Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

18.Mart'ta Çanakkale'ye sürmek (ama yine aynı gün geri dönmek)

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Değerli arkadaşlar, bugün 18.Mart ve Çanakkale zaferinin 108. yıldönümü. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale'yi geçilmez kılan tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyorum.

18.Mart’ta bu sene Çanakkale’de olmak istedim. TMP (Türkiye Motosiklet Platformu)’nin toplu sürüş etkinliği vardı. Sabah 06:30 Selimpaşa Metro Dinlenme tesislerinde buluşuldu. 07:45’te toplu olarak yola çıkıldı. Sağ şeritten ikili düzenle sürmeye başladık. Yaklaşık 90 küsür km sonra ilk molamızı Tekirdağ Namık Kemal Yaypet Dinlenme tesislerinde verdik. Burada geçen yarım saat molanın ardından tekrar aynı düzende yola çıkarak yeni otoyol üzerinden Bp Modoğlu Tesislerine geldik. Ben burada toplu sürüş grubundan ayrılarak yola tek devam ettim. İlk önce Eceabat’ta Akbaş Şehitliği’ne uğradım. 459 sembolik mezar taşını teker teker okudum. Duamı ettim ve 57. Piyade Alayı Şehitliği ve Çanakkale Şehitler Abidesi’ni görmek için yola koyuldum. Bugünün anlam ve önemine binaen çok kalabalık olacağını, bir sürü çakarlı 06 plakalının ve de korumaların orada olacağını kestiremedim. Bu nedenle çoğu yeri üstün körü gezmek durumunda kaldım. Hatta Çanakkale Şehitler Abidesi’ni göremedim bile çünkü Jandarma yolu kapatmış, geçişe izin vermiyordu. Daha sakin bir günde, uzun uzun gezme kararı aldım.

Pazar günü İstanbul’da programım olduğu için Çanakkale’de konaklamadım, direk dönüşe geçtim. Bir Cumartesi günümüz daha motosiklet selesi üzerinde geçti. Git gel 580 km.yi aşmış, motosikletimi de 100.000 km.ye getirmişim.

Çanakkale ve tüm anıtlar konusunda bana günlerdir bilgi veren, bana güzergah ve haritalar çıkaran -Black- nickli arkadaşımıza, kardeşimize çok teşekkür ediyorum. Umarım bir sonraki gelişimde onunla sürer, her anıtı öğrenme fırsatı yakalarım.

Bugün dikkatimi tek çeken bir başka husus da kortejde Triumph vardı, Ducati vardı, Harley Davidson Pan America vardı, tanışamadım ama cesaretini çok takdir ettiğim Arora scooter kullanan bir kardeşimiz vardı, benden başka hiç Kawasaki kullanan yoktu. Hadi benim ihtiyar motoru geçelim de bir sürü Versys var, hiç mi ortamda olmazlar?

Motoseverrr, espresso, DickName ve 20 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Eline ayağına sağlık abi, yine güzel bir gezi ve güzel bir yazı ile şenlendirdin .
    Voltaren ve tommygun bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Tommgun hocam yine tebrikler , idol olma yolunda ilerliyorsun vallahi 2018 de bende katılmıştım konvoyun içinde egzoz bağırtan teker yapan dengesizler vardı ayrılıp Çanakkale ye tek gitmiştim :( yağmur durumu nasıldı ?
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tommgun hocam yine tebrikler , idol olma yolunda ilerliyorsun vallahi 2018 de Tmp ile bende gitmiştim konvoyun içinde egzoz bağırtan teker yapan dengesizler vardı ayrılıp Çanakkale ye tek gitmiştim :( yağmur durumu nasıldı ?
    Selimpaşa'ya kadar yarım saat yağmurda sürdüm sabah karanlığında. Onun dışında yağmur yoktu ama yeni otoban çok rüzgarlıydı. Dönüşte neredeyse depoya yattım desem yeridir. Bu seneki kortejde pek öyle egzozcu tayfa yoktu. Bir tane eski kasa Cbr kullanan vardı ama o bile kortej esnasında egzoz bağırtmadı, molada otobana çıkıp gazladı, sonra döndü. Ben de çok şaşırdım, neredeyse kimse kimseyi sollamadı bile, TMP görevlileri de işlerini iyi yaptılar.
    espresso bunu beğendi.

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Ne iyi yapmışsın, benim de niyetim vardı yağmuru görüce tatlısu motorculuğum tuttu.
    tommygun bunu beğendi.
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı BOO_74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne iyi yapmışsın, benim de niyetim vardı yağmuru görüce tatlısu motorculuğum tuttu.
    Yağmur çok az bir süre vardı, keşke gelseydin.
    BOO_74 bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Güzel sürüş olmuş Kaan, tebrikler.
    tommygun bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    tekerine sağlık günün anlam ve önemine biayen de teşekkür ederim
    her zaman aklımda olan bir etkinlik çanakkale yi 2 defa gezdim kamplı olarak gökçeada bozcada her 2 yerde de kaldım gerçekten çok güzel yerler
    bi kısmet olmadı 18 mart ta orada olmak umarım birgün olur
    tommygun bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Özlenen paylaşımlar bunlar Kaan bey, çok teşekkür ederiz. Sağlıkla uzun yıllar gezilerinizin devam etmesi dileğiyle.
    tommygun bunu beğendi.

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Allah kazasız belasız daha nice yollar yapmayı nasip etsin. Çok özeniyorum böyle kafama esip çıkmaya. Tam İzmire gideceğim günün akşamı elimi kesip dikiş attırdığım için hiç bir yere kımıldayamadım.
    tommygun bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    BİR HİLAL UĞRUNA YA RAB NE GÜNEŞLER BATIYOR ? Mehmet Akif merhumun İSTİKLAL MARŞIMIZ la birlikte milletimizin bağrına bir HANÇER örneği kazıdığı unutulmaz ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE dizeleri ! Allah bu ülkeyi bir daha istiklal marşı yazmak zorunda bırakmasın diye imzasını atan KOCA AKİF! Mesleğim gereği defalarca gittim . Orada ŞEHADET MERTEBESİNE ULAŞMIŞ binlerce EVLADI VATANA Hak TEAlA rahmet eyleye. Her ziyaretimde kanım dondu ,tüylerim diken
    diken oldu. Üzerinde kanlı kefeniyle yatan , KOCA ŞEHİT MEHMEDİMİN toprağın içinden kalkarak gırtlağıma sarılacağını , bizlerden hesap soracağını düşündüm. Haklıydı MEHMEDİM . O ömrünün baharında , canını verirken , ülkesinin gelecek nesillerinin çok daha çalışacaklarını sanmıştı . Kaan, İnan yanında seninle birlikte dua etmeyi çok arzu ederdim. Yalnız bir daha Çanakkale ye gidersen , EZİNE ye doğru HASAN-MEVSUF tabyasını ziyaret etmeden ,
    nasıl şehit olduklarını öğrenmeden geri dönme.
    tommygun ve Atincozkan bunu beğendiler.
    bursevi

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Güzel gezi olmuş. Havayı yağmurlu ve soğuk görünce, üstüne de işim çıkınca, ertelemek zorunda kaldım. Belki haftaya pazar bi Malkara yapar gelirim.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Tebrik ederim. Güzel gezi.
    tommygun bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Kısmetse sezonda. Aslında bu sefer de eşlik etmeyi düşünmüştüm ama, sen yola çıktığında (muhtemelen), yeni yatıyordum. Uyandığımda instagram mesajını gördüm. Dönüşe hazırlanıyordun artık.

Bir de, saygı sürüşünü bir kenara koyarsak (o ayrı bir konu), çevreyi ziyaret etmek için en kötü zamanlardan biri 18 Mart. Diğeri de 24-25 Nisan (Anzac çıkartması anma törenleri)
    tommygun bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    O nasıl Atatürk büstüdür töbe yarabbim ya Yalova'daki "bas git lan" heykeliyle yarışır.

Eline koluna sağlık, beni kimsenin sokamayacağı yerler bu kortej işleri ERf'nin dalyası da hayırlı uğurlu olsun.
    tommygun bunu beğendi.

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    oradaydım
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)