Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor takip cihazı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Motoruma takip cihazı takmak istiyorum. Bunun için illaha araç takip sistemleri ürünlerine mi bakmam gerekiyor? Eğer öyleyse önerileriniz var mıdır yoksa takip cihazı olarak Apple Airtag işimi görür mü?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    takip cihazları ve apple airtag teknik olarak farklı şekilde çaışıyorlar. her iki türün cihazların da nasıl çalıştığını araştırın ona göre kara verin.
    Takip cihazı kendisi mobil şebekeye bağlanıp da konum vb. bilgileri gönderiyor.
    apple airtag ise pasif bir cihaz, kendi bir bilgi gönderme yeteneği yok. etrafındaki apple telefon cihazları airtag'i görünce onun bilgilerini şebekeye göndereriyorlar. yani tam düzgün konum bilgisi bu şekilde imkansız ve etrafında yeterli sayıda apple cihazı olması lazım düzgün çalışabilmesi için.
    Apple telefon kullanıyor olsaydım telefonumun benimle hiç ilgisi olmayan apple airtag cihazlarının bilgisini göndermesini istemzdim. Apple bunu seçmeli mi yapmış, kullanıcılarını düzgün bilgilendirip onaylarını alıyor mu bilmiyorum ama apple her zamanki gibi insanların çoğunun geri zekalı olduğunu varsayıp hiç teknik detay vermeden bir tür büyü gibi alın bakın böyle bir şey var nasıl çalıştığı sizi ilgilendirz siz geri zekalılar yalnızca para verip tüketin diyor. Müşterisine bu şekilde davranan bir firmanın ürününü bir de üstüne para verip almayı kendinize yedirebiliyorsanız alın.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaliteli bir takip cihazı elbette çok daha sağlıklı fakat tabi ki maliyetli. Airtag ve samsung için Smarttag oldukça işe yarıyor. Ben smarttag kullanıyorum Samsung telefonum olduğu için. Sandığımdan çok daha fazla sinyal alıyor ve takip edilebiliyor. Trafikteki araçlardan, aracın yanından geçen yayalardan sıklıkla sinyal alıyor. 200-250 lira maliyet hiçbirşey bunun için, tavsiye ederim. Güzel bir zincir ve tag 30-40 bin liralık motor için yeterli diye düşünüyorum. Motor 100-150 nin üzerinde ise, çok da fazla maliyetten kaçınmamak, düzgün bir takip cihazı takmak daha sağlıklı olur.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Düzgün bir takip cihazı alırsanız cihazın alarm özelliği işe yarıyor. Kontak kapalyken hareket algılayınca telefonunuza arama geliyor. Uygulamadan bildirim de geliyor ama bildirim gözden kaçarsa hemen ardından telefon araması geliyor, hemen anında farkedip kontrol edebilme imkanınız oluyor. Alarm özelliği de olunca parkettiğiniz yerde kimse kurcalamıyor dokununca ses çıkardığı için.
    Bir de etraftaki hiç ilginiz olmayan kişilerinin telefon sinyaline bağımlı kalmış olmuyorsunuz. Daha önce de yazdım, bu airtag ya da samsung galaxytag gibi cihazlar kendileri telefon şebekesine bağlanmazlar, etraftaki telefonlar bunları algılayıp da şebekeye bilgi gönderirler. Motorunuzu alıp dağ başı bir yere bırakırlarsa etraftan telefonu olan kimse geçmezse işe yaramaz.

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Sağolun hocam fikirleriniz için takip cihazları 2000-3000 gidiyor birde sanırım yıllık abonelik fiyatları varmış. Motor kendi evimin garajında kapalı alanda duruyor, yakında güvenlik kamerası da bağlayacağım zaten, fakat gün içinde dükkan önü vs yerlere çektiğim de motoru göremediğim ilk 5 dakika içim bi garip oluyor kontrole gidiyorum. uzun yılların hayali olunca tabi aklım kalıyo en kötüsünden ucuz yolu deneyip memnun olup olamadığımı görmek daha iyi olacak gibi

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı Oguzzhun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoruma takip cihazı takmak istiyorum. Bunun için illaha araç takip sistemleri ürünlerine mi bakmam gerekiyor? Eğer öyleyse önerileriniz var mıdır yoksa takip cihazı olarak Apple Airtag işimi görür mü?

airtag ile motosikletinin nerede olduğunu yakınında iphone varsa görürsün .Hırsız da iphone varsa airtag hırsızı uyarır dikkat et takip ediliyorsun diye
    Takip cihazı ise motoru elleyen olursa sarsıntı vs olursa bildirir hızına kadar söyler tabi yakınında taşınabilir bir jammer yoksa
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Profesyönel takip sistemleri ayrı airtag gibi şeyler ayrı ..

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bendeki takip cihazı kaza yaptıktan sonra motoru sigorta şirketinin gönderdiği motosiklet kurtarıcı minibüse bindirdikten sonra kapalı minibüste de takipe devam etti. Motoru çalarlarsa kapalı minübüs içinde metalden sinyaller geçmez de takip edilemz, ya çalnlar minibüse yükleyip götürürse diye çekincem vardı, öyle bir sorun yokmuş, gayt güzel sinyal göndermeye devam etti, hatta kurtarıcının hafta sonunu silivride yazlıkta geçirdiğini ve pazartesi sabahı ben daha metrobüsle gitmeye çalışırken benden önce yamaha servisine vardığını gördüm.
    Tabi motoru servise teslim ettikten sonra serviste cihaz boşuna aküden elektrik çekmesin diye akü bağlantısını söktürdüm, aküden söküldükten sonra yaklaşık 7-8 saat kadar daha çalıştı. Bir nevi takip cihazının çalınma durumunda ne yapacağının simulasyonunu yapmış oldum.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...

Tabi motoru servise teslim ettikten sonra serviste cihaz boşuna aküden elektrik çekmesin diye akü bağlantısını söktürdüm, aküden söküldükten sonra yaklaşık 7-8 saat kadar daha çalıştı. Bir nevi takip cihazının çalınma durumunda ne yapacağının simulasyonunu yapmış oldum.
    8 saat azmış yalnız. En az 48 saat çalışabilmesini beklerdim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Farklı sistem olanlar var kendine ait bataryası olanlar var akü devreden çıkarılsa bile bataryası bir kaç gün götürüyor … motorun aküsünden direk beslenenler var ..

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8 saat azmış yalnız. En az 48 saat çalışabilmesini beklerdim.
    Gerçek bir hırsızlık olayında zaten 2 saat içinde sökerler onu. bu yüzden bence yeterli. ama tabi ki 48 saat çalışsa iyi olurdu. ama bu aküden söküldükten sonraki çalışması. yani diyelim ki motoru çaldılar, aküden besleniyor, iyi güzel, ama aküden söktüler zaten aküden sökünce cihazı atarlar bir yere yani aküden söktükten sonra niye üzerinde tutsunlar bataryası olduğunu bile bile. Bu kadar yeterli demişlerdir.

Bendeki takip cihazı kaza yaptıktan sonra motoru sigorta şirketinin gönderdiği motosiklet kurtarıcı minibüse bindirdikten sonra kapalı minibüste de takipe devam etti. Motoru çalarlarsa kapalı minübüs içinde metalden sinyaller geçmez de takip edilemz, ya çalnlar minibüse yükleyip götürürse diye çekincem vardı, öyle bir sorun yokmuş, gayt güzel sinyal göndermeye devam etti, hatta kurtarıcının hafta sonunu silivride yazlıkta geçirdiğini ve pazartesi sabahı ben daha metrobüsle gitmeye çalışırken benden önce yamaha servisine vardığını gördüm.
    Hocam takip cihazınız hakkında bilgi verir misiniz? Marka, maliyet vs.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farklı sistem olanlar var kendine ait bataryası olanlar var akü devreden çıkarılsa bile bataryası bir kaç gün götürüyor … motorun aküsünden direk beslenenler var ..
    Bendeki çinde kendi aküsü de var ama 8 saate falan bitiyor. Yine de yeterli. Yani motorun aküsünden kestikten sonra 8 saat daha bilgi gönderdi, bu yeter, hırsızlık durumunda motorun aküsünden kesen hırsız zaten cihazı da çöpe atar.
    Son konum gönderdiği yerde gösteriyor telefondaki uygulama hala.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:07 ----------

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam takip cihazınız hakkında bilgi verir misiniz? Marka, maliyet vs.
    Turuncu Takip cihazı.
    Kasım ayının sonunda taktırmıştım. Taktırdığım yer de motorun kendi orjinal tesisatından kablo kesme vb. yapmayıp sadece soketler vb. kullanarak montaj yapıyor, bu da iyi bir şey, özellikle motoru yeni olup garantide olanlar için iyi.

Turuncu Motosiklet Takip cihazı hakkında internette bol bol inceleme yazısı ve videosu var.
    Ama bu kadar zaman kullanmış biri olarak izlenimlerim iyi yönde. Taktırırken ek olarak alarm modulunu de eklettirmiştim. Parkettiğim yerde biri motoru dürterse 6 saniye boyunca alarm çalıyor, bu süre telefon uygulamasından ayarlanabiliyor. Daha uzun çalsa da farketmeyecek diye 6 saniye yeterli dedim öyle bıraktım zaten biri gerçekten kurcalamaya kalksa alarm kurcaladığı sürece çalacak yine. Hareket algılama hassasiyeti de ayarlanabiliyor. ilk haliyle en ufak dokunma, çok rüzgarda üzerindeki brandanın hareketinden vb. alarm veriyordu ama hassasiyeti düşürdüm sadece biri dürterse alarm çalıyor. Alarm çalınca bir de telefondaki uygulamaya bildirim geliyor, bildirimle birlikte telefon araması da geliyor ki bu güzel özellik, benim gibi telefonundaki tüm bildirimleri kapalı kullan ve uykusu ağır olanlar için güzel, telefon çalıyor hemen kontrol ediyorum.
    Motorun aküsündne çok akım çekmiyor. Parkedip kontak kapanınca güvenli park modu denen bir moda geçiyor, sürekli bilgi göndermeyi durduruyor, sadece hareket algılanırsa konum gönderiyor, yani bir yerde sabit halde ve kontak kapalıysa aküden çok çok az elektrik çekiyor, eski dandik akümle bile 2 haftada akü bitmemiş oluyordu, marş basıyordu.
    Telefon uygulaması güzel. canlı konum paylaşma seçeneği var, konum linkini whatsapptan falan paylaşınca paylaştıklarınız da görebiliyor ve konum paylaşma için telefon bataryasını harcamamış oluyorsunuz.

2 yıllık almıştım, ben alırken 2bin lira bir şeydi ama yılbaşından sonra zam gelmiş olabilir. 2 yıl dolunca yıllık ödemeye başlayacağım o da en son yıllık 450 lira gibi bir şeydi, benim 2 yıllık sürem dolana kadar o da artacaktır normal. İçindeki sim kartı falan hepsi turuncu'ya ait, yani onlarla uğraşmıyorsunuz, ödenen yıllık ücrete dahil bütün mobil trafik de.
    Blackeagletr bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Normalde o cihazları ustalar çok sıkıntılı yere montajlar yani öyle elle ulaşabileceğin bir yere koymazlar hırsızın motor bloğunu falan yerinden çıkarması oynatması falan gerekir yani takım taklavat teknik bir mevzudur normalde ustalar çok zor ulaşılıcak yere koyar o cihazları .. o yüzden hırsızlar çaldıktan sonra o işlerle uğraşmaz motoru bir köşeye bırakıyorlar orda 2-3 gün motor kalıyor gelip alan olmassa motoru alıp götürüyorlar..
    espresso bunu beğendi.

Bendeki çinde kendi aküsü de var ama 8 saate falan bitiyor. Yine de yeterli. Yani motorun aküsünden kestikten sonra 8 saat daha bilgi gönderdi, bu yeter, hırsızlık durumunda motorun aküsünden kesen hırsız zaten cihazı da çöpe atar.
    Son konum gönderdiği yerde gösteriyor telefondaki uygulama hala.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:07 ----------

Turuncu Takip cihazı.
    Kasım ayının sonunda taktırmıştım. Taktırdığım yer de motorun kendi orjinal tesisatından kablo kesme vb. yapmayıp sadece soketler vb. kullanarak montaj yapıyor, bu da iyi bir şey, özellikle motoru yeni olup garantide olanlar için iyi.

Turuncu Motosiklet Takip cihazı hakkında internette bol bol inceleme yazısı ve videosu var.
    Ama bu kadar zaman kullanmış biri olarak izlenimlerim iyi yönde. Taktırırken ek olarak alarm modulunu de eklettirmiştim. Parkettiğim yerde biri motoru dürterse 6 saniye boyunca alarm çalıyor, bu süre telefon uygulamasından ayarlanabiliyor. Daha uzun çalsa da farketmeyecek diye 6 saniye yeterli dedim öyle bıraktım zaten biri gerçekten kurcalamaya kalksa alarm kurcaladığı sürece çalacak yine. Hareket algılama hassasiyeti de ayarlanabiliyor. ilk haliyle en ufak dokunma, çok rüzgarda üzerindeki brandanın hareketinden vb. alarm veriyordu ama hassasiyeti düşürdüm sadece biri dürterse alarm çalıyor. Alarm çalınca bir de telefondaki uygulamaya bildirim geliyor, bildirimle birlikte telefon araması da geliyor ki bu güzel özellik, benim gibi telefonundaki tüm bildirimleri kapalı kullan ve uykusu ağır olanlar için güzel, telefon çalıyor hemen kontrol ediyorum.
    Motorun aküsündne çok akım çekmiyor. Parkedip kontak kapanınca güvenli park modu denen bir moda geçiyor, sürekli bilgi göndermeyi durduruyor, sadece hareket algılanırsa konum gönderiyor, yani bir yerde sabit halde ve kontak kapalıysa aküden çok çok az elektrik çekiyor, eski dandik akümle bile 2 haftada akü bitmemiş oluyordu, marş basıyordu.
    Telefon uygulaması güzel. canlı konum paylaşma seçeneği var, konum linkini whatsapptan falan paylaşınca paylaştıklarınız da görebiliyor ve konum paylaşma için telefon bataryasını harcamamış oluyorsunuz.

2 yıllık almıştım, ben alırken 2bin lira bir şeydi ama yılbaşından sonra zam gelmiş olabilir. 2 yıl dolunca yıllık ödemeye başlayacağım o da en son yıllık 450 lira gibi bir şeydi, benim 2 yıllık sürem dolana kadar o da artacaktır normal. İçindeki sim kartı falan hepsi turuncu'ya ait, yani onlarla uğraşmıyorsunuz, ödenen yıllık ücrete dahil bütün mobil trafik de.
    Detaylı bilgiler için teşekkürler hocam.
    espresso bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    Yamaha YZFR25
    Ben de takip cihazı düşünüyorum sırf bunun için apple cihaz alacağım galiba.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    3 motorumda da mts fılo takıp sıstemı kullanıyorum gayet memnunum

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde o cihazları ustalar çok sıkıntılı yere montajlar yani öyle elle ulaşabileceğin bir yere koymazlar hırsızın motor bloğunu falan yerinden çıkarması oynatması falan gerekir yani takım taklavat teknik bir mevzudur normalde ustalar çok zor ulaşılıcak yere koyar o cihazları .. o yüzden hırsızlar çaldıktan sonra o işlerle uğraşmaz motoru bir köşeye bırakıyorlar orda 2-3 gün motor kalıyor gelip alan olmassa motoru alıp götürüyorlar..
    Hiç de o kadar değil.
    Yani takip cihazının takılabileceği yerler belli. Birileri takabiliyorsa hırsızlar da çok rahat sökerler. İlk bir saat içinde buldunuz buldunuz.
    Cyan bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Hiç de o kadar değil.
    Yani takip cihazının takılabileceği yerler belli. Birileri takabiliyorsa hırsızlar da çok rahat sökerler. İlk bir saat içinde buldunuz buldunuz.
    istediğn yere taktırabilirsin cihazı cok basıt bır olay ufacık cıhaz zaten her yere sığıyor kımse o rıske gıremez motoru sokecek cesaret olduğunu sanmıyorum para eden motorların çoğunda gps var artık 80 90 bınlık 250 scoter vs gerek yok tabi
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler