Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet satışlarında patlama

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün bir bayi arkadaşım geldi. Satışlara yetişemiyorum diyor. Çılgın gibi motor satıyorum diyor. Sebebi nedir sizce?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    Sanki cevabi hepimiz biliyoruz gibi be reis

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çıldırmış olmalı.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bir bayi arkadaşım geldi. Satışlara yetişemiyorum diyor. Çılgın gibi motor satıyorum diyor. Sebebi nedir sizce?
    Yalancıyı nasılsa şey etmiyorlar ya o nedenledir.
    espresso ve yaşlıveacemi bunu beğendiler.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Millet araba alamıyor artık. Benzin çok pahalı, gaz yinede pahalı. Yürütme giderleri de pahalı, Sıcak iklimde cidden çantalı bir motor günlük 2 kişinin her işini görür, araba gereksiz. Sigorta, muayene, vergi, periodik vs çok daha az. Bakım maliyetleri çok düşük. Çok keyifli üstelik. Sin Pcx imi alan çocuk araba alacakken erteleyip scooter a yönelmiş. Sonrasında yazdığına göre aşırı memnundu.
    Shrieker bunu beğendi.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalancıyı nasılsa şey etmiyorlar ya o nedenledir.
    Valla kaan adam yalan atmıyor. Son bir ayda Sadece benim çevremde 4 kişi vego aldı. Çevrede bir sürü kanuni seha görmeye başladım. Millet deli gibi motor alıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet araba alamıyor artık. Benzin çok pahalı, gaz yinede pahalı. Yürütme giderleri de pahalı, Sıcak iklimde cidden çantalı bir motor günlük 2 kişinin her işini görür, araba gereksiz. Sigorta, muayene, vergi, periodik vs çok daha az. Bakım maliyetleri çok düşük. Çok keyifli üstelik. Sin Pcx imi alan çocuk araba alacakken erteleyip scooter a yönelmiş. Sonrasında yazdığına göre aşırı memnundu.
    Doğrudur, bir de insanlar parayı bir mala bağlama derdinde. Nasıl olsa zam gelecek alamam diye saldırıyorlar. Talep enflasyonu çok yüksek.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Filo satışlarını da unutmamak lazım motorsiklet paket taşıması kurye işi yapan firmalar kendi motorları ıskartaya çıkardıklarmı yenilerini çekiyor ..
    Ayrıca Çin menşeli firmalar çok uzun süreli taksit vade imkanları sunuyor ..
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşınız ne marka motosiklet satıyor acaba?
    eğer japon malı ise mal az geliyor yetişemiyorum bu sebebten olabilir
    çin hint kore taiwan vs ise karta çok güzel imkanlarla veriyorlar insanın yeni motosiklet alası geliyor misal borçu olmasa gider bi tane x pulse 200 alırdım

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşınız ne marka motosiklet satıyor acaba?
    eğer japon malı ise mal az geliyor yetişemiyorum bu sebebten olabilir
    çin hint kore taiwan vs ise karta çok güzel imkanlarla veriyorlar insanın yeni motosiklet alası geliyor misal borçu olmasa gider bi tane x pulse 200 alırdım
    Honda yamaha hariç bütün markalar var.
    F54 bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Millet zengin. Hamdolsun reis gibi cumhurbaşkanımız var. Geçen 2 TOGG için para yatırdım, Goldwing'in iki yanına tampon niyetine koyarım artık.
    Shrieker ve OsaK bunu beğendiler.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Xpulse la ilgili çok duyum alıyorum. Bu fiyata zaten satmaması mümkün değil.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Sebebi fakirliktir. Evet, millet fakirlikten mal alıyor. Sonra o fiyata bulamayacağı ve parasını da artık ülkemizde normal sayılan döviz ve altın gibi yatırım araçlarıyla bile enflasyona karşı koruyamadığı için...

Motosikleti
    Dominar D250
    Ehliyet kurslarında da yoğunluk mevcut. Motosiklete olan talebin artmasında bir çok etken var. 50 cc motosikletlerin yaygınlaşması, kurye işi yapan kurumsal firmaların yaygınlaşması, diğer motorlu taşıtlara göre motosikletin nispeten daha ulaşılabilir kalması (özellikle çin ve hint modelleri için), yürütme maliyetlerinin arabaya göre daha ucuz olması gibi.

Bunların yanına insanların enflasyona karşı sermayesini mal edinerek koruma isteği de olunca motosiklete olan talep artacak gibi duruyor. Motosiklet kültürünün yaygınlaşması bakımından olumlu bir durum aslında.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda yamaha hariç bütün markalar var.
    honda yamaha bmw ducati hariç motosiklet alıp parasını enflasyona karşı koruyacağını sanan hata eder çin malları pek bi pirim yapmıyor daha doğrusu talep fazla ama sıfır km olanlarda kredi kartı avantajı var diye millet sıfır alıyor
    misal ben spacy sattım para lazım diye 13500 e 5000 tl ye cub aldım 3 sene önce şuan cub 15k spcay olsa 60k yani çin malı 3 sene de 3 e katlamış honda olsa 5 e katlayacaktı
    ki sattığıma pişman olduğum tek motosiklet spacy alpha
    birde sıfırını almadığıma pişman olduğum t7 var 66000 tl ye 2020 martta bıraktı bayi almadık şuan 330000 tl ederdi :(
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bence millet zaten araba alamıyoruz bari motor alalım elimizin altında vasıta bulunsun kafasında alıyor olabilir Japon’lar zaten uçmuş gitmiş sıfır pcx alsan 100-110 dan aşağı satan yok Hintliler bile pahallandı..

fiyat olarak gene hem en ucuz hemde en uygun taksit vade imkanlarını çin menşeili firmalar veriyor mt25 benzeri modeller xadv benzeri modeller 30-40 bin tl lerden satıyorlar .. özellikle o xadv benzeri model çok sattı sanırım o kasayı iki üç farklı marka getiriyor her markada farklı özellikler koymuşlar ..

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Piyasada motor yok diyorlardı eğer stoklara yeni girdi ise ilk başlarda yoğun talep olması gayet normal. Sonuçta 84 milyon insan yaşıyor

Motosikleti
    xpulse 4v
    x pulse almak için bütün çevre illere sordum zar zor bitane buldum. voge de ona keza.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda yamaha bmw ducati hariç motosiklet alıp parasını enflasyona karşı koruyacağını sanan hata eder çin malları pek bi pirim yapmıyor daha doğrusu talep fazla ama sıfır km olanlarda kredi kartı avantajı var diye millet sıfır alıyor
    misal ben spacy sattım para lazım diye 13500 e 5000 tl ye cub aldım 3 sene önce şuan cub 15k spcay olsa 60k yani çin malı 3 sene de 3 e katlamış honda olsa 5 e katlayacaktı
    ki sattığıma pişman olduğum tek motosiklet spacy alpha
    birde sıfırını almadığıma pişman olduğum t7 var 66000 tl ye 2020 martta bıraktı bayi almadık şuan 330000 tl ederdi :(
    330.000 mi ederdi ? 2022 model sifiri 314.000 tl.

Vay be,kullanilmis motorlarini sifirdan yuksek fiyat cekenlerden olacaksin demek

İnsanimiz boyle iste,firsatinini buldumu affetmez,ama ben serbest piyasaci oldugum icin pek bisey demiyorum sana.
    Sadece alan gerizekalilara kizarim,satana degil.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bayilerin cogu stokculuk yapıyor bir kısmı direk satış yapıyor.

zaten ülke 85 milyon gelen ürün adeti belli. tüm ülke fakir olacak değil ya ben ne kadar fakirleşiyorsam birisi de o kadar zenginleşiyor.

alan vardır, alcaklar da vardır. yırtık corapla gezıyorum ama bırkac aya cc yükselteceğim.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayilerin cogu stokculuk yapıyor bir kısmı direk satış yapıyor.

zaten ülke 85 milyon gelen ürün adeti belli. tüm ülke fakir olacak değil ya ben ne kadar fakirleşiyorsam birisi de o kadar zenginleşiyor.

alan vardır, alcaklar da vardır. yırtık corapla gezıyorum ama bırkac aya cc yükselteceğim.
    Hayırdır başkan, ne düşünüyorsun?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)