Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Arabanızın arkasına motosiklet taşıma aparatı Romörk değil

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı manifest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ceki demiri tek noktadan asla basmaz.uzun bir demir yardımı ile sağ ve sol taraftaki kanallara vidalanir. Buradaki mevzu fren esnasında arabaya uygulanan öne doğru olan ağırlık değilki. Arka akse uygulanan ağırlık. Böyle bir aparatı Avrupa'da asla araciniza takamazsiniz. Üreticinin verdiği Max. Çeki demiri ağırlığını asamazsiniz.
    Kaldı ki kendi yaptığınız bir aparatı zaten takamazsiniz. Bunun için o parçanın Tüv testi yapılmış olması ve yanında tüv tarafından verilen araca uygunluk belgesi olması gerekir.
    Bu çok uzun bir mesele burda bunu anlatmam zor.
    Size kazasiz belasız sürüşler dilerim
    Bu aparatlar avrudapa opsiyon olarak satılıyor . Yani bunu yapan firma avrupadan esinlenerek 10 yıldan beri yapıp satıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    nc750x
    hocam konuyu uzatmak istemiyorum ama ben avrupada yasiyorum.
    almanyada bana bunu yapan bir tane firma linki atarmisin?
    bunu yapmak sorun degilki
    bunu ben kendi evimde 1 günde yaparim
    olay o degil
    olay TÜV!
    buna hicbir yerden trafige cikis izni alamazsin.
    size söylüyorum ama anlatamiyorum.
    benim arabam nissan qashqai bu aracin arkaya takilabilecek max agirlik nissan tarafindan 100kg olarak belirlenmis ve ben bu arabaya ceki demiri aldim.
    simdi üretici diyorki 100kg max. ve ben buna 120kg agirlik bassam benim aracin trafige cikma izni gecersiz olur.
    diyelimki birine vurdum veya biri bana vurdu yada herhangi bir kazaya neden oldum
    inanki bütün actigim hasari bana yüklerler (polis gelme masrafi,itfaiye masrafi,ambulans masrafi,yol temizleme masrafi,kardi tarafin masrafi vs.vs)
    ben orjinali yada bosal veya westfalia cok pahali oldugu icin belcikadan GDW marka aldim.
    yanindaki belgede benim arac icin üretilmis ve tüv tarafindan kontrol edilmis uygunluk belgesi ile araca bunu takabildim.

al belge burda:

https://www.gdwtowbars.com/assets/uploads/gdw-manuals/2337-manual.pdf

ayrica ceki demiri tek noktadan montaj ediliyor diyorsunuz ,yukaridaki belgeyi indirip bakin bakalim kac noktadan baglaniyormus.

bu CE onayli tüv tarafindan kontrol edilmis ABE (allgemeine betriebs Erlaubnis) olamadan arabaya haricen hicbirsey takamazsin.
    öyle dediginiz gibi üretici test yapmis birsey olmamis diyerek bunlar araca takilmaz.
    avrupa diyorsun yok öyle birsey
    bulursaniz linkini paylasin hocam beraber bakalim varmiymis öyle birsey.
    ozanturk, iptaluyelik02 ve haluk23 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Çeki demiri tek noktadan montaj ediliyor değil yük tek noktadan biniyor diyorum bu aparatta 2 noktadan .
    Neyse verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

ozanturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güvenlik endişelerini vb bir kenara bırakırsak, yapılan işlemin bir belgesi varsa, projesi vb. bunu alarak TÜV'den bir tadilat onayı almanız, aracınız bir kez daha muayene ettirmeniz gerekebilir. onaysız, kendi eklemeniz ile yolda trafikte iken bir kaza yaparsanız büyük ihtimalle sizi direk suçlu ilan ederler, maddi ve manevi bir sıkıntılı süreç yaşama ihtimaliniz yüksek olur, hele ki ölümlü bir kaza olursa.
    iptaluyelik02, espresso ve haluk23 bunu beğendiler.

Motosikleti
    1270
    Km gezimizi sorunsuz bitirdik. Taşıma aparatı görevini fazlasıyla yerine getirdi .
    Gayet güvenli ve sorunsuz taşımacılık oldu .

https://instagram.com/ramazan.can66?igshid=YmMyMTA2M2Y=

İnstagram hesabımdan takip edebilirsiniz
    ozanturk ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    şöyle bir şey buldum

espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle bir şey buldum

https://i.hizliresim.com/1kihgoy.jpg
    Abim seni buralarda görmek çok hoş . Abi avrupada çok var arabasına motoruna göre değişiyor sistem ben iyiki yaptırdım diyorum
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abim seni buralarda görmek çok hoş . Abi avrupada çok var arabasına motoruna göre değişiyor sistem ben iyiki yaptırdım diyorum
    Merhaba Ramazan,Bu tip imalatlar bir çok yerde olabilir,benzerlerinin olması konusunda haklısın ,Patpat tabir ettiğimiz uyduruk araçlar da karayoluna cıkıyor bir şekilde,dört tekerleği,vitesi,diferansiyeli,farı sinyali bile var,ama karayolu standartlarına uygun değil.
    Ben kullanıcıyım,çevremde benim kadar çok römork çekmiş biri yoktur,çeki demirine binen yük arttıkça sürüş konforu değişir.Bunu defalarca denedim.
    Seyir halinde dikkatli olmakta fayda var.

Motosikleti
    Merhaba Ramazan,Bu tip imalatlar bir çok yerde olabilir,benzerlerinin olması konusunda haklısın ,Patpat tabir ettiğimiz uyduruk araçlar da karayoluna cıkıyor bir şekilde,dört tekerleği,vitesi,diferansiyeli,farı sinyali bile var,ama karayolu standartlarına uygun değil.
    Ben kullanıcıyım,çevremde benim kadar çok römork çekmiş biri yoktur,çeki demirine binen yük arttıkça sürüş konforu değişir.Bunu defalarca denedim.
    Seyir halinde dikkatli olmakta fayda var.
    Abi merhaba nasılsın iyimisin. Dediklerinde çok haklısın. Aparatı kullanmaya devam ediyorum. Benim aracım için 125 kg üstü yükte sıkıntı olur. Yaklaşık 10 bin km kullandım yükü sağlı sollu dağıtmasa aparak 80-90 kğ mın üstüne çıkmamak gerek. Aslında en güzeli romörk ama oda bunun kadar pratik değil. Motosiklet kullanmanın bana verdiği yetkiye dayanarak önüme arkama sağıma soluma daha dikkat ederek aracı kullanıyorum. Hepimize kazasız belasız sürüşler.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi merhaba nasılsın iyimisin. Dediklerinde çok haklısın. Aparatı kullanmaya devam ediyorum. Benim aracım için 125 kg üstü yükte sıkıntı olur. Yaklaşık 10 bin km kullandım yükü sağlı sollu dağıtmasa aparak 80-90 kğ mın üstüne çıkmamak gerek. Aslında en güzeli romörk ama oda bunun kadar pratik değil. Motosiklet kullanmanın bana verdiği yetkiye dayanarak önüme arkama sağıma soluma daha dikkat ederek aracı kullanıyorum. Hepimize kazasız belasız sürüşler.
    Sağol Ramazan kardeşim,çok şükür,iyiyim,
    Ben her zaman römorktan yanayım,basit olsun römork olsun,ben çapa makinasının römorkunu bile fonksiyonel hale getirip üzerine çapa makinasını koyup araç arkasına takıyorum ,gören bir daha bakıyor

Motosikleti
    Sağol Ramazan kardeşim,çok şükür,iyiyim,
    Ben her zaman römorktan yanayım,basit olsun römork olsun,ben çapa makinasının römorkunu bile fonksiyonel hale getirip üzerine çapa makinasını koyup araç arkasına takıyorum ,gören bir daha bakıyor
    İlk fırsatta inşallah ben de römork alacağım abi

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı manifest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam konuyu uzatmak istemiyorum ama ben avrupada yasiyorum.
    almanyada bana bunu yapan bir tane firma linki atarmisin?
    bunu yapmak sorun degilki
    bunu ben kendi evimde 1 günde yaparim
    olay o degil
    olay TÜV!
    buna hicbir yerden trafige cikis izni alamazsin.
    size söylüyorum ama anlatamiyorum.
    benim arabam nissan qashqai bu aracin arkaya takilabilecek max agirlik nissan tarafindan 100kg olarak belirlenmis ve ben bu arabaya ceki demiri aldim.
    simdi üretici diyorki 100kg max. ve ben buna 120kg agirlik bassam benim aracin trafige cikma izni gecersiz olur.
    diyelimki birine vurdum veya biri bana vurdu yada herhangi bir kazaya neden oldum
    inanki bütün actigim hasari bana yüklerler (polis gelme masrafi,itfaiye masrafi,ambulans masrafi,yol temizleme masrafi,kardi tarafin masrafi vs.vs)
    ben orjinali yada bosal veya westfalia cok pahali oldugu icin belcikadan GDW marka aldim.
    yanindaki belgede benim arac icin üretilmis ve tüv tarafindan kontrol edilmis uygunluk belgesi ile araca bunu takabildim.

al belge burda:

https://www.gdwtowbars.com/assets/uploads/gdw-manuals/2337-manual.pdf

ayrica ceki demiri tek noktadan montaj ediliyor diyorsunuz ,yukaridaki belgeyi indirip bakin bakalim kac noktadan baglaniyormus.

bu CE onayli tüv tarafindan kontrol edilmis ABE (allgemeine betriebs Erlaubnis) olamadan arabaya haricen hicbirsey takamazsin.
    öyle dediginiz gibi üretici test yapmis birsey olmamis diyerek bunlar araca takilmaz.
    avrupa diyorsun yok öyle birsey
    bulursaniz linkini paylasin hocam beraber bakalim varmiymis öyle birsey.

Almancam yok, google translet ile çeviip okuyacak zamanım yok ama iki dk lık nette aratınca bunlar karşıma çıktı. bi bakabilir misin?

https://www.tola-tools.de/de/kfz-tei...lastentraeger/

https://www.ahk-onlineshop.eu/motorradtraeger/

https://www.aukup.de/Motorradtraeger:::3154.html

https://www.brunner-a.de/MotorradtrAger:::3154.html

https://www.rimotec.ch/de/kategorie/...otorradtrager/

https://www.reimo.com/camping-shop/f...wohnmobil/?p=2
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Resimlerdeki de aynısının benzeri

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)