Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

V-Strom Yedek Parça Problemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    furkantrojka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    2022 model V-Strom aldık. Tutulan bir model en nihayetinde dedik, Suzuki sonuçta, üç günlük firma değil, Japon en nihayetinde. Geçen gün park halinde elimden kaçırdım, yere bırakmak zorunda kaldım ve manet kırıldı. Yenisi için bayiyi aradım ve parçanın gelmesi için 60 gün süre verdiler. 60 gün, bir manet için yazıyla "altmış". Yanlışlıkla bir kaza yapsak motor 1 yıl yatacak herhalde. Piyasada ne muadili var ne orijinali ne yan sanayii, kaldı motor kırık manetle.

99 model Rover kullanıyorum araba olarak. Geçen gün amortisörler, motor kulakları kapı kolu v.s değiştirdim. 3 gün parça bekledim, 5. gün arabayı geri aldım.

Durum bu iken piyasada tutulan, bilinen marka modelleri tercih etmenin ne manası var ki?
    blueway2 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Geçmiş olsun, Aliexpress'ten yan sanayi falan almak daha manalı olacak herhalde? (Zamanında NC'ye iki tarafı da ayarlanabilir manetler almıştım oradan, fiyatlar da makul oluyor...) (Yerli bazı satıcılarda muadil ürün gördüm gibi...) İstanbul'dan / merkezden falan da sordurmuş muydunuz? Antalya'ya özgü bir durum mu?
    espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sanırım servis farkı sorun.

Yoksa Suzuki'nin orijinal manetini internetten alırım 3 günde gelir.

Ama Rover diye bir marka var mı şu an? 5 yıl önce? Yedek parçası üretiliyor mu? İhtiyacınız olan herhangi bir yedek parçayı bulma ihtimaliniz nedir? Eğer yüksekse daha ne kadar yüksek olmaya devam edecek? Vs. Vs.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Teşekkür ederim öncelikle. Vallahi AliExpress'ten beklemek ile servisi beklemek şu an aynı hesaba geliyor gibi o yüzden kararsız kaldım. O ayarlanabilir, katlanır manetleri n11'de, sahibinden'de satan gördüm ama bizimkine uyumlu bulamadım.

Haşmet hocam ben internette de bulamadım, hatta bir kaç yer de aradım.
    Rover ile ilgili komik olan da o ya. Sağ arka kapı kolu, sağ arka beşik burcu, amortisörler ve arka motor kulağı değişti. Piyasaya son otomobilini 2005'te sürmüş ve Türkiye'de hiçbir zaman tutmamış bir markadan bahsediyoruz. En saçma sapan parçasını bulup 3 günde alabiliyorum, Suzuki V-Strom'a manet için iki ay bekliyorum. 😂
    hasmet bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı furkantrojka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim öncelikle. Vallahi AliExpress'ten beklemek ile servisi beklemek şu an aynı hesaba geliyor gibi o yüzden kararsız kaldım. O ayarlanabilir, katlanır manetleri n11'de, sahibinden'de satan gördüm ama bizimkine uyumlu bulamadım.
    Ebay'de "bu modelle uyumludur" diye satilan uygun fiyatli manetlerin deli gibi sallandigina sahit oldum. O yuzden incelemeleri okumadan almamakta fayda var.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Merhaba, wemoto sitesine bir bakmanızı öneririm. Eskiden parcalar bir haftada geliyordu, kaliteli ve ucuzdu da.

https://www.wemoto.com/bikes/suzuki/...v-strom_abs/20

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ihtiyacınız olan manet hangisi? fren mi debriyaj mı?

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Benim nmax'ı düşürüp,arka sağ yolcu ayaklığını kırmıştım.2-3 tane bayii aradım bu kadar basit parça için 1.5-2 ay bekleme süresi verdiler.Neyse ki sonradan premium yamahadan buldum da aldım.Parça tedariği sıkıntısı japon,avrupalı,cart curt her markada var bence.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ihtiyacınız olan manet hangisi? fren mi debriyaj mı?
    Şu an ikisine de ihtiyacım var. 😂

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, wemoto sitesine bir bakmanızı öneririm. Eskiden parcalar bir haftada geliyordu, kaliteli ve ucuzdu da.

https://www.wemoto.com/bikes/suzuki/...v-strom_abs/20
    Kontrol ediyorum hocam, teşekkür ederim.
    infernus bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bizim eski Sym Wolf'ün muadil ürünler listesinde fren maneti için "Rks Titanic 200 ve Suzuki V-Strom Dl 650" manetleri uyumludur yazıyordu. Bu mantıkla Rks Titanic 200 ve Suzuki V-Strom Dl 650'nin fren manetleri de birbirlerine uyar diye düşünüyorum. Aşağıya Rks Titanic 200'ün fren maneti ilanını ekliyorum, fiyatı 206 TL, belki işinizi görür.

https://www.motosikletsepeti.com/uru...anik-200/10202
    Cyan ve infernus bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim eski Sym Wolf'ün muadil ürünler listesinde fren maneti için "Rks Titanic 200 ve Suzuki V-Strom Dl 650" manetleri uyumludur yazıyordu. Bu mantıkla Rks Titanic 200 ve Suzuki V-Strom Dl 650'nin fren manetleri de birbirlerine uyar diye düşünüyorum. Aşağıya Rks Titanic 200'ün fren maneti ilanını ekliyorum, fiyatı 206 TL, belki işinizi görür.

https://www.motosikletsepeti.com/uru...anik-200/10202
    Eski kasada böyle bir uyum varmış, bunu ben de fark ettim. SYM Wolf, Inazuma, gsx v.s birbiriyle uyumluymuş ancak yeni model için böyle Bir bilgiye ulaşamadım. Pazartesi günü SYM parçası bulup bakacağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)