Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağmurlu havada hiç farkedilmediğimi farkettim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym jet x 125,altai pro max 50
    İşe gidiş güzergahım sanayi- levent-beşiktaş yolu
    Korna çalarak da ilerlesem yayalar hiç duymuyormuş gibi sanki ve arabalar daha az görüyor çünki yağmur damlaları cok engelliyor kendim araba sürerkende görmekte zorlanıyorum.

F1çakarlı modül almayı ve ledli elcik koruma almayı düşünüyorum.
    Gecen hafta aliexpresten kask ledi aldım denemedim ama farkedilebirlik acısından çok önemli olacağını düsünüyorum umarım yağmurda bozulmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Motorun 50 cc ise ledli çakarlı olaya girmeni pek tavsiye etmem. Hiç etkilemese bile yakıtını arttırır.

Motosikleti
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun 50 cc ise ledli çakarlı olaya girmeni pek tavsiye etmem. Hiç etkilemese bile yakıtını arttırır.
    80 cc yükseltilmiş hali evet ama yakıtı neden arttırıyor ki bilmediğim için soruyorum

Sagopa K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Swift-R 170
    Alıntı burak r25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80 cc yükseltilmiş hali evet ama yakıtı neden arttırıyor ki bilmediğim için soruyorum
    belki bujinin gücünü azaltıyor olabilir
    Ey Büyük Atatürk!
    Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Takacağın ledler 3-4 amper çeker sanki, 40 watt olsa. Motorun 3-4 bg. Ürettiği güç yaklaşık 2500 watt...40/2500= 0.016...Yani led açıkken motorun gücünün %1.6 sı direk ona ayrılacak. E bu da az da olsa (100 TL de 1.5 TL) yakıta yansıyacak. Bu hesabı 3 değilde 30 bg e göre yaparsan çok daha az etkiler. 300 de neredeyse sıfır etki...
    Tabi kablo yapın, ateşlemen vs de etkilenebilir. Küçük hacimlerde bu tip extralar çok önerilmez. Ben PCX e sis takmadım mesela, şu an ki Xpulse a da takmam bu sebeple. Ha, millet elcik ısıtma bile takıyor, çok yanlış.

Motosikleti
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takacağın ledler 3-4 amper çeker sanki, 40 watt olsa. Motorun 3-4 bg. Ürettiği güç yaklaşık 2500 watt...40/2500= 0.016...Yani led açıkken motorun gücünün %1.6 sı direk ona ayrılacak. E bu da az da olsa (100 TL de 1.5 TL) yakıta yansıyacak. Bu hesabı 3 değilde 30 bg e göre yaparsan çok daha az etkiler. 300 de neredeyse sıfır etki...
    Tabi kablo yapın, ateşlemen vs de etkilenebilir. Küçük hacimlerde bu tip extralar çok önerilmez. Ben PCX e sis takmadım mesela, şu an ki Xpulse a da takmam bu sebeple. Ha, millet elcik ısıtma bile takıyor, çok yanlış.
    Hocam mantığı anladım çok teşekkür ederim peki farkedilmek icin ne yapabilirim.
    Bu arada motorumun beygiri 2.7 😭

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı burak r25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam mantığı anladım çok teşekkür ederim peki farkedilmek icin ne yapabilirim.
    Bu arada motorumun beygiri 2.7 😭
    Çok küçük ama parlak ledler var, öyle sis gibi değil, tek ledli ufak ışıklar.

TRY 41.07 10%OFF | 2 Pcs Motorcycle Lamp Daytime Running Light Eagle Eye LED Light Reverse Backup Strobe Flash Lamp Motorcycle Mirror Light
    https://a.aliexpress.com/_EQTepor

Bunlar gibi. Az watt çeker ve tesisata yük bindirmez. 1-2 watt gibi olsa toplam 5-6 watt a 4 tane takarsın ayna dibine filan. Kalın kabloya filanda gerek yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

Bisikletler için şarjlı çakarlı ışıklar var, o da çok iş görür, bisikletimde var memnunum..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    reflektörlü sarı yelek giyin. Ama yine de farkedilmediğinizi, görünmez olduğunuzu varsayarak ilerleyin trafikte.

Benim reklektörlü yelek, motosiklette çakar vb. olmasın arağmen yağmur olmayan güzel gündüz havada araba seni görmedim deyip sola dönmek için önüme kırdı, sol kapısına direkt girdim haliyle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)