Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Garaj Sorunu... Önemli!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar hepinize merhaba konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum fakat eğer yanlışsa doğru konu yerine çekebilirim konuyu. Arkadaşlar merhaba umarım sağlığınız ve sıhhatiniz iyidir herkese iyi akşamlar dilerim. Benim sıkıntım şu şimdi bizim binamızın bir bahçesi var ve bu bahçeden garaja inen bir yol var ve arabalar bu garaja inen yoldan girip çıkıyor, bizde bahçe katındayız ve bu yol tam penceremizin önünde. bBinamızın çaprazında da bir bina var bu garajdan da çaprazda bulunan binaya giriliyor, yani garajın içindeki kapı diğer binanın girişi. Buraya 5-6 ay önce taşındık bir arabamız ve bir motorumuz var daha önce arabayı koyduk fakat karşı çıktılar, bizim binaya ait değilmiş garaj. Oturduğumuz apartmanda iki ev sahibi var diğerleri kiracı biri biziz diğeri de ikinci kattaki bir komuşumuz, o arabasını dilediği gibi koyabiliyor, ona bir şey demiyorlar fakat biz koyamıyoruz yaklaşık 3 ay önce tartışmayı kestik ve arabayı garaja koymayı bıraktık, fakat ben bir aydır motor sahibiyim ve garaja koyuyorum araba kadar yer işgal etmiyor doğal olarak. Önceden garajın kapısı 7/24 açıktı fakat bugün diğer binanın yöneticisi bu garaja kapı yaptırmış, bana hiç haber verilmiyor, kapıyı istedikleri gibi açıp kapatıyorlar benim acil işim çıksa motoru alıp gidemeyeceğim. Yarın çapraz binadaki yönetici ile konuşacağım bir anahtarında bana verilmesi hususunda fakat olumsuz konuşursa hukuki açıdan haklarım nelerdir. Sonuçta ben kapımın önüne arabamı ve motorumu çeksem o garaja inip çıkamayacaklar ve doğal olarak o garajda benimde hakkım var hem bahçe katındayım hem ev sahibiyim, sizce ne yapmalıyım. Benden anahtar için para isteyebilir amenna fakat motorunu koyuyorsun aidat vereceksin tarzında konuşursa ne yapmalıyım ? Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorumç..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Yasal olan durumlar var yasal olmayan durumlar var.ortak irtifa denen yerler bahceler garajlar vs ortak kullanim alani.sizin motosiklet koydugunu yer sizin aprtmna aitse koyabilirsiniz nezaket kurallari cecevesinde.diger arac sahipleriyle konusursunuz.yan binaya koymak istiyorsaniz rica edersini ben durumu pek anlamadim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

Tekrar okudim.yazdigina gore o garaj yan binaya ait.sadece nazikce 1 motorluk yer istersin zor bisey degil

bina şeklini tam olarak anlatamadım fakat paintten çizebildiğim kadarı ile çizdim bizim binadaki komşuya izin veriliyor ve arabasını istediği gibi koyabiliyor https://www.hizliresim.com/djmimxh

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    evde ikamet ediyorsanız ortak alan kullanma hakkınız var
    şimdi oturduğunuz evin sahibini arayın kardeşim bizi garaj a sokmuyorlar arayıp yönetici ile bu konuyu çözün de
    benim oturduğum sitede bir dairesi olan karşı komşu site bahçesine araç bile koyamıyor çünkü onun ortak kullanma alanını kiracısı kullanıyor

hocam zaten ben ev sahibiyim garaja giren yol benim evimin önünden geçiyorfakat garaj o binaya aitmiş ama bizim bahçenin yolunu kullanıyorlar garaja girebilmek için buda ortaklık şartı koşmaz mı o garajda otomatikman benimde hakkım oluyor yoksa bende evimin önünden geçen yola arabamı motorumu koyarım gelip girebiliyorlarsa girsinler ki imkank yok ben arabamı motorumu evimin önüne koysam geçemezler
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Çizimden birşey anlamadım, garaj gösterilmemiş ya da ben göremedim. Garaj onlara aitse nezaketen istemekten başka birşey elden gelmez. Komşunuz da nezaketen istemiş ve izin verilmiştir. Ona izin verilmesi size de verildiği anlamına gelmez diye düşünüyorum.

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı kayayusuf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam zaten ben ev sahibiyim garaja giren yol benim evimin önünden geçiyorfakat garaj o binaya aitmiş ama bizim bahçenin yolunu kullanıyorlar garaja girebilmek için buda ortaklık şartı koşmaz mı o garajda otomatikman benimde hakkım oluyor yoksa bende evimin önünden geçen yola arabamı motorumu koyarım gelip girebiliyorlarsa girsinler ki imkank yok ben arabamı motorumu evimin önüne koysam geçemezler
    Garajın yolu sizin bahçeden geçiyor diye o garajda sizin de hakkınız olmuyor maalesef ki. Yapabileceğiniz şey, güzelce 1 motorluk yer rica etmek. Kabul etmezlerse ücreti mukabilinde 1 motorluk yer istemek. Onun dışında kanunen ya da zorla bir şey yapmaya kalkmayın. Sonuçta komşusunuz, yüz yüze bakacakdınız.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı kayayusuf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşların belirttiği gibi hırsızlıktan korktuğunuzu ve bunun içinde 1 motorluk yer rica ettiğinizi uygun dille söylerseniz %85 anlayışla karşılarlar,yer vermezlerse valla ben olsam nasılsa sizin yolu kullanıyorlarmış arabalarınız gelip giderken toz oluyor işte ses oluyor rahatsız oluyoruz diyip biraz hır gür çıkartırsanız,bu sefer illa ki izin vereceklerdir.Anlamayana anladığı dilden anlatırsanız anlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:12 ----------

Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşların belirttiği gibi hırsızlıktan korktuğunuzu ve bunun içinde 1 motorluk yer rica ettiğinizi uygun dille söylerseniz %85 anlayışla karşılarlar,yer vermezlerse valla ben olsam nasılsa sizin yolu kullanıyorlarmış arabalarınız gelip giderken toz oluyor işte ses oluyor rahatsız oluyoruz diyip biraz hır gür çıkartırsanız,bu sefer illa ki izin vereceklerdir.Anlamayana anladığı dilden anlatırsanız anlar.
    Sonuçta binalar yapılırken "başka bir binanın içinden başka bir binaya giden garaj yolu"nun projeye dahil ve yasal olduğunu sanmıyorum.He tabi yan yana apartmanlar site halindeyse o zaman başka.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazıda anlatılamadığı gibi çizimde de anlatılamamış galiba. Ya da ben anlayamadım.
    BOO_74 bunu beğendi.

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Dostum binanın projesine bak garajmıdır yolmudur kime aitse o karar verir. Belkide sizin yerinizdir orası

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazıda anlatılamadığı gibi çizimde de anlatılamamış galiba. Ya da ben anlayamadım.
    https://i.hizliresim.com/djmimxh.png
    Hocam A ve B binası düşün bu binalar ayrı bahçelerde ve etrafı ayrı duvarlarla çevrili bu arkadaş B binasında kalıyor diyelim,A binasındaki insanların arabalarını garaja sokması için B binasının bahçesinden geçip A binasında ki garaja sokmaları lazım,arkadaşta diyor ki garaj bizim değil ama garaja girmek için bizim yolumuzu kullanıyorlar,kısmı de olsa ben burda hak sahibi değil miyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:22 ----------

Bazı yerlerde örneğin benim yaşadığım sitede sitenin içinden bir yol geçiyor,ancak müteahhit siteyi yaparken bu yolu devletten almamış,yani yol aslinda devletin yani kamunun eğer sizin bahçenizden geçen yolda her ne kadar bir yapı yerinin içinde de olsa müteahhit almadığı için kamuya açık bir alansa bundan dolayı hak iddaa edemeyebilirsiniz.Ancak bunlar çok ince detay işler bunlara gerek yok, dediğimiz gibi garaj sahibinden rica etseniz bence belli bir ücret mukabilinde zaten izin vereceklerdir.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    dostum sen buraya apartmanın google earth görüntüsünü at veya oturduğun adresi bana özelden at sana çok net bilgi verebileyim.
    yoksa ne yazdığından ne de çizdiğinden hiç bir halt anlamadım.
    Ekarademir bunu beğendi.

Arkadaşlar değerli cevaplarınız için teşekkür ediyorum diğer binanın yöneticisi ile konuştum biraz mırın kırın etsede halimden anladı garaja rahatça girip çıkabiliyorum teşekkürler iyi forumlar…
    espresso bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Sorunun çözülmesine sevindim ancak yanlış anlamayın ama çok saçma bir şey var, siz diyorsunuz ki garajın yolu bizim bahçeden geçiyor, o zaman o adamlar nasıl sizin bahçenizi işgal ederek oraya garaj yolu yapmış? sırf bu durum bile zaten onları haksız çıkartır, sizin aracınızı koydurmuyorlarsa yasal hak olarak o garaj yolunu iptal ettirirsiniz ya da benim de aracım oraya konulacak yoksa bu yol benim bulunduğum apartmana ait bu yolu kapatırım dersiniz, çok acayip tam ülkemize ait durumlardan biri

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.

Ya bu villada oturan abilerimiz nereye zıçacak, pardon nereye park edecek?

Haberin devamı...
    espresso bunu beğendi.

hocam konuyu hortlatmak istemiyorum ama durum şu zamanında iki
    kardeş buralar daha tabiri caizse dutlukken el ele verip iki bina yapıyor ortak
    daha sonrasında tabii satılıyor başka birileri satın alkyor vs böyle bir durum
    hal alıyor o satın alanlardan biride biziz imar durumunu öğrendim normalde iki bina da
    hak sahibi hem garaja hem garaj yoluna sorunum çözüldü herkese çok teşekkürler.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Hocam iyiki banyonuza gitmek için onların salonlarından geçmeniz gerekmiyor. Buna da şükür... 😁

Şaka bir yana bu gergin çağda kırmadan kırılmadan hallolmasına sevindim. Millet ottan tavuktan sebepler için birbirini kesiyor...😐
    kayayusuf bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler