Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

ANTİ STOKÇU HAREKATI

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    VFR CT
    Merhabalar motosiklet severler, çoğumuz motosiklet sahibi olduğumuz için belki bilginiz olmayabilir veya aramızda bu olayı gerçekleştirenlerde olabilir. Uzun süredir Yamaha,Honda gibi markalardan liste fiyatından motosiklet almak bir hayal oldu. Bayide tanıdıkları olan galeriler veya fırsatçılık yapıp motosikletleri toplayıp MALUM SARI SİTE' de fahiş fiyatlara satan insanlara karşı bir harekete geçmemiz gerektiğini düşünüyorum. Genel olarak bastırılmış bir milletiz ve kimse uğraşmak istemediği için bu insanlar bu şekilde davranabiliyor. Lütfen bu konu ile ilgili çözüm önerilerinizi belirtiniz.

Benim aklımla gelen çözümler;
    -Belirli bir periyotta örneğin 15 günde bir, bu bahsettiğimiz ilanları toplayıp Cimer üzerinden topluca şikayet etmek.
    -Yamaha ve Hondanın yurtdışı merkezlerine mevcut durum ile ilgili mailler atmak.
    -Tabi ki en önemlisi bu motosikletleri almamak ve aldırmamak.

(Bu söylediklerimi kendim uyguluyorum fakat şuan için çok işe yaramıyor. Sayımızın fazla olmasının daha etkili olacağını düşünüyorum. Desteklerinizi bekliyorum, teşekkürler.)
    Zazobey ve oialdemir bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    göze batan 2 model var parasını haketmeyen.r25 ve honda crf 250l.bi nebze de mt07.
    suç kimsede tabi.talepleri yüksek.o yuzden fiyatları artıyor.
    bir de yamaha wr250r var 170-190 bine satıyorlar.sıfırı olmadıgı için bu fiyatlar veriliyor.
    parası olan alacak gene.
    biraz bilinçli insan alternatife yönelecek

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Alıntı mertsezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Tabi ki en önemlisi bu motosikletleri almamak ve aldırmamak.
    Şu yeterli olur diğer maddelerden bi cacık olmaz serbest piyasa
    bassturbin bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı mertsezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lütfen bu konu ile ilgili çözüm önerilerinizi belirtiniz.
    Siyaset yapmaktan korkmamak ve örgütlenmeyi öğrenmek.
    espresso ve fatih.met bunu beğendiler.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Almayın kısa ve net
    BOO_74 ve bassturbin bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Serbest piyasa. Talebi düşürün. Böyle bir ortamın oluşmasına uygun şartların gelişimine fırsat veren siyasileri değiştirin.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    İlla ki sıfır alacaksanız honda ve yamaha yerine Suzuki veya avrupalı kovalayın liste fiyatından. Karaborsaya düşen motorlara yaklaşmazsak sorun çözülür ama bizim milletde otomobil de motosiklet de yatırım aracı olarak görüldüğü için bu işin sonu yok. Japonlar sağlam stok getirmeden ve hırsızın birisi gitmeden bu iş çözülmez.
    birbilent bunu beğendi.

Bende yamaha ile ilgili bir kaç kez konu açtım. Hatta Yamaha almayın diye konu açtım. Beni tanımadıkları halde bazı conconlar gider ilk sen alırsın diye destek olacaklarına laf sokmaya çalışanlar oldu. Cimer konusunu bende açmıştım. Hatta açmakla kalmadım. Cidden cimere yazdım. Gönderdikleri cevap bir yerden kopyala yapıştır şeklinde verilmiş bir cevap. Cevap cevap bile değil eee diyeceğiniz saçma bir şey. Diyelim ben size bir soru sordum dedim ki ekmek varmı yokmu. Sizde ya var dersiniz ya yok dersiniz. olmadı şu zaman gelecek dersiniz yani olumlu yada olumsuz bir cevabınız olur.Yani size sorulan bu soru karşısında ekmeğin tarifini vermezsiniz yada çeşitlerini anlatmazsınız. Cimer aynende öyle saçma sapan nereye vardığı belli olmayan bir şey yazmış.
    Ama yinede yılmadan ne kadar çok kişi şikayet edersek o kadar iyidir.
    Aslında Motorların arkasına Japon kalleş Çinli Hintli kardeş veya Alma Yamaha Honda Para Kalmaz Donda gibi sözler yazıp hiciv yoluyla da tepki göstermek lazım.
    Son olarak birde şöyle eli klavye tutan bir kardeşimiz çıksa ilgili yerlerin ilgili sitelerini ve ilanlarını sevabına süresiz adamları yıldırana kadar hacklese tadından yenmezdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:53 ----------

Bayilerin önüne mtoroları toplayıp gidelim korna çalma eylemi yapalım. Slogan atalım.
    tommygun ve kuva.la bunu beğendiler.

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    millet bu derece honda yamaha şak şakçısı olursa tabi ki onların da götü kalkar. kaç tane arkadaşıma kymco, sym aldırdım. ve çok da memnunlar. herkesin bunu yapması lazım.
    bursalıali bunu beğendi.
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Hiç bir marka babamızın oğlu değil, piyasada olan, fiyatı makul olan alınır. Diğerine bakılır geçilir.
    2019 da sıra sıra xmax , mt25 r25 vardı, renk için bayi gezilirdi en çok. Honda da sebil forza, cb250 , crf vb vardı.suzi de her renk vstrom 250 vardı. Fiyatlar benzer seviyedeydi. Gittim baktım, xmax i daha çok beğendim aldım, ertesi gün plakası hazır yoldaydım.

Bugün bu şartlarda aşkımdan ölsem almam. Motor mu yok piyasada? 30ekim22 de domi400 aldım, 1 kasımda plaka üstünde yoldaydım. Beğenmedim mi satarım. Önceki 2020 domiyi ilana koydum, sabahına sattım.

Yamyam sen müsaade edersen yamyamlık yapar, her fiyata ok der ağzın açık aylarca beklersen tabi tutturduğu fiyata çakarlar.

Domi öncesi cf moto niyetlendim, mayıs dediler, haziran dediler geldi dediler geliyor dediler gelemedi. Sonuç, gittim Domi aldım. Aynı numarayı bajaj çekse gider başka marka alırım.

Arkadaşlar, piyasada motor var. Malını satmak isteyenden alınır, yamyamlık yapandan uzak durulur.
    espresso, Cyan, mgokhan57 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Şu mu olmalı; adam 50 TL ye almış PCX i, bir sene sonra sıfırı 90 TL ama yok piyasada ve herkes ikinci eline 95-100 yazıyor. Şimdi bu arkadaş ne yaparsa "üçkağıtçı" olmaz. Peki diyelim 60 a sattı ve "düzgün insan" oldu,
    1) ondan alan arkasından nasıl konuşacak (piyasada herkes 95 e satarken bu temiz kalpli süzme saf abi 60 a vermiş ona)
    2) alan kaça satacak, emin miyiz?
    3) bu iki insanın iyiliği! diğer binlerce satıcıya ne ifade edecek?

2021 de ikinci el pcx aldım. 37500 e, yıl sonunda sattım 87 bine (piyasanın altında) alan çocuk sordu satış sonrası sen kaça almıstın diye, direk söyledim. Çocuğun hoşuna gitti zira o da bir nevi yatırım için alıyordu. Sattığında zarar etmeyecekti.
    Yani sıfır stoklayanları vs bilmem ama şahsen ben aldığım motoru öldü parasına satmam.
    Ha, bunu niye anlattım, bir piç (affınıza sığınarak) istediği fiyata inmedim diye (70 filan) küfredip engelledi beni sarı sitede. Ne üçkağıtçılığımı bırakmış ne başka bişey.
    Şimdi ben mi şikayet edilmeliyim cimere bu cici "ölücü" mü?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------

Şu nokta da hemfikirim, almazsınız olur biter. Adam sıfır diye liste fiyatından %10 fazlaya mı satıyor, alma. Mekanından geçme, satamaya satamaya ölsün bitsin. Ha, alıcısı varsa o zaman onların sorunu. Kimse kimseyi zorla notere götüremez. Çinli al, hintli al, tonla marka ve model var. Bırak Honda manyakları kazık yesin, sen yeme, git bajaj al. Ben de bu japon furyasından sıyırdım kendimi ve X-pulse aldım, çok da memnunum.
    Yani dostlar, serbest piyasa ekonomisi, isteyen istediği şeyi istediği fiyata satabilir. Yasal bir engel yok. Etik ya da değil bu başka bir konu.
    Yağmurda şemsiyenin, dolu sonrası kaportacının fiyatı artar, maalesef.
    BOO_74 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bayilerde motosiklet yok japon olarak hiçbir markada hiçbir model yok japon gurubunda sadece nc t7 vstorm 650 var scooter yok 250 cc yok
    ben 2 gün önce şehir içinde binmek için scooter bakıyorum dio spacy fizy innova cropton vs 2. el temiz motor yok dedim ki dio alayım bayiden sıfır 59 bi baktım sarı sitede 65 70 lan dedim bunda da mı kıtlık var aramaya başladım bayiileri her bayii de motosiklet var liste fiyatına gittim 2023 model aldım çıktım pazartesi teslim(20.03.2023) eğer bayii de olmasa gider hero tvs alırdım çin malı almazdım
    100 150 250 cc motosiklette birçok seçenek var illa japon olsun diye beklemez veya çok para vermezdim alır geçerdim

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R
    Motosiklet değil ki sadece sorun. 60 bin liraya aldığım 2012 Linea'ya(Urban paket) 315 bin lira teklif ettiler. 315 bin lira edecek araç mı Allah aşkına?

Xmax'ın sıfırı 160-170 bin galiba. Net söylüyorum en fazla 110 bin falan ediyor etmesi lazım.

Ülkenin araç trafiğini galerilere emanet eden zihniyet, umarım yerle yeksan olur 14 mayıs gecesi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    şöylede zihniyet var.adam diyoki 100bine r25 alırım.6 ay binerim 6 ay sonra 130 a satarımç.bu otomobildede böyle
    eskiden de böyleydi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:29 ----------

15bin dolar olan 2020 yamaha r6 bizde 35bin dolara satılıyor.neyle açıklıcaksın
    https://www.cycletrader.com/2020-Yam...ar=2020%3A2020

https://www.sahibinden.com/motosikle...ing=price_desc

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alım gücünün artmasıyla açıklayabiliriz.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    futbol taraftarları futbol kadar günlük hayata dair de örgütlenselerdi bu kazıkları konuşmazdık bugün...

bu yüzden ben futboldan nefret ettim, eskiden çok severdim hatta 8 yaşımda ezberlediğim Galatasaray'ın 2000 yılındaki kadrosunu şu anda bile ezbere bilirim, 21 yıl geçmiş ama aklıma nasıl kazınmışsa artık duruyor halen, o zamanlar 8 yaşındaydım ve her sabah GS marşları dinler öyle okula giderdim...

fetöcü hakan şükürün rövaşata golü unutulmaz, georgi hagi nin efsane oynaması, ümit davalanın saç şeklki, taffaret falan hep efsane kişilerdi, takım kaptanı bülent korkmaz, takım kaptanı ama orta saha defans bölgesinde oynuyordu galiba öyle hatırlıyorum(kaptanlar gol atmaz, gol attırır... ne alaka lan :D öyle garip bir şey geçti aklımda ne alaka ise, sezgilerimiz hep saçmalar ve biz bunu tam olarak dile getiremeyiz zaten, ama bize bir şeyler anlatırlar)

futbol taraftarlarının kimisi araba hayalinde kimisi motosiklet kimileri başka hayallere sahip fakat politika ve siyasetle ilgilenmedikleri için ve bence çoğu zamanında hükümet yandaşı olduğu için ben onlardan ve futboldan nefret ediyorum.

bir top için bu kadar şeyinizi veriyorsunuz peki gelecekteki yaşantınız için neden bunu yapmıyorsunuz? adam takımı için stadyuma döner bıçağıyla gidiyor ama yaşadığı şehirde belediyenin sel önlemi almaması yüzünden olacak can kayıpları için sessiz kalıyor... birde o belediye nasıl başardıysa "japonyadan borç almış ve aldığı borcun bir kısmını talibana göndermiş ve sel önlemi için ise yeterli para yok açıklaması yapmış" şeklinde söylemler geziyor ortalıkta.

Urfa'dan bahsediyorum... insanlar düzelmedikçe hiç bir şey düzelmez.
    DickName ve BOO_74 bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya bu liste fiyatı üzeri karaborsa işi bajaj'da neden yok mesela? Ben almaya karar verdim, gittim bayiye şaaaak diye liste fiyatından aldım, bindim ve uzaklaştım oradan..
    BOO_74 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bu liste fiyatı üzeri karaborsa işi bajaj'da neden yok mesela? Ben almaya karar verdim, gittim bayiye şaaaak diye liste fiyatından aldım, bindim ve uzaklaştım oradan..
    Bajaj ve KTM deli satıyor şu sıralar. Sadece benim şirkette 3 arkadaşım Duke 390 aldılar geçen ay. Stoğu olup liste fiyatından veren herkes güzel satıyor.
    BOO_74 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj-Pulsar 200 NS
    sıfır km ikinci el liste fiyatından en az %20-30 satışı gördüğünüz de ne yaptınız?
    herhangi şikayet de bulundunuz mu?
    bu iki soruya evet ,bu adaletsizlik hakkında gerekli yerlere şikayet de bulundum ,diyormusunuz?
    gereğini yaptıysanız bu tür haksız fiyatlamaların önüne geçebiliriz.
    sarı sayfada gördüğünüz bu saçma haksız kazanç fiyatlarını görüp geçiştirdiyseniz.
    o zaman sorun yok.burada boş muhabbet yapıp çare arar gibi yapıp boş yazarsınız.
    her ilana yetişemezsiniz.fakat herbirimiz ,
    bu sıfır km ikinci el araçalrın fahiş fiyatının bir tanesini gerekli yere şikayet edersek biryere varabiliriz.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Aziz NESİN bu milletin yüzde 60 aptaldır dedi.

Aptal sözlükte; Zekası pek gelişmemiş olan, alık, bön, budala, ahmak kimse olarak geçer.

Şimdi birileri çıkmış falanca markaların motosikleti liste fiyatı şu kadarken millet üzerine daha fazla verip almaya razı diğer markalar ise motosiklet satamıyor yada yeterli talep yok acep neden diye sormaz.

Peki örneğin millet Honda'nın kapısında bekleşirken Çinli, Hintli sinek avlar nedir bunun kerameti?

Adam 125 cc motosiklet yapmış tam 166 sayfada kullanım kılavuzu yazmış. Kılavuzda jantları bile nasıl yıkayacağını yazmış. Yıkayacağın sudan bile bahsetmiş.

Hintlinin, Çinlinin kullanım kılavuzu bile yok.

Sen onu bunu şikayet edeceğine Çinliye, Hintliye desene sen de bunun gibi yap diye.

Benim çözüm önerim bu.

Diğer cimere mi şikayet etsek? Bayinin önünde ateş mi yaksak? Sorularına verilebilecek cevap bu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)