Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletime sigorta teklifi alamıyorum, ne yapabilirim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    2017 model Yamaha R25 kullanıyorum. Sigortam iki gün önce bitti. Bitmeden önce defalarca kez sigorta teklifi aldım fakat tek bir teklif çıktı, o da 2700 TL

Müşteri hizmetleri 1300-1500 TL arası bir teklif çıkması gerekiyor tekrar tekrar kontrol edin dedi. İki gündür ise hiçbir teklif çıkmıyor.

Herhangi bir teklif alamıyorum. Bu konuda ne yapabilirim? Yaşayan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Teklifi nereden alıyorsunuz?

Sigorta konusunda çalışılan acente de önemli. Yalnızca motosiklet sigortaları üzerine çalışan acentelerin kendi kotaları vb. durumlar nedeniyle daha güzel teklifler verme şansı olabiliyor, hem işler düzgün yürüyor sizi çok uğraştırmıyorlar.

Ben motoru aldığımdan beri MRT sigorta diye bir acente ile çalışıyorum, yerlerini bile gidip görmedim, telefonla hallettim her şeyi hep. Hem hesaplı hem az uğraştırıcı oldu.
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Şansı olabiliyor demeyelim, motosiklet portföyü olmayan yerlerden düzgün fiyat çıkması imkansıza yakın. Ben geçen sene Kasım'da 13bin TL'ye yaptırdım kaskoyu, bana 43bin TL teklif veren oldu =)

Ben de aynı şekilde 2016'dan beri aralıksız MRT ile çalışıyorum - ki çekirdek ailemde yılların sigorta acentesi var =) ama işte motosiklet portföyü olmadı hiç.
    espresso bunu beğendi.

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Quick sigorta uygun olmuyor mu? Biz yıllardır baba oğul quick sigortadan yaptırıyoruz.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şansı olabiliyor demeyelim, motosiklet portföyü olmayan yerlerden düzgün fiyat çıkması imkansıza yakın. Ben geçen sene Kasım'da 13bin TL'ye yaptırdım kaskoyu, bana 43bin TL teklif veren oldu =)

Ben de aynı şekilde 2016'dan beri aralıksız MRT ile çalışıyorum - ki çekirdek ailemde yılların sigorta acentesi var =) ama işte motosiklet portföyü olmadı hiç.
    Benim de eşimin kardeşi sigorta acenteliği yapıyor, bana onların da dediği abi sen motosiklet üzerine çalışan acentelere yaptır bize daha yüksek fiyatlar çıkıyor şeklindeydi. Arabanın sigortalarını falan ona yaptırıyoruz ama motorun sigortasını 2016'da aldığımdan beridir MRT'den yaptırdım hep.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

Alıntı Yunus Özbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Quick sigorta uygun olmuyor mu? Biz yıllardır baba oğul quick sigortadan yaptırıyoruz.
    benim motorun trafik sigortası bu yıl quick sigorta'dan yapıldı ama arada MRT sigorta acentesi var, yani ben uğraşmıyorum. onlar yenileme zamanı geldiğinde güzel fiyatlar çıkarıp yeniliyorlar. Mesela trafik sigortam quick sigorta'dan ama kaskomu Unico sigortadan yapmışlar, kaskodan da memnunum.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Sbm online dan bakın hocam

Oradaki teklifi en uygun veren firmanın acentelerini arayın

Motosikleti
    cıks
    benim otomobil sigortasıda gecmişti, gectikten sonra teklif vermiyorlar genelde...online teklif alamıyorsun ya direk sitesinden teklif alıp acenteye gideceksin (sağ sol ön arka fotoları cekerek ), yada bir acenteye gidip sansını deneyeceksin(magdeburger den zar zor yaptırdım). risk primleri yuksek cıktıği için poliçe kesmek istemiyorlar gibi birsey demişti acentedeki bayan, e dedim arac muayeneye gidecek sırf sigorta yok diye randevu alamıyorum dedim abi ben kendi aracıma yaptıramadım demişti

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Ülkemizde bir çok konuda olduğu gibi, motorlu taşıt zorunlu trafik sigortalarında da sistem Allah'a emanet. Son yıllarda bir aracın mülkiyetini edinip, sıra trafik sigortasını yaptırmaya geldiğinde kendimi ağa takılmış ve kurtulmaya çalışan balık gibi hissediyorum. Adı üstünde, zorunlu trafik sigortası ama sigorta yapacak firma bulması ayrı dert, teklif alınca çıkan rakamlar ayrı dert, ödeme kolaylığı olmaması ayrı dert.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ziraat Bankası.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)