti var. Mahkemeye gidip, yemin edip, muhrunuzu aliyorsunuz. Burada hemen hemen her sekreter noterdir ayni zamanda. Bankalarda ve postanelerde de noter bulunur hep.
    fazil ve espresso bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    1 ay önce plaka çıkardım 900 civarı para ödedim yani onaylamaktan başka ne iş yapıyorlar ki tak tak basıyor mühür ü devam

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Abi haklısın da geçen sene 550tl olan bir devlet ödemesinin 930tl olmasına nasıl şaşırdın? Mars'ın içinden misin köyünden mi? :D
    Konu 5dk'lık işin bedeli bu olur mu falan değil.
    Konu bunun geçen seneye göre, bu baskılanan ekonomide bile 100% civarında artmış olması.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benzeri de muayane istasyonlarında var.

bu ülkede genel olarak olan bir mantık var; eğer sık yapılan bir işlem değil ise pahalı olması problem değil.

Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklisiniz. Noterin amaci belli. Bunun icin hukuk okumaya falan gerek yok. Amerika'da herkes noter olabiliyor. $50 gibi bir basvuru ucreti var. Mahkemeye gidip, yemin edip, muhrunuzu aliyorsunuz. Burada hemen hemen her sekreter noterdir ayni zamanda. Bankalarda ve postanelerde de noter bulunur hep.
    Bunu bilmiyordum. Çok güzel gerçekten, Juri sisteminden sonra ABD hukukunda hayranı olduğum bir sistem daha çıktı demek.

Ülkemizde bu tarz ödemeler çok fazla kalemde var. Bana en garip geleni yurt dışı çıkış harcı, Düşünün ülkeden çıkarken para ödemeniz gerekiyo, niye? niyesi yok ödüyoruz işte. Üstelik bu sadece bizim vatandaşlara özgü, burda oy kullanan gurbetçi takımı (çift vatandaşlar) ve turistler istisna.
    Aslında bide girerken para alsalar tam olur. Bu niye akıllarına gelmedi acaba
    espresso bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı Bergson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu bilmiyordum. Çok güzel gerçekten, Juri sisteminden sonra ABD hukukunda hayranı olduğum bir sistem daha çıktı demek.

Ülkemizde bu tarz ödemeler çok fazla kalemde var. Bana en garip geleni yurt dışı çıkış harcı, Düşünün ülkeden çıkarken para ödemeniz gerekiyo, niye? niyesi yok ödüyoruz işte. Üstelik bu sadece bizim vatandaşlara özgü, burda oy kullanan gurbetçi takımı (çift vatandaşlar) ve turistler istisna.
    Aslında bide girerken para alsalar tam olur. Bu niye akıllarına gelmedi acaba
    Girerken de ödüyorsunuz zaten vize deniliyor adına da.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)