Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Korlas Şikayetleri | Korlas Yedek Parça

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Triumph ve Ducati modelleri ile ilgili şikayetleri zaten modellerin başlıkları altında, bazen bu platform dışında da okuyoruz.

Yakın tarihte gelen, müşterisine yapılmış güncel bir açıklama olduğu için paylaşmak istedim.

Kısaca tekrar vurgulamak isterim.
    Ne konuşmacı ağabeyimin, ne de benim firmayı savunma gibi bir durumumuz yok. Kendilerinin yapmış olduğu açıklamanın aktarılması gibi düşünebilirsiniz.
    Söylenenlerin aksi bir durum yaşayan varsa, zaten başlığın devamında dile getirecektir.

Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    parça konusunda 15 gün 20 gün çok uzun bir süre değil ki yani bu gün parça sıkıntısı olmayan marka 650+ cc var mı?
    bu gün tr nin en çok satan orta sınıf lideri nc de bile 25 gün serviste yattı motosikletim
    bu sorunlar olmayan tek marka bence bmw olabilir

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bir video var sanırım bende açılmıyor şu an.

15 gün parça tedariği için gayet kabul edilebilir bir süre. Benim ne geçmişte yaşadığım ne yakın zamanda yakın arkadaşlarımın yaşadıkları deneyimler hiç bu şekilde değil. Bu gibi sorunlar BMW'de de yaşanırsa şaşırmam, orada da mesela bir arkadaşım geçen sene Kasım'da K1600 sipariş etti, Şubat'ta teslim edilecektir motor. Haziran'da teslim aldı. Bunları parçada da yaşatabilir şaşırmam ama evet en azından parça getirme konusundaki tecrübesi ve kapasitesi Türkiye'deki hiç bir motosiklet üreticisinde olmayan seviyede.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parça konusunda 15 gün 20 gün çok uzun bir süre değil ki yani bu gün parça sıkıntısı olmayan marka 650+ cc var mı?
    bu gün tr nin en çok satan orta sınıf lideri nc de bile 25 gün serviste yattı motosikletim
    bu sorunlar olmayan tek marka bence bmw olabilir
    15-20 gün değil ki, videonun hangi bölümünden bunu çıkardınız bilemiyorum. Yaklaşık 1 ay. O da dediklerini harfiyen yerine getiriyorlarsa.
    Aksi yorumlar okumuştum.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Korlas'ın savunulacak bir tarafı yok ki?
    "1994 yılında" kurulmuş işletmenin bu piyasanın ne ihtiyacı olduğuna dair en ufak fikri olmadan sadece motosiklet satmaya çalışan bir firma.

1 tane "normal" ayrılan müşteri ne duydum ne de gördüm. Parça tedariğini adam gibi ihtiyaca binaen yapmak zorunda.

24 Şubat'ta aliexpress'ten aldığım yedek parça 4 Mart tarihinde elime geçebiliyorsa Korlas bunu oturup bir düşünmeli derim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15-20 gün değil ki, videonun hangi bölümünden bunu çıkardınız bilemiyorum. Yaklaşık 1 ay. O da dediklerini harfiyen yerine getiriyorlarsa.
    Aksi yorumlar okumuştum.
    15 GÜNDE bir sipariş geçiliyor dedi bir hafta 10 günde de gelir yani süreç böyle
    veya buradan sipariş geçiyorsun 1 hafta da geliyor yani korlas ı bile beklemeye gerek yok
    https://www.worldoftriumph.com/

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    video'nun amacını anlamadım.

1- ülkede usta yetişmiyor kardeşim

2- korlas parça stoğu tutuyorum dedi ama sinyali bile veremedi

3- yedek parça bazen 1 aydan geç geliyor.

bunu videoya çekmenin mantığını çözemedim.

Değil Z-moto, Honda Türkiye'de bile aynı sorunlar mevcut.
    retox70 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    ktm alın diyorum hep size anlamıyorsunuz

korlas'tan bağımsız olarak söyleyeceğim motosiklet kullanıcıları enayi yerine konuyor.Sıra bekleyip bir şekilde motosiklet sahibi oluyorsun.eski modeli bırak yeni motorun parçası lazım olduğunda parça yok?stoksuz çalıyorlar ,ne güzel değil mi?siparişini alıyor parça geldiğinde o günkü kurdan fiyat hesaplanıp satış yapılıyor.Yurtdışında 10-15 senelik motorların civatalarına kadar temin edilebiliyorken ,Ülkemizde en çok satılan marka'nın Yunanistan bayilerinde olan stok neden burada yok?Neden o parçanın gelmesi için 15-20 gün belki 1 ay bekliyorum.Yıllar evel gördüğüm bir hadise ;(amatörce gelebilir) (çin ithalatcısının deposu) ellerinde o an stoktan olmayan parçayı hazır satabileceği motoru parçalayarak çözüyorlardı.
    Atincozkan, -Black- ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Çünkü fakiriz, ne bayiler ne distribütörler her an değer kaybeden parayı stoğa bağlamak istemiyorlar.
    Atincozkan bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    diğer firmaları bilmiyorum.ktm de fiyatlar euro.eğer euro artarsa veya düşerse ktm spormoto sitesinde fiyatlar düşüyor yada artıyor.o yüzden stok sorunu olmuyor sanıyorum.yani stoga para baglamamış oluyor.
    ama yerli üreticiden atıyorum mont aldın.bayi 2 ay önce 200 e aldıgı montu 2 ay sonra 300e satamıyor kimse almıyor tabiki

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 GÜNDE bir sipariş geçiliyor dedi bir hafta 10 günde de gelir yani süreç böyle
    veya buradan sipariş geçiyorsun 1 hafta da geliyor yani korlas ı bile beklemeye gerek yok
    https://www.worldoftriumph.com/
    Bir daha bak istersen hocam. Ayın 5'inde geçilen sipariş, sonraki ayın 1-2 si gibi ellerinde oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    video'nun amacını anlamadım.
    Burada ilk mesajda da, youtube'da videonun açıklamasında da bu bilgi yer alıyor.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bu ayda iki sipariş geçme durumu sanırım Yamaha ve Honda'da da vardı; ithalat maliyelerinin yüksek olmasından mütevellit bu şekilde bir gruplama yapmak şart oluyor, hatta bazı şirketler gelen malları millileştirmeden antrepo veya fiktif depolarında tutar ve belli periyotlarda grup halinde millileştirirler.

Bu tarz bir ithalat prosedürünün eleştirilecek bir tarafı yok, ancak her parça da bu şekilde beklemeye tabi olmamalı, sarf malzemesi dışında kalan bazı parçaların da mutlaka stoğunun bulunması gerekir.

Burada Honda gibi bazı üreticilerin eleştirdiğimiz ortak parça kullanımı (mesela sinyaller aynalar vs vs) bir avantaja dönüyor; bu tip parçalar pek çok modelle uyumlu olduğu için stoğu bir şekilde dönüyor ve atıl kalmıyor, distribütorde her zaman bulunabilir oluyor.
    DickName, espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Geçen yaz sola yatan xmax 250 için sol arka artçı basamağı lazım oldu, gelmesi tam 1.5 ay sürdü. İnternette de satılan bir parçaydı ama orijinalliğinden emin olmak için servisten temin edelim dedik durum bu. 1 aydan önce parça getirebilen bir marka var mı şu an?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen yaz sola yatan xmax 250 için sol arka artçı basamağı lazım oldu, gelmesi tam 1.5 ay sürdü. İnternette de satılan bir parçaydı ama orijinalliğinden emin olmak için servisten temin edelim dedik durum bu. 1 aydan önce parça getirebilen bir marka var mı şu an?
    Esas konu bu işte. Şartlar açık ve ortadayken 1 ay falan da kabul edilebilir. Yani ya sineye çeker alırsın ya da başka markaya bakarsın.
    Ama 1.5 ay sürüyorsa, bir şekilde ihmal söz konusu. Sahiplerinin canını da bu sıkıyor zaten.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Şimdi yukarıda bahsettiğim hikayelerde olan arkadaşlarımdan biri geldi, bende kıyafeti kalmıştı onu alıp yola gitti.
    Ben 45 gün diye hatırlamışım parça gelme süresini, çok çok daha uzun sürmüş. Üstüne yanlış parça gelmiş tekrar beklemiş, sonunda da anahtarını kaybetmişler.

@atincozkan
    Evet EUR'a bağlamak bir yere kadar çözüyor konuyu ama yine ne zaman satılacağı belli olmayan bir parayı bağlamış oluyorsun. Modern neo-kapitalizmde bunun bir çaresi maalesef yok. Distribütörlük dediğin şey belirli parçaları tutma zorunluluğu içermeli diyeceksin mesela, bir finansal analiz koyarlar önüne sesini çıkartamazsın. İşin kötüsü şu an doğru düzgün para kazanamadan satış yapıldığı için en ufak bir ekstra maliyete tahammülleri yok.

Konu ayda bir ayda iki sipariş falan da değil, bunu söyleyen distribütör de tek ayak üstünde yalan söylüyor zaten. Ben niye Yamaha'da 30 gün bekledim? Hatta salak oldukları için 30+30 bekledim, hatta motoru artık her şeyi tamamlandı diyerek teslim aldıktan 20dk sonra telefon geldi, tekrar gittim. =) Korlas'a parça istemeye gittik kodunu bize sordular, bulduk ettik, ee dedik nolucak. Ya bunu getiremeyiz...
    İşin özü Türkiye'de ne kullanırsanız kullanın bir probleme denk gelme bahtsızlığı yaşadıysanız işiniz Allah'a kalmış durumda. O yüzden keyfi alacağınız motorlara binin de bari serviste değilken keyifli olsun =)
    Quando 696, -Black- ve ryangt bunu beğendiler.

Quando 696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj D400
    Tamamen distribütör firmaların niteliksizliğidir. Ne yazık ki korlas olsun z-moto olsun spormoto olsun bunlar müşteri hizmetlerinde çok vasatlar. Para bağlamaktan korkuyorlar yedek parçaya fakat ellerinde ki malları globalde değerlendirmek hiç akıllarına gelmiyor ürün akışını hızlandırmak için. Kısacası para bağlamaya korkuyorlar ticari zekasızlıktan ha şöyle bir durumda söz konusu niteliksiz elemanlar çalıştırıyorlar çok para vermek istemedikleri için o yüzden tüm iş trafiğini belliyorlar. Trajikomik olaylar serisi Türkiyem yaa.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler