Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi motoru tercih etmeliyim

Motovento
    REKLAM ALANI

MT125 (2019-2018)

CB125R (2018)

Duke125 (2023)

Suzuki GSX-S 125 (2022)

Husqvarna Svartpilen 125 (2022-2023)

Benelli 125-S (2022)

Aklımda şuan bu modeller var ve birkaç tanesini elemem lazım abilerim kafam baya karıştı çünkü ilk motorum olucak öncelikle hangisini alırsam alayım parça sıkıntısı olmayan parça masarafı düşük olan modeller hangileri ise motoru alırken ona göre almayı düşünüyorum modellerin hepsi tip olarak hoşuma gitti bir de ne kadar önemli bilmiyorum ama GSX-S125 için küçük motor diyorlar incelemesinde sele yüksekliği ise 785mm denmiş boyum 186cm sıkıntı yaratır mı mesela boyum o motor için bu sorumuda cevaplarsanız çok sevinirim abilerim size de amma soru sordum kusura bakmayın teşekkür ederim şimdiden hepinize
    shmowzow bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    parça olarak soruyorsan bence cb 125 ve bence görünüş olarak en güzelide o benelli tavsiye etmem muhtemelen ehliyet a1 ve yaşın 16 ve ilk motorun olacak 125 cc diyip geçme 110 120 ye çıkabilen motorlar bazıları o yüzden abs siz motor alma

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Parça konusu önemli ama kafanızdan şu "parça tedariği yok" olayını atın. Motosikletler sürekli parça ihtiyacı olan makineler değildir, sarf malzemeleri zaten bulunuyor, bulunmasa muadili oluyor. Tamamen parçalanmış karenajı bile öyle bir topluyorlar ki orijinal sanırsınız. Ufak bir aramayla bile iğneden ipliğe her şeyi bulup getirtiyorsunuz. Şu "yetkili servise vereyim, o uğraşsın" olayı da artık eski günler gibi değil. Her gün kaza yapıp parça ihtiyacınız oluyorsa da zaten motor kullanmak size göre olmayabilir.

Siz seçeceğiniz motorda hangisinin tipini beğeniyorsanız, hangisine maddi gücünüz yetiyorsa onu alın. Honda bile eskisi gibi değil, stok tutmuyor.
    espresso ve killingroad bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    cb125r,duke 125 ve svatpilen 125 alırdım..suzuki ön lastik 90 arka lastik 130 almazdım.
    benelli iyi de leoncino 500 ve 502c harici ufak modellerini sevmiyorum çok ağırlar.
    yedek parça sorun değil ktm ve husqvarnada stok var.hondayı bilmiğyorum eminim vardır.
    3 modelden birini seçerdim.mt serisi gereksiz pahalı hep yazıyorum ben tercih etmem.
    boyun 186cm hangi nakeda oturursan otur ufak kalıcak o yuzden yapcak bişe yok.
    hep yazıyoruz buraya modelleri bayiye gidip incelemen daha iyi olur.

Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cb125r,duke 125 ve svatpilen 125 alırdım..suzuki ön lastik 90 arka lastik 130 almazdım.
    benelli iyi de leoncino 500 ve 502c harici ufak modellerini sevmiyorum çok ağırlar.
    yedek parça sorun değil ktm ve husqvarnada stok var.hondayı bilmiğyorum eminim vardır.
    3 modelden birini seçerdim.mt serisi gereksiz pahalı hep yazıyorum ben tercih etmem.
    boyun 186cm hangi nakeda oturursan otur ufak kalıcak o yuzden yapcak bişe yok.
    hep yazıyoruz buraya modelleri bayiye gidip incelemen daha iyi olur.
    Lastik öyle olunca noluyo ki suzikide baya hoşuma gitmişti oysa

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Yol tutusu az,konfor az olur.tabani genis degil on ve arka olarak ufak taban suzuki gsxs

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Sorduğunuz soru oldukça geniş bir konuya işaret ettiği için size en iyi yanıtı vermek için her bir motosiklet modelini ayrı ayrı incelemek gerekiyor. Ancak genel olarak söyleyebilirim ki, bu modeller arasında hangisinin size uygun olduğunu belirlemek için birkaç faktörü göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Öncelikle, kullanım amacınızı ve ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekir. Bu modeller arasında bazıları daha sportif, bazıları ise daha sakin bir sürüş deneyimi sunar. Ayrıca, her bir modelin performansı, yakıt tüketimi ve bakım maliyetleri farklı olabilir, bu yüzden bunları da dikkate almanız gerekir.

Parça sıkıntısı konusunda ise, her bir markanın servis ağı farklı olabilir. Bu nedenle, sadece parça maliyetlerine değil, aynı zamanda servis imkanlarına ve markanın Türkiye'deki durumuna da bakmanız gerekiyor.

GSX-S125 için küçük bir motor olması nedeniyle sele yüksekliği sorunu yaşayabilirsiniz, ancak bu tamamen kişisel tercihinize bağlı bir durum. Boyunuzun bu motosiklet için uygun olup olmadığını belirlemek için test sürüşü yapmanızı öneririm.

Son olarak, bu modeller arasında seçim yapmadan önce mümkün olduğunca detaylı bir araştırma yapmanızı öneririm. Her bir modelin avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyin ve en uygun olanını belirleyin.

Umarım bu yanıt size yardımcı olmuştur. İyi sürüşler!
    Atincozkan, Cyan ve killingroad bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Kullanim amaci zaten en buyuk faktor.
    Ben surekli sehir ici kullaniyorum.zaman zaman uzun yol yapiyorum ama uzun yol 200kmyi gecmiyor.sehir.icimi sureceksin.hangi ildesin orda guzel servis varmi bunlar onemli tbiki

Kullanim amaci zaten en buyuk faktor.
    Ben surekli sehir ici kullaniyorum.zaman zaman uzun yol yapiyorum ama uzun yol 200kmyi gecmiyor.sehir.icimi sureceksin.hangi ildesin orda guzel servis varmi bunlar onemli tbiki
    Şehir içi okula git gel vs şehir Kırıkkale servis burda bulamazsam bile 70 80km gider ankarada bulurum

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Benim herhalde başlangıç motoru için ilk düşüneceğim şey satma kolaylığı olurdu,o yüzden cb125 veya duke125den birini tercih ederdim.Bu ülkede Cbr125,mt125-mt25-r25 gibi motorların eğer ilk sahibi değilseniz alınmasına da epey bir karşıyım düzgün kullanılanlari yok gibi bişey.

Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim herhalde başlangıç motoru için ilk düşüneceğim şey satma kolaylığı olurdu,o yüzden cb125 veya duke125den birini tercih ederdim.Bu ülkede Cbr125,mt125-mt25-r25 gibi motorların eğer ilk sahibi değilseniz alınmasına da epey bir karşıyım düzgün kullanılanlari yok gibi bişey.
    MT125 alırsam zaten 10000km altında bir kaç ilan var 2019 model onlara bakıcam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Ozaman sorun yok ankarada ktm husqvarna ve honda servisi var.ktm husqvarnaya bakiyo zaten

Ozaman sorun yok ankarada ktm husqvarna ve honda servisi var.ktm husqvarnaya bakiyo zaten
    O zaman GSX ve benelli yi listeden eliyorum kalanlar ise bana kalmış hangisini beğenirsem bütçem yeterse onu alıyorum dogrumudur

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorduğunuz soru oldukça geniş bir konuya işaret ettiği için size en iyi yanıtı vermek için her bir motosiklet modelini ayrı ayrı incelemek gerekiyor. Ancak genel olarak söyleyebilirim ki, bu modeller arasında hangisinin size uygun olduğunu belirlemek için birkaç faktörü göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Öncelikle, kullanım amacınızı ve ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekir. Bu modeller arasında bazıları daha sportif, bazıları ise daha sakin bir sürüş deneyimi sunar. Ayrıca, her bir modelin performansı, yakıt tüketimi ve bakım maliyetleri farklı olabilir, bu yüzden bunları da dikkate almanız gerekir.

Parça sıkıntısı konusunda ise, her bir markanın servis ağı farklı olabilir. Bu nedenle, sadece parça maliyetlerine değil, aynı zamanda servis imkanlarına ve markanın Türkiye'deki durumuna da bakmanız gerekiyor.

GSX-S125 için küçük bir motor olması nedeniyle sele yüksekliği sorunu yaşayabilirsiniz, ancak bu tamamen kişisel tercihinize bağlı bir durum. Boyunuzun bu motosiklet için uygun olup olmadığını belirlemek için test sürüşü yapmanızı öneririm.

Son olarak, bu modeller arasında seçim yapmadan önce mümkün olduğunca detaylı bir araştırma yapmanızı öneririm. Her bir modelin avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyin ve en uygun olanını belirleyin.

Umarım bu yanıt size yardımcı olmuştur. İyi sürüşler!
    Puahahaha. Ben bu üslubu tanıyorum!
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)