Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Debriyaj manetine gelen kablo

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CB125R
    Arkadaşlar selam.
    Bu kablo anladığım kadarıyla motorun viteste çalışmasını sağlıyor. Yani kısacası viteste motoru çaktıracakken debriyajın çekili olup olmadığını kontrol ediyor. Benim bu kablo galiba temassızlık yapıyor ki sadece 2 3 defa motoru viteste çalıştırabildim.Bu kablonun tarafsızlığını nasıl çözebilirim daha önce başına gelen var mıdır. Güzel yorumlarına ihtiyacım var. Motor Honda Cb125r
    İyi günler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    eski motorumda benim de başıma gelmişti, kabloyu sıyırıp iki ucunu birleştirerek kısa devre yaptım. sürekli debriyaj çekiliymiş gibi davranıyor böyle olunca viteste de çalışıyor.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    o debriyaj müşürü kablosudur, eğer motor viteste ise debriyaja basmadan marş yapmanızı engeller. Balata spreyi veya vd40 ile temizlemeyi deneyin olmazsa kabloları söküp birbirine bağlayın veya sökülü vaziyette kalsın, şu an emin olamadım. hangisinde çalışıyorsa öyle bırakırsınız müşürü iptal etmiş olursunuz.

Motosikleti
    CB125R
    Alıntı _recoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski motorumda benim de başıma gelmişti, kabloyu sıyırıp iki ucunu birleştirerek kısa devre yaptım. sürekli debriyaj çekiliymiş gibi davranıyor böyle olunca viteste de çalışıyor.
    Ben unutur viteste çalıştırırım hiç hoş şeyler olmaz 🤣
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Kablonun içinde bir temassızlıktan ziyade, debriyajın altında bir basit switch vardır, debriyaj çekildiğinde o swtich'e basar ve debriyaj çekili bilgisi yollar. Orada bir temassızlık, kirlenme vb bişey vardır. Eski motorumda başıma gelmişti, ilk başta noluyo lan diye sinir bozan bir şey zira motor çalışmıyor =)
    WD40 sıktım biraz içine, hareket ettirdim basçek basçek, düzeldi. Bunun üstüne de 2 sene falan daha kullandım tekrar etmedi, ama ben de düzenli olarak (2 ayda bir falan) müşürü wd40'ladım yine.

Motosikleti
    CB125R
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kablonun içinde bir temassızlıktan ziyade, debriyajın altında bir basit switch vardır, debriyaj çekildiğinde o swtich'e basar ve debriyaj çekili bilgisi yollar. Orada bir temassızlık, kirlenme vb bişey vardır. Eski motorumda başıma gelmişti, ilk başta noluyo lan diye sinir bozan bir şey zira motor çalışmıyor =)
    WD40 sıktım biraz içine, hareket ettirdim basçek basçek, düzeldi. Bunun üstüne de 2 sene falan daha kullandım tekrar etmedi, ama ben de düzenli olarak (2 ayda bir falan) müşürü wd40'ladım yine.
    Ben bi wd40la yıkayayım o zaman motoru 🤣

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)