Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet Ekipmanı Seçimi Hakkında Çevremin Tepkisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben tulum ile tmax süren adam gördüm izmirde. evet görüntü olarak abartı ama bence güvenlik cok önemli
    vedat35 ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    100 lk sukıtırım için ls2 ff370 kask almıştım ki bana normal gelmişti.
    arkadaşlar bi dünya laf etti.
    sonra motor değişti kask kaldı.
    yeni motorla 40 ile giderken kaza yaptım. kafa üstü yere çakıldım. kask kırıldı, kafa sağlam kaldı...

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    bende LS2 FF900 e 350€ verdiğimde çok söylenmişlerdi ama ben çok memnunum çok kaliteli bir kask
    vedat35 bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Motoru yeni aldığımda Abus granit extreme zincir kilit almıştım, 2017 ocak ayında 1250 lira vermiştim 6 taksitle. Bunu duyan iş arkadaşlarım dalga geçmişti, yuh o kadar pahalı kilit olur mu diye. Şimdi de fiyat 6500 lira falan olmuş ama piyasadaki en sağlam zincir kilitlerden. İyi ki almışım dediğim ekipmanlarımdan, bedenimi korumuyor ama akıl sağlığımı koruyor çalınma korkusuna faydası oluyor, bunu da ekipman olarak varsayabilirim.

Bugün zincir kilidi deterjanla yıkadım, kılıfı kirlenmişti, tertemiz oldu, mekanizmasının içine wd40 sıktım. balkonda kuruttum. 6-7 yılır kullanıyorum, daha bir bu kadar daha gider, ömrü benden uzun olur, iyi ki almışım.
    vedat35 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaş çevreni gözden geçirme zamanı gelmiş
    çevren tam eski kafalı insanın motivasyonunu düşürüp aşşığıya çeken tiplerle dolu yani mantıklı bir açıklamaları yok sadece dalga geçiyorlar olayın vehametini kestirememişler
    şöyle söyleyeyim 100 cc cub kullanan bir arkadaş geçen gece kanala uçtu 14 gündür yoğun bakımda bilinci kapalı bir şekilde uyutuluyor ne olacağı belli değil
    sen sen ol gittiğin doğru yoldan şaşma en kaliteli ekipmanı al bir defa lazım oluyor haberin olsun

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı vedat35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese tek tek yönlendirmeleri için teşekkür ederim.

Yaz aylarında Dainese veya Alpinestars'ın deri çizmeleri ve bileği uzun eldivenlerinin kullanımı hakkında bilginiz var mı? Nemden kullanamaz duruma gelir miyim?
    Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama uzun eldivenler bir İzmir sıcağında evet terletir. Çıkartırken zorlanırsınız çünkü ter yüzünden elinize yapışmıştır. Haliyle ter, güzelim deri ekdivenin içine edecektir bir süre sonra. Onun için de yine aynı markaların yazlık eldivenleri var ve süperler, hem rahatlar, hem de terletmezler.

Uzun deri bot hiç kullanmadım. Denedim, ama sevmedim. Motosiklet dışında kullanmak mümkün değil. BMW'nin orta uzunlukta yazlık motosiklet botunu aldım, gayet memnunum. Çok dikkatli bakmayan anlamaz motosiklet botu olduğunu.

Uzun motosiklet çizmesiyle scooter'a binebilirsiniz, bence makul. Lakin o çizmelerle scooter'dan inip halkın arasına karıştığınız anda dalga geçenlere darılmak yok
    vedat35 bunu beğendi.

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    İleride Racing moto alacak ve şimdiden ekipman yatırımı yapıyorsan olabilir, imkanın var ise al kullan, yukarıda da yazılmış, muhtemelen görüntü ile bağdaştıramayıp dalga geçiliyor, yine tercih meselesi olarak, yazlık günlük kıyafetlere benzer ekipmanlar kullanılabilir, tech90 vb, mont, ayakkabı, eldiven de benzer tasarımlar mevcut.
    vedat35 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler