Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

NS200 ABS mi ? HONDA CB125R MI ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA PCX
    Yaşım 25 henuz a ehliyeti yeni aldım.Hangisi mantıklı sizce? Başlangıç seviyesi ve konfor açısından.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Ns200 ün kronik sorunlarından dolayı tercihim Honda olurdu, bütçenizi belirtirseniz sizlere daha iyi motosikletler önerebiliriz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    İkinci el mi sifirmi.
    Kabaca su kadar parayi kenara ayirman lazim ikinci elde.3bin lastik,1500 zincir disli,500 yag degisimi,250buji,200 hava filtresi,500 on arka balata...
    Butceni soylersen marka model soyleriz.
    Konfor ve rahatlik acisindan naked iyidir

Motosikleti
    HONDA PCX
    Cevaplar içi teşekkürler bütçe 100bin TL

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    100.000 Tl bütçe ile Benim önereceğim motosikletler şunlar:

-Benelli Tnt249s
    -Cf moto 250 Nk-Sr (cl-x yeni model olduğu için bir şey diyemiyorum) 0 model
    -Honda Cb250r
    -Ktm duke 250 Abs.

Bu modelleri araştırıp aklınıza yatanları seçebilirsiniz, yoksa önce ekipmanınızı alın sonra kalan parayla motosiklet alın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Daha once kac km kullandiniz.araba kullandinizmi

Motosikleti
    HONDA PCX
    Araç kullanıyorum aktif sadece ehliyet alma esnasında kullandım mt07

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı akalyoncu34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araç kullanıyorum aktif sadece ehliyet alma esnasında kullandım mt07
    Kullanım amacına göre Hero xpulse 200 olabilir. Son hız derdin yoksa (ki ilk motor için olmamalı) güzel motordur. Servis konusunda çok başarılı. Tipi çok güzel(göreceli). Bir araştırmanı tavsiye ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Soyle anlatiyim durumu.ben direksiyon hocasiyim.tavsiyem soyle.
    20 beygiri gecmeyen ister sifir ister ikinci el naked motosiklet al.sehir icinde en az 6 ay kullan.uzun yolda en az 10 kez 200kmlik yol yap.sonra durumunu degerlendir.kendine guvenin varsa satip 30-80 beygir arasi motosiklete gecebilirsin
    .hala eksiklerin oldufunu dusunuyorsan acele etme surmeye devam.
    İlk alacagin motosikletin arka lastigi en az 130 taban olsun.ince lastik kayar

Cfmoto 250nk tavsiyemdir.
    150nk veya 250nk ile baslayabilirsin.
    Tarz olarak seversen yamaha wr 125x tavsiye ederim

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Bütçe 100 bin mi?

100 bin içine neler dahil? Misal 100 bin motora, 15 bin de ekipmana mı? Ekipman dahil 100 bin ise, gidip sıfır Ns200 alın. Kronikleri var ama atla deve değil, saç baş yoldurtmaz. Kaliteli bir hissi var motorun, kesinlikle Çinli gibi değil, çok üst düzey kalıyor bazı Çinliler dışında(Cf Moto, Benelli) ama bir Japon da değil, fakat kimi yerlerde çok yaklaşıyor Japonlara bence.

Ekipmanı es geçmeyin. Pek çok kullanıcı bu hatayı yapıyor. Türkiye şartları falan diyenler olacak, kulak asmayın, ekipman, motordan daha önemli.

Nk250 önermem, ekranı çok pahalı, çalınıyor bir de, uğraşmak istemezsiniz. Sürüşü, sesi vesaire güzel motorun laf yok ama bence Bajaj dururken tercih edilesi değil. Bende Ns200 var, o da baktırıyor kendisine emin olabilirsiniz. Tabii ama bi Honda CB değil ama, onda anlaşalım. Fakat Rs200 düşünürseniz o da baktırıyor kendisine.

Lütfen ekipman atlamayın. Özellikle iyi bir kask(en az sharp 4+ almış bir kask), hörgüçlü bir motosiklet montu, aşırı kaliteye gerek yok, koruyucu olsun yeter, eklem yerlerini ve bilekleri koruyacak bir eldiven, koruyucu ayakkabı, ayaktan çıkmayacak şekilde, bir de dizlik elbette.

Kaskınıza da mutlaka pinlock alın, buhar işi sürüş zevkinin içine ediyor.

Bajaj'ın piyasası hızlı, zamanla buradan Japonlara geçiş yaparsınız diye düşünüyorum. İyi bakarsanız zarar etmezsiniz.
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA PCX
    Çok teşekkürler aciklamalar icin.ekipman dahil değil ekipmanlarım mevcut.anladığım kadarıyla honda diyorsunuz.ben 2 si arasında kaldımda

Bajaj sahibiyim. Bajaj alma. Şahsen bundan sonra Türkiye şartlarında Honda'dan şaşmam.
    espresso bunu beğendi.

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Bence;
    100 bin TL bütçe var, ekipman var, sigorta vs onlar da hariç,

kesinlikle sıfır alırım, manuel vitesli olarak, japon'da tek seçenek "YS 125" çinli ve hintli de seçenek daha çok ,RKS TRV242 , Mondial Rx3i ,NK250/CF250 , Bajaj , ns200,rs200,d250,n250,f250 , veya Hero Xpulse200

Ben muhtemelen ilk dominar 250 düşünürdüm, veya xpulse200 veya rx3i, eskilerde kronik sıkıntılar vardı, güncel durumu bilmiyorum, ama f/p olarak bunlar, sorunlarda öyle dert edilecek şeyler değildi, tabi biraz şans ve nasıl kullandığına bağlı olarak işler değişebilir.

Eğer bütçemi arttırabilicek olsam elbette Honda CB 250r alırdım , benim max hayalim zaten NC750 dct bana ömürlük olur.

Motosikleti
    HONDA PCX
    Teşekkürler yorumunuz için. 250 lik motor bana biraz büyük.baslangic için.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Honda derim

Alıntı dundanbiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence;
    100 bin TL bütçe var, ekipman var, sigorta vs onlar da hariç,

kesinlikle sıfır alırım, manuel vitesli olarak, japon'da tek seçenek "YS 125" çinli ve hintli de seçenek daha çok ,RKS TRV242 , Mondial Rx3i ,NK250/CF250 , Bajaj , ns200,rs200,d250,n250,f250 , veya Hero Xpulse200

Ben muhtemelen ilk dominar 250 düşünürdüm, veya xpulse200 veya rx3i, eskilerde kronik sıkıntılar vardı, güncel durumu bilmiyorum, ama f/p olarak bunlar, sorunlarda öyle dert edilecek şeyler değildi, tabi biraz şans ve nasıl kullandığına bağlı olarak işler değişebilir.

Eğer bütçemi arttırabilicek olsam elbette Honda CB 250r alırdım , benim max hayalim zaten NC750 dct bana ömürlük olur.
    bildiğim kadarıyla ys125 artık satılmıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)