Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

motorcularin kaza / kilometre orani

Motovento
    REKLAM ALANI
    dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Ehliyeti 2015'de aldım, öncesinde mobilet ile iki defa çöp tenekesine kafa atmışlığım var 7-8 senedir aktif motosiklet kullanıyorum, 2 yıl kuryelik harici kar-kış kullanmadım, ancak hep düşük cc idi, toplamda kaç km yapmışımdır bilemiyorum.

2015'den sonra ilk 100km 'de boş yolda virajda gece kumlu zemini fark etmeyip düştüm, hızım düşüktü parmağım kırıldı sadece, sonrasında kazam yok,

atlattığım tehlikelerin çoğu ise yolda başıboş hayvanlardan kaynaklı, 1,2 defa da yayaların yola atlaması vardır, trafikte araçlar ile yaşadığım bir tehlkie aklımda kalmadı maalesef.
    Aşklar biter yollar bitmez dedim, ne aşk bitti ne de yollar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Toplam 30bin civarı tecrübem var.Şükür daha bir kaza yapmadım.Sayılırsa U dönerken,hafif rampa sağa keskin dönerken,Durmak için ayağımı yere koymaya çalışıp gevşek zemin yüzünde Yani acemilikten çok sağa sola düşürdüm motoru belki 5 6 kere.

Tehlike konusu ise çok daha spesifik bir konu.Orada kendimi çok sorguladığım oluyor tabiki.

Mesela sol şeritten boş otoyolda 100 110 km ile gidiyorken sola hafif dönen yolda bariyerin kendi şeridimin tamamını görmeme engel olduğu durumda.Yaaa diyorum şu şeridin içinde bir köpek ölüsü olsa pohu yersin değiştir geç görüşü daha iyi alacağın yere.Ben bunu ciddi tehlike olarak sayıyorumda adam 200 le yata yata oradan dönüyorken bu aklına falan gelmiyordur muhtemelen bunu nasıl değerlendireceğiz.

Göremediğin tehlikeyi görebilmen içinde bir eğitim lazım.Adamın görmediği tehlike zaten değerlendirmeye girmez.Sürüşü eğitimli bir gözün değerlendirmesi lazım.
    Cyan bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Motosikleti trafikte uslu uslu araç olarak kullanan insan, şansı da yaver giderse kaza yapmaz.

Uygun yollarda ve pistte performanslı sürüş yapan, motosikletin limitlerine yaklaşan insan zaten çok kez kaza yapmıştır. Gerçi güncel elektronik sistemler bunu bayağı bir azalttı...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naber la kalkamis
    Olm bilimsel bir arastirma yapıyoruz burda gelip trolleme.

500.000 km misss zaten inanmamistimm
    Motoloto ve kivanc34 te sensin muhtemelenn iyi eglenceler ;)
    İyi diyelim iyi olsun, sen nasılsın?

Aşk olsun, benim ne zaman trol şeyler yazdığımı gördün? İlber ile Celal'in öz evladı gibisin, bilimsel araştırman bittikten sonra Teke Tek Bilimde de izleriz inşallah seni. Seviliyorsun.

500.000 kilometre olayında da mütevazilik yaptım. 2020' de sıfır aldığım africa' yı 2021 de satışa çıkardığım da 82.000 kilometre de değil miydi? 500.000 kilometre nedir ki? Bu sezon az bindik galiba dediğimiz sezon da dahi 30.000 kilometreyi geçmiş oluyoruz çoktan. Yani binen adam biniyor, kıskançlık yapma. Herkes senin gibi tatsumo değil.

Yol var gidersen. Risk var sürersen.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Jeo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi diyelim iyi olsun, sen nasılsın?

Aşk olsun, benim ne zaman trol şeyler yazdığımı gördün? İlber ile Celal'in öz evladı gibisin, bilimsel araştırman bittikten sonra Teke Tek Bilimde de izleriz inşallah seni. Seviliyorsun.

500.000 kilometre olayında da mütevazilik yaptım. 2020' de sıfır aldığım africa' yı 2021 de satışa çıkardığım da 82.000 kilometre de değil miydi? 500.000 kilometre nedir ki? Bu sezon az bindik galiba dediğimiz sezon da dahi 30.000 kilometreyi geçmiş oluyoruz çoktan. Yani binen adam biniyor, kıskançlık yapma. Herkes senin gibi tatsumo değil.

Yol var gidersen. Risk var sürersen.
    Hahaha cook fena sıkıyosun sanki ;)
    Bana gelince, tatsumo dedigin bendenizin bu forumdaki lakabi nightrider!
    Gunduzler yetmiyor artik geceleri uzun yol yapiyorum, hem de 7 derecelik havada..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahaha cook fena sıkıyosun sanki ;)
    Bana gelince, tatsumo dedigin bendenizin bu forumdaki lakabi nightrider!
    Gunduzler yetmiyor artik geceleri uzun yol yapiyorum, hem de 7 derecelik havada..
    1 kilometre de gitsen 1000 kilometre de bizden misin? Bizdensin. Yaradan ne kadar motorcu dostumuz varsa, kazadan art niyetli ve dalgın sürücülerden korusun hepimizi. Ben takılıyorum sana. İster tatsumo ol ister yarı vampir gece gezen, sürdüğün sürece keyifli.
    F54 bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Motorum 13bin km'de. ilk 1000km'yi motoru aldığımda ehliyetim yoktu, kardeşim kulandı, rodajını o yaptı, ben ehliyet alana kadar artçı olarak gezdim, demek ki 12bin km yol yapmışım.
    Motorum 7bin kmdeyken 2019 yılında kaza yaptım. Sıkışık trafikte yaklaşık 50km hızla giderken sağ şeridin solundan, öndeki arabanın sol teker hizasından gidiyordum, olur da soldan önüme aniden kıran araba olursa şeridin sağına kaçabileyim diye böyle gidiyordum, o gün soldan önüme aniden bir araba sanki ben yokmuşm gibi daldı, şeridin sağına kaçabildim ama tam o sırada emniyet şeridinden giden tank gibi bir polis zırhlı aracı geniş olduğu için sağ şeride yaşmış şekilde hızla giderken yanyana çarpıştık. Neyse ki az hasarla atlattım, ama yine de biraz hasar aldım.

Geçenlerde de 2 şeritli caddede yaklaşık 50km hızla sol şeritten giderken öndeki arabalarla aramda makul takip mesafesi bırakmama rağmen sağ şeritte durup sola dönmek için arabaların geçmesini bekleyen, arabalar geçtikten sonra beni görmeyip sola kıran aniden önüme çıkan arabanın sol ön kapısına dimdik girdim. fren yaptım ama kaçış manevrası yapacak alan yoktu, düşmemek için dimdik çarptım, arabanın üzerindne uçmadı sadece ayaklarım yerden kesildi, arabanın diğer tarafını bir gördüm ama tekrar yere ayaklarım üzerine indim, yere bile düşmedim yani. ama motorun önü yamuldu. Neyse ki kaskom var. rapor tuttuk, sağolsun forumdan Gökhan arkadaş komşum olur onu aradım arabaya atlayıp geldi, eve yakın yerdeydik zaten. rapor tuttuk, olayı aynen yazdık, bu arada kaskoyu yaptırdığım sigorta firması normal araç çekicisi değil kapalı kasa minibüs şeklinde profesyonel bir motosiklet kurtarıcı gönderdi, motoru yükledik. Motor şimdi yamaha servisinde, dosya açıldı, servisin fiyat çıkarıp ekspere onaylatma işlerini bekliyorum. Diğer aracı da önceleri kendi toyota arababamı sürekli götürdüğüm toyota ustası kaportacıyı tavsiye ettim, o da ona götürmüş kapının onarımı için.
    Bende bir hasar yok. Kaza raporu tutulunca bir kurul onaylıyormuş, 3-5 gün sonra bir sms geldi, edevlet'den girdim baktım rapor onaylanmış, bana sıfır karşı tarafa 100 yazmışlar kusur oranını.

Bu istatistiklere göre her 6bin km'de bir kaza yapmışım. bir sonra 6bin km dolana yakın çok daha dikkatli sürmem gerekiyor.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum 13bin km'de. ilk 1000km'yi motoru aldığımda ehliyetim yoktu, kardeşim kulandı, rodajını o yaptı, ben ehliyet alana kadar artçı olarak gezdim, demek ki 12bin km yol yapmışım.
    Motorum 7bin kmdeyken 2019 yılında kaza yaptım. Sıkışık trafikte yaklaşık 50km hızla giderken sağ şeridin solundan, öndeki arabanın sol teker hizasından gidiyordum, olur da soldan önüme aniden kıran araba olursa şeridin sağına kaçabileyim diye böyle gidiyordum, o gün soldan önüme aniden bir araba sanki ben yokmuşm gibi daldı, şeridin sağına kaçabildim ama tam o sırada emniyet şeridinden giden tank gibi bir polis zırhlı aracı geniş olduğu için sağ şeride yaşmış şekilde hızla giderken yanyana çarpıştık. Neyse ki az hasarla atlattım, ama yine de biraz hasar aldım.

Geçenlerde de 2 şeritli caddede yaklaşık 50km hızla sol şeritten giderken öndeki arabalarla aramda makul takip mesafesi bırakmama rağmen sağ şeritte durup sola dönmek için arabaların geçmesini bekleyen, arabalar geçtikten sonra beni görmeyip sola kıran aniden önüme çıkan arabanın sol ön kapısına dimdik girdim. fren yaptım ama kaçış manevrası yapacak alan yoktu, düşmemek için dimdik çarptım, arabanın üzerindne uçmadı sadece ayaklarım yerden kesildi, arabanın diğer tarafını bir gördüm ama tekrar yere ayaklarım üzerine indim, yere bile düşmedim yani. ama motorun önü yamuldu. Neyse ki kaskom var. rapor tuttuk, sağolsun forumdan Gökhan arkadaş komşum olur onu aradım arabaya atlayıp geldi, eve yakın yerdeydik zaten. rapor tuttuk, olayı aynen yazdık, bu arada kaskoyu yaptırdığım sigorta firması normal araç çekicisi değil kapalı kasa minibüs şeklinde profesyonel bir motosiklet kurtarıcı gönderdi, motoru yükledik. Motor şimdi yamaha servisinde, dosya açıldı, servisin fiyat çıkarıp ekspere onaylatma işlerini bekliyorum. Diğer aracı da önceleri kendi toyota arababamı sürekli götürdüğüm toyota ustası kaportacıyı tavsiye ettim, o da ona götürmüş kapının onarımı için.
    Bende bir hasar yok. Kaza raporu tutulunca bir kurul onaylıyormuş, 3-5 gün sonra bir sms geldi, edevlet'den girdim baktım rapor onaylanmış, bana sıfır karşı tarafa 100 yazmışlar kusur oranını.

Bu istatistiklere göre her 6bin km'de bir kaza yapmışım. bir sonra 6bin km dolana yakın çok daha dikkatli sürmem gerekiyor.
    geçmiş olsun sana birşey olmasın motosiklet elbet alınır
    espresso bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    cb250r

Cok gecmis olsun Espresso hocam. kazanin kacinilmaz oldugunu anlayip, soguk kanlilik ile en mantikli karari vermissiniz tebrik ederim. Tekrar gecmis olsun
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Geçmiş olsun.
    espresso bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Geçmiş olsun.
    espresso bunu beğendi.

Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)