Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Duran bir aracın lastiği

Motovento
    REKLAM ALANI

Ne zaman kabaklaşır bozulmaya başlar (karavan)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Lastiğin üzerinde üretim tarihi yazar. Duran bir lastik kabaklaşmaz ama üzerinde ki yüke bağlı olarak zaman için de belli şekil bozuklukları, deformasyona uğraması muhtemel. Üretim tarihinden sonra ki ömrü 5 yıl diyebiliriz. Ama marka model şeklinde bu sürede oynamalar olabiliyor. Dediğim gibi normal de 5 yıl lakin sen lastiğinin üzerinde ki marka model ve üretim tarihine göre google amca da daha detaylı arama yapabilirsin. En doğru sonuç o şekilde ortaya çıkacaktır. Sevgiler.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Otomobil lastiklerin omru 5 yil.sonradab hamur sertlesir yol tutmaz.ancak siz sogukta,ruzgarda kotu zeminde birakirsaniz arabayi bu brlki 3 yil brlki 4 yila dusebilir.
    Uzerinde asiri yuk tasirsaniz sekli bozulur.sekli bozulunca nolur bilmiyorum m7htemelen viraja dengesiz girer muhtemelen.
    En sagliklisi sekil bozuklugu kontrolu icin lastigi sokup kendiniz yada uzman birine inceletmeniz

Özkan bey zahmet edip yazdığınız için teşekkür ederim karavan hayalim var ne kadar süre sabit tutabilirim diye sordum.Tam zamanlı olacaktı hayırlı akşamlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Duran lastik kabaklasmazki.yillar sonra hamuru sertlesir.karavan lastigini de kravanin tukunu kldircak sekilde secersiniz.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Karavanı basitçe sehpaya alabilirsin , aynı araba krikosu gibi kaldıraçlar ekliyorlar , lastikleri karavanın yükünden kurtarırsan birde içinde basınçlı hava kaldığı sürece kolay kolay deforme olmaz ama max 6-7 sene sonra hiç kullanmasan bile emniyet için değiştirmek lazım..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hiç hareket etmiyorsa lastigin yapısı bozulur içinde hava olsa da ağırlık sürekli üzerinde rafta 5 yıl durabilir ama üzerine yük binince ne olur bakmak lazım

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Eğer uzun süre duracaksa takoza kaldırabilirsiniz.

Kriko ile kaldırıp tekerleri yerden kesecek şekilde dingilin altına taş takoz vb bişey koyup indirirsiniz. Şekil bozukluğu olmaz böylece.

Lastik konusunu fazla abartmaya gerek yok.

Bundan 4 sene önce aldığım kamyon 2008 modeldi lastiği 2007 modeldi. Yaklaşık 7 sene kaza sonrası yatmış hurda olmuş halde alıp toplamıştım. O lastiğide uzun zaman kullandım. Önden çıkan yenileri arkaya taka taka gittiğimiz için bi yerden sonra ihtiyaç kalmadı söktüm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)