Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Trafikte gereksiz motorcu çok bilmişlikleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    oquz55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Güzel ülkemin her karışı gergin insan kaynıyor. Forum forumdan çıkıp stres topuna döndü.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sağ şeridin en sağından gidene arabalar sıçan muamelesi yaparlar. Motosikletçilerin "Araçlar bizi adam yerine koymuyor, görmüyor" demelerinin altında yatan birinci neden budur. Bundan şikayet edenlerin sürüş tarzına bir bakın hepsi sağdan gidiyordur.

Diğer yandan Motopark TV, Hayat Motorla Güzel, vb motosiklet inceleme kanallarında motor kullanan aklı başında kişilerin büyük çoğunluğu sürekli emniyet şeridinden yardırdıkları için (orta şeritlerde boşluk olsa bile) insanlar doğru sürüş şeklinin bu olduğunu zannediyorlar.

Konu ile ilgili olarak da 48 plakalı araçlar en kötü araç kullanan, park eden plakalar listemde en üst sıralarda yer alırlar. O yüzden uyarıyı çok da ciddiye almamak lazım.
    ERROR88 ve dundanbiri bunu beğendiler.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Şeridin sağından, solundan gitmekten ziyade öndeki aracın çarprazında konumlanmak elzemdir. Düşük cc leri aşağılamıyorum ama o kişi sürekli araçlara yol vermeye alıştığı için öyle demiş olabilir. Ayrıca duran trafikte bile olsa muhabbet etmek tehlikeli olduğu için kafa selamı kafidir. İlle de konuşmak isterse müzik dinliyorum ya da telefondayım derseniz susarlar. Son olarak da tommygun hocam haklı bence.
    ERROR88 bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Pozisyon temiz, faul yok oyna devam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pozisyon temiz, faul yok oyna devam
    Bence biraz faul var

İsiklarda durmusun,yanina bir motorcu cocuk geliyor ve

"reisss motorun guzel ama cb250 ler krank kiriyor biliyon deee mi"
    "Yok ya,onun baska nedenl"
    "Yok yok,kiriyor bunlar,dikkatli ol"

Uyuz olmaz misin adsfsda kesin uyuz olursun,..ama baslik acarmiydin,sanmiyorum
    DickName ve dundanbiri bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben 48 plaka ama sözcüğünden orada motor kullananların geneline baktığımda full giyinenine denk gelmek gerçekten nadir olsa gerek.Muhtemelen buna atıf yapmıştır arkadaş.Genelde scoter kullanılıyor onlarda da ben kasktan başka bişey görmedim.Oda yasal sorumluluk sınırı içinde tas gibi yada önü kaynak maskesi camı gibi olanlarda falan.Montu botu hatta eldiven giyeni görmedim .Görürsemde şaşırır takdir ederim heralde.

Haa bu konunun Muğla ile alakası yok.(Bu arada Muğladan ev almak hayalim size komşu olurum inşallah).İzmirin göbeğinde adam üzerime sürüp napıyon dediğimde sağdan gideceksin motorun yeri sağ taraf diyenide gördüm.
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Haa bu konunun Muğla ile alakası yok.(Bu arada Muğladan ev almak hayalim size komşu olurum inşallah).İzmirin göbeğinde adam üzerime sürüp napıyon dediğimde sağdan gideceksin motorun yeri sağ taraf diyenide gördüm.
    İnsanın sinirli bir anına denk gelse "bak benim yumruğumun yeri de burası" deyip burnunun ortasına gömülebilir.

Orijinal konu sahibine: Sizde Hero vardı herhalde, Hero değil de o Motoguzzi olsa konuşmaya çekinebilirdi o arkadaş.
    espresso, DickName ve okanbagiscan bunu beğendiler.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Arkadaşlar, ne demek istediğimi anladığınız için teşekkür ederim. Tekrar ediyorum, Muğla sürücüleri ile alakalı değil olay, ben kısa mesafe anlamında söyledim, zaten tekrar tekrar okudum, diğer türlü bir anlam çıkmıyor tabi eğer ardniyetle yaklaşmazsanız.

Ayrıca şeritteki pozisyonum (zaten doğru olan pozisyon bu dur) çoğunuzunda kullandığı hat, çünkü aklı olan ordan gider, mal gibi arabalar geçsin "varolma sebebim onları rahatlatmak" demez. Biz bir taşıtız, ve aynı motorlu araçlar yasasına ve kurallarına tabîyiz, hatta yine biliyorsunuz bizim gerekli hallerde emniyet şeridini kullanmamıza da izin var.

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanın sinirli bir anına denk gelse "bak benim yumruğumun yeri de burası" deyip burnunun ortasına gömülebilir.

Orijinal konu sahibine: Sizde Hero vardı herhalde, Hero değil de o Motoguzzi olsa konuşmaya çekinebilirdi o arkadaş.
    Cyan aynen, son kısımda "kalite" den anlamamız gereken "o sınıftaki herkes" değil. Olabilir mi böyle bir şey. Ama oran artıyor, yoksa benim altımda 200 lük hero var onun altında 150 cbf. Olay o değil, az önce manavın önünde denk geldim benimkinin 2v si. Çocukla yarım saat muhabbetini yaptım eşim arabada hayıflanırken. Şöyle diyelim o zaman, küçük cc ler herkesin altında olabiliyor, eğitimden nasibini almamış, varlık sebebi belli olmayan tiplerin bu klasmanda oranı daha yüksek. Yani bu bir vakıa, kim tersini söyleyebilir? Elime çok sayıda büyük motor geçti, hep belli bir seviyenin üstünde olan ( bakış açısı olarak) insanlara satıldılar. Bu dediğimden kimse alınmasın gocunmasın asla genelleme yapmıyorum.

Ve evet altımda Motoguzzi olsa çocuk şey diyebilirdi belki; "ağbii, şimdiye kadar hep yanlış çizgiden gidiyormuşum, sayende anladım hatamı"
    😁🤣😂...Hocanın "ye kürküm ye" si ne kadar da doğrudur be ya...

Honda 1100XX Blackbird, Branda altında Motoguzzi....Motoru hep çok sevdim ben dostlar...🥲

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence biraz faul var

İsiklarda durmusun,yanina bir motorcu cocuk geliyor ve

"reisss motorun guzel ama cb250 ler krank kiriyor biliyon deee mi"
    "Yok ya,onun baska nedenl"
    "Yok yok,kiriyor bunlar,dikkatli ol"

Uyuz olmaz misin adsfsda kesin uyuz olursun,..ama baslik acarmiydin,sanmiyorum
    Morukcum Istanbulda oyle ilginc olaylar oluyor ki trafikte hangi birine uyuz olalim.. Haklisin he he deyip gecicen..

Daha bu cmt temde en sag seritteydim. orta seritten adam seridime lonk diye aldi emniyet seridine kacmasam haberlerde izlerdiniz beni.

ilerde trafik durdu yanastim kizdim adama. "ozur diledik ya uzatma mikerim belani" dedi. Simdi buna ne yapican, neyini anlatican trafiktekilerin yarisi canli bomba gibi geziyor.
    espresso ve Hırbonen bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Morukcum Istanbulda oyle ilginc olaylar oluyor ki trafikte hangi birine uyuz olalim.. Haklisin he he deyip gecicen..

Daha bu cmt temde en sag seritteydim. orta seritten adam seridime lonk diye aldi emniyet seridine kacmasam haberlerde izlerdiniz beni.

ilerde trafik durdu yanastim kizdim adama. "ozur diledik ya uzatma mikerim belani" dedi. Simdi buna ne yapican, neyini anlatican trafiktekilerin yarisi canli bomba gibi geziyor.
    O yüzden küçük bir ilçedeyim, çok şükür. Sizlere sabır vallahi, ömür törpüsü...

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yüzden küçük bir ilçedeyim, çok şükür. Sizlere sabır vallahi, ömür törpüsü...
    Saolun hocam tekerinize taş degmesin, hepimize bol sabirlar

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Saolun hocam tekerinize taş degmesin, hepimize bol sabirlar
    Bilmukabele...👍

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT

Aman dikkat. Benzeri başıma geldi. Sağ şeridin sol tekerlek hizasında sürüyordum, öyle lonk diye soldan önüme bir araba kırınca şeridin sağına kaçtım. Ama benim şansıma, bir kaç saniye önce aynaya baktığımda görünmeyen, emniyet şeridinden hızla gelen bir polis zırhlı aracı ile yan yana çarpıştım. Hızım 50 falandı ama köprücük kemiği kırığı ile atlattım, full ekipman giyinik olmasam kim ne olacaktı.
    Olay 2019'da oldu, üzerinden 4 yıl geçmiş ama hala tem otoyolundaysam artık emniyet şeridinden basıp gidiyorum.
    Mr.wind bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç kendini yorma. Cahilsavar'ı(Güldür Güldür) çağır. Keyfine bak. Yok ben uğraşamam diyorsan o zaman olaya bir de şöyle bak
    https://www.youtube.com/watch?v=f2CQsiTuyHM

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç kendini yorma. Cahilsavar'ı(Güldür Güldür) çağır. Keyfine bak. Yok ben uğraşamam diyorsan o zaman olaya bir de şöyle bak
    Hay çok yaşa hocam, valla iyi güldüm. 🤣😂.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süperdi bu
    www.erkakurye.com

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizde yaşlı olmanın verdiği alınganlık ve huysuzluk var. Yok "Başkan" demişmiş, yok "Reis" demişmiş de bozulmuşsunuz. Kıyamam. Takılmayın bu işlere, 40 senedir motor sürüyorsunuz diye yolların kralı değilsiniz, kimse sizi bir yerine takmak zorunda değil.

Hem ne ayıp, bir sürücünün sizden düşük cc ve 48 plakalı bir motor sürmesinden dolayı nasıl onu hakir görürsünüz? İçimizde Muğla'da ikamet eden bir çok değerli sürücü var, nasıl hepsini töhmet altında bırakmayı kendinizde hak olarak görürsünüz? Her neyse, ördeğin kanadı suya değdi değmedi ye döndürmeyelim olayı.
    Kaan bak, o gün ördeğin kanadı hakketen suya değmiş idi . İtiraz istemem ona göre.
    bursevi

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F

Okurken bile sinirlendim vay o.ç'na bak hele.
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaan bak, o gün ördeğin kanadı hakketen suya değmiş idi . İtiraz istemem ona göre.
    Ağabey ben 54 ken çıkartmadığı psikolojik, biyolojik, sosyolojik analizimi bırakmadı, sizin yaş doğruysa eğer bilemiyorum topiği siz açsaydınız ne derdi. Her forum sitesinin maskotları vardır hani, eskiden saraylarda olurmuş, artık daha çok netteler, bu siteninkinin kim olduğunu biraz geç de olsa farkettim.👍😉

Canı sağolsun, tabi 18 inde delikanlı olunca bizden 40-50 yaş küçük olduğu için daha kazanılacak çok tecrübesi var. Diline koyacak bir iki kemiği olacaktır illaki bir gün...Sorun yok, herşey zamanla oturacak...🙂😁😂

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Fethiye yolunda bahçeden evime dönüyorum, yolu keyfi uzattım bilerek. Işıkta dururken sağıma yaklaşan bir cbf150 sürücüsü çok da sevmediğim tarzda "merhaba başkan hayırlı olsun motorun" diyerek muhabbete girdi. "Çok sağol teşekkürler" diyerek cevap verdim. Çocuğun hiç bir yeri görünmüyor; kask, mont, bot, balaklava, güneş gözlüğü vs full. Bravo yani 48 plaka ama yakın dememiş doldurmuş diye düşündüm ama tuhaftı da yalan yok. Derken " yalnız yanlış yerden gidiyorsun, şeridi ortalama (emir kipli) arabalar geçemiyor" dedi "yolun sağından gitmelisin". Bi an kararsız kaldım şaşırdım zira, bir kırmızı ışık periodunda çattığım olaya bak.Gayri ihtiyari yaşım 54 , 45 yıla yakın sürüyorum dedim. Anlamadı ve yineledi; "iyide yanlış yapıyorsun, trafikte tehlike oluşturuyorsun". Bu abuk muhabbeti kapatmak adına, "yok dostum, bildiğim çizgiden gideceğim ben, şöyle yapalım herkes istediği yerden gitsin, tekrar ediyorum, 45 yıldır kullanıyorum." Daha başka konuşmadı ve ışık da yandı o arada. Ben önden kalktım arkamdan bir telaş sağımdan tapagaz hava! sını da atarak geçti önüme. Bir süre seyrettim doğal olarak, acaba nereden gidilmeliymiş diye. Arkadaş sağ şeridin en sağından neredeyse emniyet şeridine sıfır gidiyor. Sanırım bu halde onu geçen araçlara kolaylık sağlamış filan oluyor, bilemedim o kadarını.
    Ben şahsen orta çizginin 1 metre sağından başka deyişle sağ şeridin sol yarısına yerleşerek seyrederim. Sebep arkamdan gelenlerin şerit ihlali yapmadan, sağ şeride girmeden geçmeleri. Sonuçta ben de plakalı ruhsatlı sürücü belgeli bir taşıtım ve yolun bana yasaklanmış bir bölgesi yok motosikletim diye. Araba kullanıken ne hakkım varsa, motosiklet kullanırkende var aynı haklar. Hız limitleri vs farklı sadece, ama ne sollamada, ne şeritlerde, ne frende, hatta ani hızlanmalarda yasal hiç bir engelim yok. Üstelik bu her cc den motosiklet için geçerli, ha motosikletin giremediği yollar var mıdır, onu bilmiyorum. Şu olabilir motorunuz hız alt limitlerini yakalıyamıyorsa o zaman hatalısınız. Otobanda 40 lada gitmemeliyiz sonuçta.
    Yani cidden çok şaşırdım uzun süredir
    motosiklet kullanıyorum, eşim araba kullanır bizde ve ilk kez böyle bir durumla karşılaşıyorum. Bunu aslında biraz da yeni imajıma bağlıyorum zira Tenere olsaydı mesela bu çocuk "hata! bildirme" cesaretini bulmazdı kendisinde. İmaj için asla motor almadım ama kaliteyi düşürünce etrafınızdaki tayfanında kalitesi bir anda değişiyor, buda bir gerçek maalesef.
    birazda insan psikolojisinin etkisi var, sosyal deneyler de bu görülüyor. mesela yol parası olmayıp otobüse binmek için para dilenen ve üstü kötü giyimli birine kimse para vermiyor fakat bu kişi gidiyor ve tertemiz takım elbise giyip aynı şekilde otobüs için para dilendiğinde neredeyse herkes para veriyor...

yani trafikte senin yaptığının göze batmaması için yada göze daha az batması için orada altındaki motosikletin honda goldwing gibi yada bmw 1200gs gibi yada büyük bir naked yada ss gibi bir şey olması lazım... yani kanka senin orada kaslarını göstermen lazım ki bizim ülkedeki gibi cahil toplumlarda haklılık seviyen daha yüksek olsun... bu tamamen etken değil ama bununda etkisi var. (bu arada dünya halkının geneli cahildir, batılılara göre TR de cahillik şiddeti bir tık yüksek sadece ama oran olarak değişen yok)

yani Türkiye'de yaptığınız şeylerin ve söylediklerimizin yanı sıra haklı olmamız için biraz da karizma gerekli, eğer karşıdakilere karizma bir görünüm yansıtabiliyorsanız sizin hareketleriniz pek sorgulanmayacaktır ve haklılığınız daha kolay kabul edilecektir.
    ---
    bende normalde sağ şeridin solundan giderim yani olası bir sıkıntıda öndeki iki aracın arasına girebilecek şekilde giderim ve genelde çok sorun yaşarım çünkü takip mesafesi bırakmaya çalıştığımda önüme dalanlar oluyor yada arkadaki araç beni ezecekmiş gibi sağımdan silme geçiyor. tvs apache sürerken bunu çok yaşıyorum fakat gsr sürerken daha az denk geliyor, bunun sebebi yine psikoloji biraz.

yani önümde araca mesafe koyuyorum çünkü öndeki ani fren yaparsa ona çarpmadan durabilmem lazım ve bunu sürücülerin azınlık kısmı yapıyor, işte ben mesafe koyar koymaz araya giriyorlar, sonra yine mesafe koyuyorum yine araya giriyorlar der iken gsr ile şöyle bir gaz veriyorum ve önüme kimse girmiyor bu sefer, hatta bu sefer benim tepem atıyor ve 50 metre ilerlemeden aralardan apaçilik yapmaya başlıyorum, kökleyerek milletin beynini zonguldatıyorum falan.

yapacak bir şey yok, etki tepki meselesi, hayat boyunca başımıza bu gerginlikler hep gelecek, aza indirmek için zengin olacaksınız bakın zenginlerin ömrü fakirlere oranla ortalama 7 yıl daha uzunmuş.
    dundanbiri bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)