Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor Bayilerinde Sıfır Motorların Tükenmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Yeni kasa forza 250 almak için neredeyse tüm Türkiye'yi aradım motor yok 2023 ve 2024 yılı için Honda genel merkezi aradım Japonya dedi çip dedi bilmem ne dedi saçmaladı... Kısacası elimizdekinden yetinmeye zorluyorlar,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ortho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM RC 390
    Honda ve Yamaha bayilerine 1 yıldır isim yazdırma, ayda bir telefonla sorma vs gibi maceralardan sonra umudumu kesip ktm aldım. 2023 yılında gelecek forza 250 sayısınin şu an sırada ismi olan kişilerden daha az olduğunu bir vlogda bayi çalışanı söyledi. Scooter için kymco ya da bakabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:56 ----------

https://eksisozluk.com/entry/150857137
    Motorlari bu adamlar topluyor bir şekilde.
    dundanbiri ve BOO_74 bunu beğendiler.

Cosmic Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna Svartpilen 250
    Karaborsacilara para kaptırmayın . Çip krizi hintlileri neden vurmuyor acaba
    dundanbiri, canmuhabbet ve BOO_74 bunu beğendiler.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Bu konuda o kadar doluyum ki .Böyle bir başlığın açılması çok güzel oldu.
    Çocukluğumdan beri Yamaha'dan başka motora binmedim.Yamaha'dan başka motor almadım.En son 2020'den Sıfır Tracer900 almıştım.
    Motorumu 2022 Aralık'da sattım.Diğer motorum olan 2005 Model Tdm900 Abs ile şuan idare ediyorum.Gezilere gidiyorum.
    Uzun süredir motor araşıyındaydım.Yeni kasa MT-10 alma düşüncesindeydim.Fakat motor zaten yok.Geliş tarihi belli değil.
    Bunları zaten 2-3 senedir artık yavaş yavaş alıştık.2-3 hafta'da olsa bekleyip alıyorduk.Fakat şöyle bir sorun var artık.
    Motorlar liste fiyatından satılmıyor.Şimdide böyle bir saçmalık çıktı.Tamamda abi o zaman ben neye göre motor alacam bütçemi hangi fiyat üzerinden ayarlayacağım ?Yamaha bayinde aksesuarsız sıfır motor satılmıyor ?Tracer900GT'ye 490.000TL istiyorlar.Neymiş Full Aksesuarlı ?
    Bu ülkede sadece Forza250 ve Xmax250 ,Dio ve Mt-07 gibi motorları alıp satarak geçimini sağlayan galericiler var.
    370-380 bin bandında bütçem vardı.İkinci el Ktm 1190 Adventure ve 1290 Super AdventureS bakmaya başladım.Sonra Sıfır 890 Adventure baktım.
    21 jant açıkcası çok cezbetmedi.Ve o kadar büyük motorun arasında küçük siyah bir motor vardı.Sıfır Suzuki GSX-S 1000.Selesine oturduğumda o kadar çok etkiledi ki.Bir tur motoru kadar rahat selesi,gidonu,ve oturuş pozisyonu beni çok etkiledi.Bindiğim motor satılmıştı.Bende 1 hafta beklemek üzere sıfır sipariş ettim.

espresso, wing41 ve potasyum bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Z 250
    Aslında çoğu firmada motor var fakat kur yükselecek diye stok yapıyorlar bağzı arabacılardan motosiklet bayilerinede bulaşmış bu durum. Ne otomotiv ne motosiklet bayilerini adam akıllı denetleyen yok müfettişlere ne oldu nasıl bir gevşeklik var böyle

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sürekli aynı konu dönüyor ama şunda bir anlaşalım artık. Güncel olarak motosiklet satın alamamamızın tek nedeni Türkiye Distribütörleri.!. Konunun ne denizcilik sektörü ile nede cip krizi ile alakası var. Hem otomotiv hem motosiklet sektöründe şuan özellikle HONDA TÜRKİYE başta olmak üzere bir çok marka adam öpme peşinde. Sizde ısrarla bu markalara öpüldüğünüz sürece hiç bir şey değişmez. Nasıl ki malum yönetime öpüldükçe oy verildi, verildikçe daha şehvetle öpüldü. Şuan aynı şey bu ... marka yöneticileri için de geçerli. Cip krizi büyük ölçüde aşıldı. Denizcilik sektöründe bir gerileme yok. Ama seçimi bahane ederler, dövizi bahane ederler yani imkan verirseniz öpmek adına hep bir bahaneleri olur. Bu yüzden bu ... sına ... yaptığımın insanlarından MOTOSİKLET ALMAYIN!!! Elinizdekini kullanın. Elinizde yok ise idareten getiren düzgün bir markadan satın alın. Özellikle bu su kurnazı sarı sitede ki it köpek ile ticaretiniz olmasın. Bunu gerçekten yapın, yapmıyorsanız sizin de şeref algınız benim gözümde yukarıda ki insanlardan farksızdır.

CİP KRİZİ YOK! DENİZCİLİK SEKTÖRÜNDE BİR SORUN YOK! TÜRKİYE HARİÇ DİĞER TÜM ÜLKELERE DE ÇATIR ÇATIR, MOTOSİKLET GİDİYOR! TÜRKİYE YE DE TANITIM AMAÇLI GELECEKSE YÜZLERCESİ AYNAN DA GELİP GİDE BİLİYOR! SORUN DİSTRİBÜTÖRLER! SORUN ŞEREF VE HAYSİYET EKSİKLİĞİ! MOTOSİKLET ALMAYIN!
    Zazobey, espresso, mgokhan57 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu çip krizi ve diğer bahaneler neden hint ve çin markalarında yok anlamış değilim.
    mgokhan57 ve hanzele bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hint ve Çin markalarında da var. Avrupalı markalarda da var. Var ama nasıl var.?. 40 ile 60 gün arası ortalama teslim tarihli şekilde var. Hatta bazı markalarda da fiyat garantisi var. Ve bu makul olanı. Çünkü gerçekten cip krizi yaşandı. Belli bir dönem virüs nedeniyle hem üretimde hemde transfer süreçlerinde sorunlar oluştu ama bu sorunlar artık yok. En azından o gün ki gibi yok. Yalnız nedense Türkiye de bu sorunlar geçmek bilmiyor, bilmedi. Malum marka 2023/03 görüşmesin de 2024/03 teslim tarihi utanmadan verebiliyor, hemde değişken fiyat ile esnek teslim tarihi anlaşması adı altında. Ama aynı malum markadan Avrupa veya Amerika da satın almak isterseniz bu teslim tarihi yine 40 ile 60 gün arası. Yani ürün üretiminde veya teslimatında sorun yok. Sorun ürünü bize satan kişilerde. Ve yalan söylüyorlar. Gözüne baka baka, seni cahil bir salak sayarak yalan söylüyorlar. Kendinize bunu yaptırmayın. Bu ( insan demek istemiyorum ) varlıklardan gerçekten motosiklet almayın.
    mgokhan57 ve hanzele bunu beğendiler.

Alıntı Jeo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hint ve Çin markalarında da var. Avrupalı markalarda da var. Var ama nasıl var.?. 40 ile 60 gün arası ortalama teslim tarihli şekilde var. Hatta bazı markalarda da fiyat garantisi var. Ve bu makul olanı. Çünkü gerçekten cip krizi yaşandı. Belli bir dönem virüs nedeniyle hem üretimde hemde transfer süreçlerinde sorunlar oluştu ama bu sorunlar artık yok. En azından o gün ki gibi yok. Yalnız nedense Türkiye de bu sorunlar geçmek bilmiyor, bilmedi. Malum marka 2023/03 görüşmesin de 2024/03 teslim tarihi utanmadan verebiliyor, hemde değişken fiyat ile esnek teslim tarihi anlaşması adı altında. Ama aynı malum markadan Avrupa veya Amerika da satın almak isterseniz bu teslim tarihi yine 40 ile 60 gün arası. Yani ürün üretiminde veya teslimatında sorun yok. Sorun ürünü bize satan kişilerde. Ve yalan söylüyorlar. Gözüne baka baka, seni cahil bir salak sayarak yalan söylüyorlar. Kendinize bunu yaptırmayın. Bu ( insan demek istemiyorum ) varlıklardan gerçekten motosiklet almayın.
    Bir sene sonra teslim tarihi mi olur yahu, belki o zamana kadar azot döngüsüne karışacağız.
    Jeo ve espresso bunu beğendiler.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Şu anda dünyada bir taşımacılık krizi olduğu söyleniyor, ancak ne hikmetse çinden aldığınız dandik bir plastik parçası, 3 hafta sonra evinizde oluyor.

Bence bu markalar, dünya genelinde motosikletlere artan ilgi karşısındaki talebi karşılayacak arz dengesi oluşturamadılar. Yeterli sayıda üretim yapamıyorlar ki Japonya zaten işçi çalıştırmak konusunda sürekli eksiye giden bir ülke. Genç nüfus çalışmıyor ağır sanayide, ee çalışacak işçi importunda da çok seçiciler. Dünya üzerindeki talebi karşılayacak arzı yakalamak için 40+ yaşındaki Japon işçi ne yapsın? Fabrikanın üretim kapasitesi belli, arttıramıyor adamlar.

Siyasi tutarlılık olsa, aslında Türkiye harika yatırım alırdı. Geçmişte olduğu gibi açarlardı fabrika buraya, montajı mis gibi yaparlardı burada, tüm dünyaya yakın ülkeyiz, mis gibi arz sunabilirdi markalar.

Yanılmıyorsam Kymco böyle bir işe girişti ve çok akıllılık ettiler bence. Darısı diğer firmaların başına. Yedek parça üretecek fabrikalar da kurulsa, mis gibi üs olur Türkiye'den. Biz de galerilerin ağız kokusunu çekmeden alırdık motorumuzu ki ben bu şartlar altında zaten para kazandırmamak için 2. el alıyorum motorları(gönül isterdi ki ilk rodajı kendimiz yapalım ama hak etmedikleri fiyatlara, çakma aksesuarlı paketlere o parayı veremem).
    espresso, dundanbiri ve hanzele bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Honda' nın sitesine girerseniz " Deniz Sektöründe ki... Ve Cip Üretiminde ki... " şeklinde bildirimini görebilirsiniz. Ben deniz sektörünün içinde doğdum ve kendimi bildim bileli bu sektörde çalışmaktayım. Keza forumdan Nikkfurie de deniz sektöründe çalışmakta. Şuan Honda Türkiye' nin dediği gibi bir taşımacılık sorunu varsa namussuz evladıyım. Bu tamamen bir yalan bir bahane. Aynı zaman belli bir dönem de İtalya da yaşadım. İtalya da Honda' nın fabrikası var. Çok büyük bir tesis değil ama insan gücünden bir fazla makine desteği ile üretim yapılmakta. Ana tesiste ki üretim gücü ve teknoloji ise muhtemelen benim İtalya da gördüğümün çok ötesinde. Bu yüzden üretim ile alakalı bir sorun olduğunu sanmıyorum. Buna mükabil böyle bir sorun var ise bir Türkiye ye mi var? Neden Avrupa da Amerika da teslim tarihleri bizdekinden çok daha önce olabiliyor da, bizde bu tarihler inanılmaz uzun olurken birde üstüne ek ücretler ödeme zorunluluğu karşısında kalıyoruz? Honda zaten Türkiye de fabrika sahibiydi, çok uzak olmayan bir geçmişte çok asil bir şekilde fabrikasını kapama kararı aldı. Örnek olacak davranışlar içinde de Türkiye den çekildi. Allah aşkına iyi niyet göstermeyin şu Türkiye distribütörüne.
    mgokhan57 bunu beğendi.

Bence bahsettiğimiz malum firmalar "alırsanız ekime almazsanız sikkime* kadar" felsefesi ile hareket ediyorlar.

* Sikkim: Hindistan'dan bir şehir

espresso, mgokhan57, dundanbiri ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Küresel ısınma var deniyor ama ne hikmetse Mart'ta kar yağıyor.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda o kadar doluyum ki .Böyle bir başlığın açılması çok güzel oldu.
    Çocukluğumdan beri Yamaha'dan başka motora binmedim.Yamaha'dan başka motor almadım.En son 2020'den Sıfır Tracer900 almıştım.
    Motorumu 2022 Aralık'da sattım.Diğer motorum olan 2005 Model Tdm900 Abs ile şuan idare ediyorum.Gezilere gidiyorum.
    Uzun süredir motor araşıyındaydım.Yeni kasa MT-10 alma düşüncesindeydim.Fakat motor zaten yok.Geliş tarihi belli değil.
    Bunları zaten 2-3 senedir artık yavaş yavaş alıştık.2-3 hafta'da olsa bekleyip alıyorduk.Fakat şöyle bir sorun var artık.
    Motorlar liste fiyatından satılmıyor.Şimdide böyle bir saçmalık çıktı.Tamamda abi o zaman ben neye göre motor alacam bütçemi hangi fiyat üzerinden ayarlayacağım ?Yamaha bayinde aksesuarsız sıfır motor satılmıyor ?Tracer900GT'ye 490.000TL istiyorlar.Neymiş Full Aksesuarlı ?
    Bu ülkede sadece Forza250 ve Xmax250 ,Dio ve Mt-07 gibi motorları alıp satarak geçimini sağlayan galericiler var.
    370-380 bin bandında bütçem vardı.İkinci el Ktm 1190 Adventure ve 1290 Super AdventureS bakmaya başladım.Sonra Sıfır 890 Adventure baktım.
    21 jant açıkcası çok cezbetmedi.Ve o kadar büyük motorun arasında küçük siyah bir motor vardı.Sıfır Suzuki GSX-S 1000.Selesine oturduğumda o kadar çok etkiledi ki.Bir tur motoru kadar rahat selesi,gidonu,ve oturuş pozisyonu beni çok etkiledi.Bindiğim motor satılmıştı.Bende 1 hafta beklemek üzere sıfır sipariş ettim.

https://tinypic.host/images/2023/04/...54056690_n.jpg
    Yanındaki nordon901 i tercih etseniz çok daha isabetli bir karar olurdu
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu çip krizi ve diğer bahaneler neden hint ve çin markalarında yok anlamış değilim.
    Hondayı aradığımda bunuda söyledim çinden geliyor hindistantan geliyor bi sizlerde var bu çip krizi dedim honda civic aracımı sattım motorumuda satacağım japonya da mail atacağım dedim papağan gibi aynı şeyleri tekrarladı durdu bize söylenen bu ne yaparsanız yapın dedi,
    hanzele bunu beğendi.
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

Dinçdarı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 750🐝
    Yamahaya iki defa isim yazdırdım yazın ve kış başında.Honda bayileride her ay diğer ayın 20 sinde arayın diyorlar.Ayrıca honda pcx için birkaç aksesuar takıp 35 lira üstü liste fiyatı üstü söyledi.Bu dediklerim kendi yaşadığım şeyler. Kymco ve piaggio arasında kaldım varsın 250 olmasın dedim.Haftasında piaggioyu aldım.Varsın satarken satamayayım.Bunların nazıyla uğraşacağıma.
    canmuhabbet bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Son 1 ayda aliezpresden 5-6 tane urun aldim.cinden buraya gelisi sadece 2 gun
    5-10 dolarlik mali bile karfoya veriyolar cinden.tasimacilikda hangi sorun varmis bilemedim.bana sanki aksesuarli motorlari yuksek fiyattan itelemeye calisiyor fivi geliyor honda ve yamaha.
    Cf moto galerisine gittim butun motorlar aksesuarsiz yani.keza ktm bayilerinde aksesuarlar yanda standda duruyo almak istersen

R25 leri aksesuarli 220bine satiyolar o paraya trident var str var ducatiler var )
    İsler ilginc hale geldi.
    Bu qrada 250cc arayan varsa cf moto 250xl yi inceledim cok muthis kaliteli.selesi scrambler gibi kumastan.egzos sesi kalin ve tok.gerisi resimlerdeki gibi.
    Bende duke 390 var bazen satip alsami diyorum.
    Birde regal raptor pilder de gozum kaldi

Motosikleti
    cb250r
    Honda marmara idi sanirim, aradim 0 araba sormak icin. Satis temsilcisi 10 gun icinde Honda city gelecegini ve alabilecegimi soyledi.

850 bin tl fiyat verdi. Liste fiyati 685 bin aracin bu arada. Hondacigim galericilere araba kaptirma isini cozmus helal olsun.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    850 bin tl fiyat verdi. Liste fiyati 685 bin aracin bu arada. Hondacigim galericilere araba kaptirma isini cozmus helal olsun.
    Desene @hırbo'yu dinlemişler...
    espresso, Jeo ve hanzele bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şu rezil dönem bir bitse de kurtulsak.
    espresso, freasy, canmuhabbet ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)