Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

bir başka akıllı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soyledim cok ilan sahibine yuksek fiyat diye telefonla.en basit tabirle yer.sen merak etme ero.boyle sikintilarin olmasin.
    Atin bu sıkıntı değil ki? Kendisine telefonda "sen çok mu akıllı sanıyorsun kendini" şeklinde bir ibare kullanmadığına yemin edebilirim ama sadece kanıtlayamam Ha dedin ve küfür yemedin o zaman bu motosiklet alınır. Sahibi insan evladıymış derim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İnsanlar mecburi arza yol açan ekonomik durumun baş sorumlusu iktidarı değiştirsin önce.
    espresso bunu beğendi.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Bakın direk soruyorum;

2021 sonunda 2021 PCX i 37.5 e aldım, o anki piyasa koşullarında listesinden pahalıydı.

2022 sonuna doğru 87 ye sattım...listesine yakındı sanırım, ama diğer ilanlara göre uygundu (Kappa çanta, gp kompozit cam vs vs takmıştım)

Şimdi ben ahlaksızmıyım, hırkız mıyım neyim...😁😂🤣

Alan çocuk sordu abi sen kaça almıştın diye, bende önce "hazır mısın" diye check edip sonra aniden söyledim. Önce yutkundu tabi doğal olarak 😆, ama ardından dediki "sezon başına 110-120 olur"..

Oda mı mendebur..🤣

Yahu 1 senede aldığı paraya satana "keriz" demeyizde "dürüst" mü deriz? Bırak şimdi...

Gelelim piyasanın üstü olayına, hangimiz gidip en yüksek fiyatlı motoru listesine ekliyor, almaaa, ilgilenmeee...En uygununu bul al onu, satarken neyse ona sat, üç beş kar edersende ediver, kim istemez...

Ya da çözüm basit; yaz Honda Globale deki abiler niittiniz unuttunuz bizi, 10 bin PCX paketle gönder bu tarafada piyasa düşsün...

Yani....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Hakan b3nde motorumunaldigimda 20bindi.simdi 100bin ediyor.sikinti ney.sikinti bayide 185bin olan motoru 220 ye koymus adam

Altinada yazmis bayide yok diye.bayide var yeni 390 lar.yalan soyluyor adam

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Motora 220 bin verecek kişi bayiye sormak yerine bayide yok lafına inanıyorsa onun sorunu. Biz niye kendimizi paralayalım, onu anlamadım.

Gördüğüm kadarıyla birkaç kişi arasında fiyat konusu problem olmamış ve herkesin istediği fiyatı satabileceği gibi bir fikir öne sürülmüş. Ancak ben bu fikre tamamen katılmıyorum. Piyasada fiyatlar her zaman dalgalanıyor ve her zaman yükseliş veya düşüş gösterebiliyor. Bu nedenle bugün 220 bin liraya aldığınız motoru yarın 300 liraya da satabilirler.

Bu durum, bizi her zaman etkiliyor ve bu nedenle fiyatlar konusunda daha duyarlı olmamız gerekiyor. Neden 100 liraya alabileceğimiz bir motoru 150 liraya almak zorunda kalıyoruz ki? Herkes istediği fiyata satabilir ama bu fiyatların diğer insanları nasıl etkilediğini de düşünmek zorundayız.

Benim tavsiyem, piyasadaki fiyatları daha dikkatli bir şekilde takip etmenizdir. Fiyatların yükselmesi veya düşmesi durumda, kararlarınızı buna göre verin ve daha dengeli bir piyasa oluşması için siz de katkıda bulunun. Bu şekilde, herkesin kazanacağı daha adil bir piyasa ortamı oluşacaktır.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Üstat neden bu örneği verdin ki neredeyse ilanların tamamı böyle,

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu ilani goren biri,186.000 tl ye satilan sifir motorlari farketmemesi mumkun mu ?
    Km dusukten artan olarak siraladim ve ilanlar onume geldi.

Caniniz sikiliyor biliyorum.Sizi ikinci el aglama duvari basligina davet ediyorum..aglayin ,acilirsiniz.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakan b3nde motorumunaldigimda 20bindi.simdi 100bin ediyor.sikinti ney.sikinti bayide 185bin olan motoru 220 ye koymus adam

Altinada yazmis bayide yok diye.bayide var yeni 390 lar.yalan soyluyor adam
    Bak o "bayide yok, ona göre" kısmına katılıyorum. İlanı, fiyatı geçtim resmen uyanığım diyor adam. Ne pişkinler var yahu, Helal olsun...😁

Piyasa pahalılığı tamamen arz la alakalı sen de biliyorsun zaten...Altın muamelesi görüyor iki marka....

ozanturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikinci el bir ürünün fiyatının sıfırından daha pahalıya satılması durumu dünyada ancak bizimki gibi üçüncü dünya ekonomilerinde mümkün olur.
    burada bu işi yapanı sorgularız ama ondan evvel böyle bir fiyat belirlenebilecek ortamı yaratan ekonomik düzeni ve mevcut siyasi yapıyı sorgulamak gerekli.
    döviz uçarsa, enflasyon tırmanırsa, kimse önünü göremezse, üzerine bir de istediğin kadar ihtiyaç ürününü zamanında tedarik edemezsen olacağı budur. bayide sıra beklememek adına kimi ihtiyaç sahibi insanlar ürünün bayideki sıfır fiyatından pahalıya almayı kabul edebiliyor. düzeni bi kez bozduktan sonra maalesef suni çabalar ile bozuk düzeni düzgün kılmak mümkün olmuyor.
    biz zaten fırsatçı bi milletiz bunu da baştan kabul etmek gerekir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    bayilerde var 2023 modeller adam alenen yalan yazmis

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)