Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İsrail, Türkiye'de depremzedeler için sahra hastanesi kuracak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sagopa K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Swift-R 170

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen şiddetli depremin ardından İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, İsrail ordusunun ölümcül depremin ardından Türkiye'de bir sahra hastanesinin kurulmasına karar verdiklerini bildirdi.

Gallant, İsrail Savunma Kuvvetleri Komutanı Herzi Halevi ile bir değerlendirme toplantısında Türkiye'ye yapılacak askeri yardım ve sahra hastanesinin onaylanması konularını ele aldı.

150 askeri arama kurtarma uzmanından oluşan bir heyetin, Türkiye'ye doğru yola çıktığı kaydedildi.

İsrail Savunma Kuvvetleri yardım heyetinin başkanı Albay Golan Vach, "Yaklaşık 150 kurtarma uzmanı önümüzdeki birkaç saat içinde Türkiye'ye doğru yola çıkmaya hazırlanıyor. Bunların üçte biri karargah ve istihbarat, üçte ikisi ise kurtarma, tıbbi ve mühendislik kabiliyetlerine sahip. Komşularımıza ve vatandaşlarına ulaşmak için büyük bir ayrıcalık hissediyoruz" dedi.

Haiti depremini hatırlatan Vach, "Gittiğimiz en önemli deprem Haiti'deydi. O zamandan beri bu büyüklükte bir deprem olmadı. Hayat kurtarmak ve Türk halkına yardım etmek için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

İsrail ordusu, Türkiye ve Suriye'deki depremzedelere yönelik yardım müdahalesine "Zeytin Dalı" adını verdiğini bildirdi.

1999 Gölcük depreminde'de yardıma gelmiş İsrail, 1.şahıstan okumuştum. hani nerede ümmet dediğiniz araplar? Osmanlı zamanında Yahudile're kapısını açmıştı, kendilerine yapılan iyiliği unutmuyorlar, şu coğrafyada dost diyebileceğimiz bir ülke işte.

https://eksisozluk.com/israil--68980?p=494

https://www.cumhuriyet.com.tr/dunya/...uracak-2048977
    tommygun, Cyan, birbilent ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Ey Büyük Atatürk!
    Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kesin ajanlık faaliyetleri yapacaklardır.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesin ajanlık faaliyetleri yapacaklardır.
    hee TOGG'un gizli sırlarını calacaklar...

facebookta dayılar buna bile laf yapmış.
    satoyama, M.balibey, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    SIrf israilli oldukları için bunlara gitmeyecek kişiler olacaktır ölseler bile ve ayrıca sadece israilli oldukları içinde güvenip gidecekler olacaktır. yani 2 birbirine zıt kutuplu bir ülkede yaşıyoruz pragmatist olmaktan ziyade.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ya vatandaşa çipli aşı yaparlarsa ne olacak

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ya bizim gen haritalarımız çıkarıp nasıl olur da böyle en kötü zamanlarda bile birbirimize kazık atmayı, fırsatçılık yapmayı düşünebildiğimizin sırrını çözerlerse ?
    mattiadestro ve birbilent bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    'Dıj güj'ler yardım edip destek oluyor. Yunanistan da...

"Bugün Yunan devlet kanalı ERT’nin sabah haberlerinin açılışında Türkiye’deki depremden görüntüler yayınlandı, “Ben Seni Sevduğumi” şarkısı çaldı.

Türkiye’nin komşusu Yunanistan, depremin ilk gününde arama kurtarma ekibi ve insani yardım malzemesi gönderdi."

https://www.google.com/amp/s/www.yen...ti-627473h.htm
    M.balibey ve espresso bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Evet, 1 hafta önceye kadar Yunanistan'a küfürler eden yandaş medya da azizlik mertebesine çıkardı.

O değil de elin gavuru Yunanistan yaranabiliyor yandaş medyaya, öz be öz vatandaşımız Kılıçdaroğlu yaranamıyor ne hikmetse.
    birbilent, xterkan ve M.balibey bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    SSK'yı batırdı ondan.

Benim merak ettiğim İnşaat ve Rant Partisi bu sahra hastanesini engelleyemese de boklamaya kalkmadı mı? Hemn şöyle Hatay Havalimanının orta yerine betonarme bir hastane dikselerdi ya şanımıza yaraşır.

Evet bu durumda bile siyaset yapıyorum. Zira ülkemi bu hale getiren siyasileri istemiyorum, bu kadar basit. Siyasetçinin suçunu kendi üstüne almak isteyen varsa buyursun, yoksa konunun siyasi olduğunda da hemfikir olalım.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    ben 97 99 arası askerlik yaptım ve levazım tümenindeydik ,o zamanlarda bile bizim birliğimizde ,seyyar mutfak, seyyar hastane ve gerekli malzemelerimiz vardı, nereye gitmiş bizim bu malzemelerimiz ?
    M.balibey bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    99 depreminde adamlar ilk gelenlerden ve köy kuranlardandı, araştırabilirsiniz. israil halkının %40ı anadoludan istanbul dan gitme insanların torunlarıdır.
    M.balibey bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 97 99 arası askerlik yaptım ve levazım tümenindeydik ,o zamanlarda bile bizim birliğimizde ,seyyar mutfak, seyyar hastane ve gerekli malzemelerimiz vardı, nereye gitmiş bizim bu malzemelerimiz ?
    Şuan askerlik 6 aya indirildiği için kalifiye olamıyor askerler ve yemekler hep dış alım ile alınıyor bir çok yerde. Bunu yapan kim?
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan askerlik 6 aya indirildiği için kalifiye olamıyor askerler ve yemekler hep dış alım ile alınıyor bir çok yerde. Bunu yapan kim?
    çok iyi biliyoruz ,bende bilmeyenler az düşünsün diye soruyorum zaten, düşünürse tabi
    aynen dediğin gibi tabldot ile beslenen ,hastanesi olmayan eğitiminin nasıl olduğu belli olmayan ,ordumu olur ?
    evet ama maalesef var ve maalesef ordumuz bu hale geldi

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değil de elin gavuru Yunanistan yaranabiliyor yandaş medyaya, öz be öz vatandaşımız Kılıçdaroğlu yaranamıyor ne hikmetse.
    Sadece KılıçdarSon değil, İmamSon da yaranamıyor melmekete.

Eski AKP'li vekil Reyhanlıoğlu, İmamoğlu'nu hedef aldı: Ne geziyorsun İngiliz uşağı!

İngilizleri sevmediğine göre Sütçü İmam müdahale etmeden faaliyette bulunan Fransızlardan kalma olabilir.
    Malum Fransızlarla İngilizler birbirini sevmezler. Geçmişte yüz yıl savaşmışlar sonuçta
    birbilent ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece KılıçdarSon değil, İmamSon da yaranamıyor melmekete.
    https://www.youtube.com/watch?v=kMTqHDGMKKA

Eski AKP'li vekil Reyhanlıoğlu, İmamoğlu'nu hedef aldı: Ne geziyorsun İngiliz uşağı!

İngilizleri sevmediğine göre Sütçü İmam müdahale etmeden faaliyette bulunan Fransızlardan kalma olabilir.
    Malum Fransızlarla İngilizler birbirini sevmezler. Geçmişte yüz yıl savaşmışlar sonuçta
    ağır konuşurum ağır konuşuruz ve hakkını savunduklarımız bile bizi savunmaz

insanlar ölürken, yardım beklerken, yağmalanırken bu bayanın derdi bu işte

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=3caMOA1_qOo

paşa da yazdıklarımızı birebir anlatıyor ,aklın yolu her zaman birdir
    birbilent ve DickName bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler