Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Balans hk

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Arkadaşlar merhaba bugün motoruma anlas wintergrip taktırdım ön tarafa balans yapıldı arka tarafa da baktık ama makinede sapma olmadı bu yüzden kurşun takmadım dedi onu da ben sorduğumda söyledi açıkçası pek inanmadım, ama içimde de bi şüphe oluştu böyle bi şey olabilir mi yoksa işten mi kaçtı işçilikten de memnun kalmadım arka fren telimi ters bağlamışlar iyice soğuttular

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Doğrudur. O kadar da yapmazlar artık, yola çıkınca direk anlaşılabilecek bir şey zaten e sen geri dönünce yine yapacak olan o çaresiz. Makineye bağlamaya üşenmemişse üç kuruşluk ağırlığı da gerekse takardı.
    Ygz bunu beğendi.

Motosikleti
    Sökme esnasında oradaydım cihaza soktu lastiği de ilk defa balans takılmadıpınu gördüm açıkçası çok garip geldi bana,

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Olur bazen. Denk geldiğim oldu. Zaten bu mantıkla kimi janta az kimine çok takılması da tuhaf. Motorları ilk aldığımızda üzerinde ağırlık olmuyor, bunu da hesaba katmalı. Demekki bir şekilde denk gelebiliyor.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Lastiğin üzerinde sarı yada kırmızı renkli bir nokta vardır , bunu tam subapa denk getirip montaj yapılırsa çok fazla ağırlık eklemeye ihtiyaç olmaz , bu yaşıma kadar bunu bilen yahut bilsede lastiği janta geçirdikten sonra düzeltmekle uğraşana denk gelmedim , balans ağırlığı çok bir para değil eklemekde zor bir iş değil , ustanın gerektiği halde gerek yok diyecegine ihtimal vermiyorum..
    tommygun ve birbilent bunu beğendiler.

Motosikleti
    Anladım hocam eyv

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

Umarım öyledir hocam artık şu dönemde ustalara da güvenemiyorum, kaç tane şeyle uğraştım şu ara, bakalım sekme vs yapmaz inş

sıfır motorda balansa gerek var mı ve neden balansa ihtiyaç duyulur tekerlek teknolojisi gelişmedi mi amortisör kaplin lastiği vesaire yok mu

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı motoloto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır motorda balansa gerek var mı ve neden balansa ihtiyaç duyulur tekerlek teknolojisi gelişmedi mi amortisör kaplin lastiği vesaire yok mu
    Lastik üretilirken bir tarafında 5-10 gram fark olabiliyor , üretimden sonra o noktayı tespit edip tam karşısına yukarıda bahsettiğim işareti eklerler , o noktayıda subapa denk getirirseniz subapın ağırlığı ile dengelenmiş olur , ikisi denk gelmiyorsa ağırlık eklenir..özetle jant ve lastik yeni bile olsa balans gerekli..

Motosikleti
    Motorum sıfır değil 8 yaşında 9000km de o yüzden şaşırdım zaten

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)