Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kadınlara ceza yazılmamasının sebebi pozitif ayrımcılık mı yoksa başka bir şey mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sagopa K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Swift-R 170
    Ey Büyük Atatürk!
    Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Sebep pek çoğunun **salağı olması...Görünce, beyinle değil başka organlarla düşünmeleri...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Videodaki kız açık açık yalan atıyor. Anlattığı şekilde kusurlu halde denetime takılan motor sürücüsünü süterler. Ceza yazma kotasını üzerinde doldururlar. Bahsettiği şekilde tolerans ancak x partisinin ilçe/il başkanı, bürokrat ve siyasi temsilcilere tanınır. Yani aşırı torpilli olmadığı sürece anlattıkları şeyler hayal mahsulü, uydurma yalanlar..
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sallıyor kesin.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    erkeğim hiç ceza yemedim. boşverin doğru veya yanlış. daima kayırılanlar olacaktır. kayırılıp bunu doğru gibi veya bundan gurur duyarcasına anlatan ve konuşan kişinin iqsunu konuşmaya gerek yok. biz kendimize bakalım zaten ceza yemeyiz. daha doğrusu beni hiçbir şekilde hiçbir polis çevirmiyor abi.

ÇEVİRMİYOR.
    hadi normal hayatımda inanılmaz tatlıyım o yüzden gbt falan yapmıyorlar ama abi kask varken de mi tatlıyım kurban olayım ya.
    hayatımda galiba 2 kez çevrildim, ikisi de covid yasaklarındaydı ve iznim vardı.
    espresso ve birbilent bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Hayatımda yalnızca bir kez trafik cezası yedim onda da araba sürüyordum, telefondan navigasyona bakarken seyir halinde olmayayım dedim sağa çektim, navigasyonu ayarlayıp devam ettim, meğer tam da park yapılmaz tabelasının dibinde durmuşum, gezici mobese de yapıştırmıştı cezayı.
    Motorla da bir kaç kez çevirmede durdurdular, ehliyete, ruhsata bile bakmadan tc kimlik no sordular, ehliyetin varmış göstermene gerek yok deyip gönderdiler. Üzerinde ekipman tam olunca polislerin yaklaşımı da farklı oluyor.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bence de yalan söylüyor bu.
    bu arada beni de daha önce 3 defa ceza yazmadan trafik denetiminden bıraktılar. biraz inisiyatif kullandıkları doğru fakat bunu kişinin durumuna göre yapıyorlar.
    güzel bir hatun değilim, memelerim yok, yani bildiğiniz sapım ama polisler inisiyatif kullanırken motorcunun kıçına başına bakmıyorlarmış, aksi olsa 3 kez ceza yazmadan bırakmazlardı.

1 kere ceza yemişliğim var oda muayene yaptırmamıştım o yüzden, baya sövmüştüm, motorun muayeneden geçmesi için kusuru yok ama bilerek yaptırmıyorum... şu anda da motorlarıma muayene yaptırmıyorum...

o lanet olası kuruma haraç ödemek zorunda değilim ben.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşlar trafik kuralarına uyalım yolumuza bakalım trafik polisleri gerçekten kurallara uyan sürücülere ceza yazmıyor
    milletin sosyal medya da paylaştığı gibi bir hayatı yok hepsi düzmece hepsi yalan adı üstünde sosyal medya

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    konuşan kişi yalan söylüyor da olabilir, denk geldiği polisler amsalak da olabilir. bilemedim.
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Aslında "bir kısmı" diye ayırmak gerek, bundan 20 sene öncesine kadar araba kullanırken baya baya "çorba paraları" ödedim. İstanbuldan Ankaraya dönüşte panelvanla köprüye (bilmeden) girdik diye imanımızı gevretmişlerdi. Cebimizde ne varsa aldılar ve cezayı başka plakaya yazacaklarını söylediler.

İyi polis vardır illaki, oranını bilemem ama serbest bırakma karşılığı kapalı otoparkta ilişkiye girmeye zorlayan türde olanlar, lojmanın önünde motorcu çocuğun ensesine sıkıp öldüren komiserleri de unutmamak gerek. Örnek çok...

Bi kereden bi şey olmaz diyorsanız eyvallah...

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Türkiye'de araç muayene istasyonları Tuvtürk'e aittir, Tuvtürk 3 hissedarın ortak olarak işlettiği bir yapıdır, bu hissedarlar TÜV SÜD, Doğuş grubu ve Bridgepoint'tir.

Bridgepoint; İstanbul, New York, Amsterdam, Shangai, Stockholm, Lüksemburg, Londra, Frankfurt, Paris, Madrid ve Varşova'da ofisleri bulunan Londra merkezli bir özel sermaye fonudur. Şirketin kurucu ortağı Kaan Baral'dır... bir türk fakat londra merkezli bir kuruluş.

TÜV SÜD; Alman kökenli bir kuruluş, 1900 lü yılların öncesinde kurulmuş ve işi ise kalite kontrol, güvenlik testi v.b. kontrolleri yapmak. yani Tuvtürk bünyesinde asıl işi yapan hissedar bu sanırım.

Doğuş grubu; Ferit Faik Şahenk isminde bir kişiye ait, bu kişi aynı zamanda Garanti Bankası'nın yönetim kurulu başkanlarından biri, artık kaç tane yönetim kurulu başkanı var bilemem, birisi bu işte, belki de tek kendisidir.

yukarıda gördüğünüz gibi Tuvtürk hissedarlarının 2 tanesi sadece foncudur ve 1 tanesi asıl işi yapan yapıdır... yani sizlerin araç muayene amacıyla verdiğiniz para 3 parçaya bölünüyor ve 1 parçası asıl işi yapan firmaya giderken diğer 2 parça ise 10 kilo bostan yan gel osmanlara gidiyor.

bu fonculara ben haraç öder gibi para ödemek istemiyorum fakat bunu 1. elden yapan Türkiye Cumhuriyeti'nin yönetiminde oturan rte nin kendisidir...
    bu haraç kesme işinde emeği geçen herkese lanet olsun. dünyada tüm bu foncular bir biri ile anlaşmalı olduğunu düşünüyorum ve cahil kitleyi yani dünyanın genel olarak cahil olan halkını söğüşlediklerini biliyorum. bu cahil halkın bir kısmı da trafik polisi adı altında bu söğüşlemelerin gerçekleşip gerçekleşmediğini denetleyen kurum.

not: araştırmalarım yüzeyseldir, eksik yada yanlışlıklar olabilir fakat sonuç aynı, fonculara çalışıyoruz. 10 kilo bostan yan gel osmanlara kölelik yapıyoruz.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de araç muayene istasyonları Tuvtürk'e aittir, Tuvtürk 3 hissedarın ortak olarak işlettiği bir yapıdır, bu hissedarlar TÜV SÜD, Doğuş grubu ve Bridgepoint'tir.

Bridgepoint; İstanbul, New York, Amsterdam, Shangai, Stockholm, Lüksemburg, Londra, Frankfurt, Paris, Madrid ve Varşova'da ofisleri bulunan Londra merkezli bir özel sermaye fonudur. Şirketin kurucu ortağı Kaan Baral'dır... bir türk fakat londra merkezli bir kuruluş.

TÜV SÜD; Alman kökenli bir kuruluş, 1900 lü yılların öncesinde kurulmuş ve işi ise kalite kontrol, güvenlik testi v.b. kontrolleri yapmak. yani Tuvtürk bünyesinde asıl işi yapan hissedar bu sanırım.

Doğuş grubu; Ferit Faik Şahenk isminde bir kişiye ait, bu kişi aynı zamanda Garanti Bankası'nın yönetim kurulu başkanlarından biri, artık kaç tane yönetim kurulu başkanı var bilemem, birisi bu işte, belki de tek kendisidir.

yukarıda gördüğünüz gibi Tuvtürk hissedarlarının 2 tanesi sadece foncudur ve 1 tanesi asıl işi yapan yapıdır... yani sizlerin araç muayene amacıyla verdiğiniz para 3 parçaya bölünüyor ve 1 parçası asıl işi yapan firmaya giderken diğer 2 parça ise 10 kilo bostan yan gel osmanlara gidiyor.

bu fonculara ben haraç öder gibi para ödemek istemiyorum fakat bunu 1. elden yapan Türkiye Cumhuriyeti'nin yönetiminde oturan rte nin kendisidir...
    bu haraç kesme işinde emeği geçen herkese lanet olsun. dünyada tüm bu foncular bir biri ile anlaşmalı olduğunu düşünüyorum ve cahil kitleyi yani dünyanın genel olarak cahil olan halkını söğüşlediklerini biliyorum. bu cahil halkın bir kısmı da trafik polisi adı altında bu söğüşlemelerin gerçekleşip gerçekleşmediğini denetleyen kurum.

not: araştırmalarım yüzeyseldir, eksik yada yanlışlıklar olabilir fakat sonuç aynı, fonculara çalışıyoruz. 10 kilo bostan yan gel osmanlara kölelik yapıyoruz.
    tuvturk'den önce bu muayene işleri hiç yapılmıyordu.
    arkadaşıma aracın ruhsatını veriyordum, ertesi gün muayenesi yapılmış olarak geri geliyordu.
    şu an iyi kötü farı yanmayan freni çalışmayan araçlar trafiğe çıkamıyor.
    freasy, espresso, Guven ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tuvturk'den önce bu muayene işleri hiç yapılmıyordu.
    arkadaşıma aracın ruhsatını veriyordum, ertesi gün muayenesi yapılmış olarak geri geliyordu.
    şu an iyi kötü farı yanmayan freni çalışmayan araçlar trafiğe çıkamıyor.
    Katılıyorum, herşeye rağmen sistem çürüğü engelliyor ki hayati önemi var. Eskiden "abi araç gidecek mi gitmeden mi yaptıralım, gitmezse şu kadar giderse bu kadar" diye tarifeler olurdu. Eskiden devletin muayene yetkilileri şehrin en zengin memurlarıydı. Yatlar, katlar...

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kızcağızın çektiği videoyu izleyince Mevlana'nın "Bir lafa bakarım laf mı diye? Birde söyleyene bakarım adam mı diye?" sözleri aklıma geldi. Adam değil zaten, kadın demeyin. Oradaki "adam" sözü cinsiyeti değil niteliği anlatmak için. Ayrıca videodaki ve benzeri sıfır kalori kadınları tam bir kadın olarak göremiyorum. Belirli bir kültürel birikimi olmayan bir insanın(erkek veya kadın) sohbeti gerçeklerden uzak ve doğruluğu kuşku götürür ifadelerle tepeleme dolu olduğu için bana hiç bir zaman tat vermemiştir. Bunları izlemek, söylediklerini tartışmak tatsız bir iş. Söyledikleri doğru mu? Külliyen yanlış. Evimde 3 ehliyet sahibi insan var.(Ben, eşim ve oğlum) Cezaları getiren tek bir kişi... Yok kadınlara ceza yazmıyorlarmış, bla bla bla. Sosyal medyada az da olsa keyifle takip edilecek kadınlar var. Bunlardan birini hayranlıkla takip ediyorum. Olağanüstü güzel gezi yazıları yazıyordu. Web sitesini kapattı. İnstagramda devam ediyor. Aptalca şeyler yazan biri olsaydı onlarca milyon takipçisi olurdu Ben de kendisi gibi gezi yazıları ve motosiklete dair yazılar yazmak isterdim. Fakat o işler öyle kolay değil. Kendisi sanatçı ve sahip olduğu kültürel birikimi okul diplomaları ile değil okuyarak emek vererek elde etmiş belli ki. Halk eğitim merkezlerinde iyi bir youtuber nasıl olunur diye kurs açsalar yeridir.
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler