Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bayiler üç kağıtçılık yapmaya başladı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z 250
    Bağzı resmî satıcı bayiler ellerinde motor stoklayıp piyasa yükseltmeye çalışıyor ya da ilerde kur artışı olduğunda fazladan fiyat ile bizlere iteleyecekler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Yapma yav
    DickName, mgokhan57, Frodo01 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    cb250r
    Selam gecmisten gelen adam 2020den geliyorsun sanirim
    doberman, Frodo01 ve espresso bunu beğendiler.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Evet, bağzı bağzı çıkıyor öyle..Filimi beyenmesende motor bisiklete binmekten cayma...🙂😉

Motosikleti
    Kawasaki Z 250
    Şuan sıfır motosiklet alacağım nasipse model soruyorum hiç bir bayide yok bağzı bayilerin ellerinde olduğunu biliyorum fakat bile bile yok diyorlar bununla ilgili toplu olarak direk fabrikaya mail atalım mı Türk distribütörlere belki bi hayırdır ne yapmaya çalışıyorsunuz der

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    bütün büyüyü bozdun, oyunu ortaya çıkardın
    Metehan48 bunu beğendi.

mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Hadi hep beraber el ele tutuşup Selena' yı çağıralım. SE-LE-NA SELENA SELENA!

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet yapıyorlar ve bu forumda bunu haklı bulan uyelerımız bıle var

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı mgokhan57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi hep beraber el ele tutuşup Selena' yı çağıralım. SE-LE-NA SELENA SELENA!
    Bir sevgi çemberi ışıklar arasında,
    İyiliğe adanmış bir yaşam ortasındaaa
    Nananna SeLeNa
    Nanannana SeLena nananana
    Nananana SeLeNa SeLeNa

Birleşti ellerimiz çarpıyor kalplerimiz,
    Heyecanlıyız hepimiz,
    Geliyoooor,geliyoooooooor,
    SeLeNa nananana
    SeLeNa nananana
    Nananana SeLena SeLena...
    mgokhan57 bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Günaydın!
    son 3-4 yıldır durum bu şekilde. Araba piyasasından daha beter hale geldi piyasa.
    Mr.wind bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    İyide anlamadığım bayiler motor satmıyor araba satmıyor stokluyor elinde tutuyor tamam.
    Peki bunlar ve çalışanları gelir gelmeyince evde tezek mi yiyorlar acaba?
    Gelir yoksa maaş da yok olmalı gibime geliyor.
    Nereden geliyor bu değirmenin suyu?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyide anlamadığım bayiler motor satmıyor araba satmıyor stokluyor elinde tutuyor tamam.
    Bence parayı bankada tutmak yerine arabada motorda tutuyorlar. Muhteşem ekonomi yönetimimiz sayesinde güzel faiz işliyor nasılsa, hem de haram olmayanından...
    Mr.wind ve espresso bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla Honda motosiklet yokken önceki yıla göre satışarını %70 arttırmış.Kim bilir bir de motosiklet gelse satışlarını ne kadar arttıracak.
    Agam bizimle eyleniyoo...
    Hadi motor yok diye yalan atıyorsunuz bari yıl sonunda sitenizde millet ile ta.ak geçer gibi satışlarımızı şöyle arttırdık böyle arttırdık diye haber yapmayın.Motor yok ama sarı sitede bayiilerden fazla 0 km motor var.

https://www.honda.com.tr/motosiklet/...ci-kez-zirvede
    Mr.wind ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Şimdi şöyle düşünelim, diyelim ki sen honda bayisinde çalışıyorsun, bende de çok para var nereye yatırayım diye bakınan parası bol bir arkadaşınım. Sen yeni gelen motorları geldiği gibi bana haber veriyorsun, ben peşin parayla satın alıyorum, oh ne güzel sen satış yapıp primini falan da kazanmış oluyorsun, ben aldığım motorları sarı sitede daha pahalıya satıyorum çünkü piyasada motor yok, Cyan da honda motor arayan sıradan bir vatandaş olarak bayiden motor bulamayınca mecburen bana daha çok verip benden motor alıyor çünkü parası çok ve piyasa düzelene kadar beklersem yaşı geçecek, alayım gezeyim keyfime değil mi diyor parayı bastırıp benden motoru alıyor, ben de aradaki farkı seninle bölüşüyorum, logaritma arkadaş da istediği honda motoru bayide bulamıyor, piyasa da yükselmiş oluyor, haklı olarak üzülüyor, şikayet ediyor çünkü gayet de haklı.

Not: Burada rastgele bu sayfadan forum isimleri seçtim, gerçek hayatta hiç birimiz motosiklet alım satımı yapmıyoruz, yanlış anlama olmasın, sade vatandaş olarak mevzu hakkında şöyle olmuştur böyle olmuştur diye fikir yürüttüm.
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Her nekadar elestirsek te, su ortamda en karakterli ticareti kuralkan yapiyor.

Dusunsenize, Hondanin sitesine giriyorsun, istesigin modelin siparisini gecip, odemeyi yapiyor fiyati sabitliyorsun. Bayinin turlu oyunlariyla muhatap olmuyorsun. missss
    mgokhan57, Thracian ve espresso bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her nekadar elestirsek te, su ortamda en karakterli ticareti kuralkan yapiyor.

Dusunsenize, Hondanin sitesine giriyorsun, istesigin modelin siparisini gecip, odemeyi yapiyor fiyati sabitliyorsun. Bayinin turlu oyunlariyla muhatap olmuyorsun. missss
    Çoğu Hint,Çin markası zaten liste fiyatından tıkır tıkır satıyor.Japon markalarını sorunsuz sorunsuz diye biz şımarttık böyle.Adamlar da tepemize bindi.
    Mr.wind, mgokhan57 ve espresso bunu beğendiler.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sistemin iyileşmesi açısından büyük firmaların on line satış yapması gerekiyor. Tüketici bayi ile sadece motoru teslim alırken muhatap olmalı. Yok aksesuar yok zart parası zurt parası olmamalı. Ver siparişi motor gelince al makinayı ve sür.

Bu işlem araç ve motor piyasasına bir nebze soluk getirir. Tüketici dostu bir uygulama haline gelir. Aç gözlü/haydut aracıların soluğu kesilir.

Kuralkan yapıyor bunu. Diğer firmaların da uygulamaya geçmesi lazım.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi şöyle düşünelim, diyelim ki sen honda bayisinde çalışıyorsun, bende de çok para var nereye yatırayım diye bakınan parası bol bir arkadaşınım. Sen yeni gelen motorları geldiği gibi bana haber veriyorsun, ben peşin parayla satın alıyorum, oh ne güzel sen satış yapıp primini falan da kazanmış oluyorsun, ben aldığım motorları sarı sitede daha pahalıya satıyorum çünkü piyasada motor yok, Cyan da honda motor arayan sıradan bir vatandaş olarak bayiden motor bulamayınca mecburen bana daha çok verip benden motor alıyor çünkü parası çok ve piyasa düzelene kadar beklersem yaşı geçecek, alayım gezeyim keyfime değil mi diyor parayı bastırıp benden motoru alıyor, ben de aradaki farkı seninle bölüşüyorum, logaritma arkadaş da istediği honda motoru bayide bulamıyor, piyasa da yükselmiş oluyor, haklı olarak üzülüyor, şikayet ediyor çünkü gayet de haklı.

Not: Burada rastgele bu sayfadan forum isimleri seçtim, gerçek hayatta hiç birimiz motosiklet alım satımı yapmıyoruz, yanlış anlama olmasın, sade vatandaş olarak mevzu hakkında şöyle olmuştur böyle olmuştur diye fikir yürüttüm.
    Orası belli zaten de..
    Benim dediğim diyelimki doğru söylüyorlar ve bayilere motosiklet ,araba vs gelmiyor. Gerçekten yok ve se sana ne bana babasına bile satacak ürün gelmiyor.
    Ben gerçekte yalan olduğunu bildiğimiz durumun,doğru olduğunu varsayarsak sorduğumuzda ne cevap alabileceğimizi merak ettim.
    Yani tıpkı benim gibi.. yıllardır işsizim,bi yerde çalışmıyorum,hiçbir gelirim yok,motosikleti değiştireyim diyorum.ne alacağıma karar veremediğimden goldwinge binmeye devam etmek zorundayım. Yurtdışına tatile giderken de iyi oluyordu aslında ama insan değişiklik istiyor iste..
    espresso ve mgokhan57 bunu beğendiler.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Orası belli zaten de..
    Benim dediğim diyelimki doğru söylüyorlar ve bayilere motosiklet ,araba vs gelmiyor. Gerçekten yok ve se sana ne bana babasına bile satacak ürün gelmiyor.
    Ben gerçekte yalan olduğunu bildiğimiz durumun,doğru olduğunu varsayarsak sorduğumuzda ne cevap alabileceğimizi merak ettim.
    Yani tıpkı benim gibi.. yıllardır işsizim,bi yerde çalışmıyorum,hiçbir gelirim yok,motosikleti değiştireyim diyorum.ne alacağıma karar veremediğimden goldwinge binmeye devam etmek zorundayım. Yurtdışına tatile giderken de iyi oluyordu aslında ama insan değişiklik istiyor iste..
    Yaa işte bayilere hiç gelmiyor değil, 3-5 yine geliyor biraz ama bu şekilde satıyorlar hem tek tek müşteri ile uğraşmamış oluyorlar hem de anlaştıkları al-satçılarla karı bölüşüyorlar.
    Eskisi gibi bayilerde satıldıkça hemen yenisi gelse, bayiler motor dolu olsa bu al-satçılar kar edemeyecek, ama hem dünya geneli üretim sıkıntısı var bu yüzden az geliyor, hem de motosiklet de yatırım aracına dönüçmüş durumda. Haliyle çok talebi olan iyi markalarda böyle sorun çıkıyor. Çok talebi olmayan markalarda yine bayiye gidip motor almak mümkün ama yamaha xmax ya da honda forza almak varken niye hiç bilmediğim markanın motorunu almak isteyeyim ki piyasada forza ve xmax'ın rakibi bir tek kymco'da var, başka da aynı tarzda maxi scooter yok, piaggio grubunda bile xmax-forza şeklinde scooter yok nedense, bu tarz seven biri olarak forza veya xmax dışında seçeneğim yok, mecburen ne yapıyorum, zaten motorum var deyip yenilemiyorum ama hiç olmasaydı fenaydı o zaman.
    Ben kendi takip ettiğim modeller üzerinden anlattım, kesin diğer motosiklet tarzları da benzerdir.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    esnafın zam gelecek yada döviz artıyor, önceden mal stoklayalım meselelerini anlıyorduk ta, artık işin şeyini çıkardılar ,ön siparişleri tanıdıklarına açmaları, elde olan malları tanıdıklarına ve yan bayilere satmaları, bu işi baya baya kanunsuz hale getirmiştir ,6000 km v.s meseleside çözüm değil

bunlardan mal almamak lazım ve devletin bu gibileri cezalandırması lazım, ayrıca satan bayilere de cezayı yapıştırmaları lazım ,geçen Honda motor baktım bayi sıfır motor dolu ama ne hikmetse hepsi opsiyon lanmış ama el altından, 20.30 bin tl indirirsen satın alabilirmişim ? olabilirmiş ?
    almam arkadaş, kim normal satış yapıyorsa ondan alırım, kara borsacıların elinde patlasın, bu yapılanlar normal stok olayı falan da değil, bildiğin kara borsacılık

almayın aldırtmayın böyle ticaret böyle esnaflık böyle çakallık olmaz dolandırıcılıktır bu
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)