Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Deneyimli, bilgili gözükmeye çalışan deneyimsiz ve bilgisizler !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşlar,

Size "Deneyim nedir" diye sorsam ne cevap verirsiniz? Daha önce de defalarca örneğini gördüğümüz motosiklet konusunda deneyimli gözükmeye çalışan ancak motosiklet konusunda hiçbir şey bilmeyen, başkalarının deneyimleri sonucu yazdıkları yazıları sanki kendi yazıyormuş gibi yazan, altına kendi imzasını atan çok kişi var ne yazık ki bu tür forumlarda. Deneyim başkalarının deneyimlerini kendi deneyimiymiş gibi anlatmak mıdır? Ben bu tip forumlarda gerçek anlamda deneyimli çok az insan olduğunu biliyorum. Ancak birçok insan bu tür insanların başkalarından kopyaladığı yazıları okuyarak bu insanları birşey sanıyorlar. Halbuki bu tip insanlar o kadar bilgisiz, cahil, gerçek yaşamda hiçbir konuma gelememiş bu yüzden sanal ortamda bir konuma gelmeye çalışan insanlardır.

heytbecom arkadaşımızın beni ÖM den uyarması sonucu, birinin (ilgili forumdaki nicki ManyAak) başka bir forumda benim MT'de yazdığım bazı şeyleri birebir kopyalayıp kendi yazmış gibi gösteriyormuş. Örnek olarak Motosiklete neden büyük hacimli ve süratli motorla başlanmaz? adlı başlığı veriyorum. Noktasına, virgülüne kadar aynı. Siz siz olun, başkasının yazdıklarını kendiniz yazıyormuş gibi orada burada yazmayın, günün birinde böyle rezil olursunuz. Ayrıca çok aşağılık bir davranıştır bu, insanların güvenini kaybedersiniz. Benim durumuma düşen başkaları da varmış. Uyarısı için heytbecom arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum.

MT Forumundaki Benim Yazdığım Orjinal Başlık

Donanım Haber Forumundaki Kopya Başlık
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ya bunlar şimdi benim geyiklerimi de çalıyorlar mıdır?
    May the Force be with McLaren Mercedes

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    bunlar kesinlikle aşağılık davranışlar ve bozuk, kompleksli bir karakter sonucu oluşan şeyler.sana sonuna kadar destek veriyorum boy
    donanım haberin bu olaydan haberi var mı acaba bu arada?
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

johny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    buna fikir ve düşünce hırsızlığı diyebilir miyiz?:p
    Artık bunlarda çalınıyor demek ki...Yazık...
    [CENTER][SIZE="2"][B][FONT="Book Antiqua"]Ne kadar çok şey bilirsen bil; anlattığın, karşındakinin anladığı kadardır...[/FONT][/B][/SIZE][/CENTER]

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Luxor
    donanım haberin bu olaydan haberi var mı acaba bu arada?
    Bence şimdilik insanlar bu olayı öğrenene ve detayları okuyana kadar haberleri olmasın. Çünkü mesajları edit edip değiştirmek mümkün. Ben bu yüzden o kişiye mesaj yazmadım bile. Yoksa rezil etmek kolay.

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    o siteye üye olup link vererek (yazının sana ait olduğuna dair) o kişiye bir gönderme yapabilirsin bence.
    ayıptır,günahtır.
    emeğe saygısızlıktır
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @johny
    buna fikir ve düşünce hırsızlığı diyebilir miyiz?
    Deneyim hırsızlığı desek daha doğru olur. Orada anlatılanları kendi yapabiliyor olsa yine neyse... Bu tür insanlar forumlarda kendilerini, kendilerinden çok farklı göstermeye çalışıyor. Eee sanal ortamın faydaları, salla sallayabildiğin kadar, nasıl olsa yiyen çok. Burada deneyimli olanla deneyimsiz olan ayırt edilemiyor. Ama en kötüsü başkasının yazdığı, emek verdiği şeyleri kendisi yazmış gibi göstermek. Tamamen hırsızlık, şerefsizlik ve samimiyetsizlik!

@trenox
    o siteye üye olup link vererek (yazının sana ait olduğuna dair) o kişiye bir gönderme yapabilirsin bence. ayıptır,günahtır. emeğe saygısızlıktır
    İşin komiği ben zaten o foruma üyeyim. Ama dediğini yaptığım an, bu insan mesajını editleyip değiştirebilir veya silebilir. Ben en azından MT üyelerinin yazının orjinali varken girip görmelerini istiyorum. Yoksa bu kişi zaten ne yaptığını çok iyi biliyor. Ve bu kişi bir MT üyesi. Bu tip insanların aramızda olması üzücü...

Blacat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    Terbiyesizlik !!
    [SIZE="2"][B][I][FONT="Verdana"][LEFT]MEEEEAAAAAAAUV
    [/LEFT][/FONT][/I][/B][/SIZE]

fragrance_chaplin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PEMBİŞ'im SATILDI!/Regal Raptor250-Dragstar650
    boy screen alsana değiştirmeden!!!
    Çok ayıp yaaaaa...
    [COLOR="Red"][U][B]:pr:PEMBİŞİM SATILDI :salut:[/B][/U][/COLOR]

lewoonline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer 200 repsol
    bu tıp davranışlar oldukca deneyim edinmek isteyen kişiler yanlış bilgiler ile yanlış yerlere yönlendirilecektir.Buna korsan deneyim derler bea
    [B][COLOR="Red"]HER DÖRT TEKER VE YUKARISI BİRER TEHLİKE UNSURUDUR:pr: [/COLOR][/B]5562:P

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bigün canlı bir deneyim istenirse kaynak olarak ne göstericek merak ediyorum?
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Xmaxman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    yazmış bile msajın altına

motosiklet.net ten alıntıdır diye
    [COLOR="Red"][B]vınnnnnnnnnn !!![/B][/COLOR]

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Senin yazını kullanmış işte boy sorun ne ki? adam yazmış altına motosiklet.net ten alıntıdır diye.. Ne bileyim böyle bir tepki göstermen biraz fazla gibi geldi bana.

Evet haklısınız birçok üye böyle gereksiz topik açıyor gereksiz şeyler yazıyor bilmeden "ukaLalık" yapıyor ama birde şunu düşünün o sitede yazan adam en azından sitemizin adınıda eklemiş kendi ürünü olmadığını yazmış aşağıya. Bence bunda sinirlenicek birşey yok. Biliyorum bazıları sinirlerimizi geriyor ve sadece forumun bir kavga forumu olmaması için susuyor görmezden geliyor yada bazen frenliyoruz kendimizi. Sizlerin için buna katlanmak daha zor biliyorum sonuçta ben 2.5aylık motorcuyum ve sizin gibi insanlardan birşeyler öğrenmek, öğrendiklerimi kendi tecrubelerimle harmanlamak hem motoruma hemde kendime birşey olmamasını, uzun yıllar motor kullanmayı düşünüyorum. Sonuçta bu insanın yazdığına kızmak yerine gururlanmalısın bence. Senin yazdığın o konu o derece başarılı ki başka foruma birisi yazıyor
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    Motosiklet net i ziyaret eden belkide üyeliği bulunan bir arkadaşımız yazını okumuş içeriği verdiğin bilgiler hoşuna gitmiş faydalı bulmuş ve başka bir forumda paylaşmak istemiş buraya kadar bir sorun ve sakınca yok bence altına yada yazının başına motosiklet.net ten alıntıdır denmesi bir incelik ve saygı gösterisidir sadece belki ilk başta bu arkadaş bunu düşünememiştir ancak belliki forumumuzu yeniden ziyaret etti ve tepkini gördü yazının altına mt den alıntıdır diye ilave etmiş bana kalırsada tepkin biraz fazla bilgi paylaşılmak için değilmidir zaten forumun amacıda paylaşımdır boy paylaşımlarına devam et

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Ne adamlar var ya
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    benim yazdıklarımı kopyalamış diyorsun...
    sen o yazdıklarını başka bi yerden kopyalamadığını biz nereden bilcez..
    [B][COLOR="Red"]insanlar gelecek için hayal kurar..kaderde buna gülermiş...[/COLOR][/B]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Ve polemik başlar.....
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    sabah ben baktım o motosiklet. netten alıntıdır yazısı yoktu...
    arkadaş sabah mesajda düzeltme yapmış altta yazıyor. bu sitedeki tepkiyi görüncee hatasının farkına vardı herhalde...ve düzeltmesini yaptı... fazla abartmamak lazım.
    gerçekten farklı bir niyeti olsa sonradan o motosiklet.netten alıntıdır yazsını yazmazdı...

kurt_kapani_mos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pegeout 103 simsek+honda cbr 125 r

terbiye meselesi

Alıntı Blacat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Terbiyesizlik !!
    aynen sana katılıyorum....
    en iyi sürücü en dikkatli olandır...
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    bu vatanın ekmeğini yiyip ihanet eden bir gün ekmeği yediği yerden kurşunu yer....
    kurt_kapani

kamilaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    acemilik zealsun zs 200 ileride inşallah yamaha r6 ya da honda cbr600
    çalmak çok kötü bi alışkanlıktır her nerede olursa olsun
    :cat: [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]34 GS 7131[/COLOR][/FONT]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler