Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kuryelerin ögretmenlerden fazla para kazanmasi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Net kemiksiz 18-22 bin arasinda para kazaniyormusunuz,Ekşi de oyle yaziyolar.

Olm napiyonuz ya,ogretmenler kazanmiyor lan o paralari.
    Hele hele ozel sektor ogretmeninin iki kati para ediyor nerdeyse bu.

Hic bana serbest piyasa,sen de yap yapraaam seni tutan mi var falan demeyin.
    Ulkenin sartlari belli,bu resmen fais bir fiyat.Son tuketici olarak bu paralari aslinda biz oduyoruz.

Motorculuk zaten bir eglence,butun gun gazla bir de 18 - 22 bin para al.Bu isin ederi 10 bin,maxx.

Devlet acilen bu piyasaya el atmali,bir basibosluk var cunku..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Milletin ve vardiya müdürlerinin işkencesini, ağız kokusunu çekiyorsun. İyi para kazanabilirsin ama bu iş yurtdışında garsonluk yapmaya benezemiyor. Sen ben insan gibi davranırız ama paralı görgüsüz insan dışı varlık var ya sanki hizmeti değilde insanı satın aldığını düşünen her gün onlarla uğraşmak zorunda kalıyorsun.

Bence bunun yanında kadrolu öğretmenliğin böyle bir problemi yok. Ayrıca çalışmadığın zaman para kazanamıyorsun, sigortanı kendin yatırmak zorundasın yani sigortanı güzel yaptırırsan o kemiksiz kazancıda iyice aşağı gelecek. Hafta da 72 saat çalışmak zorundasın vs. vs. vs.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Atanamayan öğretmen kuryelik yapıyor sorun yok.. Bizzat arkadaşımdır..
    espresso bunu beğendi.

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Ne boş yapmışsın.Bir tarafta sıfır risk,hafta sonu 2 gün tatil yazın 3 ay.Diğer tarafta günde 12 saat çalış,izin 1 gün,motor üstünde her an risk,siparişi zamanında götür,siteye motoru sokmaz 3-4 blok yürü merdiven çık vs.uzar gider.He birde devlet öğretmene maaş verir kuryeden maaş(vergi) alır niye el atsın ?

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Kuryeler öğretmenlerden daha çok kazanmıyor eline çok para geçiyor ama kazancı asgari ücretten biraz fazla çok çalışırsa (ki burda fazladan kasıt günde 15 saat vs) o zaman biraz daha fazla kazanıyor ama özel hayat yok tatil yok kaza riski veya sakatlanma riski yüksek .Hele esnaf kurye ise sakatlanınca en az 4 ay para kazanama ihtimali yüksek ve bağkurlu olduğu için iş kazası olarak bildirmezse maaş alamaz bagkurdan vs vs vs bunları da göz önünde bulundurun derim.Tek karı kdv o da olmasa da olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    https://www.youtube.com/watch?v=1xjS...l=Kola%C3%A7an

35.000 mi ?

Vay canina.

Yav serbest piyasa dusmanlarina sarkastik biseyler yapayim dedim olmadi galiba.
    Bu sarkastik isini ben beceremiyorum sanirim :(

Kazanin arkadaslar hak ediyorsunuz ki bunlari veriyolar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ülker.halley davidson
    Çok kıskandıysan sende yap hasetli tohum seni
    Ben yapmam canımızı yolda bulmadık 3 kuruş para için

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Gofretcocuk5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok kıskandıysan sende yap hasetli tohum seni
    Ben yapmam canımızı yolda bulmadık 3 kuruş para için
    Ne is yapiyon sen kufurbaz çokonat ?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hoşgeldin Hırbo.
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Gördüğüm kadarıyla adamlar günde min 10 saat çalışıyorlar, bunun yağmuru var 0 derece soğuğu var , yazın 35-40 derece şehir içi durkalk trafiği var , hızlı gitse kızarlar yavaş gitse geç kaldın derler , hakkatten adamlar son kuruşuna kadar hakediyor , ayrıca ilaçda götürüyorlar yemekde bir nevi yaptıkları öğretmenlik gibi kutsal bir meslek..

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir zamanlar sitem ediyordum, kim ulan bu hırbonen diye. Şimdi açılan her yeni hesaptan hangisinin hırbonen olduğunu üsluptan çıkarıyorum. Merhaba.

Bu arada konu her ne kadar troll olsa da, ben de özel sektör öğretmeni olarak ciddi ciddi düşünmeye başladım.

Kazanıyorlarsa helal hoş olsun
    Millet 3-5km işe eve giderken tribe girer adam dünya km yol yapıyor, riski katlanıyor, kelle koltukta üstelik sadece trafikten bahsediyorum diğer etkenler hariç..

Ayrıca şunu aşağı bırakayım daha fazla saçmalanmasın;

https://youtu.be/rXS06Ecj2wI

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı Strangelove adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Net kemiksiz 18-22 bin arasinda para kazaniyormusunuz,Ekşi de oyle yaziyolar.

Olm napiyonuz ya,ogretmenler kazanmiyor lan o paralari.
    Hele hele ozel sektor ogretmeninin iki kati para ediyor nerdeyse bu.

Hic bana serbest piyasa,sen de yap yapraaam seni tutan mi var falan demeyin.
    Ulkenin sartlari belli,bu resmen fais bir fiyat.Son tuketici olarak bu paralari aslinda biz oduyoruz.

Motorculuk zaten bir eglence,butun gun gazla bir de 18 - 22 bin para al.Bu isin ederi 10 bin,maxx.

Devlet acilen bu piyasaya el atmali,bir basibosluk var cunku..
    çok biliyon ya adamlar 12 saat çalışıyo günlük senin öğretmen dediğin oturduğu yerden slayt okuyolar günde kaç saat ders veriyolar

sen motor eğlence işi diyonda bu havalardada yağmurda çamurda motor sürmemeyi tercih edebiliyosun adamların işi bence gayet zor ve hakkını alıyolar çok zoruna gidiyosa bırak işini madem bu kadar kolay alalım sana bi dio takıl reis

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Yapılan işe bakarsak kuryelerin az kazandığını düşünüyorum.

Kurye arkadaşlarım var. Gerçekten çok ağır iş.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son zamlardan sonra 12 saat aktif 6 gün calısan birisi ayda 40 brüt, 32-33 net kazanabiliyor

Hırbocum, motosiklet konusu hariç başka şeyleri saglıklı yorumlayamıyorsun bu gerçekten şaşırtıyor bizi.

12 saat kar kış demeden soguk sıcak demeden motosiklet tepesinde bu adam. işin ilginç yanı bu mesleği yapmak için ehliyet ve motor hariç hiçbir ekstra eğitim vs. gerekmiyor.

Diğer sektördeki arkadaşlar bu parayı fazla buluyorsa yaptıgı mesleği bırakıp bu mesleğe geçebilir, kimse onları tutmuyor.

Sana söyle söyleyeyim 2022 başında (ara zam öncesi) haftada 18 (yazıyla onsekiz) saat ders veren bir ingilizce ögretmeni 14 bin tl maaş alıyordu devlette. yani asgari ücretin 3 katından fazla.

ELeştirmek istersek bircok mesleği sayarak devam edebiliriz.

Kuryeliği kıyak bulan arkadaşlar 1.5 ay içinde kurye olabilir, sınava gir , kredi cek motor al. bitti.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Neden tüm zorlu meslekler öğretmenlikle kıyaslanıyor? Sonuçta öğretmenlikte insanların para kazanmak ve hayatını idame ettirmek için seçtikleri bir meslek. Düzgün nesiller yetiştirmek için bu mesleği seçtim diyenlere inanmıyorum, 1950’lerde kaldı o argümanlar.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin Hırbo.
    Bende onu diyecektim.
    Mal sahibi mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi. Malda yalan mülkte yalan. Gel de biraz sen oyalan

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İnsanların neyi niye seçtiği önemli değil. Öğretmenlik önemli bir meslek. Düzgün yapıyorlar mı ayrı konu. Ama onun da sebepleri var. Atatürk'ün vekillere denk maaş alsın dediği bir meslek sonuçta.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meraklısı gitsin çalışsın sonuçta torpile gerek yok herkesi alıyorlar bu neyin kıskançlığı.

Motosikleti
    cb250r
    Ogretmenlik, kuryelik, muhendislik doktorluk butun mesleklerin artilari eksileri, kolayliklari zorluklari var.

Bu konu da, her konu gibi alim gucune, paraya ciktigi icin bence ortada konusulcak tartisilcak kayda deger bir konu yok.

Ulkede 100 bin dolardan asagi duzgun ev yok. Kari koca ogretmen bu ulkede full ekders kurs ivir zivir toplam 2 bin dolar kazaniyor. Ev alamiyorsun ev. En temel hak olan barinma hakki, hayatimin en buyuk kabusu.

Ev kirasi, mutfak parasi, faturalar, ulasim, kiyafet, hastane, kirtasiye ve diger butun zorunlu masraflardan arta kalan 700-800 dolari( en iyi ihtimal ile) 5 sene biriktircen pesinat yapican da, 15 yillik kredi cekip kafana sokacak en ucuz evi alican.

15 sene de kredi oderken minimum sartlarda yasamaya calisican. Ona da tabi yasamak denirse.Hayatta kalmak cunku bu yasamak degil.

Biliyorum daha zorlu kosullarda yasamaya calisanlar var, lutfen bana kizmayin. "Allahtan belani mi istiyorsun yeter o para. Asgari ucretle calisan ne yapsin?" demeyin.

Ben burda mesleklerden bagimsiz hepimizin ortak noktasini konusuyorum cunku. Kosullarimiz gercekten cok zor.

Birde su sartlarda TL ile verecegimiz herturlu ornek 3-5 ay sonra gecerlililigini yitiriyor. O yuzden dolar dedim.
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)