Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aranızda benim gibi paronayaklar var mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar hepinize selamlar, bende şöyle bir sorun var binanın kendine ait kapalı garajı var kapalı garajı var ekstra olarak garajın içine iki adet sağlam zincir ile demire bağlıyorum ön ve arka tekerden bir tane alarmlı disk kilit var birde kilitli branda ile üstünü örtüyorum bir tane de motorun gizli bir bölmesine airtag koydum ne olur ne olmaz çalınırsa takip edebileyim diye (tam takip sağlamaz tabii airtag ile ama fikir oluşturur) bunca şeye rapmen motorum çalınabilir diye pronayaklaşıyorum aldığım önlemlerle çok rahatım ama işte aranızda acaba benim gibileri var mı diye merak ettim bu arada soranlara motoru açıp ve kilitlemem 5-10 dakikamı alıyor bundan da rahatsızım ama kullanmazsam da hep bi kuşkuyla duruyorum hayırlısı bakalım 😂😂

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ben tam tersiyim, motoru apartmanın kapalı garajına koyduğum zamanlarda bir keresinde anahtarı üzerinde unutmuştum, geri dönüp almadım ertesi sabaha kadar motor anahtarı üzerinde bekledi siz bence ilaç almalısınız, kapalı garajda motora bir şey olmaz bence
    arican ve mgokhan57 bunu beğendiler.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Binaya bağlı bu. Her kapalı garaj güvenli değil sonuçta.

Şu anki oturduğum yerde kontağı üstünde bıraksam bişey olmaz mesela. Zaten o yüzden sadece direksiyonu el alışkanlığı ile kilitleyip eve çıkıyorum. Garaj kapısı sadece kumanda ile açılıyor. İçerden düğme ile veya manuel olarak açılmıyor. Yani sadece apartmanda garajı kullanan bikaç kişinin ulaşım imkanı var. O yüzden güvenli bence.

Aksaray'lıyım. Bizim burda büyük motor çalındığını hiç duymadım zaten.
    zihnigonen bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    İstanbul'da apartmanın kapalı garajından motor çalındığını çok duyduk.

İçiniz rahat etsin istiyorsanız kasko yaptırın, en azından az zararla atlatırsınız.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Uzun tura çıkacağım zaman garajdaki motoru arabanın arkasına sokup sıfır yanaşıyorum :D
    mgokhan57 ve zihnigonen bunu beğendiler.

Garajı çalabilirler.
    mgokhan57 ve okican bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı muam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garajı çalabilirler.
    Burası İstanbul, şaşırmam.

Benim motoru parkettiğim yerde giriş katı işyeri. Pitbull bağlı kapılarının önünde. Gece de bağlı kalsın motorun yanına yaklaşmazlar ne güzel işte diyorum ama köpeği de çalarlar diye içeri alıyorlarmış.

awitrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    abi ben hırsızım , senin motoru o durumda görünce zaten uğraşmıyoruz. Dışarıda kilitsiz duran bi yığın motorsiklet varken niye uğraşalım senin alet ile
    yaşlıveacemi ve Ekarademir bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kendime özel kapalı garajımda 2 motosikletimde 2 şer tane döner milli kesilmez zincirli kilitle kilitli çünkü motosikletlerim artık çalışarak kazanılacak paralarla alınmayacak kadar pahalı lanet olsun bu paranoyaklık değil tedbir!!
    mgokhan57 ve espresso bunu beğendiler.

bizim garajada pek ulaşım yolu yok kumdanda ile açılıp kapanıyor birde binada bi abinin mondial vulture ı var ama sanki yıllardır kullanmıyor üstü tozlu falan full kilitsiz duruyor ona bir şey olmadı hiç benimkinede bir şey olmayacağını biliyorum ama psikolojik artık galiba ya
    F54 bunu beğendi.

Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer imkanınız varsa kasko yaptırın içiniz rahat olsun. Yani evde bu şekilde koruyorsunuz ama dışarıda mesela herhangi bir avm de ne yapıyorsunuz? Ön ve arka tekeri bağladığınız halde? Yani kafanız muhtemelen sürekli motorda olacak. İlaç kullanmayın ama yapabiliyorsanız kasko yaptırın Bir de yukarıda bir arkadaş demiş kilitliyse uğraşmıyoruz diye Eğer çok aranan bir motor değilse motorunuz çok da şey yapmayın derim.
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Kapalı garaja güvenip kilitsiz bırakmayın.Burada bile kapalı garajdan çalınan kaç motor başlığı paylaşıldı.Bide kamreya hareket yapıyor şerefsizler..Sokaktan çalmaktan daha rahat kapalı garajdan çalmak.Kimse görmeden işini halledip sabah çıkan bir arabanın peşinden çıkar gider.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı awitrus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ben hırsızım , senin motoru o durumda görünce zaten uğraşmıyoruz. Dışarıda kilitsiz duran bi yığın motorsiklet varken niye uğraşalım senin alet ile
    Bazen sırf egolarını tatmin etmek, ya da bir birlerine hava atmak veya çalarsın çalamazsın muhabbeti için çalıyorlar.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı Macabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer imkanınız varsa kasko yaptırın içiniz rahat olsun. Yani evde bu şekilde koruyorsunuz ama dışarıda mesela herhangi bir avm de ne yapıyorsunuz? Ön ve arka tekeri bağladığınız halde? Yani kafanız muhtemelen sürekli motorda olacak. İlaç kullanmayın ama yapabiliyorsanız kasko yaptırın Bir de yukarıda bir arkadaş demiş kilitliyse uğraşmıyoruz diye Eğer çok aranan bir motor değilse motorunuz çok da şey yapmayın derim.
    motorun scooter öyle aman aman para edecek bir motor değil tabii ama herkesin kendi malı değerlidir
    espresso bunu beğendi.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Yer İstanbul ise bu paranoyaklık seviyesi kabul edilebilir
    Anadolu’da bir şehir ise psikiyatri muayenesi öneririm
    muam ve espresso bunu beğendiler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Kimi zaman mahallede arabanın kilitlemeyi bırakın kapısının açık olup (kapı kolunu açmadan çekin direkt açılcak vaziyette) saatlerce beklediğini bilirim, kimi zamanda garajımın kapısını kapamayı unutup açık kaldığınıda bilirim sonuç hiçbir şey olmaması . Tabi bu yaptıklarım unutkanlığıma gelmiş zamanlar en güzeli eşeği sağlam kazığa bağlamak .

Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yer İstanbul ise bu paranoyaklık seviyesi kabul edilebilir
    Anadolu’da bir şehir ise psikiyatri muayenesi öneririm
    yer ankara çok motor çalma olayları olmayan bi ilçe ama işte eşeği sağlam kazığa bağlayacaksın diye boşuna dememişler kimsenin başına gelmez bizim başımıza gelir gözüyle bakıyoruz artık 😂

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı kayayusuf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize selamlar, bende şöyle bir sorun var binanın kendine ait kapalı garajı var kapalı garajı var ekstra olarak garajın içine iki adet sağlam zincir ile demire bağlıyorum ön ve arka tekerden bir tane alarmlı disk kilit var birde kilitli branda ile üstünü örtüyorum bir tane de motorun gizli bir bölmesine airtag koydum ne olur ne olmaz çalınırsa takip edebileyim diye (tam takip sağlamaz tabii airtag ile ama fikir oluşturur) bunca şeye rapmen motorum çalınabilir diye pronayaklaşıyorum aldığım önlemlerle çok rahatım ama işte aranızda acaba benim gibileri var mı diye merak ettim bu arada soranlara motoru açıp ve kilitlemem 5-10 dakikamı alıyor bundan da rahatsızım ama kullanmazsam da hep bi kuşkuyla duruyorum hayırlısı bakalım ����
    Çocukken bisikletiniz filan çalındı mı Çok normal kapalı garajda olması çalınmayacağı anlamına gelmiyor.Benim motorlarım güvenlik kulübesinin yanında alarmlı zincir alarmlı disk kilidi ile kitli üzerlerinde branda var birinde smarttag diğerinde gps var
    espresso bunu beğendi.

Cosmic Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna Svartpilen 250
    Bu konuda yalnız değilsin hocam 😀 , kapalı garajda arka janta zincir kilit arka janttan şasiye bı zincir kilit daha , birde alarmlı disk kilidi ve branda , bu şekilde anca rahat oluyorum 👍

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler