Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Mt 07 Tracer 700 frenleri nasıl?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cb 250 R
    Benim için motorda gidişten çok duruş önemli. Önceden abssiz r25 im vardı hiç sevmiyordum ön frenini. İlerde motoru büyütmeyi düşünüyorum. Cb500x yada hornet gelince onlara da bakacağım. Ama tracerla mt hoşuma gidiyor. Bu motorların frenleri nasıl güven veriyor mu gittiği kadar duruyor mu? Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    tracer 700 icin konusuyorum.cok hizli ve sert kullanmiyorum. frenler bana gore yeterince iyi ani frenajlar artcili ve tek gayet guzel ama bu motorla limitleri zorlayan kullanicilar frenleri daha iyi test ettigi icin daha dogru cevaplar verecektir..

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    kararınca ortalama diyebilirim.kötü değil çok iyi değil.ama hangi motor yılını sorduğuna görede değişir.bendeki 2018 2. makyajlı seri yani 280mm disk.bir sonraki nesil 300mm oldu yani ısırma oranı bi tık artmıştır.ayrıca bende batlax vardı rosso ile daha iyi bir limit oluxaktır net.ayrıca tam sinterli bir balata takılırsa bence ilk ısırma hissi artıcaktır daha iyi durucaktır.şu an mt9 21 model var onunla kıyaslarsam inanılmaz ötesi bir fark var aralarında hem ısırmada hem yavaşlamada.bu arada brembo m50 de kullanmışlığımda var.ama kısaca yanıtı evet gittiği kadar duruyor olurdu heleki lastik ve ön balataları değiştirirsen buna değer

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Yamaha, Honda, Suzuki, Bmw vs gibi motorların freni biz standart kullanıcılar için gayet yeterlidir , motorun fren kabiliyetine değil kendi fren kabiliyetinize kafa yorun , eğitim alın , video izleyin , pratik yapın vs..
    espresso ve -Black- bunu beğendiler.

Motosikleti
    Cb 250 R
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha, Honda, Suzuki, Bmw vs gibi motorların freni biz standart kullanıcılar için gayet yeterlidir , motorun fren kabiliyetine değil kendi fren kabiliyetinize kafa yorun , eğitim alın , video izleyin , pratik yapın vs..
    Çok haklısınız ama r25te 4 parmak fren yapmama rağmen hoşuma giden ısırma ve freni sağlayamıyordum.Ama şuan cb250r var bende çok daha kafam rahat fren olarak.O yüzden sordum.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Evet çünkü MT-25'in öyle ne ısırdı dedirtecek bir freni yok. Tracer700'ün de yok.
    Standart kullanımın %90'ında bir probleme sebebiyet vermeyecek belirli düzeyde frenleri var bu motorların. Ben ekstra istiyorum frende dersen güzel bir balata ile destekleyip ne kadar yeterli geleceğine bakabilirsin.

Benzer performans/kalite düzeyinde ekipmanlara sahip XJ6'yı 35bin km kullandım. Sadece bir kere frenler ciddi manada yetersiz geldi, orada da ben aptalca bir şey yapıyordum. Ha frenin iyisi her zaman lazım olur, aptalca bir harekette bulunmasak da iyi durabilelim diyorsak kabul, frenler güçlendirme ister. Ama bundan önce iyi fren yapabilme antremanı çok daha fazla kazanım getirecektir + iyi bir frene sahip motosikletin olduğunda veya Tracer'ın frenlerini güçlendirdiğinde de bu iyi fren yapabilme becerisi çok işine yarar.

Yoksa öyle haşırt diye sonuna kadar sıkıyorum abey dendiği zaman motorlar pek durmuyor. Bir de Tracer'da bulunan ABS çok maharetli bir ABS değil, devreye girdiğinde iyice durmaz oluyor motor.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Cb500 serileri 0 gelirse çift kaliperli olacak ve hondanın frenleri gayet güzeldir. Önceki motorum mt 25 idi ne mt 25 ne r 25 ne de mt 07 nin frenleri hondalar ile kıyaslanabilir. Tracer 700 alacaksan en azından balata ve lastiği geliştirmen gerekecek durabilmek için. Yine de tatmin edemeyebilir.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tracer700 fluence megane gibi iyi gider ama durmaz.

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yoo gayet de iyi duruyor. 5 yıl boyunca her hava koşulunda kullandım ve fren konusunda hiç bir sorun yaşamadım.
    Youtube: YOL AVCISI

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Japon nasılsa iyidir mantığı çok yanlış bu arada.

Hani bilgi ve birikimimi geçtim, video olarak da şöyle bırakayım:

Fren yapmayı, progresif kullanmayı öğrenmek ayrı şey, manet ve pedalı sıkınca durma mesafesi ayrı şey. 1-2 metre küçük gibi geliyor ama büyük mesafeler o hızlarda.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı fancydriver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japon nasılsa iyidir mantığı çok yanlış bu arada.

Hani bilgi ve birikimimi geçtim, video olarak da şöyle bırakayım:

https://www.youtube.com/watch?v=J5-ig0v3j2A&t

Fren yapmayı, progresif kullanmayı öğrenmek ayrı şey, manet ve pedalı sıkınca durma mesafesi ayrı şey. 1-2 metre küçük gibi geliyor ama büyük mesafeler o hızlarda.
    Iyide Hondayi alan adam en iyisi oldugu icin almiyor ki. Su sebeplerden aliyor.

1-dayaniklilik
    2-sorunsuzluk
    3-saglamlik
    4-yaygin servis
    5-bol yedek parca
    6-hizli ikinci el
    7-rakipleri benzer performans
    8-veeeeeeeeeeee en onemlisi de ilk 6 maddenin verdigi guven duygusu.

Motosikleti
    Cb 250 R
    Arkadaşa katılıyorum japonlar diğerlerine göre daha sorunsuz ve ülkemizde 2. elde çok tutuluyor.Yamaha honda satarken rahat satıyorsun, ama başka marka olunca saçma sapan tekliflerle uğraşıyorsun. Ben frenlerini merak etmiştim ama ortalama sanırım

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyide Hondayi alan adam en iyisi oldugu icin almiyor ki. Su sebeplerden aliyor.

1-dayaniklilik
    2-sorunsuzluk
    3-saglamlik
    4-yaygin servis
    5-bol yedek parca
    6-hizli ikinci el
    7-rakipleri benzer performans
    8-veeeeeeeeeeee en onemlisi de ilk 6 maddenin verdigi guven duygusu.
    Konumuz frenleme ama? Yani Japon nasılsa iyi yapmıştır mantığı yanlış, modelden modele göre oldukça değişiyor. Hatta aynı modelin, farklı yıllarında da farklılıklar büyük olabiliyor.

Ben de Japon seviyorum ama bu frenlerine gözü kapalı "iyi" diyebileceğim anlamına gelmiyor.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Konumuz frenleme ama? Yani Japon nasılsa iyi yapmıştır mantığı yanlış, modelden modele göre oldukça değişiyor. Hatta aynı modelin, farklı yıllarında da farklılıklar büyük olabiliyor.

Ben de Japon seviyorum ama bu frenlerine gözü kapalı "iyi" diyebileceğim anlamına gelmiyor.
    Arkadaşımın 2019 model R25 motosikletini kullandım, gidiyor gidiyor ama durması soğuk soğuk terlettiriyor frenleri malesef gidişi kadar iyi değildi yine aynı arkadaşımının X-Max 300 Abs modelini kullandım, malesef deneyimlediğim en kötü abs sistemine sahipti. Abs devreye girdiği zaman motosikletin frenleri neredeyse iptal oluyor gibiydi ve frenler aşırı zayıflıyordu yine soğuk soğuk terlettiriyordu , tabi bu konulara alışınca sorunlar çözülür ama R25 de ön fren 2 pistonlu yüzer kaliper olmasındansa 4 pistonlu sabit kaliper olsaydı çok çok daha iyi duruş mesafesine sahip olurdu.

Forumdan Uzaklaştırıldı

İyide videoda sampiyon honda ve huskarna diyor(4:40) ?

Bi de yani teste bak cay demle.
    -60 la mi girdin abi ?
    -evet,hatta 63 falandi adadsfads

Gercekten asiri bilimsel bir fren testi olmus...

Fren yapmak kullanicidan kullaniciya degisir,

onu gectim, ayni kisi bile her defasinda ayni performansla fren yapacak diye bisey yok

Onu da gectim,birinde 63 kmh ile fren yaparsin,digerinde 58kmh ile.

Hondanin kadraninda 60 yazarken gps hizi 54 kmh olabilir.

Ktm nin de 57 olabilir mesela.

Bu kadar cok belirsizligin oldugu bir ortamda bir markayi fren sampiyonu ilan etmek,digerine kotu demek tam bir amator isi olur.

Gerci videoda kotu demiyor hicbiri icin ama arada 1-2 metre fark var demesi ve senin bunu onemsemen ve ustune ustluk videoda honda nin fren sampiyonu(!) olmasi ama senin japonlar frenlerde iyi degil demeye getirmen falan..
    Neyse..

Hayir ondan sonra seni okuyan senin gibi cocuklar tofas mofas diyor deli ediyor beni.

Bu arada honda cb300 un frenleri duke 250 den daha cok begeniliyor..internetten arastirmani oneririm ;)
    Thesinner83 bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r

Konumuz T7 nin frenleri evet. Ama sizin paylastiginiz videoda T7 yok. Yamaha da yok. Honda var. cb250r in frenleri de iyidir bu arada soyleyim

Ayrica kimse japon nasilsa en iyi frene sahiptir gibi bir motto ile yola cikmiyor zaten. Oyle olsa bu baslik acilmazdi.

Birde isin su boyutu var. Iyi bir frene sahip motosiklet icin, bu motosiklet guvenlidir de diyemeyiz.
    zihnigonen bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kombine fren olan motosikletlerin frenleri çok güzel
    eski kasa nc 700 varadero her iki motosikleti de kullandım fren hiç tedirgin etmiyor

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kanıya varmak için kaç farklı tracer 700 ü ne kadar kullandınız acaba?
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    İnceleme de guclu yazmislar.
    Kafanda soru isareti varsa birinden odunc alip yada yamaha bayide test edebilirsin.

https://www.motorcyclenews.com/bike-...acer-700/2020/

Onde 2 tane 282mm disk varmis

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Üç yılı aşkın süredir Tracer 700 kullanıyorum. Frenlerinde bir sıkıntı görmedim. En çok frenleri test etme imkanım şehirler arası yollarda kırmızı ışığa yakalanınca oldu. 100 km. üstü süratle ışıklara yaklaşırken kırmızı ışığın yanmasıyla frenlere asıldığım oldu. Kesin duramam bir kaç metre çizgiyi geçerim dediğim her defasında çizgiden önce durdum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)