Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motor Bayilerinde Sıfır Motorların Tükenmesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu işin çözümü için aşağıdaki 3 konuda ısrarcı olun :

- Galeriden kesinlikle araç almayın. İster sıfır olsun ister ikinci el. Elimde olsa galericilerin ruhsatta 2 yıldan daha yeni araç satmasında izin vermem. Kilometre sınırının hikaye olduğunu 6001 km'deki araçlardan gördünüz.
    - Ne alırsanız alın markacı olmayın. O markada yoksa ötekinden alın, aynı motorlara markasını seviyorsunuz diye fazladan para vermeyin, kendinizi kazıklattırmayın.
    - Son olarak da ne alacaksanız alın acele alacağım diye liste fiyatından fazla para vermeyin. Bir yıl bekleyin yine bayiden alın.

Bu işleri çözecek olan devlettir. Serbest piyasa diye milletin kazıklanmasına müsaade etmeyecekler.
    tommygun, espresso, mgokhan57 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Devletin bu işi çözmesi çok kolay aslında, her tür ikinci el satışına enflasyona endeksli olarak gelir vergisi beyanı zorunluluğu getirmesi yeterli olur. Bunun sonucu olarak vergi dilimi yükseleceği için bu işe yanaşacak hülleci de bulamazlar. Fiyatlar daha da anlamsız yükseleceği için müşteri azalacaktır, dolayısıyla bu işleri yapanlar da...
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Gecen hafta tam 4 bayi ile toplam 8 adet Crf250 l anlasmasi yaptim.Haziran ayinda aciklanacak liste fiyatindan 700 dolar fazla odeme yapacagim.

İste ticari zeka budur..

Burda emek var emek..kac bayi ile konustum biliyo musunuz ?
    Sizler öglen arasi yemek yerken ben honda bayilerinin onunde takla atiyodum.

Simdi bu motoru haziran ayinda liste fiyati + 1700 dolar karsiligunda satacam.

İsinize gelmiyorsa,ktm falan alin.

Uzun omurlu,dunyanin en iyi dual sport makinasini almak isteyenler tabiki fazladan 1700 dolar fazla odeyecek.

Allahin ticaret dusmanlari sizi..

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işin çözümü için aşağıdaki 3 konuda ısrarcı olun :

- Galeriden kesinlikle araç almayın. İster sıfır olsun ister ikinci el. Elimde olsa galericilerin ruhsatta 2 yıldan daha yeni araç satmasında izin vermem. Kilometre sınırının hikaye olduğunu 6001 km'deki araçlardan gördünüz.
    - Ne alırsanız alın markacı olmayın. O markada yoksa ötekinden alın, aynı motorlara markasını seviyorsunuz diye fazladan para vermeyin, kendinizi kazıklattırmayın.
    - Son olarak da ne alacaksanız alın acele alacağım diye liste fiyatından fazla para vermeyin. Bir yıl bekleyin yine bayiden alın.

Bu işleri çözecek olan devlettir. Serbest piyasa diye milletin kazıklanmasına müsaade etmeyecekler.
    Bide bu avanak abdiler sarı sitede km ye 6001 yazıyorlar ama bir yandan da hiç yakalanma korkusu olmadan göstergedeki sıfır km yi çekip atıyorlar

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Çok rezil bir durum.
    Şahsen kapora verip sıraya alan bayilerinde o sıralamaya çok dürüst kaldığına inanmıyorum.
    Tercihiniz Scooter ise Kymco ve Sym markalarına da bakmanızı öneririm.
    Hem kaliteli motorlar hem de liste fiyatından anında alabiliyorsunuz.
    espresso, dundanbiri ve hanzele bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Desene @hırbo'yu dinlemişler...
    Ahah @hirbonen vizyon sahibidir
    dundanbiri bunu beğendi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Alıntı Cosmic Rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karaborsacilara para kaptırmayın . Çip krizi hintlileri neden vurmuyor acaba
    Bu durumdan ötürü sırf gittim bajaj aldım. belki 15-20 civarı motorsikletim olmuustur 2 yamaha harici hepsi honda idi. Motorsuz kalmamak için ve sözlerine sadık oldukları için bajaj aldım. Herhangi bir memnuniyetsizliğim var mı şu an için yok
    BOO_74 ve hanzele bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Devletin bu işi çözmesi çok kolay aslında, her tür ikinci el satışına enflasyona endeksli olarak gelir vergisi beyanı zorunluluğu getirmesi yeterli olur. Bunun sonucu olarak vergi dilimi yükseleceği için bu işe yanaşacak hülleci de bulamazlar. Fiyatlar daha da anlamsız yükseleceği için müşteri azalacaktır, dolayısıyla bu işleri yapanlar da...
    Devlet bu işe el atarsa anca adabıyla motor alıp binip sonra satacak adamın cebini boşaltır.
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet bu işe el atarsa anca adabıyla motor alıp binip sonra satacak adamın cebini boşaltır.
    Devletimiz hep hırsızın yanında oluyor nedense? Daha profesyonel hayatımın başlarında 4 yıl asgari ücretten göründükten sonra ilk defa gerçek ücretimden sigorta yapan bir şirkette işe girdiğimde gözüme çarpmıştı; Taksim'deki büfecilerin yıllık "matrahı" benim bir ayda ödediğim "gelir vergisi"nden fazlaydı. Yani benim bir ayda kazandığım parayı bir (belki de yarım) günde kazanan bu hırsızlar yıllık olarak benim bir ayda ödediğim verginin sadece beşte birini veriyorlardı.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanındaki nordon901 i tercih etseniz çok daha isabetli bir karar olurdu
    Norden ön 21 jant.Bi düşünmedim değil ama Çok yüksek motorları sevmiyorum
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Devletimiz hep hırsızın yanında oluyor nedense? Daha profesyonel hayatımın başlarında 4 yıl asgari ücretten göründükten sonra ilk defa gerçek ücretimden sigorta yapan bir şirkette işe girdiğimde gözüme çarpmıştı; Taksim'deki büfecilerin yıllık "matrahı" benim bir ayda ödediğim "gelir vergisi"nden fazlaydı. Yani benim bir ayda kazandığım parayı bir (belki de yarım) günde kazanan bu hırsızlar yıllık olarak benim bir ayda ödediğim verginin sadece beşte birini veriyorlardı.
    Doğası gereği devlet zaten böyle olmaya teşnedir.
    En nihayetinde parası olanların paralarını fakirler çalmasın/gasp etmesin diye kullandığı bir aygıt devlet. Tek amacı bu olmasa da, varoluş amaçlarından bir tanesi de bu, en güçlülerinden biri hem de. Şaşırmamak lazım.
    Cyan ve BOO_74 bunu beğendiler.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    sen bu işten anlarsın ne alalım diye gelen tüm arkadaşlarımı eğer scooter istiyorlarsa sym veya kymco ya yönlendiriyorum. büyük makina isteyen ama tarzına karar verememiş ne istediğini keşfedememiş arkadaşlarımı avrupa özellikle de italyanlara yönlendiriyorum. yıllardır kullanıp da, ya bana bunu aldırdın ama bak japon daha iyiymiş diye şikayetlenen olmadı. hatta "tarzımızı keşfetmemize yardımcı olduğun için", ruhu olan, geleneği olan markaları sevdirdiğin için teşekkür ederim diyen o kadar çok arkadaşım var ki.

bu sebeple bayiilerde yeterince motosiklet var. sadece bu camiayı birkaç japon markasından ibaret sananlara motorsiklet yok!
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bide bu avanak abdiler sarı sitede km ye 6001 yazıyorlar ama bir yandan da hiç yakalanma korkusu olmadan göstergedeki sıfır km yi çekip atıyorlar
    Denetleyen, ceza yazan olmadıktan sonra kanun olsa ne olur olmasa ne olur? Adam kazıklamanın, dolandırıcılığın, alenen yalan söylemenin cezasının olmadığı tek ülkeyizdir muhtemelen... İki tane baba galericiyi at içeri bak nasıl emsal teşkil ediyor.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Dün Yamahayı aradım x-max 250 için, 150.xxx küsür motorun fiyatı web sitesinde, bayinin birisi belki ay sonunda gelir dedi adımı soy adımı aldı fiyat ne dedim 205 dedi nasıl olur dedim web sitesinde 150 küsür yazıyor dedim o tavsiye edilen satış fiyatıymış... iyice saçmalayama dalga geçmeye başladılar
    espresso bunu beğendi.
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    şimdi Honda (yamaha da olur örnek olsun diye honda dedim) Türkiye'ye 10bin tane Forza gönderse, ardından bi on bin tane daha gönderse, bayiler motor dolsa yine motor alana hediye kask falan demeye başlasalar bu stok yapmış galerici al/sat'çı tayfası ne olur bilemedim. Ama üretim kapasiteleri yükselip de talebiş aşmadıkça satıcının sözü geçen bir piyasadayız.

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi Honda (yamaha da olur örnek olsun diye honda dedim) Türkiye'ye 10bin tane Forza gönderse, ardından bi on bin tane daha gönderse, bayiler motor dolsa yine motor alana hediye kask falan demeye başlasalar bu stok yapmış galerici al/sat'çı tayfası ne olur bilemedim. Ama üretim kapasiteleri yükselip de talebiş aşmadıkça satıcının sözü geçen bir piyasadayız.
    Türkiye’ye 1 milyon tane forza gönderseler, yetkili satıcılar onları da saklar. Yok çekip yine fiyat yükseltir. Yıllarca vw yaptı, şimdi motosiklet bayileri yapıyor. Elindeki ürünü ederinden fazlaya satma yolu.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye ekonomisi böyle gittiği müddetçe çok fazla bir şey değişmez.
    Ama piyasada her zaman satıcının sözü geçer zaten. Öbür türlü olmasını esasen üretici de istemez çünkü talep fazlasına dönüştüğü anda nakit yakmaya başlarlar.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Siz Japon markaların bayilerine laf ediyorsunuz. O yine iyi, ben geçtiğimiz hafta ilk defa bir Çinli motor markasına ait bir bayiye (CF Moto - Oktay Motor Ataşehir Şb.) gittim. Motor yok, hadi onu geçtim kapora istiyorlar, teslim tarihi belli değil. Onu da geçtim, teşhirdeki motorun üzerine oturabilir miyim diye sordum. Hayır cevabı aldım. Haliyle, internetten bakmak ile yol tepip, vakit ayırıp buraya gelmenin ne farkı var diye tepki gösterip çıktım bayiden. Böyle bir saçmalık olamaz.
    espresso bunu beğendi.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı aargh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz Japon markaların bayilerine laf ediyorsunuz. O yine iyi, ben geçtiğimiz hafta ilk defa bir Çinli motor markasına ait bir bayiye (CF Moto - Oktay Motor Ataşehir Şb.) gittim. Motor yok, hadi onu geçtim kapora istiyorlar, teslim tarihi belli değil. Onu da geçtim, teşhirdeki motorun üzerine oturabilir miyim diye sordum. Hayır cevabı aldım. Haliyle, internetten bakmak ile yol tepip, vakit ayırıp buraya gelmenin ne farkı var diye tepki gösterip çıktım bayiden. Böyle bir saçmalık olamaz.
    Birkaç sene önce Başakşehir orijinal mekânda her istediğim motorun üzerine oturmuştum. Üzerine oturmadan motor mu alınırmış? Enteresan...
    aargh bunu beğendi.

Yamaha ve Honda'da hala devam ediyormuş sıkıntı. Çakallar ikinci el fiyatlarını liste fiyatından çok daha yukarıya çekip satış yapmaya çalışıyor. X-Max 250 fiyatları ondan yukarıda segmentlerde motorların fiyatlarına dayanmış. Benzer bir durum Honda NC750X'lerde görülüyor. Benim bakmadığım başka şeylerde de vardır kesin. Hatta Honda NC70X'in liste fiyatını diğer markaların daha büyük motorlarıyla denk hale getirmiş ama "ikinci el sıfır" motorlar onlardan da pahalı fiyat etiketiyle sahibinden'de boy gösteriyor. Bu durumlar da daha fazla kullanılmış modellerin fiyatlarına yansımış. Normalde başka markaya geçsen daha üst segment alacağın motorlar çıkmış ortaya. Fırsatçılara para kazandıracağıma KTM alırım, Kymco alır binerim. Bunlarda tedarik birkaç haftada halloluyor sanırım. Üstelik sabit fiyat garantisi falan. Hepsi buna başlarsa almayıveririm. Ölmedim ya. Honda ve Yamaha ne hali varsa görsün.

Toyota arabalardaki çakallıkların önüne geçmek için Web sayfası üzerinden satış yapmaya başlayacağını açıklamıştı. Bak Japon var, Japon var demek. Yamaha ve Honda'da model adı değişmişse veya artık üretilmeyen bir modelse fiyat avantajı var gibi görünüyor. NC750X değil de NC700X'e razı olunca fiyat yenisinin saçma yüksek fiyatından daha az etkileniyor gibi.

Neredeyse her alışverişte olduğu gibi fiyatlara bakarken, lan 250'liğe o kadar para vereceğime çok az daha ekler daha eski 600'lüğe geçerim diyor insan. Hatta onun da üzerine biraz ekleyip adam gibi kocaman motora binerim. Nasılsa az km yapacağım falan diye düşünüyor. En son 150 bin TL'lere X-Max 250 ABS bakarken birden KTM 1050'ye de 400 bin fena değil, bir kere alır ölünceye kadar kullanırım falan derken yakaladım kendimi. Sonra da o paraların bende var olmadığını ve üstelik kıyafet alabilmek için vermem gereken 25 kilo daha olduğunu hatırladım. Kendi sırtımı sıvazlayıp "Haydi canım, geç oldu yat artık. Sabah erken kalkıp spora gideceksin," diye pışpışladım kendimi.
    mertowski, Guven ve DickName bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)