Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni silindir kapağı faydaları nelerdir ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, 110cc cup motorum var yalama olan vidaları tornacıda hallettirebilmek için silindir kapağını söküp arızalarımı yaptırdım, sökerken sente ayarına dikkat edip toplarken aynı şekilde topladım fakat birşeyler ters gitti, senteyi kontrol edip taktım marş yaptığımda değişik sesler gelmeye başlayınca stop ettim, kapağı söküp baktığımda emme sübapı yamulmuştu, elimde çok az kullanılıp sökülmüş kozmetik olarak %90 temizliğe sahip kapak vardı, sıfır orijinal olara subap, subap keçesi, subap yayları ve iticileri (piyano) değiştirdim eksantrik milini yeni kafaya aktardık elimde sıfır ve orijinali yoktu. Yaptığım bu yeniliğin ne gibi artıları olur bilgi verirseniz çok memnun olurum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    cup motorlar kolay kolay kapak bozmaz zaten. temiz yeni üst kapağın oldu. ekstra bir faydası olmaz.

Genel olarak baktığımız da performansta bir artış olur mu çıkan sübaplar yan sanayiymiş, daha iyi Alışveriş yapacağı için iyileşme söz konusu olabilir mi ?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    eski kapakta sorun yoksa yeni bir şey fark etmezsiniz, subaplar kaçırmıyorsa kapak contasında sorun yoksa değişen bir şey olmaz, subap ayarı kaynaklı bir fark hissedebilirsiniz.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Hiçbir artısı olmaz.
    freasy bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler