Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun uğraşlar sonucu yeni motorum: 2023 NC750X DCT

Motovento
    REKLAM ALANI
    mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Hayırlı uğurlu olsun. Tekeriniz düz bassın. Darısı başımıza inşallah
    freasy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte haber etsen koşa koşa gelmezdin ben seni alırdım bu işlemleri ben daha 15 gün önce yaptığım için tecrübeliyim diyelim trafik noter vs gitgel motorsuz zor oluyor
    bende teslim alacağım gün ufak bir sıkıntı oldu bi arkadaşın motoru aldım işe gittim 1 saat sonra gel al dediler 15 dakika da noter plaka işlerini halledip gidip plakayı takıp teslim aldım
    bu arada servisteki usta ve kalfalar işinde gayet iyiler uzun zamandır tanıyorum hepsini bi ustası ktm suzuki yetkili servisinde en az 10 yıllık tecrübeli bundan sonra bende yetkili servise gitmeyi düşünüyorum
    eyvallah hocam, dediğim gibi hiç aklıma gelmedi yoksa işime gelirdi hiç bilmediğim şehirde bir arkadaş
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    bugün rodaj bakımı için sakarya'ya götürdüm motoru. elcik ısıtmanın parasını vermiştik ama motoru teslim alırken yetişmediği için ilk bakımda tekrar sakarya'daki bayiye gitmek zorunda kaldım. bakım için ücret almayarak telafi ettiler. gidiş yolundaki moladan bu fotoğraf.

giderken 120-130 gittim ama motoru zor tutuyordum. dönüş yolunda kuzey marmara otoyolunun nimetlerinden faydalanarak 140'ın altına pek inmedim sanırım. 180'in üzerine birkaç kez çıktım. nc750'yle nasıl benzin yakılır onu da tecrübe etmiş bulundum. ama motor 150-160 civarında müthiş rahat gidiyor, o hissi çok sevdim. ayrıca istanbul-sakarya gidiş dönüş 300 km ile bir günde motorla yol rekorumu kırmış oldum.

1000 km'nin sonunda motorumu çok sevdiğimi bir kez daha ifade etmek istiyorum. kocaman motor ama ufak bir scooter gibi kullanabiliyorum. sakarya'dan motoru alıp istanbula ilk getirirken müthiş tedirdindim. 150 cc scooterdan 750 cc motora geçince. yağmur modunda ve sağ ayağım sürekli arka frende tedirgin bir şekilde gelmiştim. aradan iki ay geçmeden bu sefer uçarak döndüm.

forumdaki çoğu üye bu hislere alışkındır ama ben yeni bir motorcu olarak ilk kez yaşadığım için paylaşmak istedim
    tommygun, espresso ve rider_oz bunu beğendiler.

Tengri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto CLX700 Heritage
    Güle güle, iyi günlerde, kazasız belasız kullanın.
    freasy bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı Tengri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle, iyi günlerde, kazasız belasız kullanın.
    çok teşekkürler hocam

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    eskiden honda ersin ilk bakıma cc farketmeksizin işçilik almıyorlardı onda almaya başlamışlar

rider_oz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    21' Honda NC750X DCT
    Hayırlı olsun, kazasız belasız. Ben de DCT sebebiyle NC tercih etmiştim ve oldukça memnunum. Renk güzel olmuş bence, mavisi biraz zabıta gibi duruyor.
    Ön camı sanırım çıkartmışsınız. Zorunlu aksesuarlarda tamamını GP'den vermeleri tatsız. Füme ön cam çok keyifsiz, düşünürseniz Zeus'un şeffaf ön camını öneririm.

arka çanta demirinden de bir çok kişi memnun değil ama zamanla onun da çaresine bakarsınız. koruma demiri ve takozlar zaten honda orjinalden çok daha verimli onların gp olması güzel.
    freasy bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    çok teşekkürler hocam. füme ön camı görünce o kadar mutsuz oldum ki anlatamam. yaptığım ilk iş onu çıkarıp orijinal camı takmak oldu ama düzgün bir tur camı da lazım. önerinize bakacağım.

dct benim profilimdeki bir kullanıcı için paha biçilemez bir teknoloji. geliştirenden satandan allah razı olsun diğer markalar neden hala bu konuda adım atmıyor bilmiyorum ama honda'ya teşekkür ediyoruz. yolda giderken, durup kalkarken aklıma sürekli "ulan dct olmasa şu işleri ben yapacaktım" deyip rahatlıyorum.
    rider_oz bunu beğendi.

rider_oz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    21' Honda NC750X DCT
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkürler hocam. füme ön camı görünce o kadar mutsuz oldum ki anlatamam. yaptığım ilk iş onu çıkarıp orijinal camı takmak oldu ama düzgün bir tur camı da lazım. önerinize bakacağım.

dct benim profilimdeki bir kullanıcı için paha biçilemez bir teknoloji. geliştirenden satandan allah razı olsun diğer markalar neden hala bu konuda adım atmıyor bilmiyorum ama honda'ya teşekkür ediyoruz. yolda giderken, durup kalkarken aklıma sürekli "ulan dct olmasa şu işleri ben yapacaktım" deyip rahatlıyorum.

DCT konusunda katılıyorum. Hatta şu an çok yükseldiğim motosikletler var ama sırf DCT için en azından şu aşamada geçmeye cesaret edemiyorum.

ön cam konusunda ben Zeus marka şeffaf tur camını aldım. Şu an çok memnunum. Boyum 1.74 civarı. geçen bir turda diğer 2 arkadaşımın vizörleri sinek içinde kaldı, montları kirlendi, benim sadece kaskımın üstündeki kanallara 1-2 tane sinek çarpmış, cam ve montum tertemizdi, rüzgar etkisi de çok verimli.
    freasy bunu beğendi.
    21' HONDA NC750 X DCT
    19' YAMAHA X-Max 250 Iron Max

Motosikleti
    Kymco AK550
    Ben de üşenmeyip alsam iyi olacak. Kısa orijinal cam + deflektor çok verimli olmadı.

Motosikleti
    Honda cb 125 e
    Güzel motosikletinizi güzel günlerde kullanmanız dileğiyle
    freasy bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    motor nefis duruyor. hayırlı olsun. topcase orijinal mi bilmiyorum ama gayet iyi. gpninmiş 3-5 bin arasıysa maks ben de düşünüyorum. bakmaya da korkuyorum vallah. ah hayat ah.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor nefis duruyor. hayırlı olsun. topcase orijinal mi bilmiyorum ama gayet iyi. gpninmiş 3-5 bin arasıysa maks ben de düşünüyorum. bakmaya da korkuyorum vallah. ah hayat ah.
    Evet GP Kompozit marka. Fiyatı da 3 civarı olması lazım. Siyahı güzel değil ama bu rengi iyi olmuş gerçekten. Çok teşekkür ederim bu arada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

Alıntı coskun_motor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel motosikletinizi güzel günlerde kullanmanız dileğiyle
    Çok teşekkürler hocam

momentS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok ehliyeti bile yok

[/COLOR]

ben mavi istiyordum. kırmızıyı mecburen aldım ama resmi fotoğraflarından daha güzel görünüyormuş kırmızı da. ısındım diyebilirim [COLOR="Silver"]
    iyi ki kırmızı almışsınız mavi güzel durmazdı bence

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı momentS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi ki kırmızı almışsınız mavi güzel durmazdı bence
    valla ben de aldıktan sonra sevdim folyo kaplama bile düşünmüştüm kullanmadan önce ama bu hali hoşuma gitti.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    valla ben de aldıktan sonra sevdim folyo kaplama bile düşünmüştüm kullanmadan önce ama bu hali hoşuma gitti.
    Kırmızı olsun on kuruş fazla olsun diye boşuna demiyorlar. Kırmızı her tür motora çok yakışıyor.
    freasy bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    aynen hocam sen o zaman da destek vermiştin kırmızıya :D
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    hafta sonu motoru belgrad ormanının derinliklerine sürdük biraz. piknik alanına kadar yol çok güzel ama sonrasında bir anda çok bozuluyor. arkada epeyce yükle çakır çukur yollardan sıkıntısız bir şekilde gittik geldik çok şükür. ara ara sürekli yağmur geldi ama çok yoğun değildi neyse ki.

sağlıklı ve kazasız belasız kullanın. bir nazar boncuğu da takın.
    freasy bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı Bayramicli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağlıklı ve kazasız belasız kullanın. bir nazar boncuğu da takın.
    çok teşekkürler hocam. alayım bi nazar boncuğu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)