Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

uyuya kaldım öndeki araca girdim

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek ki konuyla alakasını bilmiyorsunuz, uyku apnesinin ne olduğunu da bilmeden kimse öyle şeyler yazmaz. Bence siz bir açıp okuyun...
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar uyku apnesi uyurken yaşanır , aramızdaki uzman doktorlar daha iyi anlatabilir , uyku esnasında sık sık uyanırsınız uykusuz kalırsınız , ertesi gün bitkin yorgun olursunuz ama gece uyandığınızın farkında olmadığınız için yorgunluğun sebebini bilemezsiniz..
    Cehalet çok zor bişi ama bir yandan da çok güzel, siz güzel tarafındasınız.
    Uyku apnesi uyku sırasında solunumun anlık durmasıyla olur ve kişi boğuluyormuş hissiyle uykusundan uyanır. Arkdaşımızın yaşadığı durumun uyku apnesiyle alakası olabilir fakat böyle bir yakınması yokken bir tarafınızdan adama tanı koydunuz bir de tedavi yazın madem uzman doktorlar olarak ☺️

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı hulk94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cehalet çok zor bişi ama bir yandan da çok güzel, siz güzel tarafındasınız.
    Uyku apnesi uyku sırasında solunumun anlık durmasıyla olur ve kişi boğuluyormuş hissiyle uykusundan uyanır. Arkdaşımızın yaşadığı durumun uyku apnesiyle alakası olabilir fakat böyle bir yakınması yokken bir tarafınızdan adama tanı koydunuz bir de tedavi yazın madem uzman doktorlar olarak ☺️
    Bence sende uslubunu gözden geçir , birebir tanışmadığın isanlara "cahil" yada "bitarafından" gibi kelimelerle yazışmak normal mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu açan arkadaş motorda öyle bir şey başıma gelmiyor diyor. Arabanın rahatlığı artı sıcağın bastırmış olduğu uyuklama hali olabilir. Sizin mantığınızdan gidecek olsak motorda da uyku hali olması gerekmez miydi? Ki yine konuyu açan arkadaş gece yaşadığını söylüyor uykusu gelmesi ve sabah erken kalkmış ise normal bence.
    Birsürü şeyden olabilir bizimkisi teşhis değil tahmin elbette , konunun uzmanı doktor değiliz , doktor bile burdan teşhis koymaz ama uyku apnesi hakkında yazdıklarımız doğrudur :D

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hocam uyku apnesinin konuyla ne alakası var? Yazmadan önce hiç açıp okudunuz mu acaba uyku apnesi nedir diye?
    Uyku apnesi olan ve Cpap cihazı kullanmayan kişilerde araba kullanırken uyuya kalma problemi çok yaygındır. Uyku apnesinden muzdarip biri olarak bu nedenle arkadaşta da benzer bir sıkıntı olabilir ama kendisi henüz farkında olmayabilir diye düşündüm.

Yazmadan önce açıp okumama gerek yok, çünkü biliyorum. Ya siz? Siz de biliyor musunuz?
    Cyan, DickName ve espresso bunu beğendiler.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Aynı şey benim de başıma gelmişti. Ben allahtan orta refüje girdim, yolda başka araç vs de yoktu. Baam diye bir sesle uyanmak ve kendini kontrolsüz giden bir arabanın şoför koltuğunda otururken bulmak. Şimdi komik geliyor ama feciydi. Allahtan takla vs atmadı araç. Sağa çekip durdum. Sonrası çekici, aracın komple ön takımının yapılması yeni jant ve lastikler vs vs...
    Ben hep uykum gelse de yenmeyi ve zihnimi açmayı başarmıştım, buna güvendim. O kadar çabaladım anlatamam. Cam sürekli açıktı oysa hava eksilerde soğuk. Durdum yürüdüm, yüzümü yıkadım, araçta bağıra bağıra, sarkı söyledim, kolonyayla banyo yaptım resmen. Olmadı, göz açık uyuduk. Bir daha asla devam etmem, çeker uyurum. Çözümü bu.
    bursalıali, espresso ve natijax bunu beğendiler.

Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şey benim de başıma gelmişti. Ben allahtan orta refüje girdim, yolda başka araç vs de yoktu. Baam diye bir sesle uyanmak ve kendini kontrolsüz giden bir arabanın şoför koltuğunda otururken bulmak. Şimdi komik geliyor ama feciydi. Allahtan takla vs atmadı araç. Sağa çekip durdum. Sonrası çekici, aracın komple ön takımının yapılması yeni jant ve lastikler vs vs...
    Ben hep uykum gelse de yenmeyi ve zihnimi açmayı başarmıştım, buna güvendim. O kadar çabaladım anlatamam. Cam sürekli açıktı oysa hava eksilerde soğuk. Durdum yürüdüm, yüzümü yıkadım, araçta bağıra bağıra, sarkı söyledim, kolonyayla banyo yaptım resmen. Olmadı, göz açık uyuduk. Bir daha asla devam etmem, çeker uyurum. Çözümü bu.
    Abi bi doktora görün sende de uyku apnesi vardır kesin .d.d

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Abi bi doktora görün sende de uyku apnesi vardır kesin .d.d
    Uyudum ama horladığımı sanmıyorum, o kadarda değil. ).
    Bi dahakine yastığıda açacağım, hani gidondaki...)))

AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    geçmiş olsun bazı insanlar soğuk havalarda araçlarının içini ısıtmak için araç içi havayı devridaim etme fonksiyonunu sık sık kullanıyorlar buda havadaki oksijen oranını düşürüp yorgunluğa sebep oluyor. teknolojik ve modern araçlarda bunu kontrol eden ve belirli süre sonra devreden çıkaran sistemler olsada yine çok sık kullanmamak ve ciddi ağırlık çökme hissi olduğu zaman inat etmeyip sağa çekip biraz dinlenmek veya aracı orada bırakıp farklı yollar ile gidilecek yere ulaşılması en mantıklısı. ve eğer gidilen yol sıkıcı sıkışık ve uzun sürecekse yanınıza atıştırmalık bir şeyler alıp vücudunuzu daha aktif tutarak dinçliğinizi koruyabilirsiniz ama her türlü ağırlık çöküyorsa kenara çekip dinlenmek en iyisi. eve geç ve sağlıklı gitmek sağlıksız veya zararla gitmekten iyidir
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    herkese yorumları için teşekkür ediyorum. paylaşmak istemiştim. ki yaşayanlar da varmış gerçekten. böyle bir durumda herhalde şerit dinlemeden durup biraz dinlenmek lazım. bir gün haliçin oralarda sağa çekmiş uyuyan bir insan görürseniz o büyük ihtimal benimdir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cam kapalı gitmemek lazım. Arada bi camı açıp içeri temiz hava dolması lazım. Benim yaz kış cam bikaç parmak açık durur.
    vallah dün aracı böyle kullandım full. ne olur ne olmaz diye. hava girişi iyidir o sıcaklık beni sahiden bunaltıyor o kanıya vardım. bir de duran trafik olunca insan daha rahat oluyor. sıkıntı

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Motorla uzun yolda 100km de bir durulurmuymuş" diyenleri zerrece dikkate almam.
    şöyle söyleyeyim. ilk uzun yol deneyimim 100km idi. en az 6 kez durdum o yolda şahsen çok bunalıyorum uzun yolda durmak ve dinlenmek ne bileyim o arada çay vs içmek muhabbet etmek çok daha hoş.
    geçen edirneye gitim istanbuldan en uzun yolum şu ana kadar
    orada da herhalde 3-4 kez durmuşumdur. durmak iyidir hoştur. rahatlarsın.
    100km hiç durmadan gitmek? hiç sanmıyorum 1 de değil kafadan 2 defa dururum 100kmde.

edit: son yazım herkes çok güzel şeyler yazmış tek tek cevaplayamıyorum yanlış anlamayın. apne olayına gelirsek öneri olarak bahsedilmesi tabii ki hoş. kimse direkt olarak o veya bu demedi o yüzden tartışılacak bir şey yok. babam onun için cihaz kullanan biri duruma göre ileride bakarım ama evlilik hayatı için sıkıntı. gece karının yanında cihaz kullanmak da ne bileyim. ah hayat... umarım öyle bir şey yaşamaya gerek kalmaz. en azından ilk 10 yıl içinde. bu yaz evleniyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... duruma göre ileride bakarım ama evlilik hayatı için sıkıntı. gece karının yanında cihaz kullanmak da ne bileyim. ah hayat... umarım öyle bir şey yaşamaya gerek kalmaz. en azından ilk 10 yıl içinde. bu yaz evleniyorum.
    Horlamayı kesiyor tamamen (eğer horlama ve apne sorunu varsa, horlamak da uyku kalitesini çok bozan bir şey bu arada...), dolayısıyla horlama probleminiz ve uykusu hafif bir eşiniz varsa onun yanında kullanmanız evliliğiniz için çok iyi olur, öbür türlü yanınızda olmayacak çünkü ;) (yeni evlilerin ayrı yatmak zorunda kalması çok iyi olmaz; seneler sonra belki tam tersi faydalı olur da yeni evliyken pek iyi sayılmaz...)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Horlamayı kesiyor tamamen (eğer horlama ve apne sorunu varsa, horlamak da uyku kalitesini çok bozan bir şey bu arada...), dolayısıyla horlama probleminiz ve uykusu hafif bir eşiniz varsa onun yanında kullanmanız evliliğiniz için çok iyi olur, öbür türlü yanınızda olmayacak çünkü ;) (yeni evlilerin ayrı yatmak zorunda kalması çok iyi olmaz; seneler sonra belki tam tersi faydalı olur da yeni evliyken pek iyi sayılmaz...)
    annem ne kadar hiç horlamıyorsun oğlum dese de beni gören herkes ulan berk hayvan gibi horluyorsun diyor. annem de bunu duyunca oğlum o gün hastaydı, yorgundu vs diye beni destekliyor çok sağ olsun ama son zamanlarda çok arttı horluyorsun berk diyenler.
    çok büyük ihtimal hayvan gibi horluyorum.
    apne dışında bir çözüm varsa evlenmeden önce gidip çözmek lazım ama uyurken apne takmak da ne bileyim her seferinde. tam olarak detayları da bilmiyorum babam kullanıyor eşinden de ayrı uyuyor galiba.(başkasıyla evli) hayat boyu kullanılan bir şey değilse misal kullanmak düzeltiyorsa faydalı dahi olabilir. hiç araştırmadım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    annem ne kadar hiç horlamıyorsun oğlum dese de beni gören herkes ulan berk hayvan gibi horluyorsun diyor. annem de bunu duyunca oğlum o gün hastaydı, yorgundu vs diye beni destekliyor çok sağ olsun ama son zamanlarda çok arttı horluyorsun berk diyenler.
    çok büyük ihtimal hayvan gibi horluyorum.
    apne dışında bir çözüm varsa evlenmeden önce gidip çözmek lazım ama uyurken apne takmak da ne bileyim her seferinde. tam olarak detayları da bilmiyorum babam kullanıyor eşinden de ayrı uyuyor galiba.(başkasıyla evli) hayat boyu kullanılan bir şey değilse misal kullanmak düzeltiyorsa faydalı dahi olabilir. hiç araştırmadım.
    Zannedilenin aksine ülkemizde çok sık rastlanılan ama çoğu kişinin bundan muzdarip olduğunu bilmediği bir rahatsızlık bu. Kilo vermek ve alkol kullanmamak tavsiye ediliyor ama tam anlamıyla çözüm değilmiş. Uyku esnasında Cpap cihazı kullanmanızın gerekli olup olmadığını uyku merkezinde geçireceğiniz 1 ya da 2 gecenin ardından hekiminiz söyleyecektir. "Sizde uyku apnesi var" teşhisini tabi ki biz koyamayız. Siz kafanıza takmayın şu an, ileride bir uyku merkezinde 1-2 gece geçirip konu hakkında şüphelerinizi giderirsiniz.
    Cyan, espresso ve natijax bunu beğendiler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    bu yaz evleniyorum.
    Bir ömür boyu mutluluklar dilerim .
    natijax bunu beğendi.

ozanturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun, çok daha ciddi bişey gelebilirdi başınıza, kendi sağlığınız ve çevreniz için muhakkak bu duruma bi çare bulmanız gerekli, ben mümkünse araçta sürekli sakız, şeker, atıştırmalık bulunduruyorum. uykuyu açmaya yardımcı oluyolar
    natijax bunu beğendi.

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Çok geçmiş olsun hocam, Allah büyüğünden, beterinden korumuş.

Takıldığım bir iki yer var. Durgun ve yoğun trafik, cam buhusunu gidermek için klima açmanız, bence buda bir göz kapanmasına etken.

Bu tarz durumlarda arabayı çekebileceğiniz bir yer yoksa, direk camı sonuna kadar açın, vücudunuz biraz üşümeye başlasın, şoka girip kendine gelsin, klimayı kapatın, benim tavsiyem bu olur.

Onun dışında bir yere çok sabit bakmamaya çalışın, göz daldıkça yine uykunuz gelmeye başlayabilir, bunun yerine kendinize kafanızda oyunlar yapın, ne biliyim plaka okuyun farklı farklı bir şeyler yapın derim.

Hayatımda bir kez tenha yolda gözüm 5-10 saniye arası kapalı kaldı, uyudum ve gözümü açtığımda karşı şeritten gidiyordum, 200 mt. ileriden bir araba geliyordu, Allah'tan bir şey olmadı ama o gündür bu gündür gözlerim hafif kapanmaya meyilli olsa direk cam falan açarım, beynimi aktif tutmak için sürekli bir şeyler düşünürüm, bende baya bi işe yaradı. O günden beri Allah'a şükür hiç yaşamadım böyle birşey.
    natijax bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmiş olsun hocam.
    natijax bunu beğendi.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Geçmiş olsun. Bende de aynı sorun var, uzun yolda mutlaka uykum gelir. Geçmişte bende kaza yaşadım fakat çok şükür sadece arabanının sol tarafı refüj e değince ayıldım toparladım. Bu arkadaşlar çok anlık bir durum engel olamıyorsunuz. Bazen iş yerinde de malesef oluyor gözümü açamıyorum..
    D vitamini eksikliği olabilir baktırın.

Çözümüm söyle oldu;
    İşten sonra yola çıkmadan önce yorgunsanız mutlaka 5-10dakka gözünüzü kapatıp dinlenin. O emin olun 1 2 saatlik uyku gibi dinç tutar sizi varacağınız yere varırsınız.

Uzun yola çıkmadan öncede de mutlaka yorgun kalmaktan kaçının iyi dinlenin, ve yanınıza kahve veya enerji içeceği alın. Bir süre sonra uyku bastırdığını hissettiğinizde hemen içersiniz o sizi tekrar ayıltır. ( Enerji içeceğini çok içmek zararlıdır fakat burada sadece uzun yolda 1 tane içildiği için okadar zararı olmaz.)
    natijax bunu beğendi.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Burası uyku merkezi mi, niye tanlış tanı koyuyorsunuz utanmadan =)

Herkesin kendi küçük taktikleri vardır.
    Sözlerini bildiğim şarkılar dinlemek ve eşlik etmek.
    Klima/cam rüzgar.
    Redbull
    Sigara

Bir süre sonra da "ben yatıyorum kullanan varsa buyursun yoksa uyuyacağım"
    Bu cümle önemli. Bunu ilk kez kurduğumda bir akşam Kartepe'den dönüyorduk, eşşek gibi yorulduk üstüne de dağdan inince Sapanca'da köfteye boğdum kendimi, beyne gram kan gitmez oldu.

Ben gözüm açık tatlı tatlı gidiyorum sanıyorken bir korna sesi geldi sağdan.
    Baktım sağa.. Kocaeli'nden Dilovası'na gelen tünellerdeyiz, sol şerit kukalar ile kapatılmış, ben orta şeritte..değilim. şeridinin yarısını işgal ettiğim için iyice sağa kaçmış, kornaya abanan bir adam ve gözündeki korkuyu gördüm. Feci bir şey, allahın cezası bir Range Rover Sport ile gidiyoruz zaten bir sağ sol yapsan takla atmak için bahane arıyor..
    Kötü şey.. O akşam Dilovası'nı çıkarken çektim sağa işte, dedim varsa kullanan buyrun benden paso.

Ah gençlik ah..
    Cuma akşam iş çıkışı Bodrum'a gider, Pazar gecesi çıkıp sabah yine işe gelirdik. tey tey
    natijax bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bence motosiklet yüzünden.Ben eskiden araba kullanmayı severdim hele hele uzun yol yapmayı.Ne zaman motor kullanmaya başladım her şey değişti.
    Motor kullanırken yavaşda sürsen hep algıların açık olmak zorunda.Vücudunda daha aktif.Otomatik araba kullanıyorsun harbi sıkıcı geliyor adamın uykusu geliyor.
    Aynı yolda motorla olsan yüzünde aptal bir gülümseme içinde bir mutluluk oluyor.
    espresso ve natijax bunu beğendiler.

Geçmiş olsun. Bir çok nedeni olabilir. Uyku apnesi dahil Yine klima ve iç havalandırma (dışarıdan hava girişini kapatmak) kimi insanı çok derin etkiler. Ortamdaki karbondioksit yoğunluğu ve sıcaklık artınca uyku gelir. Ama araç kullanırken olan bir başka nokta daha var; hipnotizma. Sürekli tekrarlanan görüntüler, ses vb. etmenler kimi insanı hipnotik bir duruma sokar. Araba kullanırken mesela yerde eşit aralıklarla geçen yol şeritleri, yandan geçen direkler, 50 metrede bir dikilmiş yol sınırı dikmeleri, lastik sesi, fan sesi vb.
    Öyle bir araştırma okuduğumu hatırlıyorum; yolda sebepsiz kaza yapmış, kimisinin uyuduğu anlaşılmış kişilerde yapılan testlerde çok kolay hipnotize oldukları bulunmuş.
    Adana - Antep otoyolu ilk açıldığında çok sık kaza oluyordu. Özellikle geceleri. Bir grup bilim insanı buna simsiyah asfalta o zamanlar karayolunun yeni uygulamaya başladığı, dayanıklı ve ışığı yansıtan beyaz yol çizgilerinin sürücüyü hipnotize etmesinin yol açtığını söylemişlerdi. Nitekim yol aydınlatılınca ve çevresinde yerleşimler oluşup başka ışıklar ortaya çıkınca kazalar azaldı.

Durumun farkına varırsanız yine iyi. Hemen durmalı ve araçtan inip hareket etmelisiniz. Düzelmezseniz dinlenmeden, uyumadan devam etmeyin. Esas tehlikeli olan farkına varmadan uyumanız, hipnotize olmanız. Bu öyle bir durum ki yanınızdakiler dahi farketmez, gözleriniz açık ve hatta hareket eder görünürsünüz ama aslında sistemler çalışmaz olmuştur. Yol şartlarını, trafiği okuyamaz, gerekli manevraları yapamaz durumdasınızdır.

Son olarak bir de kamyon şöförlerinin yaptığı hareketlere ilginç bir tanesini daha ekleyeyim: bacaklarından veya göğüslerinden kıl koparırlar. Hissedilen acı bir 50 km daha götürüyormuş. Ben söyleyenlerin yalancısıyım.
    natijax ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zannedilenin aksine ülkemizde çok sık rastlanılan ama çoğu kişinin bundan muzdarip olduğunu bilmediği bir rahatsızlık bu. Kilo vermek ve alkol kullanmamak tavsiye ediliyor ama tam anlamıyla çözüm değilmiş. Uyku esnasında Cpap cihazı kullanmanızın gerekli olup olmadığını uyku merkezinde geçireceğiniz 1 ya da 2 gecenin ardından hekiminiz söyleyecektir. "Sizde uyku apnesi var" teşhisini tabi ki biz koyamayız. Siz kafanıza takmayın şu an, ileride bir uyku merkezinde 1-2 gece geçirip konu hakkında şüphelerinizi giderirsiniz.
    eyvallah abim bilgi için. ileride gidilebilir kim bilir. horlama için gideceğim kesin gibi duruyor belki de buraya yönlendirirler alakası var denildiği için diyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:43 ----------

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ömür boyu mutluluklar dilerim .
    kardeşim çok teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:44 ----------

şunu da fark ettim yazın hiç böyle bir şey olmadı. yazın camı açıyorum vs çok rahat buğu önleniyor sıkıntı da çıkmıyor. soğuk klimayı açıyorum zaten açarsam da yine sıkıntı çıkmıyor ama son birkaç aydır yaşıyorum bunu. yani dönüp baktığımda son 3-4 aydır böyle durumlar başıma geldi. demedim ama düşününce inanılmaz sık olmuş ve acayip büyük bir hata. galiba götüm donsa da şu noktada sıcak klimayı açmam bir süre.

herkese hem çok teşekkür ediyorum herkes çok güzel ve çok ince şeyler yazmış çok sağ olun ve birçoğumuz da bunu yaşadığımız için geçmiş de olsun diliyorum herkese. düşününce benimki yine bir bakıma kolay atlatılmış. refüje giren mi dersin 5-10 saniye göz kapalı mı dersin korkunç. tabi ben farkınad değilim belki benim de o civardır. çarpmasak belki sahiden hiç açılmayacaktı gözüm daha kötüsü olana kadar yavaş yavaş hızlanırdık kim bilir aman aman.

ama şahsen vardığım sonuç ve çoğumuz da bunu diyoruz sıcak klima büyük ihtimal. 3-4 kez yaşadım bu uyku bastırmasını hepsi de kış aylarında sıcak klima çalıştırmaktan. yazın böyle bir durum başıma gelmedi ya soğuk klimayı açıyorum ya camı. hiç yaşamadım.
    sıcak klima + durgun trafik gerçekten çok sıkıntı. bu da umarım çıkardığımız iyi sonuç olur. ben daha bu iki komboyla düzenli gitmem.

inanın şarkı söyledim bağıra bağıra. yandaki arabalardan millet baktı ama nafile. camı açtım vs yok işlemiyor ama göğsümden 1 kıl çekseydim büyük ihtimal uyanırdım bir 5 edakika daha ahahah.
    en iyisi bir yere anında çekmek hiç uzatmamak. sıcak klima ve durgun trafik kombosundan da uzak durmak

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:59 ----------

herkesin yorumunu dikkatle okudum. 5-10 dakika uyumak, bir şeyler atıştırmak vs. hatta götümden kıl bile çekebilirim. yani bunlar hep küpe. hem bana hem de bunu yaşayacak ve araştıracak herkese güzel bir konu oldu bence.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)