Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motoruma.com
Motomax
REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Deneyimli, bilgili gözükmeye çalışan deneyimsiz ve bilgisizler !!!

  CFMOTO 250 SR
  REKLAM ALANI
 1. #21

  Üyelik
  25 Kasım 2005
  ben dayanamadım
  cevap yazdım donanımhaber de
  gerci düzelttim şimdi
  adam hatasını anlamis ki göstermis kaynağı


  Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
  Motomax
 2. #22
  Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  02 Mart 2006
  Şehir
  Adrianapolis
  Motosikleti
  Ledow 250cc Chopper
  boy, rahat ol abicim. Bizim yaptırım gücümüz anayasa mahkemesi gibi
  "Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."

 3. #23
  Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  05 Mayıs 2005
  Şehir
  İzmir
  Yazının sonuna eklemiş şimdi alıntı olduğunu.Utandı heralde...Bizim sitemizdeki nicki ne o üyenin?Aynı nickte bir üyemiz var sitemizde yoksa tahmin ettiğim gibi o mu?Şimdi mesajının altına eklediği Motosiklet.netten alıntıdır ibaresini daha önce koymuş olsaydı bunların hiç biri olmayacaktı,eziklik hissi uyandırdı bende arkadaşın yaptığı iş.Umarım bir gün gerçekten de kendine ait bu tür yazılar yazabilecek kadar geliştirir kendini,hoş o kolayını bulmuş ama...

  Bilgili gözüken bilgisiz bir hırsız olacağına,bilgisiz gözüken onurlu biri ol...

 4. #24
  vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  09 Mart 2006
  Şehir
  istanbul/levent
  Motosikleti
  HONDA CBR 600 RR
  Alıntı Jazzbass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  boy, rahat ol abicim. Bizim yaptırım gücümüz anayasa mahkemesi gibi
  yargısız infaz olmaz dimi..
  birinizde ona ''niye böylebişi yaptın'' diye sordumu..
  insanlar gelecek için hayal kurar..kaderde buna gülermiş...

 5. #25
  Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  02 Mart 2006
  Şehir
  Adrianapolis
  Motosikleti
  Ledow 250cc Chopper
  Alıntı vedat kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  yargısız infaz olmaz dimi..
  birinizde ona ''niye böylebişi yaptın'' diye sordumu..
  Burda kızılacak tek nokta o adamın kendi yazısı gibi oraya boy arkadaşımızın yazılarını copy paste yapmasıdır. Ama utanmış hemen altına motosiklet.net yazmış. "Dana gitti kavga bitti"
  "Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."

 6. #26
  Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  05 Mayıs 2005
  Şehir
  İzmir
  Alıntı vedat kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  yargısız infaz olmaz dimi..
  birinizde ona ''niye böylebişi yaptın'' diye sordumu..
  Kendisinin bu başlıktan haberi olmuş ki alel acele o sitedeki yazısını editleyip Alıntıdır ibaresini eklemiş.Fakat yüzü yok olacak ki buraya herhangi birşey yazmamış...Kendi adıma asla yargısız infaz yapmam ama bu olayda haklı bir yön bulamıyorum maalesef,bu başlık açılmasaydı belkide bu yazının devamında gelen mesajlara da biliyormuş gibi cevap verecekti.Alıntıdır yazmayı unuttum diyebilir ama ben açıkcası bunu çok samimi bulmam...

 7. #27
  boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  18 Eylül 2003
  Şehir
  Amerika
  Motosikleti
  2016 Aprilia RSV4 RF
  @fragrance_chaplin
  boy screen alsana değiştirmeden!!!
  Gerek yok, zaten konu büyüyünce altına alıntıdır notunu eklemiş. Bu tip alıntı yazılarda yazının alıntı olduğunu büyük karakterlerle eklemek gerekir. İş işten geçtikten sonra bu yazıyı edit etmek pek anlamlı değil.

  @Jazzbass
  Senin yazını kullanmış işte boy sorun ne ki? adam yazmış altına motosiklet.net ten alıntıdır diye.. Ne bileyim böyle bir tepki göstermen biraz fazla gibi geldi bana.
  Alıntıdır yazısı çoook sonradan eklendi. Bu arkadaş büyük ihtimalle MT üyesi aynı zamanda, bu başlığı okuduğu zaman hemen gidip alıntı olduğunu eklemiştir. Bu tip hareketler yazıyı yazan kişiye karşı çok büyük ayıptır, terbiyesizliktir. Alıntı olduğunu yazmış olsa bu tepkiyi vermezdim.
  Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

 8. #28
  Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  14 Haziran 2006
  Şehir
  Rize
  Motosikleti
  F 650 GS
  bence yanlış yapıyorsunuz arkadaşlar belki sadece insanları bilgilendirmek için oraya copy yapmış olabilir. kaynagını göstermemekle hata yapmış ama herkez hata yapar. önemli olan hatarının farkına vardıgında onları düzeltmek ve tekrarlamak.
  ne oldu birçok arkadaş motorcu ruhundan bahsedip ahkam kesiyordu motosikletliler birbirne destek olur diyorlardı . görülüyorki ilk fırsatta hemen arkadan vurmaya başlıyoruz onu hiç dinlemedik nasıl bir amaçla o yazıyı oraya ekledi bilmiyoruz. lütfen yargısız infaz yapmayalım.


  ben kendisinin kötü amaçlı oldugunu düşünmüyom hata yaptıgını farkedince düzeltmeside bunu gösteriyor.

 9. #29
  boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  18 Eylül 2003
  Şehir
  Amerika
  Motosikleti
  2016 Aprilia RSV4 RF
  @forrap
  Kendisinin bu başlıktan haberi olmuş ki alel acele o sitedeki yazısını editleyip Alıntıdır ibaresini eklemiş.Fakat yüzü yok olacak ki buraya herhangi birşey yazmamış...
  Evet buraya birşey yazmamış. Halbuki en azından bir özür beklerdim. Bu tip bilgilendirici yazıları yazmak kolay olmuyor. İnsanları yanlış yönlendirmemek için yanlış cümleler kurmamak için özeniyorum, zaman harcıyorum. Oysa Kopyala-Yapıştır sadece birkaç saniye sürüyor.

  @Jazzbass
  Senin yazdığın o konu o derece başarılı ki başka foruma birisi yazıyor
  Yazdıklarım başarılı olabilir ancak emeğe saygı gerekir. Benim de beğendiğim ve başkalarıyla paylaşmak istediğim yazılar oluyor. Ben yazıyı kopyaladıktan sonra altına yazının orjinal yerinin linkini, kimin yazdığını ekliyorum. Bu tür bilgi aktarımın adabı bu şekilde olur.

  @vedat kaya
  benim yazdıklarımı kopyalamış diyorsun... sen o yazdıklarını başka bi yerden kopyalamadığını biz nereden bilcez..
  Vedat yaaa, seninle Yalova'da tanıştığımızda bir güzel dövmeliydim Senin benle derdin ne abicim? Bu yazıyı benim yazmamış olduğumu ispatla 1000RR senin. Ama ispatlayamazsam alırım 600F'ini, bakkala falan giderken kullanırım muhahahahhaaaa

  @ELINT
  lütfen yargısız infaz yapmayalım.
  Arkadaşım yargısız infazın anlamını söyler misin? Ortada yapılan bir hata var ben sadece bunu birçok kişiye örnek olsun diye ortaya koydum. Bu tip insanlardan çok var bu forumda. Tartışmalarda okumuyor musunuz? Konuyu uzatmaya gerek yok bence. Ama ben böyle birşey yapmış olsaydın en azından yazının sahibinden bu olaylara neden olduğum için özür dilerdim. Ayrıca beni uyaran arkadaş bu kişinin daha birçok yazıyı kopyaladığını söyledi. Başkalarının yazılarını da kopyalıyormuş.
  Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

 10. #30
  Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  14 Haziran 2006
  Şehir
  Rize
  Motosikleti
  F 650 GS
  boy
  Arkadaşım yargısız infazın anlamını söyler misin? Ortada yapılan bir hata var ben sadece bunu birçok kişiye örnek olsun diye ortaya koydum. Bu tip insanlardan çok var bu forumda. Tartışmalarda okumuyor musunuz? Konuyu uzatmaya gerek yok bence. Ama ben böyle birşey yapmış olsaydın en azından yazının sahibinden bu olaylara neden olduğum için özür dilerdim. Ayrıca beni uyaran arkadaş bu kişinin daha birçok yazıyı kopyaladığını söyledi. Başkalarının yazılarını da kopyalıyormuş
  boy benim seni haklı gördügüm yön gelip senden özür dilememesi yoksa evet hata yapmış ve sonrada düzeltti. gelip senden de özür dileseydi sorun yapacak birşey yok diye düşünüyorum.
  eminim yazdıklarımızı okuyor.
  arkadaşım yanlış yapmışsın ve yanlışınıda düzelttin tamam ama gelip burda özür dilemek bukadar zor mu?? gel ve birkaç kelime birşey yaz !!!

 11. #31
  heytbecom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  16 Eylül 2005
  Şehir
  izmir
  Motosikleti
  Suzuki Inazuma
  Ben olayı açıklayayım. Manyaak nickli arkadaşa ilk uyarıyı ben yaptım kimseye haber vermeden. eralp nickli uyenin CBF 150 testini aynen oraya aktarmış evet gayet hoş bir test ve heryerde bulunması gerekiyor ama sadece bir yerden buldum demiş mesajının başına. Oradaki benim mesajı okursanız anlarsınız. Lütfen kaynak belirt demişim ama herhalde benim mesajı okuma gibi bir girişimi olmamış. Ardından 2 gün geçti ve eralp'e durumu söyledim. Ardından dün girdiğimde donanımhabere bir kaç başlık daha eklenmiş. Motosiklet.net sitesinden aynı başlık adıyla arattım boy nickli uyenin mesajı ve aynen aktarılmış ve boy'a haber verdim. AYnı zamanda BBRR'a da haber verdim. Gerekli uyarılar yapılmış arkadaşa.
  -Benim amacım sadece küçük bir uyarı yapılması ve bir yerden kopyalanacak bir yazının kaynak belirtilerek nasıl başka bir foruma aktarılması gerektiğinin anlatılmasıydı? - Kısmet

  İzmirin kurutluş Gününe denk geldi işte.. Arkadaş tüm hataları düzeltmiş ve kaynak aldığı yeri belirtmiş.
  -Sorunda çözülmüş.. Ama CBF 150 testinde hala kaynak belirtilmemiş onuda yazarsa çok güzel olur...
  Otomot.NET Kurucusu - Tamindir.com Çalışanı - Siyahinazuma.com sahibi

 12. #32

  Üyelik
  29 Ağustos 2005
  manyaak arkadaşımızın açıklama yapmasını beklerim.

 13. #33
  entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  13 Mayıs 2006
  Şehir
  Adana
  Motosikleti
  Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
  Bu olanların açıklaması yok... Bunlar belli Copy -Paste yöntemi... Bu benimde çok yaşadığım bir olay İstanbul'da Yayınevim varken bana bir sürü roman, öykü, şiir dosyaları gelirdi. Bazen üç dosya aynı çıkardı... Copy -Paste bu işin kolayına kaçan kendini uyanık zanneden zavallıların oluşturduğu bir şey... Televizyonlara bakınız... Dizilerde dahi senaristler Copy - Paste yapıyorlar... Motorsiklet Kültürünün daha tam olarak bilinmediği türkiye'de neden olmasın. Adam çeviri yapıp kendi yazmış gibi de yapıyor. Ben bir Motosiklet Ansiklopedisi hazırlıyorum. Kaynak kitap olarak. Bu Ansiklopedide Motosikletin tarihinden, Motosikletle ilgili gelişmelere kadar olan süreç, Motosiklet Kullanımı ile ilgili Trafik kurallarındaki ince nüanslar, Ulslararası Motosiklet Kuralları vs vs Sürüş teknikleri Motosiklet Akrobasisi, Wheeling teknikleri, Grup Sürüşleri vs bilgilerle donanmış bir kaynak kitap olacak. Tabii ki alıntı yaparsamda alıntı yaptığım kişilerle irtibat kurup telif hakları hukukuna uygun olarak hareket etmek gerekiyor etik olarak. 33 Yıl Motosikletle olan arkadaşlığımın elbetteki meyvelerini yemek en doğal hakkım. Ama ne olur arkadaşlar Alıntılarınızın nerden olduğunu bildirin Çünkü Uluslar Arası Telif yasaları Hem türkiye'den daha ağır Hemde Daha süratli... İnternet veya Basılı yayın veya televizyon yayını veya radyo yayını hiç farketmiyor... Aman dikkat sonra bir gün kapınız çalınır ve bir mahkeme kararı ile burun buruna gelebilirsiniz... Resim çekmek bile Telifle alakalı...
  Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...

 14. #34
  ManyAak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  16 Ağustos 2006
  Şehir
  Aydın/Kuyucak
  arkadaşlar beklediğiniz açıklamayı yapıyorum aynı şeyleri tekrardan yazamayacağım buyrun altına açıklamamı ekledim.okuyun

  http://forum.donanimhaber.com/m_9187551/tm.htm

  ben şöyle ekleyeyim.benim anneannem hasta.arada bir krizleri tutuyor.aşırı sinirlenmeden dolayı yüz felci geçirmişti ve o günden beri arada bir kriz tutuyor.bu mesajın yazlıdığı gün -saat 3 suları- yeni bir krizi daha tuttu ve biz babamla apar topar hastaneye kaldırdık onu.(hastane 25 km ötemizde)o akşam zaten babamla arabada yattık.

  neyse konuyu dağıtmayalım.misafirlerimiz geldi gerisi donanımhaberdeki gibi işte.

  ve gelelim şimdi size.benim emek çalmak gibi bir amacım olsa ben donanımhaberdeki nickimi niye burda kullanayım?ben enayi miyim?

  benim bazı topiclerdeki yazdıklarımı okumuşsunuzdur.ben böyle bir insan mıyım?(yazdıklarıma göre)
  ben bu foruma emek çalmak için niye gireyim?ben de sizler gibi motosiklet tutkunuyum.hem herkese yardımcı olmak hem de motosikletler hakkında bilgilerimi çoğaltmak amacıyla girdim ben bu foruma.ben size ihanet edecek kadar aşşağılık bir herif miyim?
  donanımhaberde de burdan alıntı yapıp yayınladıklarım var.evet.ama ALINTIDIR diye bas bas bağırıyorum.donanımhabere üye olmayanlar da giriyor.onlar bilgilensin diye alıntı yapmıştım ben onları.çok mu hatalı?
  hadi diyelim emeklerinizi çaldım.yazdıklarınızı alıntı die belirtmedim foyam meydana çıkmayacak mı?
  ben hepinizi arkadaş olarak görmüştüm.yazdıklarıma inanmayanlar olacak aranızda biliyorum.ama bunların hepsi gerçektir.bazı kişiler benim yapmadığım bu hareket yüzünden benden soğuyacaklardır bunu da biliyorum.işte bu yüzden aranızdan ayrılmaya karar verdim arkadaşlar.

  ben bu forumda olduğum sürece şunu gördüm.herkes motosiklet sevdalısı.herkes iyi kalpli.

  moderatörden bu konunun kilitlenmesini istiyorum.lütfen cevap yazmayın

  Allah hepinizi korusun

  saygılar...
  2 tür insan daima açtır:1.si bilimi arayan 2.si ise PARAYI

 15. #35
  mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  01 Ağustos 2005
  Şehir
  4.LEVENT & SERENGETI
  Motosikleti
  Melmeket Uşak/Manisa..NC 750 S
  ayrılmayı gerektirecek bir durum yok ki...
  Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
  (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

 16. #36
  Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  12 Haziran 2005
  Şehir
  marmaris
  Yasal sorumlulukları hakkında üye dün bu başlık açılmadan önce uyarıldı ...zaten alıntı ibaresi zannedersem bu uyarı sonunda kondu..

  Üye bir açıklama yazmış ..Hatasının farkında konuyu daha uzatmaya gerek yok
  [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]


  BLUE MOTOR
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler