Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motosiklet tehlikeli muhabbeti

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym jet x 125,altai pro max 50
    çevremdeki insanlar motor tehlikeli işte zart zurt muhabbetler yapıp duruyor sıkıldım bu insanlardan bunları bir odaya kapatıp 24 saat boyunca cup motora egzoz takanları dinleteceksin.
    hayırlı olsun de geç niye canımı sıkıyorsun ama gözlerinde görüyorum hep bi heves var ancak korkuyorlar ve uzanamadığı cigeri mundar ediyorlar. kendime motosikletli arkadaşlar gerekiyor ki kendi çiftliğimde ben de ötebileyim her neyse live to ride-ride to live

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Alıntı burak r25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çevremdeki insanlar motor tehlikeli işte zart zurt muhabbetler yapıp duruyor sıkıldım bu insanlardan bunları bir odaya kapatıp 24 saat boyunca cup motora egzoz takanları dinleteceksin.
    hayırlı olsun de geç niye canımı sıkıyorsun ama gözlerinde görüyorum hep bi heves var ancak korkuyorlar ve uzanamadığı cigeri mundar ediyorlar. kendime motosikletli arkadaşlar gerekiyor ki kendi çiftliğimde ben de ötebileyim her neyse live to ride-ride to live
    Başkalarının sözlerine çok kulak asma hocam, sen ekipmanlarını kuşan, yolda dikkat et, sürmene keyif almana devam et.

Benim çevremde de herkes hayırlı olsun ama çok tehlikeli yaa diyorlar. Dedikleri için binmemezlik yapmıyorum benim elimde olan bir şey sonuçta.

Tehlikeli ama dikkat ettikçe, öngördükçe tehlike içinde çok olmuyorsun diyorum geçiyorum.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Tehlike benim göbek adım de geç.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Skyler yazan yerde "remzi abi" yazdığını düşün..
    killingroad, espresso ve kuva.la bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/mk61j24.jpeg

Skyler yazan yerde "remzi abi" yazdığını düşün..
    Skyler mı Eyşan mı?

Şaka bir yana, yaptığın km arttıkça, farklı coğrafya ve şartlarda sürdükçe, tecrübe arttıkça bu hobinin, işin tehlikeli olduğunu daha bir iyi anlıyorsun sanki.
    otopsici, hasmet, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Onlar trafikte 2 km yolu 1 saatte gitmeye devam etsinler. Ev ile iş arası 2 km ya var ya yok. 7-10 dakika arası motorla. Arabayla en az 45 dakika. ''Yaw he he'' de geç takma kafana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Skyler mı Eyşan mı?

Şaka bir yana, yaptığın km arttıkça, farklı coğrafya ve şartlarda sürdükçe, tecrübe arttıkça bu hobinin, işin tehlikeli olduğunu daha bir iyi anlıyorsun sanki.
    İlla ki tehlikeli hele ki medeniyet ile pek bir ilgisi olmayan insanların olduğu güzel ülkemizde, ama tecrübe arttıkça, trafiği daha iyi okuyup ona göre sürdükçe pek bi tehlikesi kalmıyor. Yoksa bu kadar gezmeyle senin her ay bir yerin kırılırdı. 😂

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onlar trafikte 2 km yolu 1 saatte gitmeye devam etsinler. Ev ile iş arası 2 km ya var ya yok. 7-10 dakika arası motorla. Arabayla en az 45 dakika. ''Yaw he he'' de geç takma kafana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

İlla ki tehlikeli hele ki medeniyet ile pek bir ilgisi olmayan insanların olduğu güzel ülkemizde, ama tecrübe arttıkça, trafiği daha iyi okuyup ona göre sürdükçe pek bi tehlikesi kalmıyor. Yoksa bu kadar gezmeyle senin her ay bir yerin kırılırdı. ��
    Aslında uzun yolda problem yok, dayanabiliyorsan yorgunluğa gerisi basit ama İstanbul gibi bir şehirde gündüz trafik ortamı cidden tehlikeli. Bugün bir tane kurye kardeşimizi sille tokat dövecektim ki her kırmızı ışıkta denk geldiğim kurye kardeşlere selam verip hal hatır soran biriyim. Kırmızı ışıkta bekliyorum, yanımda bir Trendyol kuryesi arkadaş var, ikimizin ortasından bir restoran kuryesi silme geçti.
    espresso bunu beğendi.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    "Tehlikeli EEeeeE!?" de geç, bırak faytona binsinler...😁

Adamlar dağdan atlıyorlar, kanatlı kıyafetlerle kayaların arasından süzülüyorlar, neden sonra paraşütü "ricaen" açıyorlar. Bunlara ne diyeceğiz? Ceset mi?

Çatlak bi kadın komşumuz vardı, cadı-büyücü sıfatlı. Eşimle gezip dönünce bize "valla öleceksiniz bi gün " diye çok hayıflanırdı. Sonra ne oldu ! -allah kimsenin başına vermesin- kocası akciğer kanserine yakalandı. Umarım iyileşmiştir ama, bu dünya da kimin ne zaman neyle karşılaşacağı belli değil. Büyük konuşmamak gerek. Motosiklet tehlikeli bu aşikar ama 40 yıl ki bunun son 17 yılı günlük kullanım, başıma sadece 1 büyük kaza geldi, ekipmanım full dü ve bir iki ufak çatlak, deri soyulması, et kesiğiyle atlattım. Kaza sonrası 2 ay binemedim hem ağrı hem korkudan (Yamaha XJR1300) , sonra yine devam.

Ekipman çok önemli ve en önemlisi "risk yönetimi", gözü karartmayın arkadaşlar, hep kontrollü olun, yolu okuyun hocaların dediği gibi. Köpekten kediden tırsın, 295 le giderken yola çıkan bir köpegi görmenizle çarpmanız arasında sn ler var. Yapabiliyorsanız, yetenekliyseniz teker yapın, stopi yapın ama olmuyorsa zorlamayın, motorunuza da yazık. Yapanlara helal olsun deyip izlemekten keyif almayı da bilmeli bazen. Asla çok üstün pilotaj sergilemeniz beklenmiyor, sağlam kalmak için çabalayın. Yol boşsa basın ama ne olursa olsun sollar geçerim demeyin, durmayı da bilin, asıl erdem bu...Vs..vs..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:54 ----------

bursalıali, zihnigonen ve dundanbiri bunu beğendiler.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Tehlikeli EEeeeE!?" de geç, bırak faytona binsinler...😁

Adamlar dağdan atlıyorlar, kanatlı kıyafetlerle kayaların arasından süzülüyorlar, neden sonra paraşütü "ricaen" açıyorlar. Bunlara ne diyeceğiz? Ceset mi?

Çatlak bi kadın komşumuz vardı, cadı-büyücü sıfatlı. Eşimle gezip dönünce bize "valla öleceksiniz bi gün " diye çok hayıflanırdı. Sonra ne oldu ! -allah kimsenin başına vermesin- kocası akciğer kanserine yakalandı. Umarım iyileşmiştir ama, bu dünya da kimin ne zaman neyle karşılaşacağı belli değil. Büyük konuşmamak gerek. Motosiklet tehlikeli bu aşikar ama 40 yıl ki bunun son 17 yılı günlük kullanım, başıma sadece 1 büyük kaza geldi, ekipmanım full dü ve bir iki ufak çatlak, deri soyulması, et kesiğiyle atlattım. Kaza sonrası 2 ay binemedim hem ağrı hem korkudan (Yamaha XJR1300) , sonra yine devam.

Ekipman çok önemli ve en önemlisi "risk yönetimi", gözü karartmayın arkadaşlar, hep kontrollü olun, yolu okuyun hocaların dediği gibi. Köpekten kediden tırsın, 295 le giderken yola çıkan bir köpegi görmenizle çarpmanız arasında sn ler var. Yapabiliyorsanız, yetenekliyseniz teker yapın, stopi yapın ama olmuyorsa zorlamayın, motorunuza da yazık. Yapanlara helal olsun deyip izlemekten keyif almayı da bilmeli bazen. Asla çok üstün pilotaj sergilemeniz beklenmiyor, sağlam kalmak için çabalayın. Yol boşsa basın ama ne olursa olsun sollar geçerim demeyin, durmayı da bilin, asıl erdem bu...Vs..vs..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:54 ----------

https://i.hizliresim.com/b020dxv.png
    Maşallah makine yanıyor.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Skyler mı Eyşan mı?

Öyle, son zamanlarda sürücüler motosiklet kullananlara daha bir fütursuzca yaklaşıyor gibi. Tüm tehlikeli hallerine karşı motor sevdası bir tutku be kaanım. Arabaya binince bir sıkıntı geliyor üzerime, park yeri sorunu falan..
    espresso ve otopsici bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah makine yanıyor.
    Çok güzeldi yaa...100 m yerde sürüklendi kıvılcımlar saça saça (ben 20-30 m. de kaldım). Beni ambulansla götürdüler, motoru sağolsunlar petrole çekmişler, bir hafta sonra gittim almaya, görünce ağladım. Ama adamlar nasıl yapıyor bunları bilm. sağ topuz erimiş, sinyaller ve gösterge muhafazaları deforme olmuş, ne depo ne gidon hiç bir şey yoktu, boya keza hiç çizik yok, far da sağlamdı. Beni üzerinden attığında en az 140 tı hızım zira adamla kapışırken 240 a çıkmıştım, kafa sallayınca frenledim (hata) 160 gördüm en son ibrede.

Harika bir motordu, 1300 cc ama 5.5 lt yakardı. Arada bakıyorum ilanlara yok artık bu model...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Acayip kiskaniyolar seni..cok net..
    Ve kim motosiklet tehlikeli diyosa halt etmistir,hic ilgisi yo.,bilimsel verilerde bunu gosteriyor.
    Arabacilar kazada arac icinde sikisip kaliyolar,bizde o risk yok.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ben üstündeyim biliyorum canım de geç

Ama bir çoğunun ciğere mundar demesi, doğru söyledikleri gerçeğini de değiştirmiyor. Bunu da unutmamakta fayda var
    hasmet bunu beğendi.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    taksiye her binişimde bir motosiklet vakası oluyor, taksiciyle birlikte sövüyorum :D

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı _recoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taksiye her binişimde bir motosiklet vakası oluyor, taksiciyle birlikte sövüyorum :D
    "Şerrefsiz bu motorcuların alayı"...😁

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Çevrenizde insan olmayınca bunlarıda otomatik olarak duymuyorsunuz, en güzeli bu tiplerden uzaklaşmak .

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Şerrefsiz bu motorcuların alayı"...😁
    Seytan icadi abi binmeyin bindirmeyin

Bu arada iki teker sikinti abi diyenlere de bi motor daha aldim etti mi 4 diyorum

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Maalesef adamlar doğru söylüyor ki istatistiklerde orantıyı yanlış hatırlamıyorsam motosikleti 30 misli riskli gösteriyordu , ha adam selam dahi vermeden tanımadığı biriyle tehlikeli bea diye muhabbete girmeye çalışması abestir , banada yıllar yıllar önce göğsüne gaste koy diyen adam sempatik gelirdi de artık baydınız be abicim bin çeşit mont var artık memlekette diyesim geliyor muhabbet uzar diye gülüp geçiyorum :D
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bilmediği konularda yorum yapan dingillere gülüp geçiyorum moralim bozuksa lafa sokup gidiyorum azcık onunda morali bozulsun
    misal bu ara en çok sorulan soru kaç para bu (afrika ) sanane kaç paraysa beğendiysen maşallah de geç diyorum bu sefer de dötün kalkık oluyoruz aq seni alakadar etmeyen bir konu işte bunun kaç para olduğu neden soruyorsun yani

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Abs siz motor gerçekten tehlikeli bence. Abs li motor varken şehir içinde seri hızlanarak ve sert fren yaparak kullanıyordum korkusuzca. Şu an abs siz bir motor kullanıyorum ve içimde hep bi tedirginlik var. Ya sağa sola dönerken önüme bişey çıkarsa ve panik fren yapmak zorunda kalırsam diye. Çünkü arka fren tek tutmuyor kombine yaparak durabiliyorum. Ama dönüşlerde yada sadece şerit değiştirecek kadar bi manevra yaparken bile ön frene abansam çat diye gidon kitleyip beni üstünden atma ihtimali var. Sen de abanma az sık diyeceksiniz. O zaman da durmuyor işte. İnce bi çizgisi var onun. Oraya kadar tutmuyor, oraya gelince de çat diye kitliyor. Abs li motorda böyle bir problemim yoktu. Arka ön ikisini de köküne kadar sıkar zınk diye dururdum. Hele ıslakta zaten resmen diken üstünde gidiyorum.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)