Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

FRECCIA 150 SEHA 150 BEATRIX 150 Hangisi Alınır

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamamakta ısrar ediyorsunuz ama. Freccia'nın fiyatı 75.000 tl şu anda ve bana söyler misiniz bu özelliklere sahip olan bir SYM, KYMCO veya HONDA modeli (Su soğutma, 16.5 beygir, full led farlar, keyless go, ön-arka abs) İnsanların bu motorlara yönelme sebebi hem fiyatlarının uygun olması hem de zaten Honda veya Kymco almak istediğinizde hiçbir yerde bulamıyor olmanız. Pcx karaborsa, nmax karaborsa, xmax karaborsa, kymco xtown-250 bile karaborsa olmuş hatta ve hatta şu yeni kymco dink 150 bile 110.000 tl fiyatı ile tükenmiş hiçbir bayinin elinde yok. Evet şu durumda 75.000 tl bütçe ile o yanlış yönlendirmeyin dediğiniz insanları hangi marka / modellere yönlendireceksiniz sizin tavsiyelerinizi alalım?
    yahu bu motosikletin her tarafı su soğutma, full elektronik olsa ne olur? bunların arkasında duran servis mi var? serviste yapabilecek ustası mı var? insanlar bu motosiklet ile onbinlerce km yapıp çok mu memnun kalmış?
    kronikleri belli değil, parça kalitesi belli değil ama ısrarla şunları savunuyorsunuz ya pes!

model olarak ise alın size model;
    sym symphony 200.
    200 cc, ön arka abs, enjeksiyon, büyük jant
    75bin
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...85956757/detay

sym jet 14 200i
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...50367772/detay

kymco like 2022
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...72583442/detay

çok kısa aramayla bunları buldum, inşallah kafidir.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Ruling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu bu motosikletin her tarafı su soğutma, full elektronik olsa ne olur? bunların arkasında duran servis mi var? serviste yapabilecek ustası mı var? insanlar bu motosiklet ile onbinlerce km yapıp çok mu memnun kalmış?
    kronikleri belli değil, parça kalitesi belli değil ama ısrarla şunları savunuyorsunuz ya pes!

model olarak ise alın size model;
    sym symphony 200.
    200 cc, ön arka abs, enjeksiyon, büyük jant
    75bin
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...85956757/detay

sym jet 14 200i
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...50367772/detay

kymco like 2022
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...72583442/detay

çok kısa aramayla bunları buldum, inşallah kafidir.
    evet sym kyomco çinlilerden çok çok sağlam ama bunlarında yedek parça servisi sıkıntı
    bi arkadaşımda sym 125 var ben alpha aldım o gitti onu aldı benim aldı aynı paraya motosiklet 660 tenere kadar yakıyor scooter ı sattım emanet vermek istedi yok dedim şehir içinde aynı yakan tenere mi kullanırım dedim
    yani bu motorlar iyi güzel de yakıt anasının nikahı
    75 bin olan sym nin tipi çok güzel gri renk bayıldım 2.5 lt yakıyorsa bence alınır parça lazım olursa yandı gülüm keten helva
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Savunmuyoruz aslında bir yere kadar da hem fikiriz şunu anlatmaya çalışıyorum (hala) insanların bütçeleri eskisi kadar yüksek ve esnek değil son 2-3 senede iyice fakirleşti bu ülke ve içinde yaşayan insanlar. Ayrıca o saydığın markaların pek çok modeli de karaborsa oldu. Ya da 6 ay sonraya gün veriyorlar fiyat koruması da vermiyorlar. Hal böyle olunca motorsuz kalmak istemeyen kesim ister istemez bu Çin malı markalara yöneliyorlar. Kötünün iyisi mantığı ile hareket edip bir kumar oynuyorlar. Ve bence oynamaya da değer. Büyük problemler yaşamadım kullandığım Mondial ve CFMOTO marka çin malı motosikletlerde. Eğer çin malı alacaklarsa onların da kendi içinde iyisi, kötüsü var. Bunda hem fikiriz herhalde. 43 yaşındayım epey motora bindim Suzukisinden Yamahasına Piaggiosuna gelip burada RKS'yi övecek değilim. Ortada bir durum var ve bu duruma göre şekillenen bir satın alma davranışı var bunu yorumluyoruz.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Anlamamakta ısrar ediyorsunuz ama. Freccia'nın fiyatı 75.000 tl şu anda ve bana söyler misiniz bu özelliklere sahip olan bir SYM, KYMCO veya HONDA modeli (Su soğutma, 16.5 beygir, full led farlar, keyless go, ön-arka abs) İnsanların bu motorlara yönelme sebebi hem fiyatlarının uygun olması hem de zaten Honda veya Kymco almak istediğinizde hiçbir yerde bulamıyor olmanız. Pcx karaborsa, nmax karaborsa, xmax karaborsa, kymco xtown-250 bile karaborsa olmuş hatta ve hatta şu yeni kymco dink 150 bile 110.000 tl fiyatı ile tükenmiş hiçbir bayinin elinde yok. Evet şu durumda 75.000 tl bütçe ile o yanlış yönlendirmeyin dediğiniz insanları hangi marka / modellere yönlendireceksiniz sizin tavsiyelerinizi alalım?
    ben söyleyeyim arkadaşın yerine. 2015 model 55000'de gırtlak dolu pcx'e yönlendirecek :D

Motosikleti
    Kymco AK550
    Savunmuyoruz aslında bir yere kadar da hem fikiriz şunu anlatmaya çalışıyorum (hala) insanların bütçeleri eskisi kadar yüksek ve esnek değil son 2-3 senede iyice fakirleşti bu ülke ve içinde yaşayan insanlar. Ayrıca o saydığın markaların pek çok modeli de karaborsa oldu. Ya da 6 ay sonraya gün veriyorlar fiyat koruması da vermiyorlar. Hal böyle olunca motorsuz kalmak istemeyen kesim ister istemez bu Çin malı markalara yöneliyorlar. Kötünün iyisi mantığı ile hareket edip bir kumar oynuyorlar. Ve bence oynamaya da değer. Büyük problemler yaşamadım kullandığım Mondial ve CFMOTO marka çin malı motosikletlerde. Eğer çin malı alacaklarsa onların da kendi içinde iyisi, kötüsü var. Bunda hem fikiriz herhalde. 43 yaşındayım epey motora bindim Suzukisinden Yamahasına Piaggiosuna gelip burada RKS'yi övecek değilim. Ortada bir durum var ve bu duruma göre şekillenen bir satın alma davranışı var bunu yorumluyoruz.
    benim durumum tam olarak sizin dediğiniz gibi oldu. xmax baktım, forza baktım. enayi yerine koyulduğumu farkedince gittim rks aldım. bir senede geri ödedim, şimdi satsam zarar eder miyim ederim. ama bir senedir kusursuz bir deneyim oldu. kullanmaya da devam edeceğim. biraz tecrübe kazanınca da gittim nc750 aldım ama dct olmasa alacağım motor cf moto 650mt olurdu muhtemelen. çünkü onda da bir 20 bin lira haraç ödedim. cf moto'ya bile hala burun kıvırıyorlar çinli diye. avrupalı biniyor bizimkiler beğenmiyor.

Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben söyleyeyim arkadaşın yerine. 2015 model 55000'de gırtlak dolu pcx'e yönlendirecek :D
    orada link verdim, okuma yazman var mı ?

gerçi rksya 81bin vermeyi savunan biriyle ne tartışıyorsam :D

aman ne alırsanız alın banane ya :D

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı Ruling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orada link verdim, okuma yazman var mı ?

gerçi rksya 81bin vermeyi savunan biriyle ne tartışıyorsam :D

55bindeki pcx 10 tane rks gömer.

55bindeki pcxin yağına suyuna bak,dünya turuna çıkarsın.

sıfır rks ile 200 km ötedeki şehre giderken aman bişey gelecek mi diye korka korka gidersin.
    hocam seni de anlıyorum ama sen de bizi anla lütfen. senin önerdiğin motorlara ben binmem çünkü hepsi çok çirkin. pcx de çok çirkin bence. şok market poşeti gibi.

motoru alayım, başka da motor alamam. motora her gün binmem de şart. konfor aramıyorum, zevklerim yok. motor bozulmasın ve beni a noktasından b noktasına götürsün. masraf çıkarmasın. keyif vermesine gerek yok diyenler için senin öneriler mantıklı.

ama bir de benim gibi kullanıcılar var. motora baktığımda mutlu olayım. konforlu olsun. güvenli olsun. anahtarsız çalıştırma gibi özellikleri beni rahatlatsın. tasarım olarak güzel olsun. liste fiyatından alayım. ağız kokusu çekmeden alayım. taksitli ödeyeyim. bunların yanında japon kadar güvenilir olmasa da olur. bu kullanıcılar için de çin motorları mantıklı. çin motorlarının da bin türlüsü var tabii de şimdi o detaya girmeyelim.

uzun lafın kısası senin dediğin gibi kullanıcılar japon alsın, kore alsın. benim dediğim gibi kullanıcılar çinli alsın. kötü örnek arayacak olursak ülkede en çok satan bajaj'ların dominar'ların dünya kadar sıkıntısı var ama verdiğin para karşılığında aldığın hizmet seni tatmin ediyor.
    F54 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hiç biri.
    listelediğin motorlar yerine eski ve orijinal bir japon al hiç değilse değiştirdiğin parcanın motora değer katacağını,gazını açtığın motorun 25 km de şişmeyeceğini bilirsin.
    motorların tipine bakıp karar verince ,kullanım maliyeti yükselir sonunda şu sonuca ulaşırsın"görüntü hiç bir şeydir,kalite her şey".

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç biri.
    listelediğin motorlar yerine eski ve orijinal bir japon al hiç değilse değiştirdiğin parcanın motora değer katacağını,gazını açtığın motorun 25 km de şişmeyeceğini bilirsin.
    motorların tipine bakıp karar verince ,kullanım maliyeti yükselir sonunda şu sonuca ulaşırsın"görüntü hiç bir şeydir,kalite her şey".
    hocam imzanıza bakılırsa motosiklet konusunda çok tecrübeniz var. ama yani "gazını açtığın motorun 25 km de şişmeyeceğini bilirsin" lafınıza bakınca da çinli motoru denen şeyi hiç görmediğinizi, sadece forumda dönen muhabbetten çinli motoru diye bir şeyin varlığından haberdar olduğunuzu düşünüyor insan.

listelediği motorlardan birini uzun süredir kullanan birisi olarak 150cc için çok iyi bir performansı olduğunu söyleyebilirim. 70-80'e kadar çok hızlı çıktığını, 115-120 olan son hızında bile çok rahat gittiğini, yine son hızda bile rahatsız edici bir titreşim olmadığını ve güvensizlik hissi vermediğini söyleyebilirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hocam imzanıza bakılırsa motosiklet konusunda çok tecrübeniz var. ama yani "gazını açtığın motorun 25 km de şişmeyeceğini bilirsin" lafınıza bakınca da çinli motoru denen şeyi hiç görmediğinizi, sadece forumda dönen muhabbetten çinli motoru diye bir şeyin varlığından haberdar olduğunuzu düşünüyor insan.

listelediği motorlardan birini uzun süredir kullanan birisi olarak 150cc için çok iyi bir performansı olduğunu söyleyebilirim. 70-80'e kadar çok hızlı çıktığını, 115-120 olan son hızında bile çok rahat gittiğini, yine son hızda bile rahatsız edici bir titreşim olmadığını ve güvensizlik hissi vermediğini söyleyebilirim.
    siz haklısınız,evet çinli denen motoru hiç görmedim,hatta motor bile görmedim,söküp topladıklarımın sayısını hatırlamıyorum,46 yıl oldu motora ilk bindiğimden beri.
    F54, espresso ve The-Rock bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz haklısınız,evet çinli denen motoru hiç görmedim,hatta motor bile görmedim,söküp topladıklarımın sayısını hatırlamıyorum,46 yıl oldu motora ilk bindiğimden beri.
    tecrübeli olduğunuz her halinizden belli ona itirazım yok. ama yani söylediğiniz şey de o tecrübeyle örtüşmüyor. 46 yıl çok uzun bir süre ama 5 yılda bile doğru bildiğimiz çoğu şey yanlışa dönüşüyor. çinli motoru da onlardan biri diye düşünüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    tecrübeli olduğunuz her halinizden belli ona itirazım yok. ama yani söylediğiniz şey de o tecrübeyle örtüşmüyor. 46 yıl çok uzun bir süre ama 5 yılda bile doğru bildiğimiz çoğu şey yanlışa dönüşüyor. çinli motoru da onlardan biri diye düşünüyorum.
    size keyifli sürüşler dilerim,ben metalürji bilimine saygı duyuyorum.
    freasy ve F54 bunu beğendiler.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R
    Ucuz etin yahnisi durumunda ucuz çinliler. Öte yandan Cf Moto, Voge gibi markalar da hayvan gibi para istiyor motorlarına. Kaliteli, ama aynı paralara, ya da bir tık fazlasına rüştünü ispat etmiş markaların modellerini almak varken neden Cf Moto, neden Voge?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)