Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benim hic ustam olmadi :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Selam arkadaslar,

10 yildir hep yetkili servislere gittim ben.Artik gitmek istemiyorum diyerek(gerekcelerim var) son bakimi disarda yaptirdim.
    motoruma 0.5 lt fazla yag koymus,dct sanmis galiba.Allahtan japon motoru bisey olmadi.

Hep sizlerden duydum, "benim ustam" veya "ustani degistir".
    Arkadaslar, acik olacagim.Para muhim degil benim icin,pahali olsun,yetkili servisten bile pahali olabilir,problem yok.

Muhendislik egitimi almis(makina muh olsa keske),bilincli bir usta arıyorum.
    Ezbere is yapmayan,gerektiginde motorumun service manuel ini bulup isini kitabina uygun olarak yapan bir usta ariyorum.

Motorum africa twin,motorum 120k ve subap ayarlarini kontrol ermesini isteyecegim.
    Suspansiyon yagini değiştirmesini isteyecegim.

Diger isleri zaten herkes yapiyor.Var mi oyle biri istanbul da ?

Calistigi garaj da rock muzik dinleyen,bilincli,ahlakli bir usta soyleyin bana.
    Motorumu gozu kapali emanet edebilecegim bir usta soyleyin bana :(
    fazil bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Eğlence başlıyor.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeş biz forum olarak motor sürmeyi bıraktık. artık powerpuff girls çizgi filmi forumuyuz.
    otopsici ve oldcockroach bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Strangelove adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar,

10 yildir hep yetkili servislere gittim ben.Artik gitmek istemiyorum diyerek(gerekcelerim var) son bakimi disarda yaptirdim.
    motoruma 0.5 lt fazla yag koymus,dct sanmis galiba.Allahtan japon motoru bisey olmadi.

Hep sizlerden duydum, "benim ustam" veya "ustani degistir".
    Arkadaslar, acik olacagim.Para muhim degil benim icin,pahali olsun,yetkili servisten bile pahali olabilir,problem yok.

Muhendislik egitimi almis(makina muh olsa keske),bilincli bir usta arıyorum.
    Ezbere is yapmayan,gerektiginde motorumun service manuel ini bulup isini kitabina uygun olarak yapan bir usta ariyorum.

Motorum africa twin,motorum 120k ve subap ayarlarini kontrol ermesini isteyecegim.
    Suspansiyon yagini değiştirmesini isteyecegim.

Diger isleri zaten herkes yapiyor.Var mi oyle biri istanbul da ?

Calistigi garaj da rock muzik dinleyen,bilincli,ahlakli bir usta soyleyin bana.
    Motorumu gozu kapali emanet edebilecegim bir usta soyleyin bana :(
    Hırbo sen neredeydin ki? İl söylememişsin, Ayvalık'taydın diye hatırlıyorum; o sadece yazın mı?

İstanbul ise Maslak Otosanayi Teknisyen Oto Levent Usta öok güzel halleder o dediğin işleri, eğitimini hiç sormadım ama Service Manual'lere baktığını çok gördüm.

Amortisör spesifik olarak yine Maslak Otosanayi Motoface Garage Eyüp Usta iyidir. (Onun da eğitimini bilmiyorum...)

Bence motoru Levent Usta'ya baktır, amortisörü de Eyüp Usta'ya.

Fren ve disk spesifik işlerin olursa da Kadıköy Hasanpaşa Denimoto'da Murat Usta iyidir.

Haydi kolay gelsin.
    fazil, Strangelove, M.balibey ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    cb250r
    Yetkili servis iyi hoş fakat bazen cidden gozunun icine baka baka insani keriz yerine koyuyor.

Fren hidrolikleri degismesi gerek idi. Honda anes 4 saat servis suresi olacagini soyledi. Yani 4 saatlik iscilik yazacak. 15 dakikalik ise 4 saat iscilik istiyor.

Yag degisimi disinda butun islemler icin boyle yapiyorlar.
    espresso ve M.balibey bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumumuza hoş geldin, Hacıların Çocuğuçük Emrah!
    espresso ve M.balibey bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teller-Morrow garaj var.Oraya git Jack ustayı iste.Yalnız Google'a olumsuz yorum yapanın topuğuna sıkıyorlar.
    Yol Tarifi
    M.balibey, espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Bende servisten başka yere gitmiyorum hatta nerede vardır kimler yapar bilmiyorum bile şehrimde,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Sen var dedin de biz yok mu dedik. Binaenaleyh, yoksa zaten hiç var olmamıştır. Netekim olabilir de, olmayabilir de.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırbo sen neredeydin ki? İl söylememişsin, Ayvalık'taydın diye hatırlıyorum; o sadece yazın mı?

İstanbul ise Maslak Otosanayi Teknisyen Oto Levent Usta öok güzel halleder o dediğin işleri, eğitimini hiç sormadım ama Service Manual'lere baktığını çok gördüm.

Amortisör spesifik olarak yine Maslak Otosanayi Motoface Garage Eyüp Usta iyidir. (Onun da eğitimini bilmiyorum...)

Fren ve disk spesifik işlerin olursa da Kadıköy Hasanpaşa Denimoto'da Murat Usta iyidir.

Haydi kolay gelsin.
    Barkın abinin ustası olan Levent ustaysa oxford mezunu olmadığını ifade etmişti.

Konunun sahibi arkadaş müh. eğitimi almış usta bakıyorsan Amerika'ya gitmek gerekir. Burda iki yıllık otomotiv mezunu bulursan şanslısın
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    YouTube da soyle bir ustaya rastladim.

https://youtu.be/BEEbhvG6P-Y

Tam istedigim gibi ama Ankara da.Sanki Amerikali degil mi ? Data sheet dedi,tamam dedim iste usta gibi usta.Arkada da rock caliyor ama grubu cikaramadim.

Fizik mezunumus,olsun o da olumlu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:00 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Haydi kolay gelsin.
    Tavsiye icin tesekkurler.hirbo dediginiz kim bilmiyorum ama istanbul yazmistim yukarida.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetkili servis iyi hoş fakat bazen cidden gozunun icine baka baka insani keriz yerine koyuyor.

Fren hidrolikleri degismesi gerek idi. Honda anes 4 saat servis suresi olacagini soyledi. Yani 4 saatlik iscilik yazacak. 15 dakikalik ise 4 saat iscilik istiyor.

Yag degisimi disinda butun islemler icin boyle yapiyorlar.
    Belki fren sisteminin soğumasını bekliyorlardır? Sübap ayarı için de bekleniyor mesela. Bekleme için işçilik yazılmaz sonuçta. Ayrıntılı sorun bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konunun sahibi arkadaş müh. eğitimi almış usta bakıyorsan Amerika'ya gitmek gerekir. Burda iki yıllık otomotiv mezunu bulursan şanslısın
    Hele Amerika'da hiç bulamazsın... Saatine $300 verirsen belki

Tamircinin mühendis olmasını beklemek, koluna aşı vuranın uzman doktor olmasını beklemek gibi bir şey. Saçma.
    M.balibey bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki fren sisteminin soğumasını bekliyorlardır? Sübap ayarı için de bekleniyor mesela. Bekleme için işçilik yazılmaz sonuçta. Ayrıntılı sorun bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

Tamircinin mühendis olmasını beklemek, koluna aşı vuranın uzman doktor olmasını beklemek gibi bir şey. Saçma.
    Yok direk parçadan geçiremediklerini işçilikten geçirmeye çalışıyor buradakiler

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bizden gidenler falan var işte body shop yada repair açıyorlar falan açıyorlar oda her yerde denk gelmez

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizden gidenler falan var işte body shop yada repair açıyorlar falan açıyorlar oda her yerde denk gelmez
    Öyle hiç görmedim de, Amerika'da doktora yapmaya gelip, beceremeyince tamirci olan gördüm. Kendisine bir arkadaş sordu "abi arabanın 'check engine' ışığı yanıyor, napmak lazım" diye. Adam direk "hocam o küçük bi ışık o, yuvasından söktük mü hallolur o" dediydi. Bizzat şahitim, kulaklarımla duydum. Soran arkadaş ta cevabı duyunca güldüydü...

Sonradan parayla emisyon belgesi verdiği için iş yerine sağlam bir ceza verdilerdi.
    espresso, M.balibey ve pea bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)